Autor Wątek: Kopia Loomisa Signature by Z. Wiącek  (Przeczytany 24064 razy)

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Kopia Loomisa Signature by Z. Wiącek
« 02 Lut, 2008, 04:51:37 »
W połowie listopada ubiegłego roku decyzja zapadła, pojawił się budżet i zacząłem się zabierać za pierwszą siódemkę, a zarazem pierwszego w życiu elektryka. Co do samej możliwości zakupienia gitarki, informacji zasięgałem od wakacji albo i wcześniej, ale raz że nie było zbyt dużego wyboru u krajowych dystrybutorów, dwa że były kłopoty ze ściągnięciem czegoś ze stanów. A gdy miły Pan dealer współpracujący z Mega Music'kiem powiedział że się zamkniemy z leworęcznym Schecterem HR C7 czy to FR czy to ze zwykłym ToMem w granicach "czwórki", stwierdziłem że nie ma bata, idę do lutnika. I tak też się stało. Trochę wywiadu w necie (o dziwno na ss.pl nie trafiłem :D) i zacząłem mejlić, dzwonić. U PASa próbowałem już wcześniej, zaraz po wakacjach, ale w końcu mi się budżet uciął, a w listopadzie się okazało że na wiosło trzeba by czekać do kwietnia 2008 albo i dłużej, postanowiłem poszukać gdzieś indziej. I tak właśnie zawitałem do pracowni Pana Zbigniewa Wiącka z Mielca. Kierowałem się głównie nienaganną opinią o owym, jak się okazało kwestia finansowa też nie była doszczętnie niszcząca. Zdecydowałem się na koniec listopada na konkretną konfigurację i teraz czekam na wiosełko. Czekam, do następnej niedzieli (10.02, jeszcze jeden pieprzony tydzień :evil:).

Gitarka generalnie miała być wzorowana na zmodyfikowanym Schecterze HellRaiser - Jeff Loomis Signature Series
Krótka specyfikacja:
>  gitara leworęczna, menzura 26,5"
>  korpus ntb z jesionu bagiennego, rzeźbiony top
>  3-warstwowy klonowy gryf
>  klonowa podstrunnica
>  stroiki blokowane Schaller M1 Klemm
>  mostek ToM ze strunami przez korpus
>  przetworniki EMG 707 (x2)
>  wykończenie w krwistej czerwieni (red satin) całość, customowe inlay'e, czarny binding
>  elektronika - 2x volume (master vol oraz killer switch - to była sugestia zz_topa), tone, 3-way gibsonowski

Jako że Pan Zbyszek to twardy zawodnik, nie udało mi się wydębić żadnej fotki "z warsztatu" :devil: However, obiecane mi zostały fotki jeszcze przed lakierowaniem, powinny być jutro, to znaczy dziś (bo w końcu już jutro), jak tylko dofruną, nie omieszkam zamieścić.
A potem przede mną już tylko całe ferie grania... (w końcu co tam, pieprzyć szkołę... :headbang:)

P.S. Jako że specem nie jestem, może mi się uda umówić z kimś na reckę gitary, choć pewnie będą problemy z moją leworęcznością... : / Jestem jak widać niekompatybilny ze społeczeństwem... :lol: Aczkolwiek zdjęcia będą pro, bo akurat znajomy fotograf będzie w wawce, powiem więcej, u mnie w domciu, w owym terminie.

P.P.S. Czekanie zabija... :evil:
« Ostatnia zmiana: 05 Sty, 2009, 00:16:13 wysłana przez Tolein »
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 206
Odp: Kopia Loomisa Signature
« Odpowiedź #1 02 Lut, 2008, 11:19:40 »
no to niezle sie zapowiada. bardzo jestem ciekaw jak wyjdzie ten klocek

gratulacje i rowniez czekam z niecierpliwoscia
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
Odp: Kopia Loomisa Signature
« Odpowiedź #2 02 Lut, 2008, 11:48:51 »
Dajesz foty, ale to juz !

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Odp: Kopia Loomisa Signature
« Odpowiedź #3 02 Lut, 2008, 12:58:31 »
No czekam sam na te fotki już pół doby, albo nawet 18 godzin! :lol:
Jak będą to wrzucę od razu... :)
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Odp: Kopia Loomisa Signature
« Odpowiedź #4 02 Lut, 2008, 16:05:11 »
O kurwa... ale ze mnie idiota... :D
JESION BAGIENNY a nie klon bagienny.... <wali łbem w ścianę>
Sory za idiotyczną pomyłkę... <wskakuje do piórnika>
No po prostu wiedziałem że tak się skończy pisanie postów o 5 nad ranem... :lol:

