Autor Wątek: BASH STUDIO HEAD  (Przeczytany 137327 razy)

Offline mgutowski

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 19
Odp: BASH STUDIO HEAD
« Odpowiedź #425 01 Wrz, 2010, 00:31:09 »
Zgadzamy się Bashu, że nie był to test do końca miarodajny. Ale pokazał jedno - to konstrukcja wcale nie gorzej brzmiąca od takiego potworka jak B-52. Testy z najlepszymi w naszej opinii brzmieniami też się pojawią, bo mamy dużo radochy z SH20 :D

Offline sei.tahn

  • Gaduła
  • Wiadomości: 378
Odp: BASH STUDIO HEAD
« Odpowiedź #426 17 Paź, 2010, 11:05:24 »
Wczoraj Szymon przywiózł do Mondo bohatera tego tematu, wpięliśmy go do paczki 2x12 NB na Eminence V12 i Celku G12T-75, odkręciliśmy master volume na połowę (tak, to cudo potrafi takie rzeczy, że odkręcasz głośność na połowę w bloku :o) i poznęcaliśmy się nad headem ;). Najpierw Mondo i jego MM JP na Bareknucklach i dzikie dysonanse, które powodowało coraz szybsze i bardziej nerwowe łuskanie pistacji, ale po kolei. Kanał czysty + piezo w MM to po prostu bajka, można by uderzać w kółko jeden akord i przenieść się w jakieś lepsze miejsce. Jak nie jestem fanem czystego, to podobał mi się tutaj zdecydowanie bardziej niż w ogrywanej później Mesie Caliber .50+ (ok, to akurat żaden komplement, bo clean w tej mesie to jest jeszcze gorszy niż w 5150) i nieco bardziej niż w ogrywanym uprzednio przez Mondo ENGLu Blackmore. Dalej kanał nieczysty - Mondo lubi, jak nie ma góry więc początkowo myślałem, że head się zepsuł w podróży ;). Niemniej nawet na takiej bułce w drop G (dobrze mówię?) było selektywnie, zadziornie i po prostu fajnie :). Na osobne zdanie zasługuje odpalenie kanału nieczystego z przetwornikiem piezo - uzyskaliśmy miły dla ucha fuzz, aż się nam wszystkim uśmiechy rozszerzyły do niebotycznych szerokości ;). Potem poszedłem do sklepu, wracam a tu Szymon wziął moje wiosło (Langowski baryton z pickupami PRSa) i łoi jakiś thrash, natomiast brzmi to jakoś zupełnie inaczej niż w rękach poprzedniego ogrywającego ;). Duży plus za spory zakres eq. Na koniec pograłem ja i powiem krótko - bardzo mi się ten head spodobał. Jest bardzo uniwersalny, fajna jest osobna korekcja dla obydwu kanałów, świetnie brzmi na rozłączonych cewkach w pickupach, a na uśmiechu Mariana master ov puppetz brzmi godnie ;). Szymon, koniecznie przygotuj naklejki na pudełko "Master ov puppetz ready. James Hetfield" :D. A poważnie, bardzo mnie ten test zachęcił do zakupu i poważnie to rozważam. Bardzo lubię taki charakter brzmienia, bardzo podobało mi się działanie eq i brzmienie nieczyste na rozłączonych cewkach. Ani w Englu, ani w Mesie niczego takiego nie uświadczyłem. Gratuluję produktu i dzięki za udostępnienie do ogrania :). A, no i trzeba pamiętać że to pięknie wykonany wzmacniacz lampowy o dużych możliwościach za 1750. Złotych.

Offline birthmark

  • Gaduła
  • Wiadomości: 445
Odp: BASH STUDIO HEAD
« Odpowiedź #427 17 Paź, 2010, 11:10:31 »
Ale którego SH ogrywaliście? Bo coś mi nie pasuje cena i rozkręcanie MV na połowę w bloku ;)
Suto wędlin kładź na chleb

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: BASH STUDIO HEAD
« Odpowiedź #428 17 Paź, 2010, 12:08:31 »
a jak z dynamiką? Bo szukam czegoś do ćwiczenia w mieszkaniu na czym trzeba najebiać w struny żeby uzyskać przester. Sprawdzi się? No i dołączam się do pytania- która to wersja?

Offline coin777

  • Pr0
  • Wiadomości: 770
  • Nie moge Tego
    • YT
Odp: BASH STUDIO HEAD
« Odpowiedź #429 17 Paź, 2010, 12:39:55 »
terror ćwicz na klinie :D
Pchnąć w tę łódź jeża lub ośm skrzyń fig

Offline Bash

  • Bash'ujący w zbożu
  • Gaduła
  • Wiadomości: 404
  • السلام عليكم
    • Oficialna strona BASH MANUFACTURING
Odp: BASH STUDIO HEAD
« Odpowiedź #430 17 Paź, 2010, 14:43:18 »
Chodziło mu o to, że SH20 gdy już będzie dostępny z tkzw półki, będzie droższy (1750) zaś przy standardowym zamawianiu z czekaniem i zaliczką cena pozostaje stara. 1500.
Pozdr i dzięki za miło spędzony wieczer z pistacjami ;)
Zapraszam na myspace mojego zespołu:
www.myspace.com/fullflavourofficial

Bash Manufacturing Since 2008

Offline sei.tahn

  • Gaduła
  • Wiadomości: 378
Odp: BASH STUDIO HEAD
« Odpowiedź #431 17 Paź, 2010, 14:51:16 »
SH20 to był. Terror, na moje ucho to taki head będzie idealny do tego co chcesz, bo dynamika w tym studio headzie jest więcej niż zadowalająca ;). Ale to jeszcze Mondo się musi wypowiedzieć bo on to jest amatorem takich lowgainowych ustawień, gdzie przy mocnym napierdalaniu robi się przyjemnie ;).
A i jeszcze pojawił się przedpremierowy news prosto od stworzyciela odnośnie legendarnych trimpotów :). Mianowicie z tego co zrozumiałem, mają być wywalone w miarę na wierzch, tzn będzie można od tyłu się do nich dobrać bezpośrednio śrubokrętem, bez żadnego rozbierania urządzenia. Ja jestem na tak :)

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: BASH STUDIO HEAD
« Odpowiedź #432 17 Paź, 2010, 17:37:56 »
W sumie mogę powtórzyć większość rzeczy, które napisał Janko Sejtan. Kanał czysty plus piezo w pietruszce to było coś zaiste cudownego (przyznał to nawet Janek, który czystego nie używa). Fajnie chodzi korekcja, mimo braku Middle. Czułość gainu na tym kanale też mi się spodobała, very najs.

Kanał nieczysty - o tak, piezo brzmiało tak suto, jak niejeden neckowy pickup na przesterze. Tylko grać sladża i stołnera, choć brzmienie wciąż było bardzo plastyczne. Od uśmiechu Mariana po chrupiący środek. Istotnie podczas ogrywania zdjąłem górę na godzinę dziesiątą, ale to już moja fanaberia. Maszyna przeszła djent test pomyślnie, ciągnęła Drop G jak należy, z fajnym panczem na niższych częstotliwościach. Wspomniane przez przedmówców "dysonanse" brzmiały tak jak trzeba, czyli okropnie ;) Okropnie dla słuchaczy oczywiście, ale jak ktoś się lubuje w takich dźwiękach, to baszowy potworek daje im radę. Terroru - z dynamiką jest najs, myślę, że Ci się spodoba, bo właśnie taki test też przeprowadziłem. Jedna uwaga - myślę, że 20W tylko do ćwiczeń w mieszkaniu, to może być za dużo. Na Twoim miejscu zainteresowałbym się SH05 + paczka 112.

Z kolei, kiedy podłączony został Langowski J Baryton, piec zagrał kompletnie inaczej. Raz, że poszły w ruch kwinty, oktawy i PMy, dwa, że to mahoń i kompletnie inne przetworniki, trzy - grajki lepsze :) Czuć było to pitolnięcie, którego szukał Hitler, to "11", o którym mówił Nigel Tufnel.

Wnioski nasuwają się same: piec jest bardzo uniwersalny, świetnie reaguje na to, jaki instrument się do niego podpina i kto na nim gra, bo żaden z nas nie miał problemu ze znalezieniem swojego brzmienia dzięki niesamowicie plastycznemu EQ. Brzmi konkretnie już na niskich głośnościach, jest bardzo solidnie wykonany i do tego elegancko się prezentuje.

Muszę przyznać, że przed kupieniem go powstrzymuje mnie tylko perspektywa zagrania na wersji 50W, co, mam nadzieję, nastąpi w niedalekiej przyszłości. Dzięki Szymonie za wizytę i za możliwość ogrania tego zwierzaka oraz Janku za udostępnienie paczki. Bardzo fajny wieczór, mam nadzieję, że sąsiedzi sądzą to samo ;)

Aha, cena za ten piec jest śmieszna. Jak bielizna waszych matek w latach sześćdziesiątych. Ręcznie robiony head w cenie chińskiej taśmy? Do your math.

P.S. Z szacunku do firmy Mesa Engineering, nie poruszę tutaj tematu wzmacniacza Mesa/Boogie 50 Caliber :)
« Ostatnia zmiana: 17 Paź, 2010, 17:39:59 wysłana przez mondomg »

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: BASH STUDIO HEAD
« Odpowiedź #433 17 Paź, 2010, 17:38:43 »
terror ćwicz na klinie :D
nie mam magicznych kostek :(

Offline mati304

  • Gaduła
  • Wiadomości: 255
  • These go up to eleven.
Odp: BASH STUDIO HEAD
« Odpowiedź #434 17 Paź, 2010, 18:11:00 »
A ja mogę potwierdzić to wszystko, tylko bez djentów w gie, bo jestem lamerem napierdalającym w dropie ce. Dzisiaj moje eSHa tłoni obudziło moją drzemiącą mamusię, mimo zamknięcia drzwi do pokoju, więc do ekstremalnie cichego grania odpada. Jedno jest pewne - wzmak ma jajca i to mega. I jest czuły na artykulację.
I chyba będzie niu rig dej.
There's no use being precise about something when you don't even know what you're talking about.

Offline xmortex

  • Gaduła
  • Wiadomości: 112
Odp: BASH STUDIO HEAD
« Odpowiedź #435 17 Paź, 2010, 21:35:41 »
Bashu kiedy jakies szersze info o SH05 :>?

Offline sei.tahn

  • Gaduła
  • Wiadomości: 378
Odp: BASH STUDIO HEAD
« Odpowiedź #436 17 Paź, 2010, 21:43:31 »
Cytuj
Z kolei, kiedy podłączony został Langowski J Baryton
:kissmyass: :spadaj:  ;D
Cytuj
trzy - grajki lepsze
Eee nie, my po prostu graliśmy riffy ;)

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Odp: BASH STUDIO HEAD
« Odpowiedź #437 17 Paź, 2010, 23:23:31 »
Bashu kiedy jakies szersze info o SH05 :>?

Podpinam się pod to pytanie.
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline Bash

  • Bash'ujący w zbożu
  • Gaduła
  • Wiadomości: 404
  • السلام عليكم
    • Oficialna strona BASH MANUFACTURING
Odp: BASH STUDIO HEAD
« Odpowiedź #438 17 Paź, 2010, 23:33:40 »
ja też :D

Nie chcę nic konkretnego obiecywać. Wiele razy tak robiłem a potem z przyczyn wyższych
wszystko się przesuwało i było jak było.
Trza czekać.
Staram się w miarę możliwości jak najszybciej.
Zapraszam na myspace mojego zespołu:
www.myspace.com/fullflavourofficial

Bash Manufacturing Since 2008

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: BASH STUDIO HEAD
« Odpowiedź #439 20 Paź, 2010, 01:06:35 »
Dziś dzięki uprzejmości forumowicza mati304 ogrywałem razem z coinem basha studio 20 i nie myślałem że to taki potwór. W konfrontacji z mesą mark4 (która kosztuje jednak trochę więcej) wypadł niewiele gorzej. W głośnościach ponadpokojowych sprawdza się świetnie- jest gruz, jest pazur, jest dynamika i jest czytelnie. Jestem na tak- za taką kasę chyba nie ma sensu szukać niczego innego. Jeżeli wersja 5W nie będzie znacznie różniła się brzmieniem to kupię na pewno- do ćwiczenia przy kompie zamiast toneporta. I w sumie dopiero jadąc do mnie zorientowaliśmy się że zapomnieliśmy sprawdzić jak gra po cichu :D.

