Autor Wątek: Co was ostatnio zszokowało?  (Przeczytany 1385569 razy)

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 203
;) trzeba sprawy zostawić koreańcom jak '92
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 203
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 664
Jprdl, czyli: masz problem z rozróbami = jesteś rasistą

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 771
Dobra uwaga, że to nie jest nasz problem społeczny. Tak samo jak nie jest nim LGBT, aborcja, imigranci, Żydzi, a są to tematy prawie każdych wyborów. Szkoda, że ludzie są tak durni I się na te tematy zastępcze łapią. Mówię: Stalin i Hitler wiedzieli co robią, zaczynając od wybicia inteligencji. A Putin obniżając podatki na wódkę ;)
Paczki z głów!

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 034
To co się odpierdala w USA to jest jakaś farsa. Gliniarze odwalili mega słabą akcję i zgadzam się by ponieśli pełne konsekwencje, ale nie mogę słuchać tego jęczenia czarnych, że rasizm, że ucisk, że byli niewolnikami 200 lat temu i dalej są tak traktowani. Proszę mi podać przykłady rasizmu w USA, czas start!
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
To co się odpierdala w USA to jest jakaś farsa. Gliniarze odwalili mega słabą akcję i zgadzam się by ponieśli pełne konsekwencje, ale nie mogę słuchać tego jęczenia czarnych, że rasizm, że ucisk, że byli niewolnikami 200 lat temu i dalej są tak traktowani. Proszę mi podać przykłady rasizmu w USA, czas start!

Czarnemu łatwiej dostać się na uniwersytet jeśli ma takie same wyniki jak biały! RASIZM!
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 513
  • Venus as a goodboi
Ej, ale Wy tak kurwa serio? Takie akcje są prawie codziennie - policja spisuje czarnoskórych kilka, jak nie kilkanaście razy częściej niż białych, podobnie wsadza do więzienia za przestępstwa za które biali siedzieć by nie musieli. W sieci jest do porzygu filmików z nadużyciami policji wobec czarnych. Wstyd jak chuj powtarzać takie kocopoły o uniwersytetach.

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 034
Podaj jakieś wiarygodne źródła, bo ja równie dużo słyszałem, że biali policjanci boją się reagować skutecznie podczas faktycznego zatrzymania by nie zostać oskarżonym o rasizm. Czas start!
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 203
Ej, ale Wy tak kurwa serio? Takie akcje są prawie codziennie - policja spisuje czarnoskórych kilka, jak nie kilkanaście razy częściej niż białych, podobnie wsadza do więzienia za przestępstwa za które biali siedzieć by nie musieli. W sieci jest do porzygu filmików z nadużyciami policji wobec czarnych. Wstyd jak chuj powtarzać takie kocopoły o uniwersytetach.

Tak, na serio. To jeszcze zobacz w statystyki policyjne ilości: włamań, napadów, morderstw w powiązaniu z rasą. Zobacz kto obecnie plądruje sklepy.
Bardzo dzielnie walczą ze stereotypami...

PS: a nadużycia władzy przez policję nie doszukiwałbym się w kolorze skóry tylko w zbyt niskich kryteriach dla kandydatów, braku reakcji przełożonych na skargi i agresję funkcjonariuszy i przekazanie policji zbyt szerokich uprawnień. U nas zaczyna się dokładnie to samo, a zaczęło się od umożliwienia zatrzymywania i legitymowania bez podstawy prawnej oraz braku konieczności noszenia numeru odznaki i nazwiska na mundurze.
« Ostatnia zmiana: 07 Cze, 2020, 10:10:49 wysłana przez nikt »
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Ej, ale Wy tak kurwa serio? Takie akcje są prawie codziennie - policja spisuje czarnoskórych kilka, jak nie kilkanaście razy częściej niż białych, podobnie wsadza do więzienia za przestępstwa za które biali siedzieć by nie musieli. W sieci jest do porzygu filmików z nadużyciami policji wobec czarnych. Wstyd jak chuj powtarzać takie kocopoły o uniwersytetach.

"W internecie jest na to mnóstwo dowodów!"
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 866
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
4string

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 771
Zobacz kto obecnie plądruje sklepy.
Bardzo dzielnie walczą ze stereotypami...

Moja żona jest po kryminalistyce i resocjalizacji (tak, mam przesrane ;)) i uważa, że to co się dzieje i np. sytuacja w której około 30% Afroamerykanów facetów w wieku 18-40 siedzi w więzieniu to "...znając teorie kryminologiczne i dynamikę schodzenia na drogę poza prawem niestety, myślę, że jest to skutek, nie przyczyna. Bieda, stygmatyzacja, gorsze warunki finansowe, uwarunkowania społeczne, pewna kastowość, gorsza edukacja, służba zdrowia. Brak równego traktowania przez prawo, te wszystkie czynniki na pewno przyczyniają się do takiej liczby osadzonych"

Spoiler
Paczki z głów!

