Autor Wątek: Co nas w życiu cieszy ;)  (Przeczytany 1740670 razy)

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #6325 15 Kwi, 2013, 13:50:16 »
Sylkis chyba musisz zrewidowac swoja opinię. Just sayin.
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 366
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #6326 15 Kwi, 2013, 16:11:53 »
Krótki wierszyk, robim przerwę
w dywagacjach nad osprzętem



Cieszą mnie zwierzęta, no kocham je, wszystkie. ;) Niektóre głaskać, a niektore jeść.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline grz_ost

  • Pr0
  • Wiadomości: 508
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #6327 15 Kwi, 2013, 17:38:48 »

Bilety kupione  :D

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #6328 15 Kwi, 2013, 18:43:54 »
O, po ile? Bo i na septic flesh i na fleshgod apocalypse bardzo chętnie bym się wybrał :headbang:

Offline grz_ost

  • Pr0
  • Wiadomości: 508
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #6329 15 Kwi, 2013, 19:51:18 »
O, po ile? Bo i na septic flesh i na fleshgod apocalypse bardzo chętnie bym się wybrał :headbang:
55 pienionszków

Offline TheBlueNote_7

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 75
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #6330 15 Kwi, 2013, 20:41:37 »
"Wojna w Blasku Dnia" Bretta od mej na rocznicę :D Daliśmy sobie to samo, lol :o

Orange

  • Gość
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #6331 15 Kwi, 2013, 20:53:27 »
Jakie starocie mnie dzisiaj cieszą, no masakra

Spoiler

Offline Przychlast

  • Pr0
  • Wiadomości: 822
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #6332 15 Kwi, 2013, 21:36:21 »
Zwrot podatku, najebaliśmy się na próbie :).

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 523
  • Venus as a goodboi
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #6333 15 Kwi, 2013, 21:42:51 »
"Wojna w Blasku Dnia" Bretta od mej na rocznicę :D Daliśmy sobie to samo, lol :o
Brett to nie jest przypadkiem ten od Kylara, siepaczy, Ka' Kari and stuff?

Offline mhrok lama

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Jestę kuglarzę xD
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #6334 15 Kwi, 2013, 23:41:38 »


JAK TO KURWA GADA TERAZ :headbang:

Orange

  • Gość
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #6335 15 Kwi, 2013, 23:50:34 »
W sensie laptok podpienty do marszczala?

Offline mhrok lama

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Jestę kuglarzę xD
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #6336 16 Kwi, 2013, 00:00:42 »
No pewnie, że tak :P Wymieniłem kondensatory na TADy i mam zajebistą końcówkę mocy do Guitar Riga :D

Offline TheBlueNote_7

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 75
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #6337 16 Kwi, 2013, 09:50:26 »
"Wojna w Blasku Dnia" Bretta od mej na rocznicę :D Daliśmy sobie to samo, lol :o
Brett to nie jest przypadkiem ten od Kylara, siepaczy, Ka' Kari and stuff?

Nope. Wszystko co Brett ma wydane to 5 tomów cyklu demonicznego od Malowanego Człowieka po Wojnę w Blasku Dnia, i niezależny tomik również tyczący się jego powieści o Arlenie :P

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #6338 16 Kwi, 2013, 09:56:47 »
O, po ile? Bo i na septic flesh i na fleshgod apocalypse bardzo chętnie bym się wybrał :headbang:
55 pienionszków
no to może mnie też będzie to cieszyć!

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 499
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #6339 16 Kwi, 2013, 18:46:54 »
http://pclab.pl/news52955.html
O, kolejny news o czytniku ebooków z E-Ink, który jest podświetlany LED.
Tyle w temacie "szkodliwości" tego, żeby on sam był źródłem światła, zamiast się jebać z odpowiednimi warunkami i oświetleniem z zewnątrz. :)
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 523
  • Venus as a goodboi
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #6340 16 Kwi, 2013, 20:11:24 »
To powiedz mi, ile dostępnych na rynku urządzeń ma tak równomierne doświetlenie matrycy? Testy mówią jedno: bez, tzn. ze słabiutkim podświetleniem się czyta szybciej i wygodniej.
Ustaw sobie dużą jasność ekranu na monitorze, a innego dnia sporo mniejszą i zobacz, po jakim czasie będą Cię swędziały/piekły/,etc. oczy. Oczywiście to kwestia co najmniej paru godzin korzystania z komputera, ale i tak różnica jest ogromna.

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #6341 16 Kwi, 2013, 21:00:34 »
Ja tam nie mam takich pojebanych problemów jak Wy. We wszystkim poza pociągami mnie mdli jak czytam (no jest takie 15% populacji or so), więc doświetlenie mnie jebie. A że kocham książki w papierowym formacie, to równo mnie jebie jakie są nowe readery :D
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #6342 16 Kwi, 2013, 21:03:05 »
Popularny jesteś dużo rzeczy cie jebie :D
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline admaxo

  • Pr0
  • Wiadomości: 764
  • Bogdan Grad Fan
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #6343 16 Kwi, 2013, 21:06:48 »
Cieszy mnie to, że usiadłem na 5 minut z telaśkiem na singlach przestroiłem z E standard na 10-46 2 najgrubsze strunki do drop A i riffy same szły z pod palcy!  :headbang:
"Trzeba sciszyc gitare, zeby wydobyc specjalne pasmo z 8 struny, ja tylko tak podpowiadam" - Bogdan Grad

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 456
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Brudne Brzmienie
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #6344 16 Kwi, 2013, 21:07:25 »
Ja tam nie mam takich pojebanych problemów jak Wy. We wszystkim poza pociągami mnie mdli jak czytam (no jest takie 15% populacji or so), więc doświetlenie mnie jebie. A że kocham książki w papierowym formacie, to równo mnie jebie jakie są nowe readery :D

Pjona, mam DOKŁADNIE to samo!
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Profile na Tonexa, Kempera i inne -> https://brudnebrzmienie.pl/

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 499
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #6345 16 Kwi, 2013, 21:08:39 »
To powiedz mi, ile dostępnych na rynku urządzeń ma tak równomierne doświetlenie matrycy? Testy mówią jedno: bez, tzn. ze słabiutkim podświetleniem się czyta szybciej i wygodniej.
Ustaw sobie dużą jasność ekranu na monitorze, a innego dnia sporo mniejszą i zobacz, po jakim czasie będą Cię swędziały/piekły/,etc. oczy. Oczywiście to kwestia co najmniej paru godzin korzystania z komputera, ale i tak różnica jest ogromna.
Podaj linki na jakieś testy. Ale nie zrobione przez Pomysłowego Boromira w jakiejś redakcji z jego subiektywnymi odczuciami, będącymi wypadkową PRZYZWYCZAJEŃ (sentymentu) i marketingowego bełkotu (oczekiwań i placebo), a jakieś rzetelne, bo moje empiryczne doświadczenie dowodzi czemuś odwrotnemu do tego, co piszesz.

NIGDY nie zdarzyło mi się od patrzenia na LCD, abym miał JAKIEKOLWIEK dolegliwości. NIGDY. A praktycznie każdego dnia spędzam wiele godzin przed PC. Przy CRT - owszem, jeśli odświeżanie było zbyt niskie (i to już w pierwszej sekundzie, a nie że od długotrwałego gapienia się). Ale z LCD tego problemu nie ma.

Za to od patrzenia na papier i owszem - w mocno słoneczny dzień standardem jest, że bolą mnie mocno oczy od książek o zbyt białym papierze, czy wydruków z kompa/kser/itp. (na zasadzie jak w zimę od śniegu w mocnym słońcu), lub też przy jarzeniówkach mi się zdarzało, że się męczyłem w podobny sposób jak przy CRT (ból też jak przy tym śniegu w słońcu, a nie żadne pieczenie, swędzenie, czy co tam pisałeś). Ponad to, od czytania książek i komiksów przy zbyt słabym świetle zepsułem sobie wzrok jako dzieciak (na długo zanim miałem komputer, a telewizor też jedynie w pokoju rodziców).

Jakieś medyczne testy konfrontujące to z samodzielnie podświetlającym się LCD, dopasowującym się do warunków i dowodzące, że jest bardziej szkodliwe, niż źle oświetlony papier?

ED: z resztą papier też jest w pewnym sensie źródłem światła, tyle, że odbitego, zamiast własnego (ale to jeden chuj - duża powierzchnia się świeci tak, czy siak). Po prostu kwestia uregulowania, aby nie świeciło ani zbyt mocno i nie oślepiało, ani zbyt słabo, by nie trzeba było wytężać wzroku. Z ekranami LCD IMO o wiele łatwiej to osiągnąć, niż z papierem (zobaczymy co będzie w przypadku e-ink, jak więcej producentów czytników zrozumie podstawową wadę swoich produktów i podświetlenie stanie się standardem).

ED2: teraz tak pomyślałem, słyszałem, że w starych LCD ekrany były podświetlane jarzeniówkami, które migają jak wspomniane CRT. Być może tamte ekrany męczyły oczy - właśnie tym miganiem. Ale jak nie miga, to niby co w tym szkodliwego?
« Ostatnia zmiana: 16 Kwi, 2013, 21:38:11 wysłana przez sylkis »
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 456
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Brudne Brzmienie
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #6346 16 Kwi, 2013, 22:05:18 »
To powiedz mi, ile dostępnych na rynku urządzeń ma tak równomierne doświetlenie matrycy? Testy mówią jedno: bez, tzn. ze słabiutkim podświetleniem się czyta szybciej i wygodniej.
Ustaw sobie dużą jasność ekranu na monitorze, a innego dnia sporo mniejszą i zobacz, po jakim czasie będą Cię swędziały/piekły/,etc. oczy. Oczywiście to kwestia co najmniej paru godzin korzystania z komputera, ale i tak różnica jest ogromna.
Podaj linki na jakieś testy. Ale nie zrobione przez Pomysłowego Boromira w jakiejś redakcji z jego subiektywnymi odczuciami, będącymi wypadkową PRZYZWYCZAJEŃ (sentymentu) i marketingowego bełkotu (oczekiwań i placebo), a jakieś rzetelne, bo moje empiryczne doświadczenie dowodzi czemuś odwrotnemu do tego, co piszesz.

NIGDY nie zdarzyło mi się od patrzenia na LCD, abym miał JAKIEKOLWIEK dolegliwości. NIGDY. A praktycznie każdego dnia spędzam wiele godzin przed PC. Przy CRT - owszem, jeśli odświeżanie było zbyt niskie (i to już w pierwszej sekundzie, a nie że od długotrwałego gapienia się). Ale z LCD tego problemu nie ma.

Za to od patrzenia na papier i owszem - w mocno słoneczny dzień standardem jest, że bolą mnie mocno oczy od książek o zbyt białym papierze, czy wydruków z kompa/kser/itp. (na zasadzie jak w zimę od śniegu w mocnym słońcu), lub też przy jarzeniówkach mi się zdarzało, że się męczyłem w podobny sposób jak przy CRT (ból też jak przy tym śniegu w słońcu, a nie żadne pieczenie, swędzenie, czy co tam pisałeś). Ponad to, od czytania książek i komiksów przy zbyt słabym świetle zepsułem sobie wzrok jako dzieciak (na długo zanim miałem komputer, a telewizor też jedynie w pokoju rodziców).

Jakieś medyczne testy konfrontujące to z samodzielnie podświetlającym się LCD, dopasowującym się do warunków i dowodzące, że jest bardziej szkodliwe, niż źle oświetlony papier?

ED: z resztą papier też jest w pewnym sensie źródłem światła, tyle, że odbitego, zamiast własnego (ale to jeden chuj - duża powierzchnia się świeci tak, czy siak). Po prostu kwestia uregulowania, aby nie świeciło ani zbyt mocno i nie oślepiało, ani zbyt słabo, by nie trzeba było wytężać wzroku. Z ekranami LCD IMO o wiele łatwiej to osiągnąć, niż z papierem (zobaczymy co będzie w przypadku e-ink, jak więcej producentów czytników zrozumie podstawową wadę swoich produktów i podświetlenie stanie się standardem).

ED2: teraz tak pomyślałem, słyszałem, że w starych LCD ekrany były podświetlane jarzeniówkami, które migają jak wspomniane CRT. Być może tamte ekrany męczyły oczy - właśnie tym miganiem. Ale jak nie miga, to niby co w tym szkodliwego?

O matko... Naprawdę chce Ci się to pisać?
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Profile na Tonexa, Kempera i inne -> https://brudnebrzmienie.pl/

Offline michu123PL

  • Pr0
  • Wiadomości: 558
  • Rycerz Cebulowego Stołu
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #6347 16 Kwi, 2013, 22:15:22 »

Tyle w tym temacie.

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 499
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #6348 16 Kwi, 2013, 22:57:24 »
O matko... Naprawdę chce Ci się to pisać?
Tak jakbym tam długi tekst napisał :D
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Jesus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
  • Djesus Chytrus
Odp: Co nas w życiu cieszy ;)
« Odpowiedź #6349 16 Kwi, 2013, 23:09:57 »
O matko... Naprawdę chce Ci się to pisać?
Tak jakbym tam długi tekst napisał :D

Tak jakby tam było tyle sensu ile tekstu :D
return to monke