Autor Wątek: Co was ostatnio zszokowało?  (Przeczytany 1413255 razy)

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 981
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Odp: Co was ostatnio zszokowało?
« Odpowiedź #8175 26 Paź, 2015, 01:59:40 »
Wygląd i anatomia waleni podporządkowane są ściśle warunkom środowiska, w którym żyją. Na przykład uszy i genitalia samców ukryte są wewnątrz ciała, co zmniejsza opór wody w trakcie przemieszczania się zwierzęcia. Gruba warstwa tłuszczu nie tylko stanowi zapas energetyczny, ale przede wszystkich chroni przed nadmiernym oziębieniem organizmu. Otwory nosowe znajdują się na czubku głowy, co umożliwia oddychanie z zanurzonym ciałem. Walenie pływają za pomocą płetwy ogonowej, ustawionej poziomo (w przeciwieństwie do ryb). Płetwy piersiowe pomagają w sterowaniu. Odpowiadają one przednim kończynom ssaków lądowych. Tylne kończyny są całkowicie zredukowane, jedyną pozostałością są drobne kości wewnątrz ciała. Dodatkowo większość gatunków posiada płetwę grzbietową. W głębi oceanu panują bardzo wysokie ciśnienia. Przed zanurzeniem wieloryby nabierają w płuca dużo powietrza. W głębinach zostaje ono zmiażdżone do ułamka poprzedniej objętości, zgniatane są też płuca i otaczające tkanki. Żeby odkształcenie płuc jak najmniej wpływało na kształt innych narządów, pojemność płuc wielorybów jest, w przeliczeniu na jednostkę masy ciała, dwukrotnie mniejsza niż u jakiegokolwiek ssaka lądowego. Mimo to fiszbinowce wytrzymują pod wodą do 40 minut, a kaszalot nawet ponad dwie godziny. Jest to możliwe, ponieważ pojemność jednego wdechu wieloryba stanowi 90% całkowitej pojemności płuc. Ponadto gromadzą one tylko niewielką część tlenu w płucach (9%). Reszta przechowywana jest we krwi (41%) oraz w mioglobinie w mięśniach (50%).
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 528
  • Venus as a goodboi
Odp: Co was ostatnio zszokowało?
« Odpowiedź #8176 26 Paź, 2015, 02:47:21 »
Naprawdę mamy zniżać się do ad personam?
Spoiler

Po raz kolejny mówię, że to nie kwestia negowania uprawiania nauki przez kogokolwiek (!), tylko tego, że na ogół miałem wrażenie, że osoby wykształcone mają częściej liberalne poglądy, związane z powszechną chyba na całym świecie tradycją wolności słowa na uniwersytetach i szerszą perspektywą patrzenia na świat nabywaną wraz z edukacją.

Sprowadzanie opinii o tendencji do jednoznacznego sądu i rozszerzanie do całego światopoglądu to erystyczna tandeta.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Co was ostatnio zszokowało?
« Odpowiedź #8177 26 Paź, 2015, 08:43:48 »
@gizmi7  Czy Jarosław Kaczynski jest wykształcony ? Chyba tak, a czy jest on dobrym przykładem na Twoje teorie.
Nie uogolniaj, mniej filozofii, więcej pracy ;)

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 502
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Odp: Co was ostatnio zszokowało?
« Odpowiedź #8178 26 Paź, 2015, 09:02:31 »
Przydałby się osobny topik polityczny, żebym mógł go swobodnie ignorować.
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 397
  • HUE
Odp: Co was ostatnio zszokowało?
« Odpowiedź #8179 26 Paź, 2015, 09:08:00 »
Przydałby się Leon bo nam drugi "co nas wkurwia" się powoli robi, a ja dosyć polityki mam w radiu w samochodzie, tutaj się odstresowuję i fapam do ładnych gitar :D

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 502
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Odp: Co was ostatnio zszokowało?
« Odpowiedź #8180 26 Paź, 2015, 09:12:30 »
tutaj się odstresowuję i fapam do kolegów z forum :D

Fix'd
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline Algiz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 470
Odp: Co was ostatnio zszokowało?
« Odpowiedź #8181 26 Paź, 2015, 09:23:02 »

Po raz kolejny mówię, że to nie kwestia negowania uprawiania nauki przez kogokolwiek (!), tylko tego, że na ogół miałem wrażenie, że osoby wykształcone mają częściej liberalne poglądy, związane z powszechną chyba na całym świecie tradycją wolności słowa na uniwersytetach i szerszą perspektywą patrzenia na świat nabywaną wraz z edukacją.

