Autor Wątek: NK Guitars 6 string Custom  (Przeczytany 4496 razy)

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
NK Guitars 6 string Custom
« 21 Wrz, 2022, 15:55:42 »
NK Custom od dzisiaj w produkcji.

Po udanym zakupie 7 strun od NK Guitars i tak jednak zdecydowalem ze zegnam sie z 7 strunami na dobre.
Wrocilem jednak do producenta po 6 strun w multiskali. Tym razem mialem okazje zlecic zrobienie wiosla pod moja modle. Prawdopodobnie kwestia nowego zlecenia doszla do skutku, poniewaz moj custom opiera sie o materialy i design, ktore NK wykorzystywal w innych modelach gitar.

5 czesciowy gryf z egzotykow wraz z hebanem na podstrunnicy ale bez oznaczen progow. Na 13,12,11 progu bedzie tylko logo.
Dwuczesciowy korpus z olchy z ciemnym topem, poniewaz nie lubie jesionu. Nie trawie barwy jesionu i tyle.
Jeden potek push push i 3 pozycyjny slizgowy przelacznik.
Wszystko dookola ekranowane miedzia.
Gita bedzie miala tylko dwa single  pod most i gryf. Oczywiscie na ich miejsce mam juz przygotowane dwa mini humby od Seymoura D. Hot Rails most i 59 gryf.

Spreparowalem jakas fotke w chujowej jakosci by cokolwiek mozna bylo sobie wyobrazic.
INTERSTELLAR

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: NK Guitars 6 string Custom
« Odpowiedź #1 22 Wrz, 2022, 00:36:14 »
Ciekawa gitara. A skad pomysl na akurat dwa single?

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
Odp: NK Guitars 6 string Custom
« Odpowiedź #2 22 Wrz, 2022, 01:26:44 »
To jest moj stary patent z Fendka Strata. Srodkowy singiel zawsze mnie wkurwial to kupowalem czyste pickguardy i sam sobie robilem customowe rozwiazanie tylko neck i bridge. Od dluzszego czasu znowu siedze w troche ciezszych klimatach i nie chce powielac schematu dwoch humbow SH1 i SH4 z mojego bajecznego EARTa to wpadlem na pomysl by zrobic wioslo jak najbardziej rozne od EART'a ale nadal z duzym wypierdem. Kiedy pierwszy raz uslyszalem jak chodzi pickup Hot Rails to mnie wmurowalo. Nigdy w zyciu nie slyszalem mini humba grajacego tak poteznie. Natomiast wybor mini humb 59 to wynik milosci do pelnego SH1. Oczywiscie ze beda pomiedzy nimi roznice bo w koncu fizycznie pickupy sie roznia, ale uwielbiam SH1 rozlaczonego na cewki to i takze w wersji mini go rozlacze. Zobaczymy jak zagra ;-). Do NK wrocilem bo to sa wiosla takie ze leb siada.

Tak dla ciekawostki to wogole bylem nastawiony na GOC Vajra by sprobowac cos nowego, ale w rozmowach z producentem zostalem doinformowany ze nie zrobia mi gitary pod zyczenie. Moglem dostac tylko jesion i chujowe kolory korpusu ala gumy do zucia Hubba Bubba. Pozniej chcieli na dokladke wpierdolic mi ich nowa technologie czarnego, matowego gryfu z przemielonego papieru z jakas chemia/klejem. Niech nawet to sobie jakos gra, jednakze dla mnie pomielony papier to MDF i chuj. Rozumiem kwestie oszczednosci i ochrony srodowiska ale w kwestii jakichs syntetykow w instrumentach kategorycznie mowie NIE DZIEKUJE.
INTERSTELLAR

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Odp: NK Guitars 6 string Custom
« Odpowiedź #3 23 Wrz, 2022, 12:27:04 »
Zaczyna mnie interesować temat tej firmy ;)
Paczki z głów!

