Autor Wątek: Tanie 6 strun na patyku. Budzet 1500zl  (Przeczytany 12067 razy)

Offline zuosiej

  • Gaduła
  • Wiadomości: 196
  • Fuck yeah!
Tanie 6 strun na patyku. Budzet 1500zl
« 09 Maj, 2009, 20:21:18 »
Witam wszystkich :) Otoz potrzebuje taniego, nowego, 6 strunowego patyka w kwocie do 1500zl. Gitara bedzie strojona w E, czasem moze w D. Flojd nie mile widziany. Chce na tym grac jakis punk, ska.
Moje propozycje :
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/gitary/gitary-elektryczne/washburn-x50-qwb 1220zl
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/gitary/gitary-elektryczne/epiphone-sg-custom-ex-n-tune-tuner 1300zl
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/gitary/gitary-elektryczne/epiphone-sg-custom-gx-marshall-bb2-the-bluesbraker 1200zl
http://guitarcenter.pl/catalog/blade/gitara/gitary/gitary-elektryczne/blade-california-classic-vw
http://allegro.pl/item627116716_nowy_les_paul_vintage_v100_iced_tea.html

Do kazdej gitary rozwazam zakup nowych pickupow po jakims czasie. Mysle  ze w SG raczej nie ma sensu wymieniac.
Ksztalt praktycznie obojetny, tak samo kolor, gryf itd.
Co mi misiaczki poradzicie ?
« Ostatnia zmiana: 09 Maj, 2009, 20:23:59 wysłana przez zuosiej »

Offline KykuPL

  • Gaduła
  • Wiadomości: 280
Ja bym wybrał Epiphone SG Custom EX, za tą cenę prezentuje się zajebiscie, ale nigdy go nie ogrywałem i może okazać się że jest w chuj niewygodny czy coś tam. W sumie znajomy kiedyś mówił że go miał i nic nie narzekał, to pewnie fajnie mu sie grało. Chyba że nie lubisz aktywnych EMG to weź tego Epiphone SG Custom GX. :)

Offline zuosiej

  • Gaduła
  • Wiadomości: 196
  • Fuck yeah!
Jestem ciekaw tego Washa, wyglada na to ze to to samo wykonanie, drewno co wersja PRO np. z EMG tylko z gorszymi pickupami. Gralem na tym dosyc dawno i nie mialem porownania.

Offline 7th

  • Pr0
  • Wiadomości: 729
To jest właśnie to o czym pisałem w SB.




Dziękuję.
power to a being never dies

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Ja bym wybrał Epiphone SG Custom EX

ja bym wybrał inne forum, get lost men

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Kobakk - my tu strasznie nie lubimy siania opiniami zasłyszanymi przez kuzyna dziadka Twojej siostry. Innymi słowy - nie miałeś w rękach to się nie odzywaj. Zuosiej jesteś pewien że trafiłeś na właściwe forum?
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline zuosiej

  • Gaduła
  • Wiadomości: 196
  • Fuck yeah!
Wiem ze moj temat pasuje tutaj jak piesc do nosa ale licze chociaz na jedna sensowna wypowiedz oparta swoimi doswiadczeniami a nie opiniami zaslyszanymi uj wie gdzie. Czytajac to forum widze ze spore grono osob ma duze doswiadczenie z gitarami, czy to 6,7 czy 8 strunowymi i niejedna miala w reku kilka gitar i moze je jakos porownac z innymi patykami z tej samej polki cenowej (nie kazdy od razu gral na siodemce badz osemce), licze na to ze ktos z zacnych uzytkownikow forum mial w reku gitare z tego (1200-1500zl) przedzialu finansowego i moze mi w jakis sposob pomoc dokonac wlasciwej decyzji. Wiele osob z tego forum mieszka w duzych miastach, gdzie sklepow muzycznych jest wiecej, tak samo sprzetu jest wiecej. Zapewne wiele osob idac do sklepu po struny z czystej ciekawosci wezmie do reki jakas gitare z wieszaka i zagra pare riffow. I glownie na opinie takich ludzi po cichu licze. Na reszcie for gitarowych panuje tendencja do przekazywania mitow, tutaj tego nie zaobserwowalem.
« Ostatnia zmiana: 09 Maj, 2009, 21:45:59 wysłana przez zuosiej »

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Poza postami powyżej. Ok, jeśli chcesz opinii to grałem na tym SG i był godny. Dobrze zrobiony i fajnie brzmiący. Tylko za cholerę go nie widzę w podanej przez Ciebie stylistyce :)

EDIT: Oczywiście na wersji z EMG :)
Z Washburnów macałem tylko te powyżej 2k i były BARDZO fajne (zwłaszcza ANC), no ale to już wyższa póła cenowa.
« Ostatnia zmiana: 09 Maj, 2009, 21:59:56 wysłana przez Leon »
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline zuosiej

  • Gaduła
  • Wiadomości: 196
  • Fuck yeah!
Poza postami powyżej. Ok, jeśli chcesz opinii to grałem na tym SG i był godny. Dobrze zrobiony i fajnie brzmiący. Tylko za cholerę go nie widzę w podanej przez Ciebie stylistyce :)

EDIT: Oczywiście na wersji z EMG :)
Z Washburnów macałem tylko te powyżej 2k i były BARDZO fajne (zwłaszcza ANC), no ale to już wyższa póła cenowa.
I takie odpowiedz sa najcenniejsze, mimo ze skromne :) Dzieki!

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Ale zamierzasz ogrywac gitarę przed kupnem? Bo jeśli tak, to ograj Vintage'a. Co prawda nie ma ruchomego mosta (choć za te cenę to i tak byłoby raczej gówno ;) ) ale jakis czas temu ogrywałem wiesła tej firmy (za ch** sobie nie przypomne modeli, to było ponad roku temu, ale półka cenowa ta sama) w każdym razie jak najbardziej pozytywne wspomnienia. Co prawda zaopatrzyłem się wtedy w innego LP (uzywkę) ale i tak polecam te firmę. Zaznaczam, że nie włączałem przesteru na nich, jechałem na lekkim drajwie bluesowym, bo do takich zastosowań miało byc owe wiosło.
B ( o ) ( o ) B S

Offline KykuPL

  • Gaduła
  • Wiadomości: 280
Kobakk - my tu strasznie nie lubimy siania opiniami zasłyszanymi przez kuzyna dziadka Twojej siostry. Innymi słowy - nie miałeś w rękach to się nie odzywaj. Zuosiej jesteś pewien że trafiłeś na właściwe forum?
no racja, co innego gdybym siał takich setki dziennie, nagonka jakaś? no fakt, już wiem ocb
Poza postami powyżej. Ok, jeśli chcesz opinii to grałem na tym SG i był godny. Dobrze zrobiony i fajnie brzmiący.
z podobną opinią się spotkałem, co już wcześniej napisałem, dlatego właśnie SG bym kupił
Ja bym wybrał Epiphone SG Custom EX

ja bym wybrał inne forum, get lost men
forget men

Offline zuosiej

  • Gaduła
  • Wiadomości: 196
  • Fuck yeah!
Co do Epiego EX... PRZEGRAJ! Zresztą nie tylko dlatego że to SG, które jest gitarką meganietypową w trzymaniu jak się jest przyzwyczajonym do wyrobów stratopodobnych, ale osobiście mnie aktywy EMG w niej NIE pasowały. Sterylne było to kurna jak porodówka... no i nie wiem jak aktywy do takiej muzyki jak punk, gdzie celowo mam być dirrrty :P

Dlatego mam GXa, którego reckę własną podsyłam z sixa: http://www.sixstring.pl/testy/epiphone-sg-custom-prophecy-gx-oraz-o-ex-slow-kilka - mam nadzieję że pomoże ;)

O reszcie podanych nic nie wiem to się nie wypowiadam... choć faktycznie nie ta ilość strun na to fotum. Choć 6ek i tak tu od groma :D
czytalem ta recke chyba z 5 razy :D bardzo dobry tekst, chyba sie na gx zdecyduje ...

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
ze swojej strony polecam gitary polskiej firmy marathone- nie robią może furory ale za ten 1500 kupisz gitarę i jeszcze Ci na poda albo mały wzmacniacz starczy. Tylko raczej model bez flojda

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 537
    • Toughest Firefighter Alive
Wiem, że napisałeś że chcesz NOWE wiosło, ale może rozejrzyj się za jakimś second handem... Za 1500 PLN można wyrwać coś o wiele ciekawszego niż te które podałeś w pierwszym poście...

