Autor Wątek: 3 pikapowy Les Paul i pytanie o jego okablowanie  (Przeczytany 4217 razy)

Offline Wojtt

  • Gaduła
  • Wiadomości: 182
    • jutube
Więc tak, posiadam trzypikapowego Lesia Pawła, aczkolwiek standardowe jego okablowanie niespecjalnie mi się podoba.
Wpadłem więc na pomysł wsadzenia do niego normalnego toggle switcha'a, dwóch potków volume i 2 mini-switchów.
Założenia są takie:
- przetwornik neck i mid są podłączone do mini-switcha on-on, a ten układ następnie leci do toggle'a tak jakby był normalnym nekowym pikapem i do jednego z volume potków
- przetwornik mostkowy standardowo, jeden volume
- drugi z mini-switchów to rozłączanie cewek
I teraz pytanie do kogoś mądrzejszego w tym temacie ode mnie, czy polutowanie tego w taki sposób jest możliwe?
Dzięki z góry  ;)

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 032
A nie wolisz zamontować sobie 6-cio pozycyjny przełącznik do wyboru pikapów i ewentualnie push-pulle do rozłączania cewek itd.?
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Wojtt

  • Gaduła
  • Wiadomości: 182
    • jutube
Szczerze mówiąc, taki układ jaki zaproponowałem wydaję mi się łatwiejszy w obsłudze po prostu, poza tym mam 4 dziury na potki i jedną na przełącznik i też wolałbym uniknąć zaślepek/atrap.
I nawet nie wiedziałem, że są 6-cio pozycyjne toggle switche :D

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Są i to całkiem wygodne, tylko trzeba wiedzieć skąd je ściągać ;)

Offline mati304

  • Gaduła
  • Wiadomości: 255
  • These go up to eleven.
@lwronk testowałeś? Jak z trwałością?
There's no use being precise about something when you don't even know what you're talking about.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
@lwronk testowałeś? Jak z trwałością?

Całkiem całkiem, półtora roku intensywnego użytkowania właściwie nie zmieniło w tym jak chodzi nic, dalej klika jak nowy ;)

Offline Ewolter

  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
  • Opanuj swoj GAS!
Są i to całkiem wygodne, tylko trzeba wiedzieć skąd je ściągać ;)
widze ze uprawia sie tutaj jakas wiedze tajemena z tego... to ja Ci napisze... na strone BKP lub stewmac wisza ;)

Jak dla mnie pedaliada i juz lepiej 6 way rotary switch ale on za mało "metal" dla niektórych oczu. :D
« Ostatnia zmiana: 09 Maj, 2017, 09:13:32 wysłana przez Ewolter »

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Są i to całkiem wygodne, tylko trzeba wiedzieć skąd je ściągać ;)
widze ze uprawia sie tutaj jakas wiedze tajemena z tego... to ja Ci napisze... na strone BKP lub stewmac wisza ;)

Jak dla mnie pedaliada i juz lepiej 6 way rotary switch ale on za mało "metal" dla niektórych oczu. :D

Cały szkopuł w tym, że jak do 3 pickupów to tylko stewmac. BKP ma tylko wersję 2 pu.

Offline Ewolter

  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
  • Opanuj swoj GAS!
Są i to całkiem wygodne, tylko trzeba wiedzieć skąd je ściągać ;)
widze ze uprawia sie tutaj jakas wiedze tajemena z tego... to ja Ci napisze... na strone BKP lub stewmac wisza ;)

Jak dla mnie pedaliada i juz lepiej 6 way rotary switch ale on za mało "metal" dla niektórych oczu. :D

Cały szkopuł w tym, że jak do 3 pickupów to tylko stewmac. BKP ma tylko wersję 2 pu.

BKP to Free-Way JJ Custom Works 3x3-04

StewMac to Free-Way JJ Custom Works 3X3-03

http://www.freewayswitch.com/products/products.html tutaj opis co ktory robi. Mysle ze jak napiszesz do ktoregokolwiek dystrybutora to i nawet 3x3-05 sie uda kupic ;)


« Ostatnia zmiana: 09 Maj, 2017, 10:30:05 wysłana przez Ewolter »

Offline Wojtt

  • Gaduła
  • Wiadomości: 182
    • jutube
Necro bump - po roku używania LP jako jednopikapowego napierdalatora z pustymi miejscami w korpusie temat wraca :D
Delikatnie zmieniły się założenia, bo zacząłem używać potka tonu, a więc miało by być tak:

  • wybór między neck i middle za pomocą przełącznika on/on -> volume pot z push and pullem rozłączającym cewki kontrolujący wybrany za pomocą przełącznika pickup
  • bridge -> normalny volume pot
  • wszystko do standardowego toggle switcha dla dwóch pickupów (bridge/both/neck, gdzie neck to byłby pickup wybrany przełącznikiem on/on)
  • do tego wszystkiego master tone

Jako, że się nie znam to zapytowuję: da się to zrobić? A jeśli tak, to czego do tego potrzeba (jakieś rezystory, kondensatory czy inne ecie-pecie)? No i ogólnie jestem dość przywiązany do tematu wykorzystania wszystkich dziur, więc rotary switche i inne wynalazki raczej mnie nie intererere :(
Za pomoc oferuję nagrodę: zabawnego mema.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
2 Odpowiedzi
2511 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Kwi, 2009, 14:05:42
wysłana przez maślak
31 Odpowiedzi
15358 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Lis, 2010, 19:55:05
wysłana przez Pan Sinner
12 Odpowiedzi
4932 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Lut, 2010, 23:28:33
wysłana przez oz
1 Odpowiedzi
1516 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Gru, 2013, 12:11:21
wysłana przez Omlet
3 Odpowiedzi
7343 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Sty, 2019, 19:02:33
wysłana przez dizzit