Autor Wątek: Co nas w życiu cieszy ;)  (Przeczytany 1716880 razy)

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #9250 26 Lis, 2014, 05:11:53 »
No chyba zacznę walić ignora w sevenstringstyle, czyli "nie bo nie, STFU&GTFO" bo jakiekolwiek dyskusje na argumenty faktycznie nie mają sensu.

A co ciekawe, na Luku przestałem tankować ca 2-2,5r wstecz :P Ale to i tak nie ma znaczenia.
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #9251 26 Lis, 2014, 11:53:58 »
No chyba zacznę walić ignora w sevenstringstyle, czyli "nie bo nie, STFU&GTFO" bo jakiekolwiek dyskusje na argumenty faktycznie nie mają sensu.

A co ciekawe, na Luku przestałem tankować ca 2-2,5r wstecz :P Ale to i tak nie ma znaczenia.

Tak.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 203
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #9252 26 Lis, 2014, 21:37:20 »
Jako że mieszam ostatnio na osiedlu które jest zadupiem jeśli chodzi o Wrocław i raczej kwalifikuje się do określenia jako wioska pod wrockiem a nie jako sam Wrocław mam takie udogodnienia jak wizyty dziki zwierzaków z pobliskich lasów i parków w ogrodzie.

W zeszłym roku całą działkę zryły i dziki, co drugi dzień widywałem sarny na ogródku.

Dzisiaj idąc po browary do Żabki wyprzedza mnie coś idąc tuż koło nogi po chodniku i obwąchując moją nogawkę.
Spoiler

15minut wrycia bo pierwszy raz w ogóle widziałem tego typu odmianę lisa a z takiej odległości chyba nawet w zoo nie oglądałem dzikich zwierząt.
Zajebał z kosza jakiegoś niedojedzonego hot-doga i zakopywał przy mnie pod bramką sąsiada :D
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #9253 26 Lis, 2014, 22:32:58 »
Ja nie wiem o co ten szok, przecież na zdjęciu jest wyraźnie napisane, ze pies. Nawet dwa razy :)

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #9254 26 Lis, 2014, 23:19:56 »
W zeszłym roku całą działkę zryły i dziki, co drugi dzień widywałem sarny na ogródku.

Dzisiaj idąc po browary do Żabki wyprzedza mnie coś idąc tuż koło nogi po chodniku i obwąchując moją nogawkę.
Spoiler

15minut wrycia bo pierwszy raz w ogóle widziałem tego typu odmianę lisa a z takiej odległości chyba nawet w zoo nie oglądałem dzikich zwierząt.
Zajebał z kosza jakiegoś niedojedzonego hot-doga i zakopywał przy mnie pod bramką sąsiada :D

Nie mogę! Buahahahaha! Monitor opluty :D
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #9255 27 Lis, 2014, 00:01:00 »
No kuźwa co jest, miało być pięć minut, jacyś groźni goście z gitarami pod samą szyją już się pojawili, a teraz dupa, reklamy :P

Offline Przychlast

  • Pr0
  • Wiadomości: 822
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #9256 27 Lis, 2014, 00:34:38 »
Jako że mieszam ostatnio na osiedlu które jest zadupiem jeśli chodzi o Wrocław i raczej kwalifikuje się do określenia jako wioska pod wrockiem a nie jako sam Wrocław mam takie udogodnienia jak wizyty dziki zwierzaków z pobliskich lasów i parków w ogrodzie.

W zeszłym roku całą działkę zryły i dziki, co drugi dzień widywałem sarny na ogródku.

Dzisiaj idąc po browary do Żabki wyprzedza mnie coś idąc tuż koło nogi po chodniku i obwąchując moją nogawkę.
Spoiler

15minut wrycia bo pierwszy raz w ogóle widziałem tego typu odmianę lisa a z takiej odległości chyba nawet w zoo nie oglądałem dzikich zwierząt.
Zajebał z kosza jakiegoś niedojedzonego hot-doga i zakopywał przy mnie pod bramką sąsiada :D

Gdzie mieszkasz Nikt?

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 203
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #9257 27 Lis, 2014, 06:58:30 »
Pracze Odrzańskie
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #9258 27 Lis, 2014, 08:48:43 »
Byłem wczoraj technicznym u Erica z "Eric Gales Band", zawodowy gig fajne chłopaki, popili my pośmiali się pogadali o życiu i śmierci. Drugie wcielenie Hendrixa połączonego z Dennisem Rodmanem :D
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

Offline Przychlast

  • Pr0
  • Wiadomości: 822
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #9259 27 Lis, 2014, 10:44:45 »
Pracze Odrzańskie

Za karę? Przecież z Opola chyba można szybciej dojechać do centrum :D.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 203
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #9260 27 Lis, 2014, 15:08:42 »
Do pracy dojeżdżam w 7 min pociągiem :)
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #9261 27 Lis, 2014, 18:15:35 »
Polecam Isu!!! kolo jest przegięty w dobrą stronę :D
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 866
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #9262 27 Lis, 2014, 20:49:56 »

« Ostatnia zmiana: 27 Lis, 2014, 21:08:35 wysłana przez theremin »
BRRR BRRR DENG BRRR BRRR DENG!!!

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #9263 28 Lis, 2014, 02:53:23 »
Superluxy HD681. Dopiero zaczynamy wygrzewanie, a już mi się bardzo podobają. Biorąc pod uwagę, że kosztują raptem 85 PLN, absolutna bajka. Kilka rzeczy trzeba będzie wymienić, na pierwszy ogień pady na welurowe, potem pewnie i kabelek, ale to już na spokojnie, jak już się ustabilizuje sound po ok. 300 h grania.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #9264 28 Lis, 2014, 13:19:38 »
Superluxy HD681. Dopiero zaczynamy wygrzewanie, a już mi się bardzo podobają. Biorąc pod uwagę, że kosztują raptem 85 PLN, absolutna bajka. Kilka rzeczy trzeba będzie wymienić, na pierwszy ogień pady na welurowe, potem pewnie i kabelek, ale to już na spokojnie, jak już się ustabilizuje sound po ok. 300 h grania.

Wyślij do Arini
B ( o ) ( o ) B S

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 203
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #9265 28 Lis, 2014, 14:31:18 »


lol
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #9266 28 Lis, 2014, 19:12:09 »
Superluxy HD681. Dopiero zaczynamy wygrzewanie, a już mi się bardzo podobają. Biorąc pod uwagę, że kosztują raptem 85 PLN, absolutna bajka. Kilka rzeczy trzeba będzie wymienić, na pierwszy ogień pady na welurowe, potem pewnie i kabelek, ale to już na spokojnie, jak już się ustabilizuje sound po ok. 300 h grania.

Wyślij do Arini

Wystarczy mi to, co mogę zrobić samemu w tym temacie. Za koszt modyfikacji w Arini, mogę sobie sam zmodować te, dokupić SL HD681 EVO Mark II, które mam jeszcze w planach i je również zmodować. Pewnie nie uzyskam 100% tego, co oni, ale przy okazji się nauczę czegoś nowego. Zwłaszcza, że w przypadku tych słuchawek jest sporo bardzo prostych modów, które dają ponoć spore efekty. I mniej tu ponoć trzeba naprawiać, co w słynnych SL HD668 ;)

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 513
  • Venus as a goodboi
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #9267 28 Lis, 2014, 19:43:30 »
Superluxy HD681. Dopiero zaczynamy wygrzewanie, a już mi się bardzo podobają. Biorąc pod uwagę, że kosztują raptem 85 PLN, absolutna bajka. Kilka rzeczy trzeba będzie wymienić, na pierwszy ogień pady na welurowe, potem pewnie i kabelek, ale to już na spokojnie, jak już się ustabilizuje sound po ok. 300 h grania.

Wyślij do Arini
I mniej tu ponoć trzeba naprawiać, co w słynnych SL HD668 ;)
Jak całe audiovoodoo, jedno wielkie filozofowanie, bo to są kwestie mocno subiektywne, ale dla mnie 668b są co najmniej klasę wyżej od zwykłych 681. I tak najlepiej uzbierać trochę kasy i raz na zawsze sobie kupić porządne słuchawki, przy małym budżecie takim optymalnym rozwiązaniem są 668b, 681 nie mają wymiennego kabla, co je wyklucza dla mnie do mobilnego użytkowania.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #9268 28 Lis, 2014, 20:34:52 »
Jak całe audiovoodoo, jedno wielkie filozofowanie, bo to są kwestie mocno subiektywne, ale dla mnie 668b są co najmniej klasę wyżej od zwykłych 681. I tak najlepiej uzbierać trochę kasy i raz na zawsze sobie kupić porządne słuchawki, przy małym budżecie takim optymalnym rozwiązaniem są 668b, 681 nie mają wymiennego kabla, co je wyklucza dla mnie do mobilnego użytkowania.

