Autor Wątek: Co was ostatnio zszokowało?  (Przeczytany 1392133 razy)

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/230412-wlochy-muzulmanie-sprofanowali-matke-boska-to-odwet-za-karykatury-w-charlie-hebdo

Cytuj
I choć ostro potępiła profanację figury Matki Boskiej, jednocześnie podkreśliła, że „nie miało to nic wspólnego z islamem”.

Tak, a Metallica ostatnio skopiowała Avenged Sevenfold

Może nie takie jak im się wydaje ale miało.
« Ostatnia zmiana: 20 Sty, 2015, 16:03:02 wysłana przez Johnny »
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Cytuj
Papież Franciszek tymczasem wezwał Zachód do tego, by „nie obrażał cudzej religii, szczególnie islamu”.


Nie można prowokować, nie można naśmiewać się z cudzej wiary

—podkreślił papież.
:D
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Cytuj
Papież Franciszek tymczasem wezwał Zachód do tego, by „nie obrażał cudzej religii, szczególnie islamu”.


Nie można prowokować, nie można naśmiewać się z cudzej wiary

—podkreślił papież.
:D


w imieniu wyznawców hindiuizmu, konfucjonizmu i buddyzmu wyrażam swoje ubolewanie nad faktem stawiania Islamu jako religii wymagającej szczególnego traktowania, dziękuję
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Dun

  • TW
  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
Chrześcijanie wyznają zasadę Sola scriptura (Pismo Święte jest jedynym i samowystarczalnym źródłem wiary chrześcijańskiej), i odcinają się od tradycji. 
Dlatego uspokajam, nigdy nikomu nie stanie się żadna krzywda ze strony chrześcijan :)

Ale się stała, w przeszłości. No bo chyba nie powiesz, że krucjaty, inkwizycja, konkwista i procesy o czary to sprawka Obcych?

Myślę, że całą tę sprawę z islamem i ekstremalnymi zachowaniami jego wyznawców mocno upraszczasz, wybielając przy tym chrześcijański krąg kulturowy. Niestety, my chrześcijanie, mamy na swoim koncie równie nieciekawe wybryki (jeśli nie gorsze, bo na dużo większą skalę). Owszem, może w tej chwili jest to już tylko i wyłącznie element przeszłości naszej kultury, ale chciałbym zauważyć, że chrześcijaństwo jest potencjalnie sporo starsze niż islam i pewien etap rozwoju (krwawy etap!) ma już widać za sobą.

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Chrześcijanie wyznają zasadę Sola scriptura (Pismo Święte jest jedynym i samowystarczalnym źródłem wiary chrześcijańskiej), i odcinają się od tradycji. 
Dlatego uspokajam, nigdy nikomu nie stanie się żadna krzywda ze strony chrześcijan :)

Ale się stała, w przeszłości. No bo chyba nie powiesz, że krucjaty, inkwizycja, konkwista i procesy o czary to sprawka Obcych?

Myślę, że całą tę sprawę z islamem i ekstremalnymi zachowaniami jego wyznawców mocno upraszczasz, wybielając przy tym chrześcijański krąg kulturowy. Niestety, my chrześcijanie, mamy na swoim koncie równie nieciekawe wybryki (jeśli nie gorsze, bo na dużo większą skalę). Owszem, może w tej chwili jest to już tylko i wyłącznie element przeszłości naszej kultury, ale chciałbym zauważyć, że chrześcijaństwo jest potencjalnie sporo starsze niż islam i pewien etap rozwoju (krwawy etap!) ma już widać za sobą.

:-) Sposób w jaki swoje interesy załatwiał kościół rzymski chesz przypisać chrześcijanom??
To dopiero jest szokujące.
Może przeanalizuj historię kościoła rzymskiego, i zobacz kogo palono na stosie. Przecież nie palili sami siebie, tylko tych którzy nie chcieli uznać autorytetu papiestwa.
Kończę tę pogadankę, bo na serio zaczyna mnie to szokować.
Czym innym jest używanie autorytetu Boga prowadząc krucjaty, wbrew temu co mówi Słowo Boże, a czym innym próba poddania sobie całego świata, w myśl idei, którą jakaś księga uznana za świętą propaguje, i do której wszystkimi możliwymi środkami i sposobami namawia.
Dziękuję.
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline Dun

  • TW
  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
:-) Sposób w jaki swoje interesy załatwiał kościół rzymski chesz przypisać chrześcijanom??

To w jaki sposób Państwo Islamskie załatwia swoje interesy chcesz przypisać muzułmanom? No bez jaj...

Zacznijmy od tego, że nie tylko kościół rzymski załatwiał w ten sposób swoje "interesy". Polowania na czarownice w XVI wieku to sprawka protestantów. Protestanci to też nie są chrześcijanie? Już nie mówiąc o tym, że kim niby byli krzyżowcy? Najemnikami? Bo historia (na którą się powołujesz) głosi, że wyznawcami Jezusa Chrystusa i że w jego imię dokonywali tych czynów.

Przecież nie palili sami siebie, tylko tych którzy nie chcieli uznać autorytetu papiestwa.

A ci muzułmanie z Paryża to kogo wybili? Czasem nie tych, co podważali autorytet Mahometa?


Spoiler

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
:-) Sposób w jaki swoje interesy załatwiał kościół rzymski chesz przypisać chrześcijanom??

To w jaki sposób Państwo Islamskie załatwia swoje interesy chcesz przypisać muzułmanom? No bez jaj...

Tak dokładnie. Kościół rzymski to nie eklezja, to nie Biblijna oblubienica, to nie zbór wywołanych, którego głową jest Jezus Chrystus.
To jest organizacja religijna, a kościołem jest z nazwy, bo przecież nie w ujęciu Biblijnym.

A muzułmanie załatwiają swoje sprawy dokładnie tak, jak nakazuje Koran, czy to jest aż tak skomplikowane??

Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline blackdahlia

  • Pr0
  • Wiadomości: 959
Ale zaraz... Skoro tak stawiasz sprawę, czemu nie odrzucimy postanowień z soborów i nauk św. Pawła i nie wrócimy do praktyk z księgi kapłańskiej czy powtórzonego prawa?

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Prawo zostało nadane wierzącym z pogan? :) Pierwsze słyszę :)
Do czego chciałbyś wracać skoro nie jesteś Żydem?
Nie wiem czy wiesz ale Prawo Mojżeszowe jest również prawem państwowym, i dopóki stała świątynia w Jerozolimie, Żydzi byli zobowiązani do przestrzegania Prawa z Synaju, czyli aż do jej zburzenia przez Tytusa w 70 roku, nawet ci, którzy przyjęli Mesjasza.
Czyli ostatecznym posłuszeństwem Prawu Mojżeszowemu, jest uznanie Jezusa jako Chrystusa Bożego i Mesjasza.

Nie bardzo też wiem, co wspólnego mają sobory i ich ustalenia z Biblią?
Dlaczego mam wracać do czegoś, co zostało ustalone ileś setek lat po ustaleniu i zamknięciu kanonu Biblijnego, i czego w Biblii nawet nie ma?

Czy wy na serio wiecie co piszecie, czy tylko się zgrywacie?
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Bo nikogo nie obchodzi, co jest w Biblii czy w Koranie. Nikt tego i tak nie czyta a wszyscy obrażają sie podobnie tylko z różnymi konsekwencjami dla reszty.

Offline Phoenix

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 84
Prawo zostało nadane wierzącym z pogan? :) Pierwsze słyszę :)
Do czego chciałbyś wracać skoro nie jesteś Żydem?
Nie wiem czy wiesz ale Prawo Mojżeszowe jest również prawem państwowym, i dopóki stała świątynia w Jerozolimie, Żydzi byli zobowiązani do przestrzegania Prawa z Synaju, czyli aż do jej zburzenia przez Tytusa w 70 roku, nawet ci, którzy przyjęli Mesjasza.
Czyli ostatecznym posłuszeństwem Prawu Mojżeszowemu, jest uznanie Jezusa jako Chrystusa Bożego i Mesjasza.

Nie bardzo też wiem, co wspólnego mają sobory i ich ustalenia z Biblią?
Dlaczego mam wracać do czegoś, co zostało ustalone ileś setek lat po ustaleniu i zamknięciu kanonu Biblijnego, i czego w Biblii nawet nie ma?

Czy wy na serio wiecie co piszecie, czy tylko się zgrywacie?

Nie, żartują chyba. :)

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Prawo zostało nadane wierzącym z pogan? :) Pierwsze słyszę :)
Do czego chciałbyś wracać skoro nie jesteś Żydem?
Nie wiem czy wiesz ale Prawo Mojżeszowe jest również prawem państwowym, i dopóki stała świątynia w Jerozolimie, Żydzi byli zobowiązani do przestrzegania Prawa z Synaju, czyli aż do jej zburzenia przez Tytusa w 70 roku, nawet ci, którzy przyjęli Mesjasza.
Czyli ostatecznym posłuszeństwem Prawu Mojżeszowemu, jest uznanie Jezusa jako Chrystusa Bożego i Mesjasza.

Nie bardzo też wiem, co wspólnego mają sobory i ich ustalenia z Biblią?
Dlaczego mam wracać do czegoś, co zostało ustalone ileś setek lat po ustaleniu i zamknięciu kanonu Biblijnego, i czego w Biblii nawet nie ma?

Czy wy na serio wiecie co piszecie, czy tylko się zgrywacie?

:-) Sposób w jaki swoje interesy załatwiał kościół rzymski chesz przypisać chrześcijanom??

To w jaki sposób Państwo Islamskie załatwia swoje interesy chcesz przypisać muzułmanom? No bez jaj...

Tak dokładnie. Kościół rzymski to nie eklezja, to nie Biblijna oblubienica, to nie zbór wywołanych, którego głową jest Jezus Chrystus.
To jest organizacja religijna, a kościołem jest z nazwy, bo przecież nie w ujęciu Biblijnym.

A muzułmanie załatwiają swoje sprawy dokładnie tak, jak nakazuje Koran, czy to jest aż tak skomplikowane??



Chrześcijanie wyznają zasadę Sola scriptura (Pismo Święte jest jedynym i samowystarczalnym źródłem wiary chrześcijańskiej), i odcinają się od tradycji. 
Dlatego uspokajam, nigdy nikomu nie stanie się żadna krzywda ze strony chrześcijan :)

Ale się stała, w przeszłości. No bo chyba nie powiesz, że krucjaty, inkwizycja, konkwista i procesy o czary to sprawka Obcych?

Myślę, że całą tę sprawę z islamem i ekstremalnymi zachowaniami jego wyznawców mocno upraszczasz, wybielając przy tym chrześcijański krąg kulturowy. Niestety, my chrześcijanie, mamy na swoim koncie równie nieciekawe wybryki (jeśli nie gorsze, bo na dużo większą skalę). Owszem, może w tej chwili jest to już tylko i wyłącznie element przeszłości naszej kultury, ale chciałbym zauważyć, że chrześcijaństwo jest potencjalnie sporo starsze niż islam i pewien etap rozwoju (krwawy etap!) ma już widać za sobą.

:-) Sposób w jaki swoje interesy załatwiał kościół rzymski chesz przypisać chrześcijanom??
To dopiero jest szokujące.
Może przeanalizuj historię kościoła rzymskiego, i zobacz kogo palono na stosie. Przecież nie palili sami siebie, tylko tych którzy nie chcieli uznać autorytetu papiestwa.
Kończę tę pogadankę, bo na serio zaczyna mnie to szokować.
Czym innym jest używanie autorytetu Boga prowadząc krucjaty, wbrew temu co mówi Słowo Boże, a czym innym próba poddania sobie całego świata, w myśl idei, którą jakaś księga uznana za świętą propaguje, i do której wszystkimi możliwymi środkami i sposobami namawia.
Dziękuję.

Stosujesz Pan bardzo dziwną logikę. I ok, rozumiem, że możesz uważać Kościół Katolicki za cokolwiek z organizacją paramilitarną włącznie, ale jakieś 6 z kawałkiem miliardów ludzi wychodzi ze zgoła innego założenia. No bo przecież Św. Piotr wcale nie miał być kontynuatorem Nauk Chrystusowych, czy coś. Poza tym, twierdzisz, że uznajesz jedynie Biblię. Jak rozumiem, ograniczasz się do Starego Testamentu, bo przecież ostateczny skład ksiąg zaliczających się do Nowego Testamentu został ustalony na Soborze trydenckim 8 kwietnia Annno Domini 1546.

Spoiler

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
@lwronk nie ośmieszaj się:

Kanon Pism chrześcijańskich ustalony został ostatecznie w IV wieku n.e. Początkowo różne kościoły uznawały różne dodatkowe pisma za natchnione (np. Didache), które stopniowo odrzucano. Najdłuższe spory dotyczyły Apokalipsy św. Jana, którą ostatecznie włączono do kanonu. Najwcześniejszy katalog Nowego Testamentu powstał ok. 170 roku n.e. (Fragment Muratoriego). Na podstawie wypowiedzi pisarzy wczesnochrześcijańs kich można stwierdzić, że powoływali się oni i uznawali za natchnione te same księgi, które uznał w 397 roku n.e. synod kartagiński.

Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
@lwronk nie ośmieszaj się:

Kanon Pism chrześcijańskich ustalony został ostatecznie w IV wieku n.e. Początkowo różne kościoły uznawały różne dodatkowe pisma za natchnione (np. Didache), które stopniowo odrzucano. Najdłuższe spory dotyczyły Apokalipsy św. Jana, którą ostatecznie włączono do kanonu. Najwcześniejszy katalog Nowego Testamentu powstał ok. 170 roku n.e. (Fragment Muratoriego). Na podstawie wypowiedzi pisarzy wczesnochrześcijańs kich można stwierdzić, że powoływali się oni i uznawali za natchnione te same księgi, które uznał w 397 roku n.e. synod kartagiński.

O ile dobrze pamiętam, istnieje 8 kanonów Nowego Testamentu:
-łaciński
-grecki
-syryjski
-koptyjski
-etiopski
-ormiański
-gruziński
-protestancki
Więc przepraszam Cię najmocniej, bo nie wiem, który uznaje Twoja Sekta Chrześcijańska. Z prostej przyczyny, ponieważ nie wiem, do jakiej należysz. Jest tego od gromca, tylko w Gdańsku regularnie mijam siedzibę z trzech. I szczerze mówiąc, kilka z Twoich poprzednich postów zwyczajnie obraża Katolików. Ale oczywiście, to ja się ośmieszam.

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Dobra, wystarczy, nie jestem w stanie dyskutować z 10 osobami na raz, więc wybaczcie, kończę tę nierówną walkę nie dlatego, że mam was gdzieś, tylko że fizycznie życia by mi nie starczyło  :))
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
@lwronk



 kilka z Twoich poprzednich postów zwyczajnie obraża Katolików.

Katolicy sami się obrażajo, swojo ignorancjo.
« Ostatnia zmiana: 21 Sty, 2015, 23:18:27 wysłana przez Dmaligator »
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
@lwronk



 kilka z Twoich poprzednich postów zwyczajnie obraża Katolików.

Katolicy sami się obrażajo swojo ignorancjo.

Z tym akurat nie będę się kłócił, bo masz rację ;)

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 513
  • Venus as a goodboi
Ajjajaj zeszło na religię i znowu leci wyzywanie od sekciarzy, znowu nikt nie dojdzie do żadnych wniosków, ewentualnie niedługo wbije Leon, wszystkich ogarnie i forum wróci do normy :D

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Co? Leon? Ban? ktoś mnie wołał?
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Lubie te tematy ale sam wymiękłę i nie doczytałę.
A czy tak zwyczajnie pominąwszy wszelakie mądre księgi swiete lub te mniej święte, nie wystarczy być w pożo dla drugie człowieka lub choćby nie być kurwo ? Czy to ma znaczenie dla człowieczenstwa czy jam Chrzescijanin samozwaniec czy ten właściwy czy muzułmanin ( kosciół spagetti swiadomie pomijam ) czy ki chooi ? To na prawde ma takie znaczenie ?  Jeśli tak to normalnie trace chyba wiare.

Offline michu123PL

  • Pr0
  • Wiadomości: 558
  • Rycerz Cebulowego Stołu
Że wam naprawdę się chce.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 205
Może jakiś dziwny jestem ale zawsze twierdziłem że sfera duchowa człowieka to jego prywatna sprawa.
Gówno kogoś obchodzi w co wierzę, w co nie wierzę, co uznaję a czego nie. Dla niego to nic nie znacz a dla mnie wszystko...
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Może ja to podsumuję bo mam ochotę przez to ostatnie pierdolenie zrobić sobie przerwę od forum (!!)