Autor Wątek: Co nas w życiu cieszy ;)  (Przeczytany 1748513 razy)

Offline bandit112

  • Gaduła
  • Wiadomości: 305
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #9275 29 Lis, 2014, 15:56:03 »
Kupiłem HDD WD Black 1TB + przeszedłem z Win7 x86 na x64 i kurde... Nie wiedziałem, że komp dostanie aż takiego kopa, wszystko normalnie zapierdala :)

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #9276 29 Lis, 2014, 21:12:21 »
Kupiłem HDD WD Black 1TB + przeszedłem z Win7 x86 na x64 i kurde... Nie wiedziałem, że komp dostanie aż takiego kopa, wszystko normalnie zapierdala :)

Wstaw SSD, to zobaczysz, co to znaczy, że komp zapierdala ;)

Offline bandit112

  • Gaduła
  • Wiadomości: 305
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #9277 30 Lis, 2014, 01:42:34 »
Kupiłem HDD WD Black 1TB + przeszedłem z Win7 x86 na x64 i kurde... Nie wiedziałem, że komp dostanie aż takiego kopa, wszystko normalnie zapierdala :)

Wstaw SSD, to zobaczysz, co to znaczy, że komp zapierdala ;)

Skąd ja wiedziałem, że taka odpowiedź się pojawi... Doskonale to rozumiem, ale kasa a kasa to jest różnica :)

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #9278 30 Lis, 2014, 17:34:34 »
Kupiłem HDD WD Black 1TB + przeszedłem z Win7 x86 na x64 i kurde... Nie wiedziałem, że komp dostanie aż takiego kopa, wszystko normalnie zapierdala :)

Wstaw SSD, to zobaczysz, co to znaczy, że komp zapierdala ;)

Skąd ja wiedziałem, że taka odpowiedź się pojawi... Doskonale to rozumiem, ale kasa a kasa to jest różnica :)

Kwestia pojemności bardziej. Albo prędkość, albo 1T ;) sam miesiąc temu wstawiłem w końcu SSD 256 i jak siadam do kompa bez SSD, ti mam wrażenie, że jest popsuty ;)

Offline bandit112

  • Gaduła
  • Wiadomości: 305
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #9279 30 Lis, 2014, 17:41:57 »
Miałem do wyboru 1TB szybkiego (jak na hdd) hdd, albo 120GB ssd z dopłatą 30-40zł.

Zależy na czym aktualnie bardziej zależy. Ja miałem 160GB + zew. 500GB i wszystko zasrane multitrackami, więc w moim przypadku wybór był oczywisty.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 223
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #9280 30 Lis, 2014, 23:11:19 »
Znalazłem na naszej klasie zdjęcia z lat '71-'76 mojej nieżyjącej babci która była nauczycielką.
Dla mnie skarb :)
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline mhrok lama

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Jestę kuglarzę xD
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #9281 01 Gru, 2014, 01:50:58 »
6 lat miałem w domu Strata meksykańca, którego nie rozumiałem i myślałem, że jest jakiś zjebany. Wczoraj coś zaskoczyło i w końcu skminiłem jak bardzo zajebiste jest to wiosło. Prawie jak NGD :D

Teraz go tylko pomodować tak, żeby nie gubił stroju po pierwszym lepszym bendzie albo machnięciu tremolem ::) I może jeszcze puchę władować pod most.

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #9282 01 Gru, 2014, 05:53:51 »
Cytuj
Kupiłem HDD WD Black 1TB + przeszedłem z Win7 x86 na x64 i kurde... Nie wiedziałem, że komp dostanie aż takiego kopa, wszystko normalnie zapierdala

Wstaw SSD, to zobaczysz, co to znaczy, że komp zapierdala

Skąd ja wiedziałem, że taka odpowiedź się pojawi... Doskonale to rozumiem, ale kasa a kasa to jest różnica

Kwestia pojemności bardziej. Albo prędkość, albo 1T  sam miesiąc temu wstawiłem w końcu SSD 256 i jak siadam do kompa bez SSD, ti mam wrażenie, że jest popsuty

Mam takie same przemyślenia ostatnio, bo na wiosnę remontuję kompa, i nie wiem czy:

