Autor Wątek: BASH STUDIO HEAD  (Przeczytany 134553 razy)

Offline sebasw

  • Gaduła
  • Wiadomości: 272
Odp: BASH STUDIO HEAD
« Odpowiedź #400 28 Lip, 2010, 15:00:17 »
Tak, tzw. 1W dają radę w domu, szczególnie jeśli używasz "cichej" kolumny, ale w sumie to ograsz na nim nawet próbę jeśli zastosujesz dobrą pakę z 12 calowych głośnikiem/ głośnikami.
Testowałem kiedyś FireFly Marvela i ryczało to strasznie głośno, ale dało się też - dzięki master - ustawić mocny drive i grać w miarę cicho.

Offline Sikor

  • Gaduła
  • Wiadomości: 443
    • Moje galerie...
Odp: BASH STUDIO HEAD
« Odpowiedź #401 28 Lip, 2010, 15:30:36 »
chodzi mi o to czy faktycznie 1W to wzmacniacz do grania w domu czy nadal jest za głośny? Bo wnioskując po opiniach na forum to róznie dobrze można sobie 100W lampę kupić do domu..
Jezeli chcesz wzmak w mieszkaniu rozkrecic, to 1W to max.

I bez przesady, roznica miedzy 1W a 10W jest spora: 1W bedzie dla naszych uszu mniej wiecej polowe cichszy.
Z tym, ze 100W lampe mozna sobie jak nabardziej kupic do domu: warunkiem jest dobry MV.
Z tym, ze ofc to marnotrawstwo i tylko namiastka prawdziwego brzmienia danego wzmaka.
Practice cures most tone issues - John Suhr
--
Moja galeria z Musikmesse 2014 i nie tylko...

Offline Bielack

  • Gaduła
  • Wiadomości: 177
    • Blog pozycjonera
Odp: BASH STUDIO HEAD
« Odpowiedź #402 28 Lip, 2010, 16:45:21 »
Panowie, co macie na myśli pisząc "jeśli używasz cichej kolumny"? W tej chwili rozważam rozmaite opcje, gdyż GASuje mnie właśnie na mały piecyk do domu - przeglądając rozmaite małe wynalazki widzę, że zwykle mają one 8 do 10"  głośnik. A koledzy z Forum zwykle podkreślają "lepiej 12" głośnik".
Czekam na pierwsze sygnały o Bash Studio 05 i wcale nie jestem przekonany, że chcę do niego 12" paczkę. Powinienem być przekonany?
Nie będę stroił się bardzo nisko - wręcz klasycznie (proszę na mnie krzywo nie patrzeć) i zależy mi głównie na prostocie i minimalizmie; Ot, usiąść sobie w kącie, podpiąć gitarę i nie zirytować (za bardzo) reszty domowników. Może Szymon skusi się jednak na Studio 05 w wersji combo, by uprościć sprawę. (Choć nazwa Studio sugeruje studyjne podejście, a tutaj łatwość podpinania wielu różnych paczek ma duże znaczenie...)
Moje muzowanie.

Offline Grzgrz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 240
Odp: BASH STUDIO HEAD
« Odpowiedź #403 28 Lip, 2010, 16:46:30 »
Mialem w domu 100W Sidewindera MK0(!) i dalo sie spokojnie gra w domu na paczce 1960. Brzmienie bylo przyzwoite, wystarczajace do wiezcornego cwiczenia.

Mialem w domu 50W Marshalla JCM 900 Dual Reverb i nie dalo sie grac prawie wcale. Skala zaczynala sie od 0,5 (wczesniej tylko piach sie sypal z glosnikow) a na 0,51 bylo juz dosc glosno. Brzmienia nie bylo dalej.. Rozsadny dzwiek zaczynal sie gdzies w okolicach 4/10, ale wtedy juz sasiad mieszkajacy 4 pietra nizej przychodzil z pretensjami, ze nie slyszy telewizora przez moje hobby.. ;)

Teraz mam Blackstara HT-5 (5W) i paczke 1XV30 i spokojnie mozna grac w domu z zupelnie fajnym skutkiem.
Niestety zmienily mi sie gusta muzyczne i od pol roku sie kurzy..

Offline coin777

  • Pr0
  • Wiadomości: 770
  • Nie moge Tego
    • YT
Odp: BASH STUDIO HEAD
« Odpowiedź #404 28 Lip, 2010, 17:12:54 »
Różnica w głośności 1, a 10W jest naprawdę  nie wielka, szczególnie na gitarowej kolumnie, więc jeden kij :)

Teoretycznie różnica jest w głośności jest 2 krotna, a czy konstruktor wzmacniacza napisał że ma 1w czy 3,64w To już zależy od jego i marketingowca.
Poza tym moc wzmacniacza podaje się z uwzględnieniem 5% zniekształcenia sygnału na wyjściu w stosunku sygnału na wejściu, a jak wiemy lampy czym głośniej grają tym się bardziej przesterują, więc teoretycznie na takiej lampce 1w, można osiągnąć moc i 6w, wszystko zależy od konstrukcji wzmacniacza, (na tranzystorach jest inaczej, krótko przed osiągnięciem mocy maksymalniej ich zniekształcenia rosną do nieskończoności)
Trudno jest dokładnie obliczyć moc którą będzie oddawał wzmacniacz o danym układzie, przy danych zniekształceniach.
Dużo łatwiej zmierzyć głośność, która de facto zależy bardziej od kolumny. A dokładniej od skuteczności głośnika. (Skuteczność wzrasta o 3dB, głośność rośnie dwukrotnie)

Tak głośniki 12 cali brzmią lepiej, ponieważ ich pasmo przenoszenia pasuje nam gitarowcom. Ma dół o którym 10" głośniki mogą sobie tylko pomarzyć.

Alę się rozpisałem, ale mam nadzieje, że przynajmniej ludzie przestaną wypisywać takie głupoty bo mi już żyłka pęka jak muszę takie coś czytać ;)

Przespałem się :D no i zmykam znowu grać w BG2 :D
« Ostatnia zmiana: 28 Lip, 2010, 17:18:09 wysłana przez coin777 »
Pchnąć w tę łódź jeża lub ośm skrzyń fig

Offline sebasw

  • Gaduła
  • Wiadomości: 272
Odp: BASH STUDIO HEAD
« Odpowiedź #405 28 Lip, 2010, 19:19:46 »
coin777: ładnie rozwinął moją myśl.

1, a 10W no tak, powinno być dwa razy głośniej, ale zapewniam, że nie jest,  najlepiej samemu porównać rozkręcone heady o takich mocach. Myślę, że to co coin777 napisał ma sens i faktycznie te wzmaki 1W często mają większą moc i stąd to zamieszanie, ale dla użytkownika to nie ma znaczenia, bo jesteśmy uzależnieni od tego, co można dostać w sklepach.

Tak, 10 calowe głośniki nie zabrzmią nigdy jak 12stki, ale faktycznie mają mniejszą skuteczność i dlatego są właśnie dobrego do grania ciszej.

Offline Turgon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 403
Odp: BASH STUDIO HEAD
« Odpowiedź #406 28 Lip, 2010, 22:01:59 »
Różnica w głośności 1, a 10W jest naprawdę  nie wielka, szczególnie na gitarowej kolumnie, więc jeden kij :)

Teoretycznie różnica jest w głośności jest 2 krotna, a czy konstruktor wzmacniacza napisał że ma 1w czy 3,64w To już zależy od jego i marketingowca.
Poza tym moc wzmacniacza podaje się z uwzględnieniem 5% zniekształcenia sygnału na wyjściu w stosunku sygnału na wejściu, a jak wiemy lampy czym głośniej grają tym się bardziej przesterują, więc teoretycznie na takiej lampce 1w, można osiągnąć moc i 6w, wszystko zależy od konstrukcji wzmacniacza, (na tranzystorach jest inaczej, krótko przed osiągnięciem mocy maksymalniej ich zniekształcenia rosną do nieskończoności)
Trudno jest dokładnie obliczyć moc którą będzie oddawał wzmacniacz o danym układzie, przy danych zniekształceniach.
Dużo łatwiej zmierzyć głośność, która de facto zależy bardziej od kolumny. A dokładniej od skuteczności głośnika. (Skuteczność wzrasta o 3dB, głośność rośnie dwukrotnie)

Tak głośniki 12 cali brzmią lepiej, ponieważ ich pasmo przenoszenia pasuje nam gitarowcom. Ma dół o którym 10" głośniki mogą sobie tylko pomarzyć.

Alę się rozpisałem, ale mam nadzieje, że przynajmniej ludzie przestaną wypisywać takie głupoty bo mi już żyłka pęka jak muszę takie coś czytać ;)

Przespałem się :D no i zmykam znowu grać w BG2 :D
<brawo>
Ssiecie.

Offline Sikor

  • Gaduła
  • Wiadomości: 443
    • Moje galerie...
Odp: BASH STUDIO HEAD
« Odpowiedź #407 29 Lip, 2010, 08:35:36 »
Dużo łatwiej zmierzyć głośność, która de facto zależy bardziej od kolumny. A dokładniej od skuteczności głośnika. (Skuteczność wzrasta o 3dB, głośność rośnie dwukrotnie)
Niezupelnie, bo SPL a subiektywnie odczuwana glosnosc to 2 rozne sprawy.
Zebysmy poczuli 2-krotna roznice, SPL musialby wzrosnac o ~10dB.

Mowiac obrazowo, zeby wzmak 100W + 2x12 sciszyc o polowe, to nie wystarczy:
tylko zmniejszyc moc o polowe (-3dB) czy tylko zmienic glosniki na mniej "skuteczne" (-3dB),
ale trzeba kilka zmian wprowadzic na raz, np.

1. 100w -> 50W = -3dB
2. glosniki o mniejszej skutwecznosci (np. tez -3dB)
3. paka 2x12 -> 1x12 (-3dB, przy zblizonej konstrukcji)
razem daje nam to -9dB czyil pi razy drzwi 2x ciszej.
Practice cures most tone issues - John Suhr
--
Moja galeria z Musikmesse 2014 i nie tylko...

Offline coin777

  • Pr0
  • Wiadomości: 770
  • Nie moge Tego
    • YT
Odp: BASH STUDIO HEAD
« Odpowiedź #408 29 Lip, 2010, 16:54:49 »
No pomyłka, za dużo laborek z elektroniki. Chodziło mi o moc, że wzrasta dwukrotnie.
Oczywiście żeby głośność wzrosła 2x to natężenie musi wzrosnąć o 10dB
Pchnąć w tę łódź jeża lub ośm skrzyń fig

Offline xmortex

  • Gaduła
  • Wiadomości: 112
Odp: BASH STUDIO HEAD
« Odpowiedź #409 22 Sie, 2010, 10:38:37 »
sa jakies informacje o SH05 moze albo o nowych tworach basha :)?
ostatnio przy przemysleniach na temat tego ze poza moim low gainowym cudem chcialbym jeszcze miec cos 'mocniejszego' no i wlasnie jestem ciekaw co cwierka tam, jak tam z MKV i co z projektami o ktorych zorro pisal?

moze sam tworca sie wypowie :)?
trzymam kciuki za nowe produkcje

Offline mgutowski

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 19
Odp: BASH STUDIO HEAD
« Odpowiedź #410 27 Sie, 2010, 20:44:56 »
Jako nowy właściciel SH20 postanowiłem odpowiedzieć na kilka próśb o próbki :P

Wszystkie próbki nagrywane przez kolegę w jego domu. To zestawienie Basha SH20 i B-52 AT100. Kolumna to wyrób domorosłego elektronika na V30 - brzmi bardzo sympatycznie ;)

Przester grany na Flame LP IV Goth - Merlin Hellfire przy moście.
Clean grany na Mayones Setius GTM, po rozłączeniu cewek, pozycja środkowa przełącznika na secie SH-2 i SH-4.

http://rapidshare.com/files/415503212/Bash_i_B-52.rar

Offline jaca2303

  • Gaduła
  • Wiadomości: 154
Odp: BASH STUDIO HEAD
« Odpowiedź #411 27 Sie, 2010, 20:55:57 »
Dzięki. Selene mi się podoba, zobaczymy jak 05 zagada jak już będzie ;)

Zomballo

  • Gość
Odp: BASH STUDIO HEAD
« Odpowiedź #412 28 Sie, 2010, 10:17:35 »
http://rapidshare.com/files/415503212/Bash_i_B-52.rar
Chciałem se posłuchać i dupa :)
Cytuj
Error
This file is neither allocated to a Premium Account, and can therefore only be downloaded 10 times.
This limit is reached.

Offline Groszek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 75
Odp: BASH STUDIO HEAD
« Odpowiedź #413 28 Sie, 2010, 11:34:09 »
siemacie :)

Apropo postu mr.mgutowskiego. Przy okazji ogrywania jego Basha nagraliśmy również mojego b-52, aby sobie je porównać.

Wszystkie próbki nagraliśmy na tym samym ustawieniu mikrofonów. Wszystko było ustawione i zmienialiśmy tylko kable.

Mikrofony to Sm57, a na drugim senk md 722. Na jednym kanale jest jeden, na drugim kanale drugi.

Paczka to samoróbka na v30.

Drive zostały ustawione mniej więcej tak samo (uśmiech discopolowca mniej więcej). Cleany zostały ustawione wszystkie na godzinę 12-tą.

http://groszek570.wrzuta.pl/katalog/wszystkie/5XUlqpvaTMc/b-52_vs_bash

Pozdrawiam.

Offline mgutowski

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 19
Odp: BASH STUDIO HEAD
« Odpowiedź #414 28 Sie, 2010, 11:52:54 »
Grochu! :D Kiedy następna konfrontacja? :P

Offline Groszek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 75
Odp: BASH STUDIO HEAD
« Odpowiedź #415 28 Sie, 2010, 12:25:09 »
Wtedy kiedy Twój mayo będzie ładniejszy od mojego :D

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
Odp: BASH STUDIO HEAD
« Odpowiedź #416 28 Sie, 2010, 12:35:26 »
po próbkach 1:0 dla B-52 jak dla mnie ;)
do widzenia.

Offline mgutowski

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 19
Odp: BASH STUDIO HEAD
« Odpowiedź #417 28 Sie, 2010, 12:53:21 »
B-52 to jednak większy wzmak z nieco innej półki cenowej, ale drogi Wybielaczu666 chyba zgodzisz się ze mną, że wcale Bash blado przy nim nie wypada ;)

Grochu - czyli możemy robić je zawsze i wszędzie ;P

Offline Grzgrz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 240
Odp: BASH STUDIO HEAD
« Odpowiedź #418 28 Sie, 2010, 13:00:44 »
Hmm.. Czyste barwy z delikatna przewaga dla B52, drive jednak.. ze zdecydowana przewaga dla B52..

Offline Bash

  • Bash'ujący w zbożu
  • Gaduła
  • Wiadomości: 404
  • السلام عليكم
    • Oficialna strona BASH MANUFACTURING
Odp: BASH STUDIO HEAD
« Odpowiedź #419 31 Sie, 2010, 22:05:32 »
Heh a ja mam dokładnie odwrotne wrażenie ;).
Generalnie nie wiem czy jest sens porównywać (dosłownie) wzmaki które są na tak odmiennych od siebie lampach mocy. B52 brzmi dużo agresywniej z uwagi przede wszystkim na to, że jest na 6L6stkach.
Poza tym ustawienie korektorów w dwóch kompletnie innych piecach na taką samą wartość też nie jest całkiem wiarygodne. Każdy wzmacniacz ma swoje jakieś (najlepsze) ustawienia. W jednym może to być uśmiech drecha , w innym wszystko na środku a jeszcze w innym wszystko na max... .
Proponowałbym zrobić test pod tytułem: Ustawić na ucho wedle nagrywającego najlepszą miazgę na jednym i na drugim wzmaku z osobna i wtedy nagrać.

Poza tym przyznam B52 wypadł lepiej aczkolwiek nie jakoś miażdżąco.
I jeszcze jedno :) Jestem ciekaw jak B52 wypadłby w porównaniu do np Tiny Terrora lub Night traina
(czyli wzmaków o podobnej mocy z podobnego przedziału cenowego).
Pozdr.
« Ostatnia zmiana: 31 Sie, 2010, 22:08:05 wysłana przez Bash »
Zapraszam na myspace mojego zespołu:
www.myspace.com/fullflavourofficial

Bash Manufacturing Since 2008

Offline Maciek

  • Pr0
  • Wiadomości: 829
Odp: BASH STUDIO HEAD
« Odpowiedź #420 31 Sie, 2010, 22:15:58 »
Jak praca na MKV ?? bo na to nie odpowiedziałeś

Offline Bash

  • Bash'ujący w zbożu
  • Gaduła
  • Wiadomości: 404
  • السلام عليكم
    • Oficialna strona BASH MANUFACTURING
Odp: BASH STUDIO HEAD
« Odpowiedź #421 31 Sie, 2010, 22:17:08 »
Sie robi  :evil:
Zapraszam na myspace mojego zespołu:
www.myspace.com/fullflavourofficial

Bash Manufacturing Since 2008

Offline Maciek

  • Pr0
  • Wiadomości: 829
Odp: BASH STUDIO HEAD
« Odpowiedź #422 31 Sie, 2010, 22:17:33 »
a kiedy sie zrobi ? bo miało być przed wakacjami ;D

Offline Bash

  • Bash'ujący w zbożu
  • Gaduła
  • Wiadomości: 404
  • السلام عليكم
    • Oficialna strona BASH MANUFACTURING
Odp: BASH STUDIO HEAD
« Odpowiedź #423 31 Sie, 2010, 22:28:09 »
Jak sie zrobi to sie zrobi  :devil:

Na razie walczę z brzmieniem.
Zapraszam na myspace mojego zespołu:
www.myspace.com/fullflavourofficial

Bash Manufacturing Since 2008

Offline Groszek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 75
Odp: BASH STUDIO HEAD
« Odpowiedź #424 31 Sie, 2010, 22:40:02 »
Bashu. Drive był tak ustawiany. Ustawiona mniej więcej najlepsza miazga i nagrywanie. Cleany jedynie były ustawione na Zero.

Ja też nie uważam, ze B-52 jakoś zmiótł Basha. Clean na pewno dużo bardziej mi się podoba w b-52, ale Bash ma coś ciekawego w przesterze. Dużo harmonów, co lubię i taką fajną chrypkę :)

Przester Basha wydaje mi się bardziej taki "modern" i bardziej charakterystyczny.

Musimy zrobić jeszcze z Gutem testy typowo light-rockowe, jakiś bluesik, czy inne pierdoły :)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
14 Odpowiedzi
5807 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Mar, 2012, 22:50:14
wysłana przez SolarisP
18 Odpowiedzi
7164 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Lip, 2011, 00:17:28
wysłana przez zerotolerance
9 Odpowiedzi
5458 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Wrz, 2011, 08:25:10
wysłana przez Zomballo
6 Odpowiedzi
3256 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Gru, 2011, 20:00:00
wysłana przez mati304
12 Odpowiedzi
5810 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Maj, 2012, 12:38:10
wysłana przez Elites