Autor Wątek: Head + paka / combo do 3000zł. Brzmienie chociaż zbliżone do metallicy (black al  (Przeczytany 8170 razy)

Offline Lucky1777

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 35
Witam,

Gram hardorck/grunge/metal. Posiadany sprzęt:

- vintage v100

- boss me-70

- fender frontman 212r

Myślałem nad podrasowaniem sprzętu i na wymianę całości na lampowy head z dobrym przesterem + jakieś kostki analogowe. Obecne multi i wzmak bym sprzedał. Ostatnio słuchałem black albumu mety i bardzo sposobał mi się przester. W amplitubie sciągnąłem do niego przester. Uważam ,że brzmienie przesteru jest niesamowicie miodne. Dodatkowo mogę powiedzieć ,że lubię czyste brzmienie z domieszką chorusa+dalaya z mojego bossa, także dobry clean w tym stylu chciałbym też ukręcić.

Mam 3000zł na head+kolumnę lub combo. Kasa z sprzedazu obecnego sprzętu pójdzie na kostki lub przetworniki. Proszę o rady.

btw. Tak wiem, że Kirk i James mieli całą szafę wzmaków, o których mogę pomażyć, jednak w tym kierunku chcę zmierzać.

Offline ciechoslovacja

  • Gaduła
  • Wiadomości: 181
Bierz mojego heada Orange Dual Terror;) Pełna lampa, idealny stan w śmiesznej kasie! Daj cynka czy jesteś zainteresowany;)

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Nie chce Ci robić czarnego pijaru ciedhoslowacja, ale Orange do brzmienia Mety z czarnego albumu? No lol :D
B ( o ) ( o ) B S

Offline Lucky1777

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 35
Bierz mojego heada Orange Dual Terror;) Pełna lampa, idealny stan w śmiesznej kasie! Daj cynka czy jesteś zainteresowany;)
Nie chce Ci robić czarnego pijaru ciedhoslowacja, ale Orange do brzmienia Mety z czarnego albumu? No lol :D

Proszę bez reklam i spamu.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Jeśli bys szukał po prostu heada z paka do 3000, to byśmy Ci jakoś doradzili. Ale Ty chcesz zabrzmieć jak metalika (lol).

Normalnie pewnie bym Ci polecił head Jet City (22 do domu, 50 lub 100 jesli potrzebujesz na jakieś gigi albo lubisz sporo watów jak ja) + jakaś paka 212, ale chcesz zabrzmieć jak black album, a ten head tak nie gra (bo gra lepiej).

Jeśli chcesz w takim budzecie trzymać się tego brzmienia to bierz jakąś cyfrę (11 rack), do tego jakaś miła końcówka + paka albo FRFR. Do tego zamiast kostek (bo te już masz w cyfrze) kupujesz jakiś sterownik midi, żeby sobie wszystko miło ogarnąć i możesz nakurwiać.

Proszę bez reklam i spamu.
To chyba nie wiesz gdzie jesteś :D

Miej na uwadze, że my tu jestesmy otwarci na nowe osoby, ale i specyficzni, więc jeśli chcesz zeby wątek utrzymal się w poważnym tonie to zadawaj poważne pytania, a nie jak zabrzmieć jak metalika za 3000 zł.
« Ostatnia zmiana: 10 Wrz, 2013, 10:28:49 wysłana przez g-zs »
B ( o ) ( o ) B S

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead

Offline Lucky1777

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 35
Cytuj
btw. Tak wiem, że Kirk i James mieli całą szafę wzmaków, o których mogę pomażyć, jednak w tym kierunku chcę zmierzać.
Zamierzać nie równa się brzmieć.

Cytuj
Jeśli chcesz w takim budzecie trzymać się tego brzmienia to bierz jakąś cyfrę (11 rack), do tego jakaś miła końcówka + paka albo FRFR. Do tego zamiast kostek (bo te już masz w cyfrze) kupujesz jakiś sterownik midi, żeby sobie wszystko miło ogarnąć i możesz nakurwiać.
W zasadzie to jestem trochę zmęczony cyfrą i słyszałem wiele dobrego nt. lamp, ale tak naprawdę, co je odróżnia od tranzystora to nie wiem.

W takim razie, doradźcie jak wybrnąć z tym sprzętem do 3000zł? + (kasa z sprzedaży, o ile sprzedać). Nie miałem nigdy lampy i nie wiem jak się to je i jak będzie mi się grało w porównaniu z obecnym sprzętem.
« Ostatnia zmiana: 10 Wrz, 2013, 10:36:45 wysłana przez Lucky1777 »

Offline ciechoslovacja

  • Gaduła
  • Wiadomości: 181
G-zs, dopal go czym chcesz i masz co chcesz;) Zresztą na YT są fajne filmiki, gdzie panowie dopalają Duala TS'em, podłączają gitarę z aktywami i masz czołg;)

Posty połączone: 10 Wrz, 2013, 10:36:44
Jak już wszystko zawiedzie i funduszy będzie brak, zawsze można kupić Kodę Death Metal;) i zabrzmieć jak... no w zasadzie jakoś zabrzmieć:P
« Ostatnia zmiana: 10 Wrz, 2013, 10:36:44 wysłana przez ciechoslovacja »

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
pod hd500 i alto ts115a to akurat jest 3kpln
i always go full retard

Offline grz_ost

  • Pr0
  • Wiadomości: 508

Zomballo

  • Gość
Ale jesteście pierdoły! Brzmienia metaliki nie potrafią doradzić. ;)
Masz:
http://forum.sevenstring.pl/sprzedam/(sz)-mesa-boogie-50-caliber-canon-eos-400d/msg291237/#msg291237
Bierz to, harleja bentona i niezawracaj dupy.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
G-zs, dopal go czym chcesz i masz co chcesz;) Zresztą na YT są fajne filmiki, gdzie panowie dopalają Duala TS'em, podłączają gitarę z aktywami i masz czołg;)

Jasne, ale choćbyś skakał na rzęsach, albo innej, mniej romantycznej części ciała, to charakteru wzmaka z brytyjskiego na amerykański nie zmienisz.


W zasadzie to jestem trochę zmęczony cyfrą i słyszałem wiele dobrego nt. lamp, ale tak naprawdę, co je odróżnia od tranzystora to nie wiem.

Ale jaka cyfra Cię zmęczyła? Mówisz o BoSSIE? Bo jest cyfra i Cyfra. Są takie, które brzmią chujowo i nie da się znich fajnego przesteu wyciągnąć (i to są właśnie Bossy), są takie które brzmia po prostu dobrze i/lub lepiej (Pody, 11R), a są takie które są po prostu zajebiste jak Axy i Kempery + przeganiają zwykłe wzmacniacze kompaktowościa i mnogoscią mozliwości. Jeśli grałes tylko na bosie to nie wiesz co to cyfra.

O lampach słyszałeś wiele dobrego, bo lampy są zajebiste. Ale nie są mniej albo bardziej zajebiste od fajnej cyfry. Za to wszystko jest bardziej zajebiste od tranzystora (z kilkoma wyjątkami potwierdzającym i regułę)

W takim razie, doradźcie jak wybrnąć z tym sprzętem do 3000zł? + (kasa z sprzedaży, o ile sprzedać). Nie miałem nigdy lampy i nie wiem jak się to je i jak będzie mi się grało w porównaniu z obecnym sprzętem.

Puścić wszystko w pizdu i sie nie zastanawiać. Ten boss i wzmak Fendera to jedno wielkie gówno (albo i dwa). Gitara w sumie też, ale z niej coś tam wyciągniesz, zwłaszcza że nie masz funduszy na nowe wiosło, a ze sprzedaży tego Vintage nie kupisz nic lepszego.

Tak więc jak puścisz tego bossa i fendera (o ile puscisz) to moze z 1000 łącznie za nie wyciągniesz. Z budżetem 4000 robi się już ciekawiej, bo dochodzi szereg fajnych lamp, albo dalej cyfra + fajniejsza końcówa i paczka czy tam FRFR.

Choć coś czuję, że byłbys zadowolony z tego co napisał Sify, bo pakować sie w lampę (czyli jedno brzmienie/charakter) jeśli nawet sam nie wiesz czego chcesz jest trochę strzałem w kolano.

Cytuj
btw. Tak wiem, że Kirk i James mieli całą szafę wzmaków, o których mogę pomażyć, jednak w tym kierunku chcę zmierzać.
Zamierzać nie równa się brzmieć.