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
Odp: NK Guitars 6 string Custom
« Odpowiedź #4 23 Wrz, 2022, 19:57:59 »
Problemem jest tylko komunikacja z gosciem. O tym wspominalem w watku z 7 strunowym NK. Do obecnej chwili nie wierzylem, ze moge zamowic wioslo od goscia pod swoja specke, jednakze to i tak byl pewien kompromis. Specka wiosla jest na bazie instrumentow, ktore wlasnie robia. Pare zmian dotyczacych pickupow, drewna korpusu, malych zmian na podstrunnicy i kwestii elektroniki nie okazaly sie problemem. Tak wiec to nie jest taki jakis rasowy CUSTOM opierajacy sie na wlasnym designie. Uwazam ze takie totalnie customowe sprawy sa niewykonalne w NK. Natomiast gitary same w sobie to rewelacja. Trudno uwierzyc, ale tak wlasnie jest. W ostatnich miesiacach opierdolilem Gibsona SG, Fendka Strata, Jacksona Dinky, takze Eart z jesionu. Nie trawie jesionu. Tak czy inaczej kibicuje firmie NK bo za taka kase gitary sa zjawiskowe. Po zapoznaniu sie z moim EART z gruszy afrykanskiej czy padouk'u (sam nie wiem co to jest) i NK Guitars moge oswiadczyc, ze absolutnie w moim przypadku kompletnym i bezsensownym posunieciem jest kupno czegokolwiek innego. Tylko nadmienie ze posiadalem ze 30 gitar roznych producentow i kompletnie nic sie nie moze rownac z tymi chinskimi wynalazkami z roznych wzgledow.
« Ostatnia zmiana: 24 Wrz, 2022, 08:46:56 wysłana przez ITHMW »
INTERSTELLAR

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
Odp: NK Guitars 6 string Custom
« Odpowiedź #5 09 Sty, 2023, 15:40:37 »
OK...   ...maly update. NK Guitars wyslalo mi zdjecia mojego wiosla. Mam tylko nadzieje, ze wysla mi ja jeszcze przed ich Nowym Rokiem.
INTERSTELLAR

Offline Orange

  • Moderator Giełdy
  • Wiadomości: 1 021
  • Loża Szyderców
Odp: NK Guitars 6 string Custom
« Odpowiedź #6 10 Sty, 2023, 10:33:20 »
Fajne sęki

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
Odp: NK Guitars 6 string Custom
« Odpowiedź #7 10 Sty, 2023, 14:39:08 »
Nie jest zle...  ...prawie seki bo to co mial odciac to odcial. Fajna struktura dupy.
Zreszta uparlem sie na olche, a mial koncowke. Jesionu nie chcialem za uja.
Zreszta te wiosla za taka kase to arcydziela chinskiego rekodziela hahaha.
Wybaczam mu wszystko. 7 strun od niego, ktore sprzedaje to mistrzostwo dlatego ufam kolesiowi na tyle zeby zrobic 6 strun. Wiem ze sie nie zawiode
Pickupy tez juz czekaja.
INTERSTELLAR

Offline Orange

  • Moderator Giełdy
  • Wiadomości: 1 021
  • Loża Szyderców
Odp: NK Guitars 6 string Custom
« Odpowiedź #8 10 Sty, 2023, 18:44:52 »
ten na jebaju z 2021 to twoj?

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
Odp: NK Guitars 6 string Custom
« Odpowiedź #9 15 Sty, 2023, 09:56:26 »
Tak...   ...jest wystawiona. Zaluje ze nie zamowilem wtedy 6 strunowej, ale nowy design jeszcze wtedy byl niedostepny. W zeszlym roku czekalem prawie 2 miechy zanim gitara doszla. Okolo miesiaca lezala na odprawie. Obecna szostka po pieciu dnoach od wysylki wlasnie opuszcza Chiny. Jest dobrze tym bardziej ze gitare zamowilem po 20 wrzesnia. Troche sie naczekalem.
INTERSTELLAR

Offline Orange

  • Moderator Giełdy
  • Wiadomości: 1 021
  • Loża Szyderców
Odp: NK Guitars 6 string Custom
« Odpowiedź #10 17 Sty, 2023, 10:37:17 »
Customs dorzuca ci jakies clo za importowanie gitar z Chin?

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
Odp: NK Guitars 6 string Custom
« Odpowiedź #11 17 Sty, 2023, 14:34:22 »
Jak importuje cos ze Wschodu to czasem tak, a czasem nie. Jednego EART'a mialem bez cla prosto z Chin. Dam znac jak bedzie z tym wioslem.
INTERSTELLAR

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
Odp: NK Guitars 6 string Custom
« Odpowiedź #12 27 Sty, 2023, 15:36:13 »
Wiec tak...   ...siedze w pracy, gita przyszla o 9:30 rano i przestalem pracowac. Zajmuje sie teraz odliczaniem czasu. Gita nie tak rozpierdalajaca na atomy jak niebieskawy Regius kolegi w watku ponizej, jednakze instrumenty NK za kwote, ktora trzeba zaplacic to rewelacja.
Jak wlece do chaty to oczywiscie pierwsze co zrobie to rozszarpie opakowanie.
INTERSTELLAR

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Odp: NK Guitars 6 string Custom
« Odpowiedź #13 27 Sty, 2023, 19:21:14 »
Czekamy czekamy. Regiusy są już nudne ;)
mniut i piah

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
Odp: NK Guitars 6 string Custom
« Odpowiedź #14 28 Sty, 2023, 02:45:56 »
Teraz dopiero słyszę jak NK7 i płyta wierzchnia z jesionu to nie moja bajka. Tutaj korpus z olchy i gryf z egzotyków pozamiatał system.

No wiec tak...   ...pickup hot rails to taki szatan, ze moj full humbucker JB SH4 siedzacy w gitarze EART to lekkie pierdniecie. Mini 59 gra tez mocniej od pelnego 59.  Sytuacja wyglada tak ze NK6 z mini humbami moze grac tylko szatany albo piekne crunche na splicie mini 59. Ta gitara nie ma czystej brwy i tyle. Natomiast moj EART moze wszystko. Na splitach pelnego 59 wyciagam swietne czyste barwy.

NK6 jest zrobiony swietnie jak na tak tania gitare. Wszystko sie zgadza i stroi. Bardzo dlugo wybrzmiewa, a najbardziej szokujace jest to ze gitara jest najlzejszym wioslem jakie w zyciu trzymalem w rekach.
« Ostatnia zmiana: 28 Sty, 2023, 03:39:28 wysłana przez ITHMW »
INTERSTELLAR

Offline Orange

  • Moderator Giełdy
  • Wiadomości: 1 021
  • Loża Szyderców
Odp: NK Guitars 6 string Custom
« Odpowiedź #15 29 Sty, 2023, 22:22:01 »
Ile to kosztowało? Więcej niż dullahan?

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
Odp: NK Guitars 6 string Custom
« Odpowiedź #16 29 Sty, 2023, 22:55:05 »
Nie bardzo wiem co to dullahan, ale cena NK to nie jest tajemnica. Podobnie z EARTem. Pickupy uzywki wyrwalem w stanie prawie nowym. Oba za 700zl. Wioslo za 2640zl i nie bylo cla tym razem.

W przypadku EARTa to 1430zl i nowki pickupy SH-1 i TB-4 za 1100zl.

Oba wiosla to totalna wygrana na loterii. Szly porownania do Giboli, Jacksonow, Fenderow etc.

Jednakze drugi moj EART brzmieniowo byl strasznym kiblem. Poszedl dawno temu. Moj drugi NK ale w 7 strunach tez tonalnie mi nie lezy i pojdzie pod mlotek. Nie lubie jesionu i tyle.

...a widze teraz. Dullahan to ten klusek od Habety :-) .
« Ostatnia zmiana: 29 Sty, 2023, 23:52:58 wysłana przez ITHMW »
INTERSTELLAR

Offline Zomballo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 301
Odp: NK Guitars 6 string Custom
« Odpowiedź #17 30 Sty, 2023, 00:20:53 »
Piękne! Wiesz, że właśnie kreujesz u nas ciekawe trendy? Bezgłówkowce, tranzystory? Rewolucja Pany!

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Odp: NK Guitars 6 string Custom
« Odpowiedź #18 30 Sty, 2023, 07:58:02 »
Moj drugi NK ale w 7 strunach tez tonalnie mi nie lezy i pojdzie pod mlotek. Nie lubie jesionu i tyle.

Daj znać jak będziesz puszczał, bo moze akurat jakies wolne srodki beda. Ciekawy jestem motzno.
mniut i piah

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
Odp: NK Guitars 6 string Custom
« Odpowiedź #19 30 Sty, 2023, 08:58:21 »
Zomballo jebac tam tranzystory  :D . Toz to polsrodek jest. U mnie chodzi o ergonomie i pare innych wzgledow. Dlatego dlubalem w temacie klasy D dosc dlugo. Rozwiazanie fajne, ale nie zajebiste. Dobrej lampy nie przebijesz.

Natomiast gitary, a szczegolnie ten egzemplarz EART brzmieniowo to kosiciel w pizdu drozszych wiosel. NK6 dopiero poznaje, ale w mojej glowie po NK7 juz nawet nie ma wspomnienia. Zreszta NK7 uzylem tylko raz do jednego tracka, ktory nagralem. Caly czas wisiala na scianie bo raz :  EART brzmieniowo mi lezy ze o ja Cie pierdole, bo dwa : 6 strun. Nie mam juz zajawki na 7 strunowce.

Dale Cooper -  od 18 lat nie mieszkam w Polsce. Gite wystawialem pare razy na ebayu i zainteresowanie bylo dosc duze (25 obserwujacych) tylko dystans pomiedzy mna a kupujacymi kolosalny. Mam zasade. Nie wysylam wiosel.

Od tygodnia jeden kolo mnie dusi o jakies spotkanie w polowie drogi bo musialby spedzic w samochodzie lacznie pewnie z 8h. Ale ja nie mam cisnienia. Nawet jezeli dowioze ja latem do Polszy co robie ostatnio co roku ( Fender Strat zeszlego lata) to OLX pochlonie ja pewnie w pare minut.
INTERSTELLAR

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Odp: NK Guitars 6 string Custom
« Odpowiedź #20 30 Sty, 2023, 09:30:57 »
Dobra, dobra, nieważne :D
mniut i piah

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
Odp: NK Guitars 6 string Custom
« Odpowiedź #21 30 Sty, 2023, 09:54:11 »
Nie no stary...   ...mowie powaznie. Nie mam cisnienia...   ...naprawde. Mam juz tylko jedno wioslo do sprzedazy i koncze z przewalaniem gitar. Przez ostatnie dwa lata sprzedalem ich sporo. Chinczyki POZAMIATALI ;-) tylko trzeba trafic.  Potrzebne mi sa tylko dwie dobre gitary i w koncu gosc mi wystrugal ta druga. Dzieki mu wielkie ze poszedl mi na reke z drewnem.
INTERSTELLAR

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
Odp: NK Guitars 6 string Custom
« Odpowiedź #22 05 Lut, 2023, 14:29:56 »
Ot takie krótkie porównanie.
EART jest bardziej skupiony w średnicy. NK zdecydowanie idzie bokami posiadając więcej chrupiącej góry i ciepła w dole.
Mini humb Hot Rails ma zdecydowanie więcej gainu niż pełen humb JB. Podobnie jest z mini i full rozmiarem 59 w obu wiosłach, jednakże mini 59 musiał być poważnie obniżony by dostać klarowną, czystą barwę. Rzutuje to na widoczną utratę gain'u przy graniu na kanale crunch, ale efekt moim zdaniem jest świetny.
Clean i crunch barwy w przypadku obu gitar zostały nagrane na split'ach neckowych humbów.
Oczywiście full gain sample nagrane są na humbach mostkowych.

To nie jest jakiś tam dokładny test różnic pomiędzy gitarami, a raczej jak gitary brzmią względem siebie. Tu muszę nadmienić, że EART siedzi w stroju B natomiast NK o pół tonu niżej w A# i do tego EART ma stare, lekko zgrane struny NYXL 11-56 gdzie NK siedzi na świeżynkach NYXL 12-60

Możliwości połączeń pickupów jest o wiele więcej i wszystkie mają świetne zastosowanie. Na przykład jestem mega zaskoczony tym jak grają ze sobą dwa mini humby w NK pod tematy solowe itp. itd.  Ograniczyłem się jednak do najczęściej wykorzystywanych przeze mnie ustawień.

Full gain

https://soundcloud.com/gehinnom-1/nk6-2023-custom-distortion

https://soundcloud.com/gehinnom-1/eart-distortion

Clean

https://soundcloud.com/gehinnom-1/nk6-2023-custom-clean

https://soundcloud.com/gehinnom-1/eart-clean

Crunch

https://soundcloud.com/gehinnom-1/nk6-2023-custom-crunch

https://soundcloud.com/gehinnom-1/eart-crunch
« Ostatnia zmiana: 05 Lut, 2023, 17:11:54 wysłana przez ITHMW »
INTERSTELLAR

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
Odp: NK Guitars 6 string Custom
« Odpowiedź #23 21 Paź, 2023, 01:16:23 »
...ach i ostatnim rzutem na metę wyrzeźbiłem sobie i zaokrągliłem siodło by nie raniło dłoni jak otrzymany chujowy plastik. Wraz z wklejoną mosiężną podstawą wchodzącą w oryginalny frez nie wygląda to źle.

Popełniłem parę próbek.

https://soundcloud.com/gehinnom-1/clean-neck-single

https://soundcloud.com/gehinnom-1/crunch-neck-single-two-internal-singles-two-exterrnal-singles

https://soundcloud.com/gehinnom-1/high-gain-bridge-humb

https://soundcloud.com/gehinnom-1/fuzz-bridge-humb

INTERSTELLAR

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
9 Odpowiedzi
8316 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Lut, 2008, 15:27:13
wysłana przez NaPk!n
13 Odpowiedzi
13527 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Sty, 2009, 18:18:18
wysłana przez Yony
19 Odpowiedzi
13139 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Mar, 2010, 13:18:18
wysłana przez Marency
8 Odpowiedzi
8677 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Gru, 2014, 15:53:42
wysłana przez Aremenius
2 Odpowiedzi
2619 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Sie, 2013, 19:43:44
wysłana przez oz