Autor Wątek: Combo/head+paka do ciężkiego grania.  (Przeczytany 17916 razy)

Offline Yazgot

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 28
Combo/head+paka do ciężkiego grania.
« 25 Lut, 2015, 16:42:48 »
Cześć

Panowie liczę na waszą pomoc. Od pewnego czas spędzam długie godziny na przebijaniu się przez kolejne oferty sprzedaży wzmaków i dalej jestem w punkcie wyjścia. Wyjaśniam o co chodzi.

Gram na Schecterze 7 Jeffa Loomisa NT, dla mnie bomba. Momentami trochę zbyt jasne brzmienie, ale ogólnie jestem zadowolony. Od kilku miesięcy próbujemy się z zespołem, tworząc materiał i myśląc o jakichś gigach w najbliższym czasie. Moje dotychczasowe pierdzipudło - nazwane tak nie bez powodu - przyprawia mnie o napady ciężkiej cholery. Nie miałem dotychczas sensownego pieca, chociaż gram już parę ładnych lat. Postanowiłem więc w końcu kupić coś konkretnego.

Muzyka: Modern Metal, Metalcore, Djent - generalnie ciężko, ale selektywnie
Budżet: MAX 2500zł - nie dam rady więcej i jak na takie pierwsze "stadium" zespołu nie chcę więcej wydawać. Kiedy zrobi się poważniej zainwestuję w 6505+ albo coś lepszego. Teraz aż takiej jakości nie potrzebuję.
Inspiracje/brzmienie: mesuggah, parkway drive, killswitch itd - wiem, że to dosyć różne brzmienia, nie chcę wszystkiego w jednym, ale coś takiego jak powyżej mi się podoba.

Potrzebuję czegoś o mocy do 50 wat najlepiej w lampie(combo lub head+paka 2x12), co spokojnie napędzi próby i mniejsze koncerty bez ładowania się na linię. Mieszkam w domu jednorodzinnym, często siedząc samemu więc sąsiedzi nie będą się dobijać.

Do tej pory zastanawiałem się nad (oczywiście używki) ENGL Thunder 50, Peavey 6505+ combo (grałem i średnio mi się podobał), Orange cr120 (tranzystor). Dopalanie Maxonem, albo TS'em wskazane. Myślałem również nad Avid Eleven Rackiem + koncówka mocy + paczka, ale zdecydowanie przekroczyło by to moje możliwości. Czas coś w końcu kupić. Tutaj moja prośba do was. Na podstawie swojego doświadczenia jesteście w stanie polecić któryś konkretny, albo zwrócić mi uwagę na jakiś inny, którego do tej pory nie zauważałem?

 
« Ostatnia zmiana: 25 Lut, 2015, 16:49:27 wysłana przez Yazgot »
7

Offline blendamed

  • Gaduła
  • Wiadomości: 399
Na szybko przejrzałem allegro i o:
http://allegro.pl/peavey-6505-combo-2x12-made-in-usa-i5112220559.html
Orange cr120 nie znaju i nie graju ale mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że 6505 w combo zjada zarówno tego engl jak i 6505+(combo rzecz jasna ;D).

PS.
Jak jarasz się meszugową młócką to powinna Cię zainteresować vetta
http://allegro.pl/line-6-vetta-ii-hd-fbv-shortboard-i5104995931.html
ale do tej musiałbyś jeszcze dołożyć na pakę :v
« Ostatnia zmiana: 25 Lut, 2015, 16:58:04 wysłana przez blendamed »

Offline Yazgot

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 28
Wolałbym coś w niższych watach bo jednak smutno tak burzyć ściany w domu :D

Line 6 jest sensownym rozwiązaniem? Poza tym i tak kicha bo kolumnę mógłbym kupić dopiero za miesiąc z hakiem.
Nie mogę przekroczyć mojego budżetu.
7

Offline blendamed

  • Gaduła
  • Wiadomości: 399
Piszesz, że chcesz 50W lampy ale 60W to już za dużo ;D Stary, mieszkasz w domku jednorodzinnym i jeszcze na moc narzekasz? Spokojnie, cicho też zagra ;)

Line6 Vetta - meszuga approved

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
ENGL Thunder 50 + jakaś znośna paka 212 i TS ;)
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Yazgot

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 28
Właśnie nad czymś takim myślałem przy czym zakup paczki to jeszcze przynajmniej miesiąc.

Co do Peavey'a czy to również ma 60 watów tak jak wersja na 112? Bo jeśli tak to też jest brany pod uwagę  ;D
7


Offline Yazgot

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 28
To już widziałem, po prostu nie mogę wyjść z podziwu dla mojej ignorancji bo przez długi czas byłem przekonany, że 212 jest 100 watowe :) Gdyby ktoś miał jeszcze jakieś propozycje to zapraszam. Tymczasem idę robić burzę mózgów nad wyborem między engl'em a piwejem
7

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 417
  • It is useless, to resist.
Możesz rozważyć opcję 6505+ 112 przerobionego na heada. Na głośniczku w combo to fakt, może się nie podobać (aczkolwiek mnie nawet nawet), to po podłączeniu pod jakąś rozsądną pakę to już inna bajka.

Także moja propozycja: 6505+ combohead + 212 na V30 i jazda. W 2,5 powinieneś się zmieścić. ;)
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline blendamed

  • Gaduła
  • Wiadomości: 399
Trochę bez sensu skoro za kwotę mieszczącą się w budżecie ma 6505 combo mejd in juesej. Kurwi to o niebo lepiej i nie trąca tak tandetą i chińszczyzną jak 6505+ 112 ::) Jeszcze bym był w stanie je nawet przetrawić gdyby nie te nagminnie krzywo powsadzane diody, niedopiłowane nadlewy z plastików czy niechby i to świecące się logo.

Orange

  • Gość
Na allegro są 2 vetty combo. Obydwie lekko ponad budżet.

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 417
  • It is useless, to resist.
Trochę bez sensu skoro za kwotę mieszczącą się w budżecie ma 6505 combo mejd in juesej. Kurwi to o niebo lepiej i nie trąca tak tandetą i chińszczyzną jak 6505+ 112 ::) Jeszcze bym był w stanie je nawet przetrawić gdyby nie te nagminnie krzywo powsadzane diody, niedopiłowane nadlewy z plastików czy niechby i to świecące się logo.

Zgadzam się owszę. Ale kolega chciał hed + paka, więc tym się sugerowałem :D

EDYTA: jest combo w nazwie topicu, trzeba przestać pić.

Bierz to 6505 Made in USA chopie i się nie zastanawiaj w taką razą :D
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

nikodem977

  • Gość
Myślałeś może nad Laneyem IRT60 212? 60w ale jest reduktor do poniżej 1w. Przy śpiącym dziecku także fajnie się zagra.

Offline Yazgot

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 28
Grałem na 120. Kontrola mocy jest cudna, ale odniosłem wrażenie, że sam wzmak ma bardzo piaszczysty brudzący przester. Vetty odpadają bo to nie ten budżet. Jak na razie wybieram pomiędzy engl'em i piwejem. Chyba, że nagle nadejdzie olśnienie :D
7

Offline rusiu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 237
  • Mejama lama ding dong
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały

Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
Ja bym celował w to:

http://forum.sevenstring.pl/sprzedam/randall-rd-45-h-diavlo-nowka-sztuka-)/

I do tego szukał Harleya Bentona V30 212 używki, lub nówki bo w sumie tylko lekko poza  budżet wychodzi.
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

Offline Br-Owca

  • Gaduła
  • Wiadomości: 340
bierz tego Piłeja combo - a jak nie to moze Jet City 22h albo 50h + dobra paka 4x12

Offline guitarfreak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 114
Kupiłem combo 6505 212 i cicho na tym nie pograsz. Jak dojdziesz do 1 to tynk spadnie ci na głowę a poniżej brzmi jak kupa. Przez długi czas używałem combo albo head z paczką plus POD (300 a potem 500X). Jesli nie zalezy ci na lampie pomyśl o combie 212 plus własnie POD zagra jak chcesz i głośno i cicho i na słuchawkach i ponagrywasz jeszcze sobie. Pytanie jeszcze czego potrzebujesz ile efektów ile brzmień czy tylko gain na 11 i jazda.

Offline mophk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 89
Myślałeś może nad Laneyem IRT60 212? 60w ale jest reduktor do poniżej 1w. Przy śpiącym dziecku także fajnie się zagra.

faktycznie to tak działa czy jak w każdym innym sprzęcie pokrętło volume/master?

Orange

  • Gość
IMO wszystkie te reduktory i attenuatory działają tylko jednostronnie. Owszem, ograniczają wzmak, ale stwierdzenie że nie zmieniają brzmienia to bujda. Mniejsza moc przekazywana na głośniki, których nie może pożądanie rozbujać musi skutkować innym brzmieniem. mocny wzmak z ogranicznikiem to ograniczony wzmak. Nie brzmi to dobrze...

Offline mophk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 89
spoko, pytam na zasadzie czy oni nazwali to pokrętło power dla jaj i działa jak master czy faktycznie redukuje moc.

Offline blendamed

  • Gaduła
  • Wiadomości: 399
Kupiłem combo 6505 212 i cicho na tym nie pograsz. Jak dojdziesz do 1 to tynk spadnie ci na głowę a poniżej brzmi jak kupa.
Wystarczy post gain dać na circa 0.5, podkręcić presence coby zniwelować muła i pobawić się w gałkologię na EQ wedle uznania ;) Z combo styczność miałem ładnych kilka lat temu i nie próbowałem go na sypialnianych głośnościach ale na headzie zdaje to egzamin codziennie. Da się znaleźć "złoty środek" w kręceniu 6505 i do sypialni i na estradę. Ot trzeba się pogodzić, że nie zawsze można mieć wszystko, a już na pewno nie przy ograniczonym budżecie. Tym bardziej że 6505 potrafi zabrzmieć cicho, byle mu tylko za wysoko poprzeczki nie stawiać ;D

Offline guitarfreak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 114
Kupiłem combo 6505 212 i cicho na tym nie pograsz. Jak dojdziesz do 1 to tynk spadnie ci na głowę a poniżej brzmi jak kupa.
Wystarczy post gain dać na circa 0.5, podkręcić presence coby zniwelować muła i pobawić się w gałkologię na EQ wedle uznania ;) Z combo styczność miałem ładnych kilka lat temu i nie próbowałem go na sypialnianych głośnościach ale na headzie zdaje to egzamin codziennie. Da się znaleźć "złoty środek" w kręceniu 6505 i do sypialni i na estradę. Ot trzeba się pogodzić, że nie zawsze można mieć wszystko, a już na pewno nie przy ograniczonym budżecie. Tym bardziej że 6505 potrafi zabrzmieć cicho, byle mu tylko za wysoko poprzeczki nie stawiać ;D

Nie kupiłem go do grania w domu. Miałem go w mieszkaniu jeden dzień po zakupie żeby choćby sprawdzić czy działa i w moim mieszkanku nie da się na nim grać. Gałkami kręciłem ale dałem sobie spokój i przetestowałem na salce, to jest po prostu bestia wg mnie nie do okiełznania w domowych warunkach.

Offline blendamed

  • Gaduła
  • Wiadomości: 399
Spokojnie do okiełznania, tylko trzeba najpierw trochę pogłaskać i pomiziać po gałach ;D Żeby nie było, już piąty rok łoję na headzie 6505 i jak @Yazgot chce to mogę na dniach wrzucić jakieś plejsru jak to nawet 120W idzie w miarę ugłaskać.

Offline biz666

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 32
Yazgot, na jakiej kolumnie ogrywales Ironhearta?

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
19 Odpowiedzi
12762 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Lis, 2008, 22:20:20
wysłana przez Wybielacz666
12 Odpowiedzi
5953 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Gru, 2012, 18:38:20
wysłana przez xenom
25 Odpowiedzi
8135 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Wrz, 2013, 16:46:16
wysłana przez Yony
6 Odpowiedzi
3557 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Wrz, 2014, 16:02:04
wysłana przez commelina
37 Odpowiedzi
7239 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Lis, 2016, 14:18:36
wysłana przez indabrain