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Zobacz kto obecnie plądruje sklepy.
Bardzo dzielnie walczą ze stereotypami...

Moja żona jest po kryminalistyce i resocjalizacji (tak, mam przesrane ;)) i uważa, że to co się dzieje i np. sytuacja w której około 30% Afroamerykanów facetów w wieku 18-40 siedzi w więzieniu to "...znając teorie kryminologiczne i dynamikę schodzenia na drogę poza prawem niestety, myślę, że jest to skutek, nie przyczyna. Bieda, stygmatyzacja, gorsze warunki finansowe, uwarunkowania społeczne, pewna kastowość, gorsza edukacja, służba zdrowia. Brak równego traktowania przez prawo, te wszystkie czynniki na pewno przyczyniają się do takiej liczby osadzonych"

Spoiler

https://www.facebook.com/100005689068380/videos/1323802417819381/?t=0

Niech ktoś spróbuje znaleźć ten film na youtubie, ja nie umiem. :(
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 203
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline excubitor

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 74
Zobacz kto obecnie plądruje sklepy.
Bardzo dzielnie walczą ze stereotypami...

Moja żona jest po kryminalistyce i resocjalizacji (tak, mam przesrane ;)) i uważa, że to co się dzieje i np. sytuacja w której około 30% Afroamerykanów facetów w wieku 18-40 siedzi w więzieniu to "...znając teorie kryminologiczne i dynamikę schodzenia na drogę poza prawem niestety, myślę, że jest to skutek, nie przyczyna. Bieda, stygmatyzacja, gorsze warunki finansowe, uwarunkowania społeczne, pewna kastowość, gorsza edukacja, służba zdrowia. Brak równego traktowania przez prawo, te wszystkie czynniki na pewno przyczyniają się do takiej liczby osadzonych"

Spoiler
właśnie do tego chciałem zmierzać - czy to nie jest tak, że jak się przeważnie żyje w ubogiej dzielnicy, w jakimś czarnym getcie, wychowując się bez ojca, bo uciekł. albo siedzi, trudniej o dostęp do lepszej edukacji i siedzi się w klasie po 30-40 osób, to łatwiej za młodu zejść na złą drogę?
Tzn nie neguję w żadnym miejscu, że ichniejsze kulsony mogą być bardzo uprzedzone rasowo, nie tylko z wyżej wymienionych powodów, ani tego że jest sporo doniesień o ich przesadnej agresji, ale problem wydaje się być znacznie bardziej złożony i nie ograniczony wyłącznie do rasistowskich zachowań policjantów. A wyjście z patologii nigdy nie jest łatwe.
Że faktycznie coś w tym może być pokazuje np. Lebron James, który wybudował szkołę, zapewnił okolicznym dzieciakom dobre warunki i pomaga wyjść na ludzi.

A dodatkowym problemem faktycznie jest błędne koło z reputacją policji - coraz mniej ludzi chce tam pracować, więc obniżają wymagania, przyjmują coraz większe kołki, które pogarszają reputację i ten..
"Ja się nie znam, to się chętnie wypowiem."

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Zobacz kto obecnie plądruje sklepy.
Bardzo dzielnie walczą ze stereotypami...

Moja żona jest po kryminalistyce i resocjalizacji (tak, mam przesrane ;)) i uważa, że to co się dzieje i np. sytuacja w której około 30% Afroamerykanów facetów w wieku 18-40 siedzi w więzieniu to "...znając teorie kryminologiczne i dynamikę schodzenia na drogę poza prawem niestety, myślę, że jest to skutek, nie przyczyna. Bieda, stygmatyzacja, gorsze warunki finansowe, uwarunkowania społeczne, pewna kastowość, gorsza edukacja, służba zdrowia. Brak równego traktowania przez prawo, te wszystkie czynniki na pewno przyczyniają się do takiej liczby osadzonych"

Spoiler
właśnie do tego chciałem zmierzać - czy to nie jest tak, że jak się przeważnie żyje w ubogiej dzielnicy, w jakimś czarnym getcie, wychowując się bez ojca, bo uciekł. albo siedzi, trudniej o dostęp do lepszej edukacji i siedzi się w klasie po 30-40 osób, to łatwiej za młodu zejść na złą drogę?
Tzn nie neguję w żadnym miejscu, że ichniejsze kulsony mogą być bardzo uprzedzone rasowo, nie tylko z wyżej wymienionych powodów, ani tego że jest sporo doniesień o ich przesadnej agresji, ale problem wydaje się być znacznie bardziej złożony i nie ograniczony wyłącznie do rasistowskich zachowań policjantów. A wyjście z patologii nigdy nie jest łatwe.
Że faktycznie coś w tym może być pokazuje np. Lebron James, który wybudował szkołę, zapewnił okolicznym dzieciakom dobre warunki i pomaga wyjść na ludzi.