Szczerze mówiąc po tym zdaniu wnioskuję (i popraw mnie jesli sie mylę) że jesteś bardzo młody i bardzo niedoświadczony, skoro kupno wzmaka za 4500 (bo po ~tyle czasem chodzą mesy DR) jest dla ciebie czyms o czym można tylko pomażyć.
Ograj troche sprzętów, wyrób sobie własne zdanie i jak bedziesz umiał sprecyzować brzmienie w innych słowach niż "zabrzmiec jak metalika", to zabieraj się za powazniejsze zakupy, bo jesli teraz skompletujesz rig pod metalikę a za rok będziesz chciał meszugi to co zrobisz? Będziesz znowu wszytko sprzedawał?
B ( o ) ( o ) B S

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
No i tutaj cyfra w sumie ma zaletę w postaci uniwersalności.
« Ostatnia zmiana: 10 Wrz, 2013, 12:25:12 wysłana przez MadYarpen »

Offline ciechoslovacja

  • Gaduła
  • Wiadomości: 181
Oj G-zs, i tak wszyscy wiemy, że metal wystartował w Europie;) A tak poza tym -> 3k zł ;)

Offline Dun

  • TW
  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
Bierz pan HD500tkę + tańszą końcówkę lampową (ew. coś lampowego, np. MG jeśli możesz trochę przekroczyć budżet) i Harley Benton 212 na vintydżach. Jak się postarasz, to ukręcisz sobie zarówno Metę, Szlejera, Ganznrozys, jak i Lil Wayne'a. Nie będziesz też pierdzielił się z kostkami, odczyniał nad pedalboardem tańców Hula, nie wpadniesz też w pułapkę "wiecznego dokupowania efektów". A potem ewentualnie "dozbierasz i kupisz lampę".  ;)

Jak już koniecznie lampa, to faktycznie Jet City.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
No ja się przychylam do tego co polecił Isure, z tym, że wolałbym lepszą pakę (np. Buzzaro 212), niż oryginalnego Maxon'a. No i poprawiam wypowiedź G-ZS'a...

Normalnie pewnie bym Ci polecił head Jet City (22 do domu, 50 lub 100 jesli potrzebujesz na jakieś gigi albo lubisz sporo watów jak ja) + jakaś paka 212, ale chcesz zabrzmieć jak black album, a ten head tak nie gra (bo gra lepiej).

...bo ten 22h jest spokojnie na tyle głośny, że bez problemu zaliczył próbę (Volume 3.5/9) i podejrzewam, że z wypowiedzi kolegi wnioskując, jego koncerty też spokojnie nagłośni.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Lucky1777

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 35
Słyszałem ,że te JCA się szybko przesterowują. Wersja JCA100h będzie mogła głośniej grać cleanem niż JCA22h? Dobrze to rozumiem? (niewyciszając przystawek?)

Czym się różni 100h od 100hdm?
 
...i wnioskując, jego koncerty też spokojnie nagłośni.

Ja też lubię zapas mocy.

Cytuj
ewentualnie możesz zaoszczędzić i sprzedać resztę gratów aby kupić lepszą gitarę - ja bym poszedł tą drogą.
Cytuj
Gitara w sumie też, ale z niej coś tam wyciągniesz, zwłaszcza że nie masz funduszy na nowe wiosło, a ze sprzedaży tego Vintage nie kupisz nic lepszego.
Jaka gitara do tego by pasowała? Lubię mocny overdrive ale ważna jest dla mnie wygoda gry, bo ten lp brzmieniowo mi odpawiada ale grałem na wygodniejszych gitarach.

Generalnie i tak pewnie nie miałbym na nową git narazie funduszy ale wymiana v100 na git za 1300zł chyba nie ma sensu. Jest jakaś gitarka do 2500zł powiedzmy? to może następna wypłata zostanie na to przeznaczona.

« Ostatnia zmiana: 11 Wrz, 2013, 11:08:44 wysłana przez Lucky1777 »

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Słyszałem ,że te JCA się szybko przesterowują. Wersja JCA100h będzie mogła głośniej grać cleanem niż JCA22h? Dobrze to rozumiem? (niewyciszając przystawek?)

Teoretycznie tak, ale będzie to kosztem jakości brzmienia na mniejszych głośnościach. Mnioejszy amp zagra Ci lepiej na domowych glośnościach niż 100w potwór.
Przesterowywanie zależy też sporo od pickupów. Jesli masz takiego aktywnego Live Wire to przesteruje Ci nawet najczystsze cleany. Przy EMG 81/85 lub 81/81 (bo to są standardowe sety jakich używa meta) nie będzie tragedii i nawet bym się tym nie przejmował. Nie ma co tworzyc problemów tam, gdzie ich nie ma.

Czym się różni 100h od 100hdm?

100HDM ma depth moda, czyli pstryczek który dodaje mu dołu. Ponoć baardzo przydaje sie w metalu, jednak ludzie grają go również na zwykłych 100w. To, co jest w wersji HDM naprawę fajne, to przełącznik na half power, czyli wzmak 100w zagra Ci na 50W.

Jaka gitara do tego by pasowała? Lubię mocny overdrive ale ważna jest dla mnie wygoda gry, bo ten lp brzmieniowo mi odpawiada ale grałem na wygodniejszych gitarach.

Generalnie i tak pewnie nie miałbym na nową git narazie funduszy ale wymiana v100 na git za 1300zł chyba nie ma sensu. Jest jakaś gitarka do 2500zł powiedzmy? to może następna wypłata zostanie na to przeznaczona.

Do 2500 jest szereg opcji i lepiej żebyś założył o tym nowy temat w dziale do tego stworzonym bo tu się zrobi tylko śmietnik. Przede wszystkim musisz wiedziec czego od wiosła oczekujesz - jaki mostek, jaka konstrukcja, jakie drewno. Ew też jaki kształt (z punktu widzenia ergonomii gry, nie aspektów wizualnych ;) )
B ( o ) ( o ) B S

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Co do zapasu mocy, to 100 raczej nigdy nie będziesz miał okazji porządnie rozkręcić. 50 wydaje się sensownym wyborem, natomiast jak chcesz mieć też fajne brzmienie w mieszkaniu to 22h.

Wersja 100h od 100HDM różni się tym, że ta druga ma tzw Deep Mod, jeden potek który reguluje odpowiedź końcówki mocy w zakresie niskich częstotliwości, biorąc pod uwagę różnicę w cenie, darował bym sobie HDM.

Gitary nie zmieniaj, bo to dobry instrument, a biorąc pod uwagę stosunek cena/jakość to nawet bardzo dobry. Możesz się pokusić o zmianę przetwornika, ale różnicę i tak poczujesz na sensownym sprzęcie.

Więc reasumując, na Twoim miejscu kupiłbym zestaw Jet City JCA22h/50h + Buzzaro ST212-B (na Vintage 30) i dokup jakiego TS'a np. PuFF TS808. Na bank będziesz zadowolony, bo taki zestaw wyrywa z butów.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Lucky1777

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 35
Ten JCA100hdm + paczka z hb 212 vintage + (na jakiś czas) stary vintage v100, da radę?
W zasadzie będę grał na tym wzmaku na próbach i koncertach. Do domu sobie coś znajdę. NA próbach i małych gigach nie chciałbym jako takiego cleana mieć.



Po waszych postach faktycznie sam jeszcze słownie nie potrafię sprecyzować czy dane brzmienie mi odpowiada czy nie, ale wiem jakie zespoły mi pasują. (children of Bodom, iron maiden, hunter, metallica, nirvana, alice in chains). Tak czy inaczej jakoś ich do jednego worka wrzucić nie mogę.

Może ma ktoś tego JCA do ogrania na śląsku?
« Ostatnia zmiana: 11 Wrz, 2013, 11:52:00 wysłana przez Lucky1777 »

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Ej, a jest opcja żeby nie robić tutaj gitara.pl? Byłoby to bardzo miłe dla mojego podłego serduszka. Lucky, nie wiem ile masz lat, odnoszę wrażenie po Twoich postach, że za mało na to forum, ale kit z tym. Młody wilku posłuchaj rady starego wilka: pograj kurna trochę na różnych gratach i się dowiedz z czym co się je. Jeśli jesteś ze Śląska (co sugeruje Twój ostatni post), to dostęp do sprzętu, także ampów Jet City masz naprawdę dobry.
I módl się do wszystkich 10 bogów Kobolu, żeby tego tematu nie wyczaił Yony, bo przejedzie się po Tobie jak czołg po paczce jajek.
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
i always go full retard

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Zostałem rozjebany tematem. Ale to chyba dlatego, że nigdy nie czytałem gitara.pl

W temacie - jakikolwiek head lampowy 10-15 wat (H&K Tubemeister np.)+ paka Harleya i będzie gites.
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
ja bym sie nie zastanawiał
http://allegro.pl/b52-st-100-stealth-series-i3535815739.html

Rly? Grałeś na tym? Ej... seria ST to nie AT. Ja bym i za 800PLN nie brał.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 513
  • Venus as a goodboi

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
38 Odpowiedzi
11808 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Paź, 2011, 09:41:36
wysłana przez Yony
20 Odpowiedzi
10312 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Sty, 2010, 00:25:46
wysłana przez pan mikos
0 Odpowiedzi
3499 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Maj, 2011, 23:55:06
wysłana przez sylkis
28 Odpowiedzi
9438 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Sty, 2014, 10:32:53
wysłana przez sinquestsound
55 Odpowiedzi
18060 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Maj, 2015, 18:27:38
wysłana przez pukas