Autor Wątek: Kombo tanie a przystępne. No i mocne ...  (Przeczytany 16801 razy)

Offline Rumak

  • Pr0
  • Wiadomości: 644
Kombo tanie a przystępne. No i mocne ...
« 20 Maj, 2010, 22:39:26 »
Witajcie Misie,
Myślę coraz poważniej nad rozpyleniem Fendera, który no za bardzo nie nadaje się na miażdżenie na próbie, bo znalazłem miejsce w zespole ... Tyle ile w domu starczało, to na próbie za bardzo jakoś pierdzi ... i nie wyrabia do końca. No niestety.

Myślałem nad czymś tanim, do 1000zł, na mocnej 12", albo nawet na 2x12". Tutaj od razu nasuwa się Bandit, Laney TF-300 albo TF-320, jakiś Valvestate, albo Kustom Quad DFX100 - używki najprawdopodobniej, bo nówek nie dostanę za taką kaskę.

Myślałem o sprzedaży Frontmana i dołożeniu małej ilości kasy.
Natrafiłem na takie coś http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/wzmacniacze/comba-gitarowe/crate-fw-120
tanie to jakieś i nawet na 2x12", droższe jest nawet od Crate to samo tylko 65W, nie kumam tego, ale ok.

Co mówicie Misiaczki? Opłaca się taka operacja, nawet jak z zespołu i tak zrezygnuję we wrześniu? Bo trza na studia wypierdzielać.

No i jeszcze jedno, przester z takiego już konkretniejszego comba da radę i przegoni taką kostkę jak HardWire Metal Distortion? Czy to już z zasady niemożliwe? ...

Pomożecie?  :-*

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
ja akurat sprzedaje tranziakowego fajnego ampa za godne pieniadze. wiem ze to reklama bardziej niz rada - ale obadaj. bierzesz ode mnie Kettnera, za pozostale pieniadze znajdujesz dla siebie fajna kostke do przesteru (a moze wcale nie musisz jej dokupywac, zalezy jak podejdzie ci wbudowany przester.

szkoda ze nie masz zapisanej lokalizacji bo wtedy bym wiedzial czy jest sens cie zaprosic na ogrywanie :)
Łe tej.

Offline lis

  • Gaduła
  • Wiadomości: 264
Polecam tego H&K co dom?n puszcza. fajny piecorek a jak za taką kasę to wręcz luksus:)
"It doesn't matter what people say about you, as long as they're talking about you."

Offline mleko

  • Gaduła
  • Wiadomości: 181
popieram, sam mam kettnera, zabija wszystkie tranzystory :)

Offline Rumak

  • Pr0
  • Wiadomości: 644
dom?n patrz PW ;]

Hej Misie, a operacja wymiany głośnika chyba się nie opłaca? Si? dobrze myślę?

No i może ktoś coś powiedzieć o tym Crate, grał ktoś na wyrobach tejże firmy? Słyszałem, że podobno dobre, a to kąbo ma przystępną cenę no i chyba wyrobi B i niżej. Dlatego wydaje się dobrą ofertą. Mogę się mylić ...

Jaka różnica jest między 8ohm i 4ohm? Wiem, że o opór chodzi, ale bardziej praktycznie przekładając?
« Ostatnia zmiana: 21 Maj, 2010, 20:15:59 wysłana przez Rumak »

Offline Rumak

  • Pr0
  • Wiadomości: 644
No Panowie!
/na gitarzyści.pl tysz zapytałem, co mi szkodzi? Może tak ktoś bardziej ode mnie wykształcony jest.

Co do tego wzmaka dom?na to byłbym nawet skłonny gdyby to jakoś konkretniej zagadało w niskich rejestrach, sam mam teraz piec 65W i dławi się na pełnej piździe, a ten H&K chyba do mjetalu też stworzony nie jest jak mój Fender.
Co do dopałek, mam nawet niezłego szatana w pudełku, wg mnie wygrał z Metal Muffem, nieznacznie, ale wygrał... ;] tj. HardWire Metal Distortion, jest potężny i w miarę uniwersalny co tu dużo gadać.

Oglądając test tego Crate FW 120 z szwabskiej strony
/
wydaje się nawet nie najgorsze.
Sam już kurde nie wiem.

Offline Draiman69

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
    • .Comin
A ja bede oryginalny i polecę Ci Laneya TF-320 którego jest posiadaczem :)
Fajny wzmak dużo mocy, dużo gainu.
Spokojnie się sprawdzi w drop B i innych.
ale uważaj on ma dość ciemne brzmienie, które akurat mi zajebiście odpowiada ale niekoniecznie musi Tobie :)

EDEk:Nie potrzebuje ,żadnych dopałek ,żeby srać ogniem :P
Jak się nie ma co się lubi ,to się lubi co się ma !