Offline pele

  • Gaduła
  • Wiadomości: 420
Wiem, że napisałeś że chcesz NOWE wiosło, ale może rozejrzyj się za jakimś second handem... Za 1500 PLN można wyrwać coś o wiele ciekawszego niż te które podałeś w pierwszym poście...

Prawda. Ba, powiem więcej :]. Wg mnie nie ma sensu kupować nowych wioseł. Po pierwsze szkoda pieniędzy (tak jak fireboy juz napisał, za ten 1500zł można mieć już porządne wiosło, np jakiegos starego japońca czy chociażby Ibaneza typu RG550, też japońskiego - plus jest taki że już na start masz porządne wiosło, a nie srasz się z podróbkami podróbek), po drugie stare wiosła zazwyczaj lepiej brzmią (starsze drewno, takie tam). Mówie tak, bo pamiętam swoje pierwsze wiosło (nowe, ze sklepu, za 900zł chyba czy jakos tak) i z perspektywy czasu widzę, że to był błąd (chociaż miałem mniej gotówki niż kolega zuosiej).

No, teraz możecie po mnie jeździć :]

Offline Br-Owca

  • Gaduła
  • Wiadomości: 340
Cytuj
Wiem, że napisałeś że chcesz NOWE wiosło, ale może rozejrzyj się za jakimś second handem... Za 1500 PLN można wyrwać coś o wiele ciekawszego niż te które podałeś w pierwszym poście...
Jezeli nie będziesz sie upierał że musi być nowe, to polecam śledzenie allegro w podkategorii ( lutnicze ) są tam czasami zajebiste wiosła w twoim zasięgu cenowym - szczególnie jeżeli tak jak napisałeś nie zależy ci na konkretnym kształcie i wyglądzie

jeżeli koniecznie nowa do 1500 to idz do sklepu gdzie jest duży wybór i ograj wszystkie w okolicy 1500

Offline Vin$

  • Gaduła
  • Wiadomości: 302
  • Gitara & Bas
Do punk rocka w sumie moze byc kazda gitara... Czesto nawet wystarczy roztrojona... wtedy bardziej thró :D
I'm back!

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Do punk rocka w sumie moze byc kazda gitara... Czesto nawet wystarczy roztrojona... wtedy bardziej thró :D

o maj gasz, nie zaczynajmy tej dyskusji po raz milionowy!
Łe tej.

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
Za ta cene to Ibanez 470 albo lepiej 550.

Offline pele

  • Gaduła
  • Wiadomości: 420
Popieram, RG550 będzie naprawdę dobrym wyborem

Zomballo

  • Gość
Poszperaj w giełdzie. Gdzieś tam w czeluściach poniewiera się mój Dean Evo. Jakby co to wal na priv.

Offline zuosiej

  • Gaduła
  • Wiadomości: 196
  • Fuck yeah!
Boje sie tych RG550. Jak sie juz jakis trafi na alledrogo to cena z kosmosu (ostatnio byl za jakies 2200zl :O) albo wyjechany jak stara prostytutka. Byla fajna Yamaha 812OVS z flojdem schallera i calym osprzetem, z duncanami na pokladzie za 1500zl.... tylko sie spoznilem. Jako ze mieszkam na zadupiu to ograc cokolwiek - jazda przez pol Polski. Mysle ze albo Washburn X50 albo Epiphone SG GX - oba mam za 1200zl nowe

Offline lis

  • Gaduła
  • Wiadomości: 264
ja polecę od siebie Vintage v100. Mam to wiosełko i po wymianie pikapów na merlinki gada naprawdę zawodowo
"It doesn't matter what people say about you, as long as they're talking about you."

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline Moszna

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 10
Z mojej strony polecam Ibaneza rg 321 :) Plus set merlinów i optymalny zestaw jakości do ceny moim zdaniem.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Dobre i tanie efekty.

Zaczęty przez mleko « 1 2 3 4 » Efekty

93 Odpowiedzi
62963 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Sty, 2011, 14:59:36
wysłana przez sylkis
30 Odpowiedzi
16668 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Cze, 2010, 15:11:58
wysłana przez Rumak
20 Odpowiedzi
7218 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Gru, 2010, 21:20:08
wysłana przez oz
15 Odpowiedzi
13577 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Maj, 2011, 19:21:02
wysłana przez sylkis
20 Odpowiedzi
9934 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Wrz, 2011, 20:58:22
wysłana przez Musza