tylko jedna rzecz mnie wkurzyła- brak potencjometru presence na zewnątrz.. Jednak do każdego wiosła chciałoby się pokręcić, do każdego stroju inaczej a tu się okazuje ze trzeba rozkręcać wzmacniacz żeby to zrobić.

oprócz tego wzmacniacz jest świetny, już szukam czegoś co mógłbym sprzedać na allegro żeby mieć kasę na basza ;)

Offline mati304

  • Gaduła
  • Wiadomości: 255
  • These go up to eleven.
Odp: BASH STUDIO HEAD
« Odpowiedź #440 20 Paź, 2010, 14:55:34 »
no z presence i hi-cut to chyba się pobawię kiedyś.
terror, graliśmy po cichu przecież
Spoiler
There's no use being precise about something when you don't even know what you're talking about.

Offline lis

  • Gaduła
  • Wiadomości: 264
Odp: BASH STUDIO HEAD
« Odpowiedź #441 20 Paź, 2010, 18:22:55 »
Mati304, nie lubię Cię bo nie poczekałeś na mnie:(
"It doesn't matter what people say about you, as long as they're talking about you."

Offline coin777

  • Pr0
  • Wiadomości: 770
  • Nie moge Tego
    • YT
Odp: BASH STUDIO HEAD
« Odpowiedź #442 20 Paź, 2010, 19:40:50 »
Przecież głośno nie było :D ...Jak by było głośno to sąsiad by dłużej do drzwi pukał, a nie dał sobie spokój po 20 min :D

Od siebie dodam, że jak tylko ogram wersje 5W i brzmienie będzie takie samo to biorę od ręki.
Świetna robota Szymon, to już kolejny Twój produkt na którego mam GAS :)
Pchnąć w tę łódź jeża lub ośm skrzyń fig

Offline mati304

  • Gaduła
  • Wiadomości: 255
  • These go up to eleven.
Odp: BASH STUDIO HEAD
« Odpowiedź #443 20 Paź, 2010, 19:53:22 »
coin777, przecież mówię, że cicho było, na balkonie nic nie było słychać. ;)
lis, w przyszłym tygodniu jakoś pewnie znowu wpadnę do coina i do terrora raczej też, bo nawet jego paki porządnie nie ograłem. Czekam w sumie jeszcze na struny, to wiosło wezmę. Tak więc don't worry, bro. ;)
There's no use being precise about something when you don't even know what you're talking about.

Offline jaca2303

  • Gaduła
  • Wiadomości: 154
Odp: BASH STUDIO HEAD
« Odpowiedź #444 20 Paź, 2010, 22:42:38 »
Nagrajcie zajebiste próbki tego gruzu, jeśli mogę prosić ;)
Jak SH20 ma się do Selene brzmieniowo?

Offline qb88

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 5
Odp: BASH STUDIO HEAD
« Odpowiedź #445 23 Paź, 2010, 00:22:38 »
Jako, że nabyłem ów wzmacniacz jakoś ostatnio, to pomyślałem że podzielę się swoją opinią na jego temat.
Po pierwsze, nie mogę pominąć tego, że Szymon jest MEGA otwartym i pozytywnym człowiekiem, zawsze służacym radą, a to bardzo ważne. Z bucami nie chce się w ogóle rozmawiać, tutaj na szczęście tego problemu nie ma. Jest miło, otwarcie, przyjacielsko :)
Po drugie, miałem co prawda małe opóźnienie związane z zakupem wzmacniacza, ale moze sie przydarzyć kazdemu, normalna sprawa w sumie.
Po trzecie - wzmak sam z siebie sprawia wrażenie bardzo solidnego. Nic nie odpada, nic się nie odkleja, wszystko jest na miejscu. Należy pochwalić Szymona za to, bo wizualnie jest to również istotne, żeby wzmacniacz się prezentował. Wiadomo, że liczy się brzmienie, jednak walory estetyczne są również ważne
Po czwarte - (i najważniejsze) - brzmienie! Tutaj nie mam po prostu nic do zarzucenia. Wzmacniacz sam z siebie jest dynamiczny, wrażliwy na muskanie jak i nap%^$&%anie w struny. Co więcej - kanał czysty jest naprawdę czysty i bardzo "ładny" jeśli mogę tak go opisać. Jak ktoś chce, można z niego uzyskać bardzo przyzwoity crunch (ja osobiście lubię czysty kanał czysty, więc gain raczej skręcam na tym kanale). Kanał przesterowany - moim zdaniem REWELACJA. Przebija się, ma swój charakter, jest mocny. Bardzo podoba mi się brzmienie tego kanału, jest dość oryginalne.Ciężko powiedzieć, że "brzmi jak mesa", albo "brzmi jak marshall". Po prostu - brzmi jak Bash :)
Ktoś gdzieś pytał (albo to może na innym forum było? xD) o to jak z graniem mocnej muzyki na tym 20W... odpowiadam: Jeśli masz dobrą pakę (ja mam do dyspozycji Labogę na CV30 i Marshalla na G12t-75, obydwie 2x12) to nie ma z tym problemu, wzmak nawet w mocnej muzyce się sprawdzi. :)
Ogólnie podsumowując mój przydługi wywód - mogę z czystym sumieniem polecić produkty Basha jako tańszą alternatywę dla markowych headów. Jego podejście do klienta jak i sam sprzęt zresztą dobrze świadczy o sobie i chyba nie wymaga, aby dodawać tutaj cokolwiek więcej.
Ktoś jeszcze coś mówił o szumach związanych z włączeniem pętli. No są niby większe, ale wzmak musi też swoje szumieć, tak uważam. Zresztą, da się to w miarę przyzwoicie wyregulować.
Odnośnie tych małych potków w środku - są niby, ale ja jakoś nie odczuwam wielkiej potrzebny kręcenia jakimiś jelitami wewnątrz wzmaka xD Brzmi zajebiście i tak niech zostanie :)
Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś pytanie, to zapraszam na PW.

P.S. Nie jestem jakimś tam kumplem producenta czy coś, żeby mnie tu nikt zaraz o jakąś reklamę nie oskarżał. Nie jestem też człowiekiem, dla którego jest to pierwszy wzmak lampowy, bądź który w życiu koncertu nie zagrał i wszystkie informacje "przepisuje" z forum. Jestem po prostu zachwyconym nabywcą nowego sprzętu. Tyle.
« Ostatnia zmiana: 23 Paź, 2010, 00:39:11 wysłana przez qb88 »

Offline xmortex

  • Gaduła
  • Wiadomości: 112
Odp: BASH STUDIO HEAD
« Odpowiedź #446 23 Paź, 2010, 00:31:18 »
od czasu zapowiedzi SH05 do dzisiaj jestem nieco nagasowany (nie na tyle zeby to byl priorytet w wydatkach na sprzet, ale na tyle by rozwazac go w nie za dalekiej przyszlosci ... o ile wreszcie sie pojawi hehehe 8) )
wiec cieszy mnie to, ze im wiecej tych SH20 ktore ida do ludzi zgarniaja pozytywne wrazenia - znaczy to ze konstrukcja sie sprawdza i dopracowana jest, wiec potencjalnie SH05 tez bedzie fajny 8)

PablosPortos

  • Gość
Odp: BASH STUDIO HEAD
« Odpowiedź #447 20 Lis, 2010, 11:09:18 »
Mam tylko jedne pytanie: czy SH05 wyjdzie przed nowym rokiem?:) przydałoby się na gwiazdkę taki dostać ;)

Offline Maciek

  • Pr0
  • Wiadomości: 829
Odp: BASH STUDIO HEAD
« Odpowiedź #448 20 Lis, 2010, 13:41:51 »
Tego nie wie nikt

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 542
    • Toughest Firefighter Alive
Odp: BASH STUDIO HEAD
« Odpowiedź #449 20 Lis, 2010, 13:43:49 »
Czyli wszyscy poza niktem wiedzą, więc może ktoś coś powie ;)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
14 Odpowiedzi
5932 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Mar, 2012, 22:50:14
wysłana przez SolarisP
18 Odpowiedzi
7286 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Lip, 2011, 00:17:28
wysłana przez zerotolerance
9 Odpowiedzi
5598 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Wrz, 2011, 08:25:10
wysłana przez Zomballo
6 Odpowiedzi
3347 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Gru, 2011, 20:00:00
wysłana przez mati304
12 Odpowiedzi
5955 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Maj, 2012, 12:38:10
wysłana przez Elites