A dodatkowym problemem faktycznie jest błędne koło z reputacją policji - coraz mniej ludzi chce tam pracować, więc obniżają wymagania, przyjmują coraz większe kołki, które pogarszają reputację i ten..

Wszystko to i więcej jest na filmiku wyżej. ;)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 203
Moja żona jest po kryminalistyce i resocjalizacji (tak, mam przesrane ;)) i uważa, że to co się dzieje i np. sytuacja w której około 30% Afroamerykanów facetów w wieku 18-40 siedzi w więzieniu to "...znając teorie kryminologiczne i dynamikę schodzenia na drogę poza prawem niestety, myślę, że jest to skutek, nie przyczyna. Bieda, stygmatyzacja, gorsze warunki finansowe, uwarunkowania społeczne, pewna kastowość, gorsza edukacja, służba zdrowia. Brak równego traktowania przez prawo, te wszystkie czynniki na pewno przyczyniają się do takiej liczby osadzonych"
Nic tak nie poprawi tej sytuacji jak wyjebanie szyb w salonie Gucci, kradzieć 80 Dodgów z parkingu dealera i spalenie salonu Mercedesa. No może jeszcze włam do sklepu z bronią i ożenienie kosy policjantowi.

Siedzą w pierdlu i zajmują się włamami bo nauka, praca po 8h i zakładanie rodziny nie jest dla nich atrakcyjne. Po co się starać żyć normalnie jak można robić rozboje i włamy pnąc się w hierarchii na dzielni.

Spoiler

 :facepalm: jeszcze stroju jednorożca mu zabrakło.
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 771
Bo taka jest dzielnia, więc taką ma hierarchię. Panie Trump.
Paczki z głów!

Offline Duży Czarny Kogut

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 74
Widzę, temat za/przestępczy poruszacie. Ktoś tu chociaż mieszka w Stanach?

To ja też trochę o równouprawnieniu. Ostatnio byłem na komisariacie (w Polsce) i tam taki piękny plakat wisi. Organizacja się nazywa jakoś Feministeka czy coś. Jakieś coś z przedrostkiem femini.
No i pięknie, i na dodatek empatycznie, zachęca do zadzwonienia w wypadku gdy "ktoś Cię bije, obraża czy upokarza". I nr. telefonu.
Spytałem się Pani Dyżurnej czy mężczyzna też może zadzwonić, gdy ktoś go obraża czy upokarza. Może. Ale tu jest napisane "pomoc dla kobiet (jakoś tak - pci nie przekręciłem, ani seksu przekazu)". Ale może! Dziękuję.

- Halo?
- Dzień dobry, czy dobrze się dodzwoniłem, Femini..(no cośtam)?
- Tak, w czym mogę, eeee, yyy, Panu pomóc?
- piiiii... piiii
« Ostatnia zmiana: 07 Cze, 2020, 18:45:05 wysłana przez Duży Czarny Kogut »

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Dojebie offtopem, ale kurwa człowieku nie ogarniam co Ty tu robisz za żadne skarby XD

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 866
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
Opiekun polityczny forum z ramienia partii.
4string

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 586
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Widzę, temat za/przestępczy poruszacie. Ktoś tu chociaż mieszka w Stanach?

Poruszamy zastepczo, bo tez zastepczo w Warszawie pomalowali pomnik Kosciuszki, bo na tym w USA juz miejsca na graffiti nie ma. Tak samo u nas zastepczo protestuja, bo sie w USA pomiescic na protestach nie moga. Ale dobrze, ze walcza o dobre imie czlowieka, tak jak walczyli o Igora Stachowiaka, oh wait...

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 771
Można i realnie powalczyć o "Polskie". Trochę strach, że też od razu policja wali gazem ;)

https://www.facebook.com/sedziowie/posts/3085996144780089

Paczki z głów!

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 203
:)
Niezawisły sędzia GW na zawołanie UE podważa decyzje niezawisłej prokuratury w sprawie sposobu sprawowania władzy przez władzę ustawodawczą.

Już biegnę dać sobie w ryj gazem.
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan