Autor Wątek: Co was ostatnio zszokowało?  (Przeczytany 1409572 razy)

Online wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 828
Paczki z głów!

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 528
  • Venus as a goodboi
Co to za, kurwa, bełkot??

http://porozmawiajmy.tv/symbole-i-manipulacje-koszczajow-madlen-namro/
Nawet nie wiesz, jak skutecznie tacy potrafią sprać mózg, jeśli dasz im odpowiednio dużo czasu i odpowiednie warunki. Pewna znana dziennikarka kiedyś chciała nakręcić dokument "od środka" o sekciarstwie i niedługo po rozpoczęciu zakrzyknęła gromkie "i'm out", bo sama powoli zaczynała w to wszystko wierzyć.
Spoiler

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Co to za, kurwa, bełkot??

http://porozmawiajmy.tv/symbole-i-manipulacje-koszczajow-madlen-namro/
Nawet nie wiesz, jak skutecznie tacy potrafią sprać mózg, jeśli dasz im odpowiednio dużo czasu i odpowiednie warunki. Pewna znana dziennikarka kiedyś chciała nakręcić dokument "od środka" o sekciarstwie i niedługo po rozpoczęciu zakrzyknęła gromkie "i'm out", bo sama powoli zaczynała w to wszystko wierzyć.
Spoiler

fixed ;)

Spoiler
« Ostatnia zmiana: 18 Sty, 2015, 17:10:37 wysłana przez lwronk »

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
Wart jest tyle, że w macu dostaniesz 1,50 PLN na godzinę więcej, bo wyższe wykształcenie ;)

Spoiler

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
@ gizmi7 oglądnij sobie;
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
@ gizmi7 oglądnij sobie;

Masz może wersję z napisami, albo po angielsku? Bo lektor opowiada głosem irytującego księdza...

Posty połączone: 18 Sty, 2015, 17:39:05
Po 4:38, kiedy przez dwie minuty, czy coś koło tego prowadzący pyta Amerykanów o dowody na istnienie ewolucji, a Ci się miotają, dochodzę do wniosku, że nie ma sensu dalej męczyć się lektorem.

@13, jeśli szukasz dowodów potwierdzających ewolucję, ale nie chcesz przyjmować niczego na wiarę;
- na przykładzie ostatnich trzech pokoleń, czyli, coś, co jesteśmy w stanie obserwować w ciągu naszego życia; mój ojciec jest wyższy od dziadka, ja jestem wyższy od ojca, poza tym, wykazuję genetyczne (także wizualnie) podobieństwo do obojga moich rodziców, moja grupa krwi także to potwierdza, dokładnych badań genetycznych nigdy nie robiłem, ale nie wiem, czy wierzysz w genetykę, więc to może nie być argumentem.
- dowodem na do, że świat ma więcej, niż 5740 lat (nie bez powodu akurat tyle, bo to jest właśnie długość połowicznego rozpadu C14), są obiekty, które badamy używając właśnie rozpadu izotopowego węgla. Jako student WFTiMS PG (fizyki technicznej i matematyki stosowanej Politechniki Gdańskiej), mogę Cię zapewnić, że rozpad promieniotwórczy dla każdego izotopu każdego promieniotwórczego pierwiastka zachodzi z taką samą prędkością przez cały czas, jako, że nie zaobserwowano, by samoistny rozpad przyspieszał, bądź zwalniał. Metoda pozwala datować z dużą dokładnością 58-62 tysiące lat wstecz, a to 10 razy więcej, niż podobno liczy sobie nasze uniwersum ;)


I tak, jestem wierzący, chociaż nie traktuję tego, co napisano kilka tysięcy lat temu, jako wykładnię naukową. O ile nauki Kościoła w większości kwestii etycznych nadal są jak najbardziej aktualne i zgadzam się w większości z nimi, to od ponad 500 lat udaje się skutecznie udowodnić, że ziemia nie jest płaska, z przemieszczającym się środkiem znajdującym się pod Papieżem, słońce także nie orbituje wokół niej.
« Ostatnia zmiana: 18 Sty, 2015, 17:39:05 wysłana przez lwronk »

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 528
  • Venus as a goodboi
@ gizmi7 oglądnij sobie;

Ogólnie zgadzam się z tym, że ewolucja to też "system wierzeń", ale główną różnicą między ewolucją, a nienaukowymi lub pseudonaukowymi teoriami jest taki, że jest w przeciwieństwie do nich teorią "płodną". Przecząc ewolucji, możemy wyrzucić całą biologię do kosza. Religie na ogół dają łatwą odpowiedź, podczas gdy ewolucja nie boi się zadawania dalej pytań i zachęca do szukania odpowiedzi, często bardzo skomplikowanych (jak np. geneza DNA), ale "przydatnych" w medycynie, naukowym rozumieniu pewnych zjawisk i zależności. Gdyby ktoś stworzył naukową, falsyfikowalną teorię alternatywną do ewolucji i tłumaczącą więcej zjawisk, ewolucję by olano - na razie nikomu się nie udało. No i ewolucja to nie tylko Darwin, ale też np. Lamarck i w "popularnym" ujęciu jest bardzo często spłaszczana i źle rozumiana. Stąd biorą się kalki myślowe typu "ewolucja jest bezlitosna i bezbłędna", "prawo dżungli - wygra silniejszy", wszystkie równie mylne. Nie mam nic do tego, że ktoś w cokolwiek wierzy, choć sam jestem raczej agnostykiem, ale stawianie ewolucji na równi z religią, a nawet na miejscu religii, jeśli przyjrzeć się tendencjom "po obu stronach barykady" jest jednak przesadą.
« Ostatnia zmiana: 18 Sty, 2015, 17:57:53 wysłana przez gizmi7 »

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
 :headache: