Autor Wątek: Co nas w życiu cieszy ;)  (Przeczytany 1716950 razy)

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #14200 27 Cze, 2020, 14:06:29 »
Nie wiedziałeś ? ;) "Oni" już wszyscy są tuż przed albo po 50tce, moi "bohaterowie" młodości  ;D Poważnie na kogo nie spojrzysz z tych wielkich zespołów lat 80/90.

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 768
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #14201 27 Cze, 2020, 15:07:19 »
Ci z lat 80/90 są już w okolicy 60

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #14202 27 Cze, 2020, 15:14:52 »
Zależy ile kto miał lat wtedy, hetfield i Scott Ian są w połowie 50tki

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #14203 27 Cze, 2020, 15:37:46 »
Zależy ile kto miał lat wtedy

No kurwa nie mogę ostatnio z niektórych wątków, jakie są tu dyskutowane :D

Parafrazując jak to widzę:
"Ej, a wiecie, że ludzie, którzy urodzili się w latach 50 są już po 60 albo nawet mają już 70?"
"Ale ci, którzy tworzyli w latach 70 i 80 nie urodzili się wtedy, kiedy tworzyli tylko wcześniej"
"To, ile masz teraz lat, zależy od tego, w którym roku się urodziłeś"



:D
« Ostatnia zmiana: 27 Cze, 2020, 15:41:19 wysłana przez g-zs »
B ( o ) ( o ) B S

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #14204 27 Cze, 2020, 15:38:42 »
Widzisz - warto zaglądać :D

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #14205 27 Cze, 2020, 17:38:06 »
Zależy ile kto miał lat wtedy

No kurwa nie mogę ostatnio z niektórych wątków, jakie są tu dyskutowane :D

Parafrazując jak to widzę:
"Ej, a wiecie, że ludzie, którzy urodzili się w latach 50 są już po 60 albo nawet mają już 70?"
"Ale ci, którzy tworzyli w latach 70 i 80 nie urodzili się wtedy, kiedy tworzyli tylko wcześniej"
"To, ile masz teraz lat, zależy od tego, w którym roku się urodziłeś"

( Obraz usunięty.)

:D

"no cześć, wy też lubicie oddychać?"
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #14206 27 Cze, 2020, 18:00:56 »
A właśnie... Chcę zacząć chodzić po bułki. Czy lepiej do biedronki czy do lidla?
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #14207 27 Cze, 2020, 18:10:11 »
A właśnie... Chcę zacząć chodzić po bułki. Czy lepiej do biedronki czy do lidla?

WsPiErAj PoLsKi KaPiTaŁ
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 771
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #14208 27 Cze, 2020, 18:12:39 »
Nie wiedziałeś ? ;)
Nie o to cho. Czy tak wygląda dziadu, który za 9 lat miałby iść do piachu?
Paczki z głów!

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #14209 27 Cze, 2020, 18:27:31 »
który za 9 lat miałby iść do piachu?

Czy to jest groźba?
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 771
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #14210 27 Cze, 2020, 18:39:35 »
Ale jak? Nie :) Nawiązanie do wcześniejszej rozmowy.
Paczki z głów!

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #14211 27 Cze, 2020, 18:55:09 »
Nie wiedziałeś ? ;)
Nie o to cho. Czy tak wygląda dziadu, który za 9 lat miałby iść do piachu?
Teraz nie ale za 9 lat kto wie kto wie:D

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #14212 27 Cze, 2020, 19:14:40 »
Nie wiedziałeś ? ;)
Nie o to cho. Czy tak wygląda dziadu, który za 9 lat miałby iść do piachu?
A tak na poważnie to poraz kolejny przekrecasz moje slowa. Juz raz gdzieś u góry tlumaczylem ze nie chodzilo mi o to ze ma się umierać po 60tce tylko że co byś nie zrobił po 60tce będziesz już dziadem. Może i dobrze utrzymanym ale dalej dziadem. Argumenty ze ktoś dobrze wtedy wygląda sa jak tłumaczenie się przed policjantem ze przeleciało się 16latkę -  no tez niektore wygladaja na inny wiek niż mają, nie ?

Online october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #14213 27 Cze, 2020, 19:31:12 »
Aż mi się nasunął filmik Stalowy Szok. Kiedy kulturyści odchodzą na emeryturę



Oglądałem dużo filmów z jego kanału (stare hobby) i kolo 60ki duzo kulturystów potrafi nieźle wyglądać. Załamanie następuje od 70. Tu już nie ma mocnych. Staje się dziadkiem.
007

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 771
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #14214 27 Cze, 2020, 23:22:12 »
A tak na poważnie to poraz kolejny przekrecasz moje slowa. Juz raz gdzieś u góry tlumaczylem ze nie chodzilo mi o to ze ma się umierać po 60tce tylko że co byś nie zrobił po 60tce będziesz już dziadem.

Dla mnie 60 to już End of the line  ;D Wole żyć krótko, ale treściwie niż długo ale mdło.

¯\_(ツ)_/¯
Paczki z głów!

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #14215 27 Cze, 2020, 23:32:12 »
Ja też oglądałem te filmy xd ale jednak podzielam zdanie Chomika. Trzeba zwrócić uwagę na to, że to są skrajne przypadki i po pierwsze nie są to zwykli ludzie, a po drugie niewielu z nich wygląda tak dobrze. Aczkolwiek mógłbym na starość wyglądać jak Doyle WVF... Jego partnerka, też nie byle kto, chyba jeszcze nie widzi w nim starego dziada ;)
No, ale zdefiniujmy, co znaczy być dziadem. Czy odnosimy się do ogółu, czy do nas samych? Bo 60-letni Arnold Schwarzenegger w porównaniu ze średnim 45-latkiem na testach sprawnościowych wypadłby pewnie lepiej, ale już w odniesieniu do swoich wyników z np. 10 lat wstecz? No, chyba jednak nie ma porównania...

Może wróćmy do tych bułek...
« Ostatnia zmiana: 27 Cze, 2020, 23:37:16 wysłana przez Johnny »
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #14216 28 Cze, 2020, 12:46:44 »
A tak na poważnie to poraz kolejny przekrecasz moje slowa. Juz raz gdzieś u góry tlumaczylem ze nie chodzilo mi o to ze ma się umierać po 60tce tylko że co byś nie zrobił po 60tce będziesz już dziadem.

Dla mnie 60 to już End of the line  ;D Wole żyć krótko, ale treściwie niż długo ale mdło.

¯\_(ツ)_/¯


End of the line w znaczeniu, że wtedy kończy się życie......a zaczyna starość. Kończysz 18 lat, jesteś pełnoletni, kończysz 60 lat, jesteś starcem. Proste. Nie obchodzi mnie na ile wyglądasz i na ile się czujesz. Jeżeli to takie istotne to tak samo ożeń się z 14 latką i się potem tłumacz, że ta akurat wyglądała i zachowywała się jak 18stka. Mamy tyle lat na ile wyglądamy i na ile czujemy się, nie ?

Drugie zdanie należy rozumieć ogólnie a nie odnosić się do progu 60tego roku życia. Zbyt wiele osób odmawiało sobie wiele rzeczy dla większego doba a potem i tak szybko się zawinęli bez względu na dietę i styl życia np. rak trzustki. Nie operowalny i w zasadzie nie ma żadnych czynników ryzyka jak zła dieta, fajki, używki czy otyłość. 69 lat trzy miesiące po wykryciu i już Cię nie ma. Akurat przerabiałem parę miesięcy temu. Lepszy styl życia zmienił by tyle, że może potrwałoby to nie 3 a 6 miesięcy ale za to dłużej by się męczył w szpitalu.

Online october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #14217 28 Cze, 2020, 13:17:56 »

Kończysz 18 lat, jesteś pełnoletni, kończysz 60 lat, jesteś starcem. Proste.


Mój ojciec skończył w maju 60 lat. Aż tak źle nie wygląda. Nawet nie osiwiał dobrze. Raczej bym o nim nie pomyślał 'starzec'

Wiadomo, że to jest ta granica gdzie następuje tąpnięcie. I jeden będzie wyglądał jeszcze na 50 a drugi na 70. Ale generalnie o 60latkach bym nie mówił starcy. Moja sąsiadka z parteru ma 85 lat. To można tak powiedzieć bez urazy.
007

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 034
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #14218 28 Cze, 2020, 13:33:41 »
Mój pradziadek jak miał 91 lat drugi raz się ochajtał. Przyznał się rodzinie jak miał 93 lata. Korzystał z życia do samego końca, do 99 lat. Zasnął na hamaku w ogrodzie i tak już został. Deal with it!
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #14219 28 Cze, 2020, 13:55:51 »

Kończysz 18 lat, jesteś pełnoletni, kończysz 60 lat, jesteś starcem. Proste.


Mój ojciec skończył w maju 60 lat. Aż tak źle nie wygląda. Nawet nie osiwiał dobrze. Raczej bym o nim nie pomyślał 'starzec'

Wiadomo, że to jest ta granica gdzie następuje tąpnięcie. I jeden będzie wyglądał jeszcze na 50 a drugi na 70. Ale generalnie o 60latkach bym nie mówił starcy. Moja sąsiadka z parteru ma 85 lat. To można tak powiedzieć bez urazy.


A czego się spodziewałeś,  że minutę po północy urośnie mu broda, wypadną włosy i się zgarbi ? :D  Po prostu od tego momentu się zaczyna. U kogoś może to być 61, u kogoś 62, u kogoś później a u kogoś w ogóle i jest super manem. Tak samo z 40stką, patrzysz na kogoś kiedy ma równe 40 i niby ok, a za dwa lata nagłe łup. Mój ociec jak miał 60 to siostrze pomagał od zera wyremontować całą deweloperkę. Kilka lat później już się męczył jak nam pomagał przy samym odmalowaniu kupionego mieszkania i przeprowadzce. Jak miał 60 brał fuchy i robił całe łazienki w płytkach. Kilka lat później stwierdził, że w głupim oddzielnym kibelku na samych ścianach nie podejmuje się położyć płytek bo obawia się, że może spierdolić. Chodzi po prostu o granice od których człowiek zaczyna się już sypać. Tempo dla każdego jest indywidualne ale jakieś granice są. Gdyby ich nie było, to by lekarze nie rekomendowali profilaktycznych badań po skończeniu różnych progów wiekowych.

Online october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #14220 28 Cze, 2020, 14:11:07 »
@Chomick więc doprecyzuj myśl, że powoli stajesz się starcem. A nie, że jak masz 60 to jesteś starcem. To może trzeba kule i ten wózek do pchanie kupować na 60kę zamiast normalnych prezentów?
007

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 513
  • Venus as a goodboi
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #14221 28 Cze, 2020, 14:21:50 »
Aż mi się nasunął filmik Stalowy Szok. Kiedy kulturyści odchodzą na emeryturę



Oglądałem dużo filmów z jego kanału (stare hobby) i kolo 60ki duzo kulturystów potrafi nieźle wyglądać. Załamanie następuje od 70. Tu już nie ma mocnych. Staje się dziadkiem.

Mój tata jest kulturystą kilka lat po 50-ce i trzyma się bardzo dobrze. Ma kumpli 60+ i 70+ i jak na swój wiek nadal wyglądają nieźle. Wiadomo, że ciężko zachować tę samą formę - podnoszenie ciężarów i ćwiczenie sylwetki to nie jest szczególnie mało kontuzyjny sport. Ale na swój wiek i tak wyglądają dużo lepiej niż większość ich rówieśników. Niestety umysł starzeje się szybciej niż ciało i pewnie zwykle właśnie to dotyka ich w większym stopniu ze względu na niedużą rezerwę poznawczą.

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #14222 28 Cze, 2020, 14:31:24 »
@Chomick więc doprecyzuj myśl, że powoli stajesz się starcem. A nie, że jak masz 60 to jesteś starcem. To może trzeba kule i ten wózek do pchanie kupować na 60kę zamiast normalnych prezentów?

Tak, doprecyzowuje - od 60 zaczyna się okres rozpadu i dlatego uważam to za koniec :D Dlatego u kogoś może to być 60 lat i 120 miesięcy a u kogoś 60 lat i 1 miesiąc. Teraz wszystko już jasne i wszyscy happy ?

Swoja drogą niektórzy jeszcze przed 60 wyglądają już jak dziadek:

https://i.iplsc.com/-/00094JULYMAM756E-C122.jpg

Zaś umięśniony 60 latek to nie jest nic ładnego:

https://kulturystyka.pl/wp-content/uploads/2016/08/dzi%C5%9B.jpg

https://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/KlDktkqTURBXy9hOWYzYzBiZjAwMzdmMjFiNWU0OGQ1OGRhY2Q2MDYwMy5qcGVnkpUCzQPAAMLDlQIAzQPAwsM

Takie to żylaste....ale z drugiej strony normalni kulturyści tez są dla mnie obleśni, więc może to kwestia preferencji estetycznych.
« Ostatnia zmiana: 28 Cze, 2020, 14:52:44 wysłana przez Chomick »

Online october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #14223 28 Cze, 2020, 14:34:32 »
Aż mi się nasunął filmik Stalowy Szok. Kiedy kulturyści odchodzą na emeryturę



Oglądałem dużo filmów z jego kanału (stare hobby) i kolo 60ki duzo kulturystów potrafi nieźle wyglądać. Załamanie następuje od 70. Tu już nie ma mocnych. Staje się dziadkiem.

Mój tata jest kulturystą kilka lat po 50-ce i trzyma się bardzo dobrze. Ma kumpli 60+ i 70+ i jak na swój wiek nadal wyglądają nieźle. Wiadomo, że ciężko zachować tę samą formę - podnoszenie ciężarów i ćwiczenie sylwetki to nie jest szczególnie mało kontuzyjny sport. Ale na swój wiek i tak wyglądają dużo lepiej niż większość ich rówieśników. Niestety umysł starzeje się szybciej niż ciało i pewnie zwykle właśnie to dotyka ich w większym stopniu ze względu na niedużą rezerwę poznawczą.
Ten temat jest kupa wart bez fot. Jakoś tak to szło
007

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 771
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #14224 28 Cze, 2020, 16:44:23 »
Lindsay Lohan ma 57, a nie wygląda :D
Paczki z głów!