P.S. Rozmawiałem właśnie z gitarmajstrem i ustaliliśmy że vol-knoby będą oddzielnie do każdego humba.
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Kopia Loomisa Signature
« Odpowiedź #5 02 Lut, 2008, 16:49:49 »
Szkoda, ze nie klon :/ ale tez sie nie moge doczekac fotek :) z gory gratuluje

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Odp: Kopia Loomisa Signature
« Odpowiedź #6 02 Lut, 2008, 16:57:03 »
No aż takim wojownikiem hardkoru nie jestem... :)

A fotki mają być już dziś od pracownika. Ponoć im jakiś buraczek wyszedł i w poniedziałek mają to zdejmować i kłaść od nowa... :lol:
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline neyoam

  • Gaduła
  • Wiadomości: 145
Odp: Kopia Loomisa Signature
« Odpowiedź #7 02 Lut, 2008, 21:22:18 »
foty, foty...dawać foty! ;D
khm...jajo

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
sprawa ucichła, a ja jestem strasznie ciekaw tego wiesława :D Dawaj foty i reckę i w ogóle ;)
B ( o ) ( o ) B S

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
No właśnie czuję się lekko polecony w kule... co do zdjęć oczywiście, mają być dziś jeszcze (nie wiem w końcu czemu nie dostałem poprzedniej serii "z produkcji"), a gitarkę odbieram w poniedziałek najprawdopodobniej.
Na reckę raczej nie liczcie, bo jeśli chodzi o elektryki to zbyt dużego doświadczenia nie mam, toteż napiszę coś o pierwszym wrażeniu oraz załączę własne foty. A pełną reckę może ktoś mi pomoże napisać albo przynajmniej pozbieram opinie innych. Wiadomo, najgorzej będzie z graniem, no chyba że ktoś leworęczny się znajdzie.


JEST! JEST! JEST SMAK!

Gitara na warsztacie:
1
2
3
4

I gotowa:
5
6
7
8


nJoy! Więcej zdjęć soon, jak tylko ją odbiorę.
« Ostatnia zmiana: 15 Lut, 2008, 16:13:17 wysłana przez Tolein »
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Bardzo ładnie się prezentuje ta gitarka :headbang: Gratulacje! :)

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 206
przez ta edycje fotek nie zauwazylem

lakier i te duze tuleje przez korpus mnie troche w oczy kluja ale calosc prezentuje sie naprawde niezle. czekam na jakies info jak juz pograsz troche i czy przede wszystkim zadowolony z niej bedziesz

gratulacje!!!!
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Mnie na razie boli ten kolor... :evil:
Ale lutnik się zarzeka że wygląda to tak jak chciałem, toteż sądzę że zdjęcia po prostu skopane, oświetlenie albo coś. Szczególnie że 707 mają złote logo a nie srebrne... ???
Poczekam aż dojdzie, zobaczę, cyknę parę fotek. Najwyżej się wróci do poprawki..  :devil:
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 206
to jest zlote. srebrny wyszedlby przy takim oswietleniu jak bialy
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline el-biczel

  • Pr0
  • Wiadomości: 825
  • Zawsze chciałem neutrinem być...
gratuluje. mam nadzieje, ze bedziesz zadowolony, ale mi sie niestety gitara słabo podoba :(
1) kolor! na zdjeciu...
2)klonik na podstrunicy jakos dziwnie wyglada
3) markery tez mi sie nie podobaja. z jakiego one sa materiału?
4)słabe profilowanie, ale to tak jak w oryginalnym schecterze, ten arch top jest b. delikatny. poza tym nie wiem jak to sie fachowo nazywa, ale gałki i przelacznik moglybybyc wpuszczone w korpus, tak zeby były prostopadle do tyłu korpusu, a nie pod katem tam jak profilowanie.

ale mam nadzieje, ze przedewszystkim bedzie Ci sie na niej dobrze grało :)

ale nie przejmuj sie, ja sie lubie czepiać.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
no mnie najbardziej kluje w me śliczne oczki właśnie ta podstrunnica. Być może dlatego że jestem przyzwyczajony do ciemnych podstrunnic. Ale my się nie liczymy, najważniejsze jest to, czy Tobie przypasi
B ( o ) ( o ) B S

Offline Nitram

  • Google Master Class
  • Pr0
  • Wiadomości: 535
  • Beerserker
Gratuluję oczywiście również ale jak każdy na razie też mam małe zastrzeżenia :D

- Kolor mi się wydaje, że mimo zdjęć dalej będzie taki trochę różowy... Może macie różne pojęcia krwistej czerwieni :/
- 2 pkt el-biczela też mi się rzucił w oczy... coś słabo ta podstrunnica wygląda... Lepsze się oglądało :P
- Za dużo pokrętełek :D (no ale to kopia niby) W dodatku pokrętełko nr 1 wygląda jakby bardzo chciało przeszkadzać w grze... Najserdeczniejsze życzenia żeby tak nie było :D

Edit: co do kolorów to masz duże szanse, że to tylko tak na zdjęciu: "Shot with: FinePix S5600" :D Fuji to syf :D Wiem bo sam mam S602z który jest totalną kupą jeśli chodzi o odwzorowywanie kolorów...

Some day... She'll be moaning just like i want to...

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
a ustaliłes z Lutnikiem, czy ma to być krwista czerwień a'la krew tętnicza czy żylna? :D

i to pokrętełko faktycznie jak dla mnie to troszku blisko. W swoim flamie mam też tak blisko pokrętło Volume i szczerze mówiąc wkurza mnie że czasami ściszam przypadkowo uderzając małym... palcem :D
ale to wszystko to są tylko spekulacje, juz wkrótce sie przekonasz. Co do samej recki, to ważne żeby była wygodna, bo dobre brzmienie to po pierwsze pojęcie bardzo względne a po 2 zalezy do czego podepniesz

Pozdr
B ( o ) ( o ) B S

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Wolę wygląd Hellraisera czerwonego :D
Czekam na fotki jak dostaniesz gitarkę.
I pytanie mam. Przetowrniki założone są do góry nogami(nogami - lol?). To nie ma wpływu na cokolwiek?
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Nitram

  • Google Master Class
  • Pr0
  • Wiadomości: 535
  • Beerserker
A są lol? xD Piłeś coś :D ?
Some day... She'll be moaning just like i want to...

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Bo zawsze widuję z dołu logo emg. I się tak teraz zastanawiam czy to coś w ogóle daje?
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Tak.. są do góry nogami względem ziemi jeśli o tym mówisz. Ale zauważ że i profilowania jakby odwrotnie. I cała reszta... ;) To jest leftys.

Co do kolorów, korpusu oraz podstrunnicy, to ja baaardzo mam nadzieję że to tylko złe odwzorowanie fuji-shitu. No bo ten klon nie powinien tak wyglądać, a kolor korpusu "ponoć" jest zbliżony do oryginału.
Liczyłem na trochę bardziej wyraziste słoje. Ale większość tych problemów wyszła dzięki problemom z drewnem. Miało być na przełomie 2007/2008 ale były ponoć spore problemy z dostawcą (bo to kanadyjski jesion), że tam niby masa tego szła do chin i się nie chcieli w detal bawić. No i z założonego set-necka wyszedł ntb. :) Historii tego typu znalazłoby się pewnie więcej.

Poczekam do poniedziałku, obfocę, pogram, skrobnę coś i wrzucę syćko. Im mniej czasu zostało, tym bardziej się nie mogę doczekać... :headbang:


P.S.
Za dużo pokrętełek :D (no ale to kopia niby)
W oryginale jest jedna gałka vol i przełącznik... ;)

to jest zlote. srebrny wyszedlby przy takim oswietleniu jak bialy
jeśli próbujesz mnie pocieszyć mówiąc że to jednak 707 to spokojnie, miałem te przetworniki w dłoni ze dwa miesiące temu... :) chodziło mi po prostu o to, że to potwierdza moją teorię zjebanych światła i kolorów. ;)
« Ostatnia zmiana: 16 Lut, 2008, 02:29:36 wysłana przez Tolein »
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline Nitram

  • Google Master Class
  • Pr0
  • Wiadomości: 535
  • Beerserker
"W oryginale jest jedna gałka vol i przełącznik..."

To trzeba było tak zostawić :P
Some day... She'll be moaning just like i want to...

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Tak.. są do góry nogami względem ziemi jeśli o tym mówisz. Ale zauważ że i profilowania jakby odwrotnie. I cała reszta... ;) To jest leftys.
Ale chyba logo powinno być bliżej ziemi? Czyli tam gdzie głębsze wcięcie w korpusie?
Jeszcze mi nikt nie powiedział też czy obracanie pickupa o 180* powoduje w ogóle jakieś zmiany brzmieniowe?
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 206
logo zawsze jest po prawej stronie na dole. nie ma wersji dla leworecznych gdzie pickup ma logo z lewej na dole
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
11 Odpowiedzi
6851 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Lis, 2009, 17:19:52
wysłana przez pele
55 Odpowiedzi
28056 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Paź, 2010, 15:35:12
wysłana przez gitara
5 Odpowiedzi
3473 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Gru, 2010, 16:37:50
wysłana przez Rumak
32 Odpowiedzi
10339 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Lis, 2011, 09:38:54
wysłana przez wuj Bat
32 Odpowiedzi
11625 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Sty, 2012, 18:35:13
wysłana przez commelina