Autor Wątek: Co nas w życiu cieszy ;)  (Przeczytany 1748530 razy)

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #9225 22 Lis, 2014, 16:55:39 »
Mnie tam cieszy paliwo za 4.71! Lejesz i lejesz za stówę i końca nie widać! :)

Ale najbardziej to, że to efekt układu Baraka z Arabią S. Zeszli z baryłką ze 100$ do 70$ i plan jest taki, jak w 1985*, kiedy tym samym doprowadzili do upadku finansowego ZSRR. Niech Put-in i jego 90% popierającego społeczeństwa (uwaga, niewygodny pogląd) dostaje w dupę! Ruskie, żeby mieć bilans w budżecie, powinni sprzedawać baryłkie za 115$, a tymczasem na rynku cena to wspomniane 70$. Bravo!!! <słychać oklaski> A najlepsze, że ani US of A, ani Arabia S. nie będą na tym w plecy, po prostu zwiększą wydobycie i wytrzymają tak parę lat, aż były kagiebista się wykrwawi, a ja będę jeździł tanio. Genialne!
Wuju, obawiam się że aż tak dobrze to nie jest. :P

Ogólnie ruskowie potrzebują mieć baryłkę za $102,5 żeby wyrównać budżet, a teraz baryłka stoi około $80, więc hej - dostają w dupę tak czy tak.

Analogicznie państwo islamskie cierpi na niskich cenach, bo większość ich dochodów pochodzi z ropy sprzedawanej na czarnym rynku.

OPEC natomiast tak naprawdę nie planowało tego wszystkiego i teraz ma problem, bo co prawda ich limit opłacalności jest na poziomie $67, ale żeby powstrzymać spadek cen musieliby zmniejszyć wydobycie i tym samym straciliby udziały w rynku, czyli dla nich i tak źle i tak niedobrze. :P

Plus stacje sobie marżę podniosą. Ale zanim znów dostaniemy po dupie, trzeba zalać na zapas pod korek ;)
Ja najniżej miałem za 4.94/l, ale najwidoczniej właściciele stacji benzynowych uznali, że muszą się odkuć, bo ostatnie moje tankowanie było za 5.09/l. :P

Podatkami na razie bym się nie przejmował, bo np. akcyza regulowana jest raz do roku i przez ten czas ma stałą wartość w przeliczeniu na litr, więc im tańsze paliwo, tym podatki stanowią większy procent całkowitych kosztów, więc dochody państwa są zabiezpieczone. :P

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #9226 22 Lis, 2014, 17:12:43 »
Jakbym był w PO to bym wam ozusował benzynę.

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 875
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #9227 22 Lis, 2014, 21:46:01 »
     ;)
BRRR BRRR DENG BRRR BRRR DENG!!!

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #9228 22 Lis, 2014, 21:55:19 »
Jakbym był w PO to bym wam ozusował benzynę.

A gdybys był w pisie to .... chooi :P

dzisiaj tankowałę za 4,82 na BP :o  lukoil postanowilem hejtowac,  tam na pewno mają taniej o 10gr, ot taka moja mała fobia.

Offline yapcok

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 99
  • zło jak huj
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #9229 22 Lis, 2014, 22:34:56 »
Ostatnio, poza robotą, która jak wiadomo mnie wkurwia, dużo rzecz mnie cieszy


Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #9230 22 Lis, 2014, 22:35:20 »
4.72 - ale ze zniżką na Statoil, to się chyba nie liczy? A normalnie 4.85 na Lotosie.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Phoenix

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 84
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #9231 23 Lis, 2014, 03:08:21 »
Koncert MA w wawie, nawet Trey dał sobie fotkę pstryknąć.  ;)

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #9232 23 Lis, 2014, 09:39:49 »
Ostatnio, poza robotą, która jak wiadomo mnie wkurwia, dużo rzecz mnie cieszy


Goldtop <3
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 836
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #9233 23 Lis, 2014, 23:24:34 »
Dzis 4,70 dziwko - na Lukolilu! Zapraszamy do Pruszcza! Jak to miło, jak lejesz, lejesz i lejesz, a tu za stówę dopiero jak się rąsia zmęczy :).
Paczki z głów!

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #9234 23 Lis, 2014, 23:31:55 »
że kupiłem dzisiaj za grosze opakowanie 120 zaślepek pręta do headlessów:



ta gumka jest po to, żeby tłumiła struny za siodełkiem jakby co
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 836
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #9235 23 Lis, 2014, 23:42:31 »
Muszka - jak samopoczucie? ;)
Paczki z głów!

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #9236 23 Lis, 2014, 23:58:23 »
a dziękuję, gitara :)
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #9237 24 Lis, 2014, 16:11:35 »
Dzis 4,70 dziwko - na Lukolilu! Zapraszamy do Pruszcza! Jak to miło, jak lejesz, lejesz i lejesz, a tu za stówę dopiero jak się rąsia zmęczy :).

A putin zaciera raczki ze mu lejesz ten grosz do kieszeni  :P

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 528
  • Venus as a goodboi
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #9238 24 Lis, 2014, 18:25:38 »
Putin raczej rączek nie zaciera, bo są niecałe 100 mld baksów rocznie w plecy na takim układzie

Spoiler

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #9239 24 Lis, 2014, 18:36:31 »
Miałby jeszcze mniej

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #9240 24 Lis, 2014, 19:09:43 »
Putin to geniusz. W wieku 6 lat wiedział o ekonomii tyle co teraz :D

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #9241 25 Lis, 2014, 07:58:13 »
Jakbym na polskich stacjach nie musiał płacić od 10gr (średnio tyle droższy jest Orlen) do nawet ponad 20gr (Lotos potrafi o tyle zaszaleć) więcej na litrze paliwa niż na ruskim Luku, to bym na nich tankował. Tyle w temacie.

A z innej beczki - cieszy mnie reanimacja (już chyba trzecia :P ) mojej ulubionej klawiatury :) Służy już prawie 10 lat i mam nadzieję, że posłuży dalej.
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #9242 25 Lis, 2014, 08:24:19 »
Jakbym na polskich stacjach nie musiał płacić od 10gr (średnio tyle droższy jest Orlen) do nawet ponad 20gr (Lotos potrafi o tyle zaszaleć) więcej na litrze paliwa niż na ruskim Luku, to bym na nich tankował. Tyle w temacie.

A z innej beczki - cieszy mnie reanimacja (już chyba trzecia :P ) mojej ulubionej klawiatury :) Służy już prawie 10 lat i mam nadzieję, że posłuży dalej.

Sprzedajesz sie putinowi za 10 do 20 gr ... słabe.


Offline Algiz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 470
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #9244 25 Lis, 2014, 08:38:50 »
Podobno w Rosji za próbę samobójstwa grozi kara śmierci ;)

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #9245 25 Lis, 2014, 10:29:35 »
Cytuj
Sprzedajesz sie putinowi za 10 do 20 gr ... słabe.

Czyli sprzedaję się Chińczykom (czy to kontynentalnym czy z Tajwanu) bo mam ich elektronikę, sprzedaję się Francuzom bo kupuję ich części do samochodów, sprzedaję się Niemcom bo kupuję ich chemię gospodarczą? Jak mi Polak zrobi porównywalną jakość w dobrej dostępności i nawet wyższej (oczywiście bez przesady) cenie, to chętnie kupię. Bo na razie ta nagonka kojarzy mi się to z hasłami typu "jedzmy tylko polskie pomarańcze" :D :facepalm:

A tankuj sobie nawet na "lokalnej stacji pana Kazia bo pan Kaziu musi zarobić na dzieciątka i pieska" za 50gr ponad średnią, nikt nie broni. Tak samo jak mnie tankować u Ruskiego, Brytola, Skandynawa. Napisałem - gdyby paliwo w POLSCE na POLSKIEJ stacji nie było najdroższe ze wszystkich, to bym kupił, nawet biorąc pod uwagę ten "patryjotyzm", chociaż dla mnie to z dupy argument. Natomiast jeśli POLSKA stacja w POLSCE jest najdroższa ze wszystkich (a w promieniu 2 minut drogi mam od siebie Statoila, BP, Luk, Lotos, Orlen, Carrefoura, kawałek dalej Tesco i jeszcze coś) to chyba kogoś pogło.

Zresztą państwo Polskie mnie jebie mnie i Żonę Moją w kakało n-ty rok, nie pozwalając normalnie zarobić (ja dzisiaj zapierdalam na drugi koniec Śląska żeby coś do kieszeni wpadło, Żona wyrobiła tylko w zeszłym tygodniu ponad 20 nadgodzin), to mam jeszcze dopłacać do milionowych pensji preziów spółek skarbu państwa? Albo za to, że Orlen dał dupy z nierentowną rafinerią w Możejkach (czytałem analizę biznesową, gdzie ktoś policzył że w każdym litrze paliwa Orlenu płacimy niemal 10gr na jej utrzymanie, takie przynosi straty). Niedoczekanie.

PS. Co ciekawe, mam w domu zaskakująco dużo rzeczy made in Poland. Np. Żona Moja kupiła ostatnio kilka ciuchów z polskiej firmy, szytych przez Polaków w Polsce. Zapłaciła 2-3x tyle co za chińszczyznę czy inny Bangladesz. I tak wspieram polską przedsiębiorczość.
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #9246 25 Lis, 2014, 10:52:48 »
Ło Matko Bosko czy Ty na prawde wszystko tak bardzo bierzesz do siebie i na serio  :facepalm:
Faktem jest ze ja mam wpisane w system ze kolesi typu putin nie wspieram w zaden możliwy dla mnie sposób jeśli mam inne wyjscie. Ale te kolaboraty tłumaczące wszystko ło jej  :headache:

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #9247 25 Lis, 2014, 11:18:14 »
Ludzie! Wiosło mnie cieszy!  :D
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #9248 25 Lis, 2014, 16:44:14 »
Ło Matko Bosko czy Ty na prawde wszystko tak bardzo bierzesz do siebie i na serio  :facepalm:
Faktem jest ze ja mam wpisane w system ze kolesi typu putin nie wspieram w zaden możliwy dla mnie sposób jeśli mam inne wyjscie. Ale te kolaboraty tłumaczące wszystko ło jej  :headache:

"Nie" najlepiej mówić bez tłumaczenia się ;)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 836
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #9249 26 Lis, 2014, 00:06:22 »
Czill, MrJ, globalnie. Bo zaczynam wzrokowo ignorować...

Mie cieszy mie, że Tadeusz (tak, ten z Materii!) wydrukował nam zajebiste longsleevy i pujdziemy na kącert Dekapitej wystrojeni jak żaba na zastrzyk :D.
Paczki z głów!