Autor Wątek: Co was ostatnio zszokowało?  (Przeczytany 1385590 razy)

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Byli ekstremistami islamskimi. Mogli zabić za znieważenie Jezusa, wtedy też nie nazwałbym ich Chrześcijanami.
gizmi7 znajdź sobie film na YT: Co zachód powinien wiedzieć o islamie.
Bardzo wartościowy i pouczający dokument. Można się z niego dowiedzieć np. że każdy muzułmanin jest ekstremistą islamskim, obojętnie co nam wciskają kiedy są mniejszością, kiedy staną się większością będą ucinać głowy niewiernym.
Gwarantuję ci, że możesz obrażać Jezusa do woli i nikt nie utnie ci za to głowy.
Nie ma ekstremistów chrześcijańskich, przynajmniej ja o takich nie słyszałem.

Jakto nie ma?

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Byli ekstremistami islamskimi. Mogli zabić za znieważenie Jezusa, wtedy też nie nazwałbym ich Chrześcijanami.
gizmi7 znajdź sobie film na YT: Co zachód powinien wiedzieć o islamie.
Bardzo wartościowy i pouczający dokument. Można się z niego dowiedzieć np. że każdy muzułmanin jest ekstremistą islamskim, obojętnie co nam wciskają kiedy są mniejszością, kiedy staną się większością będą ucinać głowy niewiernym.
Gwarantuję ci, że możesz obrażać Jezusa do woli i nikt nie utnie ci za to głowy.
Nie ma ekstremistów chrześcijańskich, przynajmniej ja o takich nie słyszałem.

Nie wiem, może grzeszę teraz, ale gdyby te babcie i dziadkowie z wieców Pisowskich i tp, miały więcej siły lub dostały kałachy , to obawiam sie ze byłoby podobnie lub gorzej.

@a197 ja to nawet jestem zły na tych ekstremistów i fogle, zyłem sobie spokojnie i nie miałem pojęcia o tym pisemku, az tu nagle taka sława i chcesz nie chcesz oglądasz IMO ich wypociny i walkę o wolność słowa, jakby im we Francji faktycznie tego brakowało. Zostawili by to w spokoju nikt by sie nimi nie interesował nie byłoby szumu a tak urażona duma i z 60 tys nakładu mają 5mln. Sami sobie wyhodowali wroga w postaci zjednoczenia się ludzi przeciwko nim i albo to taki przewrotny zamysł by mieć powód albo są głupcami.
« Ostatnia zmiana: 19 Sty, 2015, 09:54:25 wysłana przez commelina »

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
@pivovarit to co podesłałeś, nie ma absolutnie nic wspólnego z chrześcijaństwem.
Chrześcijaństwo to człowiek i Biblia, nie ma tu miejsca na żadne organizacje religijne, obrazę uczuć religijnych, czy gniewanie się na Nergala czy Behemota (nawiasem mówiąc oba terminy są zaciągnięte z Biblii).
Moi katoliccy teściowie i znajomi, odwrócili się od nas ze względu na naszą wiarę, "bo nasze dzieci są poganami, ponieważ nie są ochrzczone".
Nie pomagają tłumaczenia, że wiara i w konsekwencji chrzest musi być świadomą decyzją.
Ale niestety tak wygląda rzeczywistość. Chrześcijaństwo dla Polaków to każda jedna organizacjia religijna albo sekta, która podpiera się Biblią, to że postępują dokładnie odwrotnie do zaleceń Biblii jakoś wszystkim umyka.
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
@pivovarit to co podesłałeś, nie ma absolutnie nic wspólnego z Islamem.
Islam to człowiek i Koran, nie ma tu miejsca na żadne organizacje religijne, obrazę uczuć religijnych, czy gniewanie się na Nergala czy Behemota .

:o
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
@Dmaligator zlituj się. Jesteś słabo poinformowany, albo zwyczajnie chcesz się droczyć.
Jescze raz: Co zachód powinien wiedzieć o islamie.
Jak obejrzysz, to już nie będziesz bezmyślnie parafrazował moich wypowiedzi, wystawiając islam w miejsce chrześcijaństwa, albo koran w miejsce Biblii.
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Orange

  • Gość
Niestety obecnie wygląda to tak, że niestety jednostronna tolerancja odnosi się do wszystkich mniejszości, które potrafią krzyczeć, no, może poza rudymi ;)

Umrzyj.


A w temacie muslimów. Oni są zaślepieni totalnie. Nie ma szans na jakiekolwiek współdziałanie, bo oni są przekonani, że ich nie obowiązuje prawo kraju do którego przyjeżdżają. Są tylko 2 kraje na świecie (o których ja osobiście wiem),  które powiedziały, że albo się dostosujecie do norm i praw obowiązujących w tym kraju albo wypierdalać z powrotem ruchać kozy. Australia i Rosja. W sumie klimat by mi odpowiadał, brak ciapasów. Trzeba do Australii jechać. Strach tylko, że na każdym kroku coś mnie może zabić. Ale na szczęście w miejskiej dżungli bezpieczniej.

No i filmik pokazujący podejście muzłumanów do innych:

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 586
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Ja w ogole nie ogarniam na chuj zachod sciaga tych muslimow, murzynow z Somalii i inne najgorsze, najmniej rokujace jednostki, jednoczesnie blokuje przyjazd i rozwoj ludziom pracowitym, ktore nie beda siedziec na zasilkach i wniosa cos pozytywnego do kultury. Na przykladzie UK, zalewa ich masa nierobow ale pracowici Azjaci, Australijczycy, Nowozelandczycy to tylko na 2 lata na wizie studenckiej moga przyjechac. To nie jest tolerancja, to jest swiadome dzialanie na szkode kraju. Mam tylko nadzieje, ze w PL do tego nie dojdzie.

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Pokaż mi to w Biblii.
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Orange

  • Gość
Od biały człowiek/tradycji chrześcijańskiej?

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Od kilku stron toczy się ogólna dyskusja o Islamie, staram się wytłumaczyć na czym polegają różnice, bo jak widzisz nie są wcale takie oczywiste.
Nie stawiaj mnie w pozycji, w której z tego który zadał pytanie, stanę się zobowiązany do udzielania odpowiedzi.
To ty wygłosiłeś jakąś nieprawdziwą tezę w bardzo autorytatywnym tonie, więc grzecznie poprosiłem, żebyś na poparcie tej tezy przedstawił jakiś dowód.

« Ostatnia zmiana: 19 Sty, 2015, 11:01:42 wysłana przez 13 »
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
@13 Droczę się  ;D  :-*
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Skąd wy bierzecie czas żeby tyle pisać? :D
Ja nie mogę nawet przeczytać całości. Ale swoje 3 grosze wrzucę, mam nadziej, że w temacie.

Byli ekstremistami islamskimi. Mogli zabić za znieważenie Jezusa, wtedy też nie nazwałbym ich Chrześcijanami.
gizmi7 znajdź sobie film na YT: Co zachód powinien wiedzieć o islamie.
Bardzo wartościowy i pouczający dokument. Można się z niego dowiedzieć np. że każdy muzułmanin jest ekstremistą islamskim, obojętnie co nam wciskają kiedy są mniejszością, kiedy staną się większością będą ucinać głowy niewiernym.
Gwarantuję ci, że możesz obrażać Jezusa do woli i nikt nie utnie ci za to głowy.
Nie ma ekstremistów chrześcijańskich, przynajmniej ja o takich nie słyszałem.

Jakto nie ma?

Nie chce mi się oglądać całości. W której minucie zaczynają zabijać?

Nie wiem o co ta cała dyskusja. Weźcie sobie do ręki Koran i przeczytajcie pierwsze wersety.
Dowiecie się stamtąd, że islamista ma obowiązek "nawracać" i karać niewiernych jeżeli nie można ich nawrócić. W którymś miejscu jest nawet powiedziane, że mogę się wyprzeć boga aby oszukać niewiernego i uśpić jego czujność, a następni wbić mu nóż w plecy.
Zakładam, że biblię czytał każdy skoro każdy się do niej odnosi, a czytaliście koran? ;) Święta wojna i te sprawy? nic się nie kojarzy?

nawet spoko tłumaczenie:
Cytuj
2:161   Zaprawdę, nad tymi, którzy nie uwierzyli i umarli, będąc niewiernymi - nad nimi przekleństwo Boga, aniołów i ludzi, wszystkich razem!
2:191   I zabijajcie ich, gdziekolwiek ich spotkacie, i wypędzajcie ich, skąd oni was wypędzili - Prześladowanie jest gorsze niż zabicie. - I nie zwalczajcie ich przy świętym Meczecie, dopóki oni nie będą was tam zwalczać. Gdziekolwiek oni będą walczyć przeciw wam, zabijajcie ich! - Taka jest odpłata niewiernym!
8:39   Zwalczajcie ich, aż nie będzie już buntu i religia w całości będzie należeć do Boga." A jeśli oni się powstrzymają... to, zaprawdę, Bóg widzi jasno, co czynicie!
8:55   Zaprawdę, gorsi od zwierząt u Boga są ci, którzy odrzucili wiarę i nie wierzą;
8:67   Nie jest odpowiednie dla Proroka, aby brał jeńców, dopóki on nie dokona całkowitego podboju ziemi. Wy pragniecie tego, co przypadkowe na tym świecie, a Bóg chce życia ostatecznego. Bóg jest potężny, mądry!
9:123   O wy, którzy wierzycie! Zwalczajcie tych spośród niewiernych, którzy są blisko was. Niech się spotkają z waszą surowością. 25:52   Nie słuchaj więc niewiernych i zwalczaj ich z wielkim zapałem, przy jego pomocy.
26:201   Oni w to nie uwierzą, dopóki nie zobaczą kary bolesnej .

Spoiler

jeżeli ktoś to porównuje do biblii, nadstawiania drugiego policzka itp. to chyba poprawność polityczna wyżarła mu już mózg
« Ostatnia zmiana: 19 Sty, 2015, 17:21:35 wysłana przez Johnny »
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
 Ale znowu najebaliście postów :O

Byli ekstremistami islamskimi. Mogli zabić za znieważenie Jezusa, wtedy też nie nazwałbym ich Chrześcijanami.
gizmi7 znajdź sobie film na YT: Co zachód powinien wiedzieć o islamie.
Bardzo wartościowy i pouczający dokument. Można się z niego dowiedzieć np. że każdy muzułmanin jest ekstremistą islamskim, obojętnie co nam wciskają kiedy są mniejszością, kiedy staną się większością będą ucinać głowy niewiernym.
Gwarantuję ci, że możesz obrażać Jezusa do woli i nikt nie utnie ci za to głowy.
Nie ma ekstremistów chrześcijańskich, przynajmniej ja o takich nie słyszałem.
Zapewne mówisz o tym? mój ulubiony filmik ;) I słyszałem kiedyś wypowiedź brytyjskiego imama, który generalnei potwierdził ten filmik w 100%.





Posty połączone: 19 Sty, 2015, 18:21:20
Australia i Rosja. W sumie klimat by mi odpowiadał, brak ciapasów.
Islam jest problemem Rosji jak najbardziej. Tylko nie Arabowie i Turasy, a Czeczeńcy i ich inne lokalne muslimy. I są problemem #1 jeśli chodzi o przestępczość na ulicach. Znajoma z Moskwy boi się samodzielnie poruszać po mieście po zmroku (a zimą w Moskie jest ciemno prawie cały czas)... zawsze nosi przy sobie nóż i ma na swoim koncie jedno życie w akcie samoobrony (oraz odpowiedni brud w historii karalności).
« Ostatnia zmiana: 19 Sty, 2015, 18:24:53 wysłana przez sylkis »
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Moim zdaniem nie ma potrzeby oglądania żadnych filmików, słuchania czyichś mądrości czy nawet prowadzenia jakiejkolwiek dyskusji w tym temacie. Wystarczy przeczytać ten cały koran i wszystko stanie się jasne.
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Ciągle mam na liście "do kupienia" to fajne wydawnictwo PWN z Biblią Poznańską (dobre tłumaczenie+komentarz), Koranem, Torą i chyba czymś jeszcze i jakimś suplementem... Muszę w końcu je ogarnąć.
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
Są tylko 2 kraje na świecie (o których ja osobiście wiem),  które powiedziały, że albo się dostosujecie do norm i praw obowiązujących w tym kraju albo wypierdalać z powrotem ruchać kozy. Australia i Rosja.
Masz na myśli to?
http://www.hoax-slayer.com/gillard-muslims-leave.shtml

Ekhem, to ja może się wypowiem jako ktoś, kto żył trochę czasu w muzułmańskim państwie:
-Nikt nikomu głowy nie obcina, chyba że akurat jest Syryjczykiem albo innym Palestyńczykiem. Okołoizraelskie narody są bardzo nerwowe z jakiegoś powodu.
-Nie lubią Żydów, ale deklarując to mają na myśli rodzaj mentalności, który zwalczają(niekoniecznie powiązany z pochodzeniem - miałem w tamtym miejscu kolegę Żyda i nikt go nie gnębił za narodowość). Charlie Hebdo jest zgodnie z tym myśleniem bardzo żydowskie.
-Religia jest traktowana baaaardzo serio. Like, 5-razy-dziennie-przerywali-telewizję-żeby-się-modlić serio.
-Analogicznie obyczajowość. Np. sceny pocałunków były umiejętnie wycinane, co by nie gorszyć widzów.
-Aczkolwiek widziałem mikołaja na wielbłądzie rozdającego muzułmańskim dzieciom prezenty na gwiazdkę, więc to nie jest tak, że wszyscy są ekstremistami.
-Sytuację kobiet świetnie oddaje ten obrazek:

-Powyższe nie dotyczy(lub nie dotyczyło) Turcji. Powinien powstać quiz "Turek-czy-Hiszpan", bo tamtejsza młodzież jest praktycznie nierozróżnialna od zachodniej.
-Dla nich już lepiej jak ktoś jest chrześcijaninem niż ateistą. Ateizm jest (sic!) żydowski.
-Skąd muslimy w europie zachodniej? Różnie. Np. Ci, co palą samochody pod Paryżem to w dużej mierze potomkowie tych obywateli Francuskich kolonii, którzy dostali azyl we Francji, bo trochę jakby walczyli na wojnie przeciwko swoim. Niemcy mieli gastarbeiterów, którzy oryginalnie służyli za ręce do pracy w odbudowującej się po wojnie Europie. Ofkors zostali, bo nie było do czego wracać.

To już n-te pokolenie z bardzo niebezpiecznym miksem fundamentalizmu a la Radio Maryja i kryzysu tożsamości. Nic dziwnego, że części zwyczajnie odpierdala.

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
A z Turcją to nie jest tak, ze zachód od Istambułu jest zupełnie inny niż wschód mentalnościowo? Zachodni Turcy prawie jak reszta Europy, a wschód zdziczały?
« Ostatnia zmiana: 20 Sty, 2015, 08:44:13 wysłana przez sylkis »
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Jakiekolwiek szufladkowanie i uogólnianie w żadnej materii nie ma większego sensu. Czytanie koranu to jedno, słuchanie tego co mówią ich mądrzy to drugie. Pisze w koranie ze Bóg jest wielki i wszechmogący, ale ci sami ludzie kierują sie zasadą w czasie ramadanu ze Bóg w nocy nie widzi jak jedzą. To mnie po prostu rozwala :D

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Moim zdaniem przedmiotem Naszej rozmowy są różnice kulturowe jak również podłoża tak ekstremalnych zachowań, jakie miały min we Francji.

Zgadza się, i ja tu nie próbuję epatować nikogo swoją wiarą ( nie religią, bo chrześcijaństwo nie jest religią w klasycznym ujęciu, brak zakazów i nakazów występujących w systemach religijnych), tylko uspokajam, bo pojawiają się głosy, jakoby za obrażanie Jezusa kogoś miała spotkać jakaś krzywda ze strony nominalnych chrześcijan, i to w takim ekstremalnym wymiarze, w jakim widzimy to na przykładzie Francji.

Cytuj
Nie cytuję Biblii jak również o niej nie mówię, 13, mam  świadomość że rozmowa z Tobą jest wyzwaniem, reprezentujesz zdecydowaną postawę światopoglądową, pewnie studiujesz Bilbie itd.

Owszem, studiuję Biblię, jak każdy chrześcijanin, w odróżnieniu od osób ( które nie wiedzieć dlaczego, również nazywają siebie chrześcijanami) przedstawianych jako kalkę dla wydarzeń, jak te we Francji, a które to osoby mają stanowić dowód na istnienie chrześcijańskich ekstremistów, bojkotujących koncert Nergala ;)
Co jest dla mnie dosyć niepoważne, bo każdy będzie musiał zdać sprawę z samego siebie, a nie z sąsiada czy innego Nergala.

Cytuj
i piszę to z szacunkiem byśmy się zrozumieli, ale na pewno masz świadomość że na pojęcie tradycji chrześcijańskiej nakładają się tysiąclecia co za tym również idzie ciągła ewolucja wiary, której oblicza również mają niestety taki obraz (...)

Za szacunek dziękuję, odwzajemniam oczywiście, i zadaję kłam stwierdzeniu, że chrześcijaństwo ewoluuje poprzez wpływy tradycji.
Tradycja jest tradycją, a Biblia jest Biblią (różnice pomiędzy jednym i drugim tłumaczyłem dość obszernie).
Tradycja to nic innego jak zaadoptowane pogańskie zwyczaje, które przyjęły się w tradycji kościoła Rzymskiego, zwanego również katolickim, bądź powszechnym, i z nominalnym ( Biblijnym) chrześcijaństwem nie mające nic wspólnego.

Chrześcijanie wyznają zasadę Sola scriptura (Pismo Święte jest jedynym i samowystarczalnym źródłem wiary chrześcijańskiej), i odcinają się od tradycji. 
Dlatego uspokajam, nigdy nikomu nie stanie się żadna krzywda ze strony chrześcijan :)

A wracając do meritum, wystarczy zobaczyć materiały, które wskazałem odnośnie islamu, żeby zrozumieć podłoże różnic kulturowych i jak działa mechanizm takich zachowań jak we Francji.

To co islamiści robią w Europie, to jedno, bo to samo w krajach islamskich robią zupełnie bezkarnie.

Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Chrześcijanie wyznają zasadę Sola scriptura (Pismo Święte jest jedynym i samowystarczalnym źródłem wiary chrześcijańskiej), i odcinają się od tradycji. 
Dlatego uspokajam, nigdy nikomu nie stanie się żadna krzywda ze strony chrześcijan :)

Ok, czyli prawdziwi chrześcijanie nie będą nikogo palili na stosie, ale może stać się to z rąk ludzi, którzy uważają się za chrześcijan, ale nimi nie są i nawet nie zdają sobie z tego sprawy? Nie jest to specjalnie pocieszające :P


Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Cóż... tak działo się przez 15 stuleci.
Za posiadanie kawałka Biblii stos.
Dla pocieszenia mogę cię tylko zapewnić, że mnie spotka wtedy taki sam los jak Nergala... paradoksalnie z rąk ludzi, którzy będą powoływać się na Boski autorytet, i sami siebie nazywają chrześcijanami...
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
W tej samej Francji w latach osiemdziesiątych po premierze filmu "Kuszenie Chrystusa", bodajże reżyserii Scorseze, chrześcijańscy/katoliccy fundamentaliści obrzucili kino i ludzi z niego wychodzących koktajlami mołotowa.

Odnośnie nakazów i zakazów, czy dobrze pamiętam, że spora część przykazań (nakazów?) zaczyna się od słów "Nie będziesz..." (zakazów?). Czy coś źle interpretuję?

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 513
  • Venus as a goodboi
Równolegle do "nie będziesz" otrzymałeś wolną wolę. Oczywiście, że możesz, ale musisz zadać sobie fundamentalne pytanie "po co?". Zdaniem religii, przestrzegając przykazań, otwierasz się na głos Boga i przybliżasz do serca Twojego Stwórcy i Zbawiciela, a tak naprawdę, one zarazem Cię w żaden sposób nie ograniczają, bo każdy grzech jest zwyczajnie zbędny - jest aktem barbarzyństwa przeciwko Twojej duszy i miłosiernemu zbawicielowi.
Spoiler

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Równolegle do "nie będziesz" otrzymałeś wolną wolę. Oczywiście, że możesz, ale musisz zadać sobie fundamentalne pytanie "po co?". Zdaniem religii, przestrzegając przykazań, otwierasz się na głos Boga i przybliżasz do serca Twojego Stwórcy i Zbawiciela, a tak naprawdę, one zarazem Cię w żaden sposób nie ograniczają, bo każdy grzech jest zwyczajnie zbędny - jest aktem barbarzyństwa przeciwko Twojej duszy i miłosiernemu zbawicielowi.
Spoiler

Tyle tylko, że chyba w każdej religii tak jest. A przynajmniej nie spotkałem się w założeniach żadnej dotychczas ze stwierdzeniem w stylu "Nie będziesz mieć wolnej woli i bogów cudzych przede mną", czy czymś w ten deseń :P