Zacznijmy od początku. Przed zakupem, poświęciłem sporo czasu na poczytanie opinii na kilku forach, w tym anglojęzycznych i tutaj sprawa się ciekawie rozwija, otóż:
1. W Amerykistanie, oba modele kosztują praktycznie tyle samo i o wiele lepsze opinie zbierają w bezpośrednim porównaniu 681.
2. 668 jak dla mnie w ogóle nie mają basu, te niemodowane także. W związku z tym, dla mnie z góry odpadają. Kwestia subiektywna.
3. Zadałem sobie także ten trud osobistego przesłuchania obu par słuchawek przed zakupem. Potwierdziły wstępne wnioski po forumowych poszukiwaniach.
4. Nie mają wymiennego kabla, więc odpowiednio polutowane zabrzmią lepiej. Poza tym, to mają być słuchawki, na których będę miksował, więc nie do użytku mobilnego.
5. Do użytku mobilnego właśnie planuję zakup 681 EVO MII. Je także zamierzam lekko zmodyfikować, mimo, że mają w standardzie wymienny kabel, dostaną niewymienny, poza tym, kilka zabaw z wytłumieniem, żeby otworzyć górę i usunąć nadwyżki basu.
6. W 681 planuję zmienić jedynie pady na welur, żeby złagodzić ilość sybilantów, chociaż podobno przechodzi im to wraz z wymianą kabla i wygrzaniem.

To by było tak z grubsza ;)

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #9269 28 Lis, 2014, 21:16:20 »
Pady welurowe nie zmniejszą Ci sybilantów, tylko zwiększą ilość dołu i niskiego środka. Chyba, że sobie welur położysz na przetworniki, to wtedy sybilanty się zredukują skutecznie :P

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #9270 28 Lis, 2014, 21:45:03 »
Pady welurowe nie zmniejszą Ci sybilantów, tylko zwiększą ilość dołu i niskiego środka. Chyba, że sobie welur położysz na przetworniki, to wtedy sybilanty się zredukują skutecznie :P

Spoko, jak nie przejdzie po wygrzaniu i dopasowaniu nowego kabla, najwyżej zrobię jakiś mały filtr. Już teraz po ok. 30 h grania, problem prawie nie występuje. Wygrzejemy, zobaczymy ;)

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 866
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #9271 28 Lis, 2014, 23:26:48 »
 I pamiętaj o wysmarowaniu cewek smalcem, żeby wytłuścić brzmienie.
BRRR BRRR DENG BRRR BRRR DENG!!!

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #9272 29 Lis, 2014, 02:04:43 »
I pamiętaj o wysmarowaniu cewek smalcem, żeby wytłuścić brzmienie.

Mam w lodówce extra osełkę, wolę maślany bas :P

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 771
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #9273 29 Lis, 2014, 09:51:44 »
Najlepiej nigdzie nie wysyłać... Chyba, że do Wire Essence. Sprawdźcie Creative (taaak!) Aurvana!

A tymczasem mam nowego idola: Pyrococcus furiosus to niezwykły organizm, który najlepiej funkcjonuje w temperaturze stu stopni Celsjusza, w której jest w stanie rozmnażać się co 37 minut. Używa też, co niespotykane w przyrodzie, enzymów zawierających wolfram.

A już przy tym pomijalny jest fakt, że właśnie wróciłem z koncertu (chronologicznie) Materia, Sixpounder, Thy Disease + gwiazda Decapitated. O ile gwiazda przeniosła na nowy level czasownik "zmiażdzyć", tak najwyraźniej komuś odwróciła się dla żartu kolejność supportów. Materia po prostu brzmi świetnie (se żatrujcie ile chcecie, ale na Skervesenach po prostu brzmią mega selektywnie i jednocześnie ciężko) i technicznie/wykonawczo zamiata towarzystwo. Żadna tam to już łatwa muza, a szczególnie nowy materiał.
Paczki z głów!

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #9274 29 Lis, 2014, 14:57:19 »
No właśnie też byłem załamany kolejnością supportów Baciu :( Ale chuj przynajmniej miałem czas żeby sobie z chłopakami pogadać i ograć w końcu Tadziowego 4AP który mnie urzekł i o dziwo na waszych rozmiarach gryfu nawet nie zczaiłem się że nie gram na 25,5' a na jebanych 27' :D Wygoda wyższego rzędu ;)