Autor Wątek: Head + Paka Metal i jego najcięższe pochodne.  (Przeczytany 21321 razy)

Offline BeeingForsaken

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 12
To już chyba ten czas kiedy z szszszszssssssisisi sisz tranzystora czas zabrać herce dawane przez naszą łape do kraju ciepłych lampek.
To na wstęp.

Obecnie mam Randalla Rg 75, on powinien zostać, fajny ćwiczeniowy piecek na 12 calowym celestionie, ale licze sie z mowliwoscia pozegnania pierwszego dobrego sprzetu.
Ogladalem ostatnio recenzje rh 50t, hm... fajne totoj ale jest piekne ale... nie powiem żeby to było istne piękno dźwiękowe w wykonaniu full lampy.
tu pytanie MG FENDMESS, bądź Raven II, polska produkcja, na zamowienie produkcja... po przeczytaniu recenzji jest to cos pieknego w 50 watach za jedyne 2 z plusem malym jezeli chodzi o fendmessa, kolo 3 za ravena 2...
Myślałem również o Peaveyu 6505, na tego z plusem nie stać mnie więc odpada, aczkolwiek jeżeli się nie myle, plusik powiada jedną lampę więcej i oddzielną korekcje dla kanałów tak?

coś godnego przemyslenia w ramach "a może totoj bo piekne i daje kamienie z miesem, urywa jaja itd" ? wolalbym nie wydawac wiecej niz jakies 2-3k na head (co nie oznacza że jeżeli mnie ktoś dostatecznie przekona nie mogę poczekać i dozbierać kolejne 2-3k, wakacje się zbliżają więc "piniendze" będą wpadać do mojej ukrytej skarbnicy bo po przeczytaniu i osluchaniu fireballa v2... przez mysl przeszlo mi sprzedanie comba, telefonu i odstawienie pokarmu na najblizszy miesiac zeby dozbierac do niego :P)

Co do paki, brak jakiejkolwiek wiedzy dlaczego jest ich tyle rodzajow, jak tam tylko 4 glosniki i troche dykty... dlatego tu oddaje sie w wasze rece, macie propozycje dla mlodzika chcacego przerobic swoj pokoj w sklep miesny i kamieniołom ? (w sensie zeby lecialy kamienie i mieso z glosnikow ;P)
słyszałem że sygnowana kolumienka Lyncha robi pogrom, ale na zywo nie udalo mi sie jej slyszec :/

a, dla dodania, mam okazje kupic Laboge standard na V30tkach za 1600-1700 zł.

Jeżeli jakieś dodatkowe pytania czy sugestie to walić śmiało, chętnie przeczytam każdy argument :)

Offline regecore

  • Gaduła
  • Wiadomości: 216
laboge z płyty na v30 słabo widze.
Z autopsji polecam 4x12 prosta na Man o war. Swietne glosniki do metalu.
.

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
MG FENDMESS, bądź Raven II, polska produkcja, na zamowienie produkcja... po przeczytaniu recenzji jest to cos pieknego w 50 watach za jedyne 2 z plusem malym jezeli chodzi o fendmessa, kolo 3 za ravena 2...
Myślałem również o Peaveyu 6505,

Jako były właściciel RavenII i aktualny 5150 musze tylko powiedzieć że wymienione przez Ciebie piece mają DIAMETRALNIE różne brzmienia ;)
Najlepsza imo paczka do MG to będzię Marshall Lead1960 prosta ewentualnie coś na greenbackach- z v30 ani z seventy80 MG się nie dogada-takie jest MOJE zdanie
« Ostatnia zmiana: 31 Maj, 2010, 13:58:43 wysłana przez lokibalboa »

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 372
    • CTG TV
laboge z płyty na v30 słabo widze.
Z autopsji polecam 4x12 prosta na Man o war. Swietne glosniki do metalu.

A graleś? I jesteś w stanie odróżnić tą kolumnę od innej w ślepym teście?
Co do Man o war, ile kosztuje jeden głośnik? 600 zl? :P

Cytuj
Jako były właściciel RavenII i aktualny 5150 musze tylko powiedzieć że wymienione przez Ciebie piece mają DIAMETRALNIE różne brzmienia

Już to mówiłem koledze, ale chyba nie uwierzył :)

 
mniut i piah

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Z produktów krajowych do 5150 bliżej Sidewinderowi. Sam rozważam czy w przyszłości sobie nie zamówić ;)

Offline BeeingForsaken

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 12
Uwierzyłem dale, da sie to uslyszec nawet na jutup'ie. Tylko mój problem polega na tym że wyłapałem pewne nominację, ewentualnie osłuchałem na jutupie no i usłyszałem na żywca ravena II, a że najdroższy head który zobaczyłem w bydzi to był krankenstein , niżej już attax 100tka.

Kolejnym problemem jest to że aktualnie mogę pograć na kupowatym valvekingu dopalonym kupowatym metal muffem z kupowatymi marshallowskimi glosnikami wiec moje pojecie o "brzmieniu" i "selektywnosci" oraz "mięsię z gruboziarnistym przesterem" jest małe jak kupa noworodka, bo ten zestaw sluzy tylko do tego zeby sie ewentualnie przebic przez perkusje, i zeby bas mnie nie zagluszal :)

Jedyne co wiem, to to że z MG mogę mieć w przyszlosci problem z serwisem co mnie od niego odstrasza i przester wydaje mi się dziwnie "cyfrowy" chociaz nie wiem jak to określić, po prostu nie jest tym czym powinien byc ale to moze wina gitary, bo imo pickapy w muschecterze (aktywy dancana) nie wiedza co to gora, dodatkowo samorobka byc moze chu****a

6505 zdalo mi sie slyszec rowniez na samorobce kiedys, zdaje mi sie ze bylby dobry dla mnie wybor (tak samo jak 5150)

apropo, ja rozumiem ze nie podalem granicy ceny ale fajnie gdyby to wygladalo tak że max kasa to pojecie dynamiczne, aczkolwiek nie stac mnie raczej na pake za niewiadomo ile, rzecz w tym zeby bylo w miare nie najdrozej ale dobrze... :)

gdybym nie potrzebowal pomocy naprawde doswiadczonych osob, nie zajrzalbym na zadne forum i po cichu wzial tego 5150 ktorego gosc z forum za 3.3k bierze, i na slepo pake dale'a. bylbym zadowolony do czasu kiedy nie dowiedzialbym sie ze "to zabrzmi lepiej od tego, a tamto nie gra z tym" :)

i ponawiam pytanie, zna ktoś sklepy z duzym wyposazeniem na stanie typu wlasnie engle piweje i inne heady?

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 781
Najlepsza imo paczka do MG to będzię Marshall Lead1960 prosta ewentualnie coś na greenbackach- z v30 ani z seventy80 MG się nie dogada-takie jest MOJE zdanie

laboge z płyty na v30 słabo widze.
Z autopsji polecam 4x12 prosta na Man o war. Swietne glosniki do metalu.

No, a co ja mam powiedzieć, jak mam Labogę na CV30, w dodatku na wiórówce i jeszcze z MG - i kurwi dobrze?? :D

a, dla dodania, mam okazje kupic Laboge standard na V30tkach za 1600-1700 zł.

moją? ;)
Paczki z głów!

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 372
    • CTG TV
mniut i piah

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 781
 :kissmyass:

Mam przebijać w dół? :D

Nieeeee ;)
Paczki z głów!

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Forsaken - zasadniczo opinie o soundach na forum, możesz sobie wsadzić w pizdeczkę. Moje opinie też. Te teksty, że na Marshallu nie zagrasz metalu (dobry tytuł kawałka btw), za to tele, to po prostu do metalu super, mahoń muli i tym podobne bzdury wprawiają mnie w nieopisaną wesołość, dlatego tak często tu zaglądam. Połowa typów z tego forum, siedząc jako prodjucer w studio, kazałaby Dimebagowi zdjąć góry, bo "siarzy",a Zakkowi dołu, bo "muli". Niech więc się walą na ryj. Ostatecznym wyznacznikiem tego co Ci się podoba muszą być Twoje uszy, a nie czyjaś opinia ukuta na podstawie oglądania Youtube'a.

Każdy nowoczesny highgainowy piec ze średniej półki (powiedzmy w okolicach 3-4K) się nada do Twoich zastosowań. Każdy. Polskie wzmaki są sporo tańsze, a jeśli chodzi o sound wcale nie ustępują tym droższym. Weź pod pachę wiosło, kabel i kostkie i po prostu pojedź gdzieś je ograć.


pozdro
« Ostatnia zmiana: 31 Maj, 2010, 14:45:56 wysłana przez wrobelsparrow »

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947


polecam obejrzeć

Edit: a może ENGL Fireball ? Też zajebisty piec z gatunku plug&play!
« Ostatnia zmiana: 31 Maj, 2010, 15:19:17 wysłana przez lokibalboa »

Offline BeeingForsaken

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 12
Engl powerball, ale v1 czy v2?


Weź pod pachę wiosło, kabel i kostkie i po prostu pojedź gdzieś je ograć

Prawdopodobnie mogę odwiedzić każdy zakątek kujawsko-pomorskiego, najchetniej bydgoszcz i toruń
Mogę zjawić się w słupsku/bytowie
poznań, ale to nie predzej jak miesiac-dwa :)
to są miejsca gdzie moge dotrzec, sklepy w Torun/bydgoszcz odpadaja = NIC TAM NIE MA
slups bytow - nie szukalem nawet
poznan - moze tu jakies wielkie centrum ? nie wiem, wujka fatygowac nie bede zeby mi latal szukac konkretnych wzmaków.

Ja po prostu nie mam GDZIE tego ograć dlatego szukam pomocy i opinii osób któzy grają/mieli itd

co do paczki, Dale był 1szy :D a sam nie wiem czy bede brać coś na v30tkach dopoki ich nie uslysze pod tym pod czym wybiore :)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 781
Prawdopodobnie mogę odwiedzić każdy zakątek kujawsko-pomorskiego, najchetniej bydgoszcz i toruń
Mogę zjawić się w słupsku/bytowie
poznań, ale to nie predzej jak miesiac-dwa :)
to są miejsca gdzie moge dotrzec, sklepy w Torun/bydgoszcz odpadaja = NIC TAM NIE MA

JA BĘDĘ. Ze sprzętem. Grał. 18 czerwca, Estrada, Bydgoszcz. Zapraszam :)
Paczki z głów!

Offline Bash

  • Bash'ujący w zbożu
  • Gaduła
  • Wiadomości: 404
  • السلام عليكم
    • Oficialna strona BASH MANUFACTURING
W bytowie masz Sajda ;)
Zapraszam na myspace mojego zespołu:
www.myspace.com/fullflavourofficial

Bash Manufacturing Since 2008

Offline regecore

  • Gaduła
  • Wiadomości: 216
CV30, a V30 to inna bajka i te pierwsze neodymy dają zdecydowanie bardziej rade nawet i w płycie.
.

Offline BeeingForsaken

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 12
18tka zaklepana na rzecz fendmesa.
odnalazlem w miescinie goscia z ravenem II, wiec tez uda mi sie to uslyszec na paczce marshalla 1960a
znalazlem rowniez lokacje 6505, to tez pogram sobie na totym czymś :) (ogólnie 5150 a 6505 jest minimalna z tego co wiem, racja?)
Bytów na rzecz sajda zaklepany, też posłucham Basha :)

dodatkowo umówiem się z kuzynką na wypad do poznania do jakiegoś 2 piętrowego muzyka w tej nedznej mieścinie wiec nawet jak mi nic tam nie podpasuje też będzie opcja ogrania. Może gdzieś powerballa uda mi się znaleźć bo ciekawi mnie odczucie na żywo :)

to by było na tyle co do headzisków.

Pytanie mam do pana Bash'a, jaką pakę sugierujesz pod Sajda?

Offline Bash

  • Bash'ujący w zbożu
  • Gaduła
  • Wiadomości: 404
  • السلام عليكم
    • Oficialna strona BASH MANUFACTURING
Swoją 2X12 Universal :) na V30 (1K6)
Jeszcze nie ma na stronce ale ograć na miejscu można.
Lub mesę 2X12 recto.
Szczerze nie polecam marshalli 1960 na standardowych głośnikach.
Bardzo spoko gada za to 1926V i  fajnie 1960BV

EDIT: W Bydgoszczy jest kapelka Tiberius się zowie
www.myspace.com/tiberiusofficial lub www.tiberiuspl.muzz o.pl
I tną na MK3 i MK4. Na pewno chętnie ci udostępnią do testów

EDIT: Jutro ci goście grają w Estradzie w Bydgoszczy. Możesz wpaść i posłuchać.
Jak by co mogę ci dać nr do człowieka na priv.
« Ostatnia zmiana: 02 Cze, 2010, 11:51:07 wysłana przez Bash »
Zapraszam na myspace mojego zespołu:
www.myspace.com/fullflavourofficial

Bash Manufacturing Since 2008

Offline Gohes

  • Colonial Marine
  • Gaduła
  • Wiadomości: 352
  • Szatan, Blasty, Benedykt XVI...
    • J. D. Overdrive
...
Szczerze nie polecam marshalli 1960 na standardowych głośnikach.
...

Ja mam 1960A na standardowych glosnikach i Sajdzik gra zacnie :)

PS
Szymek, ile za ta Twoja pake 2x12 universal n v30tkach?
M: Kobieto, przynieś browar! K: A magiczne słowo? M: Czary mary, podaj browary!

Offline Bash

  • Bash'ujący w zbożu
  • Gaduła
  • Wiadomości: 404
  • السلام عليكم
    • Oficialna strona BASH MANUFACTURING
1K6 w promocji :D
Zapraszam na myspace mojego zespołu:
www.myspace.com/fullflavourofficial

Bash Manufacturing Since 2008

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
BeeingForsaken w Posen jak chcesz ograć Engla to wbijaj do Music Factory. Ostatnio jak tam byłem to mieli parę ampów :)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline regecore

  • Gaduła
  • Wiadomości: 216
1K6 w promocji :D

Heh co to za promocja noisybox w pro 1K4 na v30.
Framus 2x12 na v30 jeszcze tanszy.
.

Offline Bash

  • Bash'ujący w zbożu
  • Gaduła
  • Wiadomości: 404
  • السلام عليكم
    • Oficialna strona BASH MANUFACTURING
Po pierwsze promocja z oznaczeniem :D nie oznacza promocji tylko żart.
Po drugie przecież nikt cię nie zmusza. Jak koniecznie chcesz kupować najtańszą pakę to kupuj.
Paki Mesy i Marszczala są tej samej wysokiej klasy. Mimo iż marszale są tańsze ludzie też kupują mese.
« Ostatnia zmiana: 02 Cze, 2010, 16:05:57 wysłana przez Bash »
Zapraszam na myspace mojego zespołu:
www.myspace.com/fullflavourofficial

Bash Manufacturing Since 2008

Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
A ja myślę że w temacie randalla rg50h to całkiem spoko wzmak do przesterów, da się na nim sporo metalowego złomu ukręcić, od hard-core poprzez death do black i brzmi to całkiem spoko. Problemem są cleany i crunche jeśli chodzi o ten head, crunche gram z tube screamera a cliny ratuje chorus lub osobny reverb, wiem bo mam takowy (ten w headzie to kupa), ale generalnie nie narzekam :)
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

Offline regecore

  • Gaduła
  • Wiadomości: 216
Generalnie jest taka zasada jak się kupi źle to się płaci dwa razy dlatego nie ma co kupować taniości dla samej okazji.
To samo tyczy się z mesa. Myślę, ze jak juz "wzięło" nas na taki wydatek to należałoby to wcześniej ograć.
Słyszałem o takich co narzekają na mesy. Nie wypowiem się co do marshalla bo nie trawie brzmienia tej firmy zarówno ampów jak i paczek - jest za suche i ostre jak dla mnie.
.

Offline Bash

  • Bash'ujący w zbożu
  • Gaduła
  • Wiadomości: 404
  • السلام عليكم
    • Oficialna strona BASH MANUFACTURING
No to przyjedź i ograj a przekonasz się czy warta jest tej promocyjnej ceny i już.
Widzisz tu jakiś dodatkowy problem? A może spodoba ci się na tyle, że stwierdzisz, że te 200 czy 300zł różnicy
jest warte dopłacenia.
Norma.
Pochwa
Zapraszam na myspace mojego zespołu:
www.myspace.com/fullflavourofficial

Bash Manufacturing Since 2008

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
38 Odpowiedzi
12321 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Paź, 2011, 09:41:36
wysłana przez Yony
20 Odpowiedzi
10377 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Sty, 2010, 00:25:46
wysłana przez pan mikos
25 Odpowiedzi
8331 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Wrz, 2013, 16:46:16
wysłana przez Yony
53 Odpowiedzi
10813 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Sie, 2015, 21:15:01
wysłana przez Stivo2005
9 Odpowiedzi
4366 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Kwi, 2018, 01:24:59
wysłana przez Wojtt