1. HDD z obecnego komputera razem z kilkoma częściami które i tak bym wymieniał "skleić" z resztkami jeszcze starszego kompa (obudowa, zasilacz, DVD) i z dwóch resztek złożyć jeden cały działający - zawsze to sztuka którą można mieć jako zapas, albo upchnąć komuś za parę groszy (legalny XP, sporo programów użytkowych). Wtedy do nowego kupię jakieś "szybkie HDD" i tyle,
2. HDD z obecnego zostawić i używać tylko jako "pamięciówkę" a jako dysk systemowy/aplikacyjny kupić SSD ~120GB. No wtedy tego drugiego komputera nie złożę bo nie będę miał jak, a w sumie tylko dysku mi braknie,
3. no i taka sprawa, że mam jeszcze 750GB 2,5" zewnętrzny USB, którego prawie nie używam. Jest wtedy sens "sklejki" typu SSD jako systemowo-aplikacyjny (w tym przypadku na pewno ~250giga), a USB jako pamięć? Nie będzie mi wtedy bardzo zależało na super szybkości działania przy nagrywaniu danych na USB, ale czy taki dysk podoła np. stabilnością działania?
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline Dun

  • TW
  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #9283 01 Gru, 2014, 11:27:15 »
Ad3. Da radę. Używam dysku USB jako banku na ślady przy nagrywaniu mojego pitolenia - w "czasie rzeczywistym" trafiają na niego tracki, jednocześnie trzymam na nim biblioteki KOMPLETE i samplera bębnów (które też zazwyczaj są w użytku przy nagrywkach) i nie miałem jeszcze problemu z tym rozwiązaniem, które nota bene działa zarówno na lapku z i5 pod USB 3.0, jak i na starym Core 2 Duo pod USB 2.0. Z dysku korzystam już jakoś dwa lata i nie miałem awarii.

Offline michu123PL

  • Pr0
  • Wiadomości: 558
  • Rycerz Cebulowego Stołu
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #9284 01 Gru, 2014, 11:34:39 »
Ja również od 2 lat tak korzystam (SSD 256GB w lapku + 1TB dysk USB 3.0) i jest zajebiście.

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 591
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #9285 01 Gru, 2014, 12:05:01 »
To w sumie jest polecana metoda, bo jednak dysk, na ktorym jest system podczas pracy jest juz obciazony (bo system, DAW itd), wiec warto nagrywac na inny niz systemowy dysk. Nie musi byc zewnetrzny, jak ktos ma PC ale w przypadku laptopow albo braku mozliwosci zamontowania drugiego HDD (jak w Apple na przyklad), to USB tez daje rade.

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #9286 01 Gru, 2014, 12:06:38 »
No to chyba tak zrobię. Wtedy będzie i pindol syty i dupa cała... czy jakoś tak :P Zagospodaruję wtedy wszystkie (no prawie, ale kilka jest już po prostu niekompatybilnych) części jakie mi zalegają / będą zalegać po remoncie dwóch komputerów, no i zminimalizuję koszty złożenia nowego.

Bo ten USB (WesternDigital konkretnie bo nie wspomniałem) był na początku wykorzystywany jako typowy magazyn filmów/seriali, ale od około 1,5 roku i tak oglądam wszystko on-line więc tak leży i kurz zbiera. A 750GB to nie w chuja dmuchał :P Tylko będę musiał zrobić mu ze 2-3 partycje - dzielenie dysku USB/SSD (bo temu też dam 2-3) robi się tak samo prosto jak w przypadku HDD?

Aha, w temacie to mnie cieszy... kolejny jeżor :D Doszedł dosłownie 15 minut temu pocztą. Zwłaszcza że to jeż praktyczny, płyty CD się w nim trzyma. O:

http://redcupid.com.my/index.php?route=product/product&search=t.porcupine&product_id=129

:zuo:
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline bandit112

  • Gaduła
  • Wiadomości: 305
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #9287 01 Gru, 2014, 14:22:50 »
Możesz go jeszcze rozebrać i podłączyć pod płytę główną złączem S-ATA, zawsze to szybsze niż USB.