Offline Rumak

  • Pr0
  • Wiadomości: 644
No nad TF-320 myślałem, ale nigdzie na razie na alldrogo nie ma. Są, ale TF-300 i 200, a wolałbym już na 2x12" :P
Ciemne brzmienie? Mahoń muli? Coś takiego? Mahoniu nie lubię, ale może ten TF podpasuje, weź nagraj próbki ;]

Offline Draiman69

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
    • .Comin
mam mahoniowe wiosło i nie muli także bez obaw :)
Naprawdę bardzo fajny wzmak na 2 celestiona 70 ;)
Jak znajdę trochę czasu to coś machnę może jakieś video
Jak się nie ma co się lubi ,to się lubi co się ma !

Offline Rumak

  • Pr0
  • Wiadomości: 644
Byłbym wdzięczny ;]

Jak często się TF-320 pojawia na allegro i w jakich cenach mniej więcej? Wie ktoś coś?

Offline Draiman69

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
    • .Comin
ja swojego kupiłem okazyjnie za 750 zł a ogólnie to gdzies za 1k chodzą. A jak często się pojawiają to nie wiem.
Nagralem przed chwilą próbke w drop B ale kupowato to brzmi bo mam cieńkie struny. Jutro machne filmik w drop D.
Jak się nie ma co się lubi ,to się lubi co się ma !

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
o ile się nie myle "mondomg " ma taki efekt na sprzedaż:)
do tego metal muff i wzmak będzie srał ogniem
Niestety, już znalazł nowego właściciela.

A co do comba to ja brałbym tego H&K od dom?na. W tej cenie, taki tranzystor - nie ma co marudzić.

Offline Cynic

  • Gaduła
  • Wiadomości: 125
Ten FW od Crate to nic innego jak odgrzana seria GT.

Grałem wiele latek na half-stacku Crate GT-1200H

ooo takim:


Jak na 2 koła za cały zestaw - ten amp grzmiał naprawdę solidnie. Czysty tranzystor, a Crate wcale nie próbował udowadniać, że można zasymulować fajnie lampę jakąś tandetną elektroniką.

Amp porządny, i chodził w miksie z kapelą. Clean czyściutki, hi-gain miał pazurek. Jedynie crunch pozostawiał trochę do życzenia, ale dało się to pokolorować jakąś fajną kostką.

Dłuższy czas temu ogrywałem któreś kombo z serii FW i automatycznie przypomniałem sobie o moim byłym GT. Jedynie lekko poprawiona konstrukcja, ot co. Co nie umniejsza temu, że za takie pieniądze chodzi naprawdę przyzwoicie.

Na Kettnerach i innych zblizonych jakością i ceną nie grałem, ale polecam podpiąć się pod tego FW w jakimś sklepie i sprawdzić samemu ;)
LTD MHB-401, Ibanez RGA 7, LTD B-206, ENGL Powerball II, Ampeg SVT3 Pro, ENGL 412 SS, Hartke HX 410, TC G-Major, Lexicon MX-200, Behringer FCB 1010

Offline kiebitz

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 32
Ja mam na sprzedaż Line 6 Spidera II 112 75W w bardzo dobrym stanie. 4 komórki pamięci, 12 symulacji, delay, phaser, chorus, tremolo, reverb, tuner..Generalnie dosyć przyzwoity wzmacniacz z dużymi możliwościami za małe pieniądze.

Offline krzy1125

  • Gaduła
  • Wiadomości: 368
powiem tak, laneya tf 320 miałem, teraz mam bandita - podstawową wadą laneya jest jego waga ale na próby ma duży zapas mocy i przełączając footem masz trzy ustawienia: czysty, overderive i distortion, jak fajnie wszystko ustawisz to nie powinno mulić a da fajne, mocarne ale trochę takie lejące się brzmienie, bandit jest lżejszy, brzmieniowo jak dla mnie bardziej suchy, agresywniejszy

Offline Draiman69

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
    • .Comin
Cytuj
podstawową wadą laneya jest jego waga
No to prawda ciężkie bydle.
Jak się nie ma co się lubi ,to się lubi co się ma !

Offline Rumak

  • Pr0
  • Wiadomości: 644
Dobra Panowie, czy jak wolicie Misie ...

Na innym forum jeden z odważnych napisał, że żadne combo nie będzie przenosiło dobrze niskich rejestrów, czy coś w tym stylu.
I teraz, albo on jest głupi, albo ja bo się nie znam. No ale do ója, jak jest dobry głośnik 12" a nawet dwa to chyba i Ź dropped powinno uciągnąć ...
Co Wy na to?