Sprowadzanie opinii o tendencji do jednoznacznego sądu i rozszerzanie do całego światopoglądu to erystyczna tandeta.

Cżyli archeolog nie powinien wierzyć w boga ?

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Odp: Co was ostatnio zszokowało?
« Odpowiedź #8182 26 Paź, 2015, 09:25:00 »
Dajcie mu luz. Młody jeszcze jest, świata nie widział.
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 502
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Odp: Co was ostatnio zszokowało?
« Odpowiedź #8183 26 Paź, 2015, 09:26:03 »
Niech ktoś założy ww. temat bo niedługo nawet w GASach o tym gównie będą pierdolić...
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 397
  • HUE
Odp: Co was ostatnio zszokowało?
« Odpowiedź #8184 26 Paź, 2015, 09:50:21 »
tutaj się odstresowuję i fapam do kolegów z forum :D

Fix'd


Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Co was ostatnio zszokowało?
« Odpowiedź #8185 26 Paź, 2015, 10:25:22 »

Po raz kolejny mówię, że to nie kwestia negowania uprawiania nauki przez kogokolwiek (!), tylko tego, że na ogół miałem wrażenie, że osoby wykształcone mają częściej liberalne poglądy, związane z powszechną chyba na całym świecie tradycją wolności słowa na uniwersytetach i szerszą perspektywą patrzenia na świat nabywaną wraz z edukacją.

Sprowadzanie opinii o tendencji do jednoznacznego sądu i rozszerzanie do całego światopoglądu to erystyczna tandeta.

Cżyli archeolog nie powinien wierzyć w boga ?

Nie, a fizyk i astronom mają to w umowie wpisane ze nie wolno

Offline Algiz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 470
Odp: Co was ostatnio zszokowało?
« Odpowiedź #8186 26 Paź, 2015, 10:47:39 »
Astronom może ! teraz nawet zakonnicy są astronomami a Watykan ma swoje obserwatoria.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Co was ostatnio zszokowało?
« Odpowiedź #8187 26 Paź, 2015, 10:48:25 »
Przydałby się Leon bo nam drugi "co nas wkurwia" się powoli robi, a ja dosyć polityki mam w radiu w samochodzie, tutaj się odstresowuję i fapam do ładnych gitar :D

Tutaj w "co mnie zszokowało" :o ?  to mnie to dopiero zszokowało :P

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 981
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Odp: Co was ostatnio zszokowało?
« Odpowiedź #8188 26 Paź, 2015, 10:56:06 »

Po raz kolejny mówię, że to nie kwestia negowania uprawiania nauki przez kogokolwiek (!), tylko tego, że na ogół miałem wrażenie, że osoby wykształcone mają częściej liberalne poglądy, związane z powszechną chyba na całym świecie tradycją wolności słowa na uniwersytetach i szerszą perspektywą patrzenia na świat nabywaną wraz z edukacją.

Sprowadzanie opinii o tendencji do jednoznacznego sądu i rozszerzanie do całego światopoglądu to erystyczna tandeta.

Cżyli archeolog nie powinien wierzyć w boga ?

Nie, a fizyk i astronom mają to w umowie wpisane ze nie wolno

Oj, to einstein i spolka chyba nieźle po kieszeniach dostali za złamanie umowy

Przydałby się Leon bo nam drugi "co nas wkurwia" się powoli robi, a ja dosyć polityki mam w radiu w samochodzie, tutaj się odstresowuję i fapam do ładnych gitar :D

Uwolnić fabrykę cukierków!!!! Free candy shop!!!
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Odp: Co was ostatnio zszokowało?
« Odpowiedź #8189 26 Paź, 2015, 11:44:40 »
Trochę się zagapiłem i w październiku ubyło mi dodatkowo ponad tysiąc złotych z wypłaty z okazji tego, żebym za szybko nie dorobił się kilku miliardów.
Cóż, pora iść na dwumiesięczny bezpłatny urlop, bo człowiek się będzie tylko wkur... szokował.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Co was ostatnio zszokowało?
« Odpowiedź #8190 26 Paź, 2015, 12:10:07 »
Trochę się zagapiłem i w październiku ubyło mi dodatkowo ponad tysiąc złotych z wypłaty z okazji tego, żebym za szybko nie dorobił się kilku miliardów.
Cóż, pora iść na dwumiesięczny bezpłatny urlop, bo człowiek się będzie tylko wkur... szokował.

Nie opłaca Ci się samozatrudnienie i liniowy? Ofc, jeśli pracodawca umożliwia taką opcję.

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Odp: Co was ostatnio zszokowało?
« Odpowiedź #8191 26 Paź, 2015, 12:21:26 »
Trochę się zagapiłem i w październiku ubyło mi dodatkowo ponad tysiąc złotych z wypłaty z okazji tego, żebym za szybko nie dorobił się kilku miliardów.
Cóż, pora iść na dwumiesięczny bezpłatny urlop, bo człowiek się będzie tylko wkur... szokował.

Nie opłaca Ci się samozatrudnienie i liniowy? Ofc, jeśli pracodawca umożliwia taką opcję.

Odpowiem enigmatycznie: robię, co tylko mogę, ale dopóki jestem studentem, to ZUSy na samozatrudnieniu psułyby mi bardzo dużo ;)

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Co was ostatnio zszokowało?
« Odpowiedź #8192 26 Paź, 2015, 12:49:28 »
Trochę się zagapiłem i w październiku ubyło mi dodatkowo ponad tysiąc złotych z wypłaty z okazji tego, żebym za szybko nie dorobił się kilku miliardów.
Cóż, pora iść na dwumiesięczny bezpłatny urlop, bo człowiek się będzie tylko wkur... szokował.

Nie opłaca Ci się samozatrudnienie i liniowy? Ofc, jeśli pracodawca umożliwia taką opcję.


Odpowiem enigmatycznie: robię, co tylko mogę, ale dopóki jestem studentem, to ZUSy na samozatrudnieniu psułyby mi bardzo dużo ;)

Jeśli studiujesz, to rzeczywiście nie ma tematu ;)

Offline Dun

  • TW
  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
Odp: Co was ostatnio zszokowało?
« Odpowiedź #8193 26 Paź, 2015, 13:01:56 »

Po raz kolejny mówię, że to nie kwestia negowania uprawiania nauki przez kogokolwiek (!), tylko tego, że na ogół miałem wrażenie, że osoby wykształcone mają częściej liberalne poglądy, związane z powszechną chyba na całym świecie tradycją wolności słowa na uniwersytetach i szerszą perspektywą patrzenia na świat nabywaną wraz z edukacją.

Sprowadzanie opinii o tendencji do jednoznacznego sądu i rozszerzanie do całego światopoglądu to erystyczna tandeta.

Cżyli archeolog nie powinien wierzyć w boga ?

Nie.
Bo dlatego:



A jeśli już musi, to w domowym zaciszu, a nie na forum Alma Mater.

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Odp: Co was ostatnio zszokowało?
« Odpowiedź #8194 26 Paź, 2015, 13:20:18 »
Shhhhh. Mam kaca powyborczego. Ciszej krzyczcie, bo mnie łeb napierdala...
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Odp: Co was ostatnio zszokowało?
« Odpowiedź #8195 26 Paź, 2015, 13:33:17 »
A jakich wyników się spodziewałeś? Wszyscy są tak bardzo zszokowani a przecież wyniki to żadne zaskoczenie imo :P

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Odp: Co was ostatnio zszokowało?
« Odpowiedź #8196 26 Paź, 2015, 14:54:58 »
A ja napisałem gdzieś, że jestem zszokowany? Ja po prostu subtelnie sugeruję, że chcę mieć święty spokój, bo ile kurwa tematów mam jeszcze zamknąć, żeby przypomnieć, że to nie jest salon24?
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 430
  • It is useless, to resist.
Odp: Co was ostatnio zszokowało?
« Odpowiedź #8197 26 Paź, 2015, 15:09:12 »
Załóż im po prostu oddzielny, polityczny temat. Tam @gizmi7 będzie się żalił.

Spoiler
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 528
  • Venus as a goodboi
Odp: Co was ostatnio zszokowało?
« Odpowiedź #8198 26 Paź, 2015, 15:16:56 »
Jak lecą równie elokwentne, co bzdurne teksty o emigrantach, to to nie jest kur*a polityczne. A wystarczy wspomnieć cokolwiek nawet niekoniecznie związanego z piekiełkiem na wiejskiej i już hurr durr polityka. Gizmi stahp, bo kolejny temat zamykajo. Ale OK, i tak po tych wyborach miałem sobie na długo dać spokój.

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 502
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Odp: Co was ostatnio zszokowało?
« Odpowiedź #8199 26 Paź, 2015, 15:21:54 »
ale jak powstanie temat temat polityczny, to też chcę temat z cycuszkami

Manboobs jak mniemam?
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina