Autor Wątek: PAS Guitars - 7 String Green Quilted  (Przeczytany 13235 razy)

Offline Marency

  • Gaduła
  • Wiadomości: 143
  • BRIGHTOPHIDIA.PL
    • Prog METAL & sometimes DJENT- Bright Ophidia
PAS Guitars - 7 String Green Quilted
« 24 Mar, 2010, 09:55:08 »
Hey! Wiele czytałem na forum na temat firmy PAS Guitars i chciałbym dorzucić od siebie kilka słów na ten temat. Na początku powiem, że swoją pierwszą gitarę 7strunową postanowiłem zamówić u Przemka. Zawsze chciałem mieć gitarę według mojej specyfikacji i dzięki PAS Guitars dokonałem tego ;) Osobiście uważam, iż Przemek jest osobą totalnie pasjonującą się wszystkim, co jest związane z gitarami. Wspólnie ustaliliśmy specyfikację gitary, która spełniłaby moje oczekiwania. W taki sposób powstała piękna bestia, którą nazwałem po prostu PAS Green Quilted. Gitara przeznaczona jest do cięższych odmian metalu i stylistycznie wzorowana jest na PRS`ach.
Konstrukcja:
- baryton, a więc menzura 27"
- wklejany gryf z ovangkolu (fenomenalne, twarde drewno wymagające pielęgnacji np: aromatem zapachowym dr. oetker), 24 progi jumbo, podstrunica z palisandu z białym bindingiem. Markery na gryfie to kropki z macicy perłowej z zielonym odcieniem. Zadziwiająca jest wygoda gryfu stworzonego przez Przemka, nie jest on gruby i bardzo fajnie wychodzi na nim shredding!
- body z mahoniu + nakładka klonu quilted. Najciekawszym rozwiązaniem są wydrążone komory w mahoniu, dzięki czemu gitara brzmi totalnie z dechy!!! Zawsze chciałem aby brzmienie wychodziło gdzieś ze środka gitary a nie tylko z przetworników. Uderzenie w druty dodatkowo wzbudza gitarę wprawiając ją w drżenie, co przekłada się na sustain i brzmienie. Według mnie patent z komorami to najlepszy wybór aby w pełni poczuć moc płynącą z dechy!!! Polecam Wam przetestować wiosło z takim patentem!!
- klucze blokowane, mostek stały ze strunami przeciąganymi przez korpus, 2x hambucker Merlin z możliwością rozłączania cewek, 5cio pozycyjny megaswitch – bardzo miłym zaskoczeniem jest to, że na pozycji 2 i 4 przy rozłączonych cewkach można osiągnąć brzmienie funkowe!!! Szklanka jak w gitarach przeznaczonych do grania funky!!!
Posiadałem takie gitary jak Jackson Warrior XT, PRS Tremonti SE, Witkowski Custom Shop Alexi Laiho Signature Model, ale żadna z nich nie dorasta ani brzmieniowo, ani wizualnie, ani komfortem grania do arcydzieła PAS Guitars!

[b]Jestem niezmiernie zadowolony ze współpracy jak i z finalnego produktu, który udało nam się osiągnąć, za co bardzo Przemkowi Sułkowskiemu dziękuję!!! [/b] [/size]
« Ostatnia zmiana: 24 Mar, 2010, 15:49:33 wysłana przez Marency »

Offline głuchy_zjeb

  • Gaduła
  • Wiadomości: 225
  • mahoń, heban, emg
    • Komandor gwiezdnej floty
 :allah: ja też taką chcę :-\
ore ore na traktore

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Fajna, fajna. Szkoda jedynie, że ten klon znów taki jakiś mało trójwymiarowy.
Ale i tak zazdroszczę i już cię nie lubię :D

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Bardzo ładne wiosło, gratulować. ;)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Marency

  • Gaduła
  • Wiadomości: 143
  • BRIGHTOPHIDIA.PL
    • Prog METAL & sometimes DJENT- Bright Ophidia
Żeby nie było że popadłem w samouwielbienie i jestem chwalipiętą, ale chciałbym powiedziec jeszcze kilka słów: ogromnym plusem tego wiosła jest to, że perfekcyjnie trzyma strój (co na koncertach jest bezcenne). Celowo chciałem mieć stały most, bo nienawidzę użerać się z floydami. Gitarę stroję raz na miesiąc, po licznych próbach gdy wyjmuję gitarę z futerału mam tę pewność, że stroi i mnie nie zawiedzie, gdy będę tego od niej wymagał. Po drugie brzmienie napędzane przez komory w mahoniu no i Merliny, ale o tym już pisałem. Wygląd? Zdecydowałem się na quilted, bo podobają mi sie PRSy ale wygląd nigdy nie był najważniejszy. Przyjemność z gry - niesamowita. W chwili tworzę materiał na pierwszą płytę mojego autorskiego projektu metalowo progresywnego Descending Frequency - pod koniec roku planujemy nagrać materiał w studiu to wrzucę empetrójkę na forum. Jeśli interesuje Was brzmienie tego wiosła na wzmacniaczu Krank Krankenstein za jakiś czas wrzucę próbki, jednak nie mam sprzętu do nagrań i musicie wybaczyć kanciapowy recording aparatem fotograficznym ;) Każdemu życzę wspaniałego wiosła, wielu pomysłów, chęci do grania, uporu, wytrwałości oraz znalezienia własnego brzmienia! POZDR le maniaque 7string forum fan zone! ;)

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Komory, komory! ;)

Bardzo ładna. Cytując Hala Hartleya - "Be good to her and she'll be good to you".

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
ładna, gratuluję :). No i ten ovangkol.. Bardzo przyjemny w dotyku jest taki gryf :)

Offline oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 968
Gratuluje. Tylko mam pytanie głowka jest doklejana? Ogólnie nie mam wrażenia dopracowanej gitary może to wina zdjęć.

Offline el-biczel

  • Pr0
  • Wiadomości: 825
  • Zawsze chciałem neutrinem być...
Specka fajna, drewno "od tyłu" przepiękne, ale ale!! Mam to samo wrażenie co oz.
Główka jest doklejona? Top też niezbyt urodziwy.

I zdobyłeś tytuł archeologa co najmniej roku, jeśli nie całego life-spanu portalu. Żeby odgrzebywać tematy, w których ostatni post jest z 2007 to trzeba być harkorem.

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 537
    • Toughest Firefighter Alive
I zdobyłeś tytuł archeologa co najmniej roku, jeśli nie całego life-spanu portalu. Żeby odgrzebywać tematy, w których ostatni post jest z 2007 to trzeba być harkorem.
Widzę, że nie tylko ja to zauważyłem...

A jeśli chodzi o gitarkę to nie wiem czy to zdjęcia czy faktycznie ten kolor tak dziwnie wygląda. No i ten quilted taki jakiś nijaki. W moim poprzednim wiośle na żywo słabo było widoczne a na zdjęciach wychodziło lepiej - może u Ciebie jest odwrotnie. Poza tym jakoś nie podoba mi się łączenie gryfu z korpusem z tyłu... jakoś mi lepiej pasuje jak jest subtelne przejście wyprofilowane... Tak poza tym to całkiem całkiem... chciałbym zobaczyć na żywo :)

Offline Marency

  • Gaduła
  • Wiadomości: 143
  • BRIGHTOPHIDIA.PL
    • Prog METAL & sometimes DJENT- Bright Ophidia
Fakt, nie patrzyłem na daty, mój błąd. Jednak byłem tak zachwycony ilością PASów iż nie mogłem odmówić sobie komentarzy. Fajnie było zobaczyć inne customy 7 i 8 stringowców. Co do zdjęć - aparat mam do pupy, robi fatalne zdjecia i kolory są nienaturalne, natomiast top w rzeczywistości też nie jest jakiś taki mega super w 3d. Ani brzydki ani specjalnie ładny, gdyby lakier był deczko jaśniejszy efekt byłby napewno lepszy. Gitara napewno nie zabija wyglądem i nie jest modelką. Najważniejsze, że spełnia moje oczekiwanie i fajnie gada. Głowa nie jest doklejana, złudzenie doklejenia robi bezbarwny lakier. Właśnie zobaczyłem jak łączenie gryfu z korpusem fatalnie wygląda na tym zdjęciu, ale w rzeczywistości wygląda bardzo fajnie i jest w porządku wyprofilowane. Postaram się wrzucić foty robione lustrzanką a nie bublem z mniejsza ilością pikseli niż zębów u prababki sąsiadów ;) Obiecuję także nie odgrzebywać starych tematów, ale tytuł "archeologa roku" sobie zatrzymam ;) pozdrawiam

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Gitarka świetna, gratuluję!

Fakt, nie patrzyłem na daty, mój błąd.



;)

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Wg mnie ta gitarka jest brzydka i sprawia wrażenie mocno niedopracowanej. I nie chodzi mi o kształt bo jest calkiem spoko. Rozbija się właśnie o to co koledzy zauważyli wyżej. Brzydkie drewno i dopadowanie - porównaj chociażby to co dostałbyś w Setiusie, a co masz... Klon taki sobie, mahoń taki sobie, ovangkol brzydki (ale tu przyjmę, że to drewno ma taki swój urok).

Co prawda nie wiem ile dałeś za wiosło, ale jakbym zamawiał wiosło u PASa i otrzymał takiego klocka to na pewno poszedłby zwrot.
Widziałem kilka naprawdę ładnych wioseł od pana Przemka, ale to słabo się prezentuje. Potwierdza tylko tezę, ze wiosła lutnicze są bardzo nierówne. Tylko powinno rozbijać się o brzmienie (co jest zrozumiałe) a nie wizualnie. Tutaj lutnicy powinni bardziej trzymać poziom.

Oczywiście gratulacje, najważniejsze, ze Tobie wiosło się podoba i przede wszystkim brzmi!
007

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Widziałem kilka naprawdę ładnych wioseł od pana Przemka, ale to słabo się prezentuje. Potwierdza tylko tezę, ze wiosła lutnicze są bardzo nierówne. Tylko powinno rozbijać się o brzmienie (co jest zrozumiałe) a nie wizualnie. Tutaj lutnicy powinni bardziej trzymać poziom.

podejrzewam ze "what you pay is what you get" i jakbys sobie zazyczyl zajebiste quilty i och ach drewno to bys mogl je dostac. tylko ze to jest kwestia $$$ jak sie domyslam.

mi sie nie podoba tylko i wylacznie glowka, bo siodmy (a konkretnie czwarty) klucz jest wcisniety troche na sile, szesc strun jest tak jak w PRS - idealnie prosto od klucza do mostka, a ta jedna krzywo i to tak mi troche psuje widok. w peeresach jest glowka zrobiona tak, zeby struny byly prosto, a tutaj to kuleje.
« Ostatnia zmiana: 28 Mar, 2010, 12:32:34 wysłana przez dom?n »
Łe tej.

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Cytuj
podejrzewam ze "what you pay is what you get" i jakbys sobie zazyczyl zajebiste quilty i och ach drewno to bys mogl je dostac. tylko ze to jest kwestia $$$ jak sie domyslam.

Prawdopodobnie tak,

moje krytyczne spojrzenie wynika z innego podejrzenia - że cena to ok 3k, więc i krytyka mocniejsza. jeżeli kosztowało mniej to ok, na więcej rzeczy można przymknąć oko...
007

Offline el-biczel

  • Pr0
  • Wiadomości: 825
  • Zawsze chciałem neutrinem być...
Widziałem kilka naprawdę ładnych wioseł od pana Przemka, ale to słabo się prezentuje. Potwierdza tylko tezę, ze wiosła lutnicze są bardzo nierówne. Tylko powinno rozbijać się o brzmienie (co jest zrozumiałe) a nie wizualnie. Tutaj lutnicy powinni bardziej trzymać poziom.

podejrzewam ze "what you pay is what you get" i jakbys sobie zazyczyl zajebiste quilty i och ach drewno to bys mogl je dostac. tylko ze to jest kwestia $$$ jak sie domyslam.

[...]

Różnie z tym bywa... ;) A po za tym, nie wiem jak było z tą gitarą, ale dobre i ładne drewno, zwłaszcza jak jest to ozdobny top, powinno być standardem w wyrobach lutniczych. A nie: zamawiasz ozdobny top - dostajesz drewno 2. sortu, a potem się dowiadujesz, że można było za 3x tyle domówić lepsze ;)

Offline Nep

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 24
Marudzicie, panowie. Topik jest śliczny, taki nienachalny ;)
Pogratulować!
nie chcę słyszeć, że
my zamieniamy w manekiny się
bez czucia trwamy
dzień za dniem

Offline Yames

  • Gaduła
  • Wiadomości: 112
  • Ejdżent Moulder
Ja też ostatnio "przeleciałem" wszystkie archiwalne wątki w tym dziale:) ..i cieszę się że blisko do Kani mam, bo może coś będzie nowego.. yes, yes, yes! (sorry za OT). A co do wiesła: skoro "inwestor" jest zadowolony to znaczy, że robota wykonana dobrze, i tyle! Gratulacje.   
Hard Rockin' Waffenplatz

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
Gitara ladna, ale rzecz na jaka zwrocilem uwage to laczenie gryfu z body jakos tak dziwnie na tym zdjeciu wyglada... Ale ogolnie prezentuje sie ladnie :)
BTW co masz za Merliny bo nie napisales z tego co widzialem :> Hellfire ? Sabotage ? Eclipse ? Czy moze jakies legendy :)

Offline Marency

  • Gaduła
  • Wiadomości: 143
  • BRIGHTOPHIDIA.PL
    • Prog METAL & sometimes DJENT- Bright Ophidia
Hellfire pod bridge, Legend Alnico pod neck. Panowie drewno mahoń i ovangkol są ok, klon mógłby być ładniejszy, ale nie samym topem żyje człowiek. Klucze na główce zrobione są inaczej niż w PRSach - są do siebie równoległe (jak do 6) + 1 dodatkowy do struny B na górze. Natomiast w PRSach - tak jak kolega pisał, zresztą looknijcie na fotę. Gitara napewno nie należy do brzydkich o czym przekonam Was zdjęciami lepszej jakości (narazie jestem zawalony robotą i nie mam kiedy jechać z nią na sesję zdjęciową). Brzydka czy nie brzydka, ale własna ;) gitara oczywiście, bo brzydkiej panny bym nie zdzierżył ;) 4800 zł mnie kosztowała, ale uważam że było warto. Żadna z gitar, na których grałem nie była tak wygodna i tak fajnie brzmiąca. Dla mnie bomba - bo spełnia moje oczekiwania i znalazłem to czego szukałem. A wygląd? Może nie wybrzydzam, gdyż to moja pierwsza gitara z klonowym topem.
« Ostatnia zmiana: 31 Mar, 2010, 13:37:03 wysłana przez Marency »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
24 Odpowiedzi
16736 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Mar, 2010, 14:32:37
wysłana przez birthmark
88 Odpowiedzi
46486 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Gru, 2007, 15:51:51
wysłana przez Pan Sinner
19 Odpowiedzi
13727 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Lis, 2007, 21:26:16
wysłana przez Pan Sinner
8 Odpowiedzi
8741 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Gru, 2014, 15:53:42
wysłana przez Aremenius
23 Odpowiedzi
4621 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Paź, 2023, 01:16:23
wysłana przez ITHMW