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
No chodzi pewnie o otwarte komba, że niby dołu nie będą miały. Ja sądzę, że to bulszit, ale jak chcesz być mega tru to kup sobie heada/kombo i do tego pakę 2x12 albo 4x12. Ja tak mam i niczego w paśmie nie brakuje (chociaż przyznaję, że hi end to to nie jest ;)). Poza tym skoro tutaj ludziska polecają ci tego H&K to czemu się kurwa nie słuchasz? :D

Offline Rumak

  • Pr0
  • Wiadomości: 644
No o otwarte właśnie chodziło i coś z górą. Drugi gitarowy ma Ibka 1527 na flakach strunach 52-09, no i Randalla RG jakiegoś 75W, ale jakoś mu się to nie dławi kłerwa, a ma taki makaron że przesada wg mnie i większości tego forum :P

Się nie słucham bo mam 65W nie do mjetalu i zwyczajnie to nie wyrabia. A ten H&K ma 50W i tysz do mjetalu stworzon nie został chyba. Muszę po prostu ograć i się przekonać, a na razie mam zajebany grafik i ni chuja czasu, dlatego nie mogę do dom?na na razie wstąpić.

Da się piec podpiąć pod kompa? Jaka wtyczka musi tam zaistnieć o ile to możliwe? Bo na razie interfejsa nie będę kupował, a czasami się bawię w PROwizoryczne mixy :P

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
50w jak 50w, to nie znaczy, że nie będzie wyrabiał.
Po co ci piec pod kompem? Wtyki są be?

Offline Rumak

  • Pr0
  • Wiadomości: 644
Po co? Bo nagrywam tak że wpinam efekt bezpośrednio pod kompa potem obrabiam ścieżkę w programie itd. Clean jest z kompa baaardzo zjebany, to raz, dwa - żadnych gitarowych rigów, wg mnie strasznie zjebane, a i też mam letkie opóźnienie z powodu niewyspecjalizowane j karty dźwiękowej ...
No i na razie mnie nie stać na interfejsa, piec ważniejszy.

No wiem, wiem, że 50W może ładnie pierdolnąć, więc muszę ograć, ale też szukam alternatywy gdyby mi nie podpasowało ;]

Offline Draiman69

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
    • .Comin
Z tymi 50 watt tak jak z innymi mocami jest różnie.;p
Tzn. jeden przupiśćmy marshall 50wattowy gra głosniej niz jakis peavey 50 wattowy\ itd itd.
Także wiosek tai ,że warto ograć !
Jak się nie ma co się lubi ,to się lubi co się ma !

Offline Rumak

  • Pr0
  • Wiadomości: 644
No i gdzie te próbki na Laneyu w B? ;)

Panowie, może, może, uda mi się wymienić mój wzmak na Laney'a TF200, czyli 80W na jednej 12", z tym, ze gość używa go aktualnie do wokali (tak wiem ;|) i twierdzi, że jak schodzi nisko w skali to mu letko pierdzi (nie growluje, gra punka). Sprawdzę go czy głośnik nie jest doruchany, ale co Panowie mówicie na to? Opłaca się taka operacja jeśli miałaby dojść do skutku? ;]

No i jak się to ma w hybrydach z lampami? Podobno chuja dają, ale jak często trzeba wymieniać? ;]

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
ja tam nadal sprzedaje to co sprzedawalem :D
Łe tej.

Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
Miałem TFX 300 na jednym cellestionku invader i kopało to dupę, w sumie 100 watt plus kilka efektów no i preamp na 12ax7. A co do lampek to w moim EH 12ax7 ta oryginalna bo wzmak był england made śmigała na loozaku 6 lat codziennego grania bez jakiś problemów. Potem zmieniłem dopiero ale w zasadzie dla porównania only. Pozatym tam jest jedna lampa a to 40 złociszy raz na długi czas, więc żaden problem:D
« Ostatnia zmiana: 23 Cze, 2010, 18:28:30 wysłana przez indabrain »
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
24 Odpowiedzi
12389 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Cze, 2009, 22:11:31
wysłana przez Moszna
Dobre i tanie efekty.

Zaczęty przez mleko « 1 2 3 4 » Efekty

93 Odpowiedzi
63508 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Sty, 2011, 14:59:36
wysłana przez sylkis
22 Odpowiedzi
8270 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Gru, 2009, 14:42:08
wysłana przez DeathMaster
15 Odpowiedzi
13769 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Maj, 2011, 19:21:02
wysłana przez sylkis
11 Odpowiedzi
3948 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Sie, 2011, 21:34:55
wysłana przez ciechoslovacja