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #9288 01 Gru, 2014, 15:18:49 »
Bo ten USB (WesternDigital konkretnie bo nie wspomniałem) był na początku wykorzystywany jako typowy magazyn filmów/seriali, ale od około 1,5 roku i tak oglądam wszystko on-line więc tak leży i kurz zbiera. A 750GB to nie w chuja dmuchał :P Tylko będę musiał zrobić mu ze 2-3 partycje - dzielenie dysku USB/SSD (bo temu też dam 2-3) robi się tak samo prosto jak w przypadku HDD?
Tak, ale w przypadku SSD trzeba rozważyć za i przeciw. SSD najlepiej pracuje jak może równomiernie robić zapis po całym dysku, dlatego najlepszy układ dla niego to jedna partycja i dużo wolnego miejsca.

Pracuję w układzie 250GB SSD + 1TB magnetycznego i polecam. Dane przerzucam jakoś tak raz na 3 miesiące.

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #9289 01 Gru, 2014, 15:39:30 »
O tego nie wiedziałem z tymi partycjami. Ale i tak w przypadku 250gb chciałbym to przedzielić na dwie części, na 1 mieć tylko system i przyległości, a na 2 programy i te rzeczy których nie chcę trzymać na drugim dysku. Ale to i tak na razie wstępne przymiarki.
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline bandit112

  • Gaduła
  • Wiadomości: 305
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #9290 01 Gru, 2014, 15:42:22 »
To już nie lepiej zrobić jednej systemowej partycji, a na niej folderu "Programy"? :D Jeśli ma być lepiej, czemu nie...

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #9291 01 Gru, 2014, 18:11:06 »
Po prostu wolę nie mieć na jednej partycji systemu, programów i dokumentów. Już raz się na tym przejechałem jak mi się system posypał.

Swoją drogą kurwa wykrakałem, właśnie mi komp padł. Jest u sąsiada na diagnostyce ale chyba płyta główna wyzionęła ducha. Nożeszjapierdolę... :evil:
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 591
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #9292 01 Gru, 2014, 18:18:55 »
@MrJ a nie mozesz miec systemu na SSD a folder dokumenty, dane uzyszkodnika i inne duperele na dysku zwyklym? Te rzeczy nie musza byc przeciez na SSD, no chyba ze z tych danych korzystasz non stop? Ja tak wlasnie mam w starym kompie, na SSD system, DAW i programy, na dysku normalnym mam cale documents and settings, downloads, biblioteki dzwiekow i inne duperele i dziala to wysmienicie.

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #9293 01 Gru, 2014, 18:58:50 »
Cytuj
Swoją drogą kurwa wykrakałem, właśnie mi komp padł. Jest u sąsiada na diagnostyce ale chyba płyta główna wyzionęła ducha. Nożeszjapierdolę...

"Szczęście" tylko jedną kość RAMu chuj strzelił i dawała zwarcie. Już działa.

Cytuj
a nie mozesz miec systemu na SSD a folder dokumenty, dane uzyszkodnika i inne duperele na dysku zwyklym? Te rzeczy nie musza byc przeciez na SSD, no chyba ze z tych danych korzystasz non stop? Ja tak wlasnie mam w starym kompie, na SSD system, DAW i programy, na dysku normalnym mam cale documents and settings, downloads, biblioteki dzwiekow i inne duperele i dziala to wysmienicie.

No właśnie tak chcę: SSD part 1 system i przyległości, SSD part 2 aplikacje/programy/najczęściej używane rzeczy (takie naj-najczęściej), dysk zwykły cała reszta (muzyka, focie, dokumenty i inne). W każdym razie dzięki za pomoc ;)
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #9294 01 Gru, 2014, 19:03:07 »
Właśnie postawiłem system na SSD. Cieszy ;)
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 836
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #9295 02 Gru, 2014, 00:26:28 »
Ludzie pomagają jednemu człowiekowi w potrzebie, jest muzyka, gdzieś tam Skervesen... :)

Paczki z głów!

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #9296 02 Gru, 2014, 13:10:25 »
Cytuj
Swoją drogą kurwa wykrakałem, właśnie mi komp padł. Jest u sąsiada na diagnostyce ale chyba płyta główna wyzionęła ducha. Nożeszjapierdolę...

"Szczęście" tylko jedną kość RAMu chuj strzelił i dawała zwarcie. Już działa.

Cytuj
a nie mozesz miec systemu na SSD a folder dokumenty, dane uzyszkodnika i inne duperele na dysku zwyklym? Te rzeczy nie musza byc przeciez na SSD, no chyba ze z tych danych korzystasz non stop? Ja tak wlasnie mam w starym kompie, na SSD system, DAW i programy, na dysku normalnym mam cale documents and settings, downloads, biblioteki dzwiekow i inne duperele i dziala to wysmienicie.

No właśnie tak chcę: SSD part 1 system i przyległości, SSD part 2 aplikacje/programy/najczęściej używane rzeczy (takie naj-najczęściej), dysk zwykły cała reszta (muzyka, focie, dokumenty i inne). W każdym razie dzięki za pomoc ;)

Archaiczne przyzwyczajenia ze starych kompów. Jeśli masz w planach widę 7 lub 8.1, która też, jak się okazuje nie jest wcale taka zła, to nie ma to żodnego sensu. Sam w lapku wywaliłem napęd DVD, żeby zrobić miejsce na SSD i mam jak @Tadeo 256 SSD i 1T magnetyk. na magnetyku 2 partycje, jedna 100 GB na download, reszta na muzykę i insze. Wszystko śmiga, od włączenia kompa do ekranu logowania 6-8 sekund w zależności, czy na kablu, czy baterii. Dzieląc SSD na partycje, jak już koledzy napisali, skracasz jego żywotność i to prawie o połowę, poza tym, tutaj nie zachodzi potrzeba defragmentacji po czasie, więc tym bardziej system się nie degeneruje tak szybko, w związku z czym zapotrzebowanie na wielkie twierdzenie formata też maleje drastycznie ;)

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #9297 02 Gru, 2014, 14:32:30 »
No chyba że tak, i dzielenie SSD drastycznie wpływa na jego żywotność (bo nie wiedziałem że aż tak bardzo) a systemu nie trzeba regularnie stawiać od nowa bo się "jebie ze starości" (i przy okazji tracić cały dzień na szukanie i wgrywanie każdego jednego gunwa). To wtedy bym zostawił tę jedną partycję na SSD i ewentualnie te programy na których mi zależ mniej trzymał na nie-SSD (czy to będzie USB czy HDD to już insza inszość).

Po prostu zdarzyło mi się w przeszłości (i to nie raz) że "system jebł" i musiałem robić format partycji na której był, bo inaczej nie dało się ratować. I niestety razem z systemem poleciało wszystko inne.

Ale to tak czy inaczej kwestia policzenia ile i czego mi trzeba i co będę zostawiał z obecnego kompa, na razie w grę wchodzą: obudowa, zasilacz, DVD, dysk USB, może kość RAM. Zresztą takie rzeczy jak RAM mogę dokupić, HDD ewentualnie zawsze też, więc się skupię raczej na tym czego się szybko nie zmienia, więc płycie/proc/grafice/dysku systemowym.
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 591
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #9298 02 Gru, 2014, 15:05:56 »
(i przy okazji tracić cały dzień na szukanie i wgrywanie każdego jednego gunwa).
https://ninite.com/ znasz? Od Windows 7, a jeszcze lepiej jest na 8, juz nie zajmuje tyle czasu aby system postawic (zakladajac, ze nie istalujesz pirackiego Cubase z milionem scrackowanych wtyczek). Win8 zainstalowal mi sie w moze 20 minut, potem tylko sterowniki do plyty glownej, grafy i interface (chociaz i tak wszystko oprocz interface juz bylo w systemie ale po prostu chcialem nowsze wersje sterownikow), ninite i w zasadzie w godzine mialem dzialajacy, w pelni sprawny komp. Foldery z moimi danymi przenioslem sobie na klasyczny dysk (zajmuje to pewnie ze 2 minuty, zeby to zrobic. Potem jak kiedys bedziesz po kolejnym formacie to podajesz tylko windowsowi lokalizacje tych folderow i juz). Programy instaluj na SSD, bo i tak je bedziesz musial przeinstalowac jak Ci system jebnie.
Spoiler

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #9299 02 Gru, 2014, 15:28:39 »
Spoko ja na razie i tak się muszę wstrzymać z zakupami z powodów organizacyjno-finansowych. Jakby nie ten nagły "jeb" to w ogóle myślałem o wiośnie, ale wolę nie zostać z ręką w nocniku jakby znowu coś pieprzło...

No to się sporo faktycznie pozmieniało, ja jestem jeszcze na etapie XP... bo po prostu wystarczał mi - i nadal wystarcza - do (prawie) wszystkiego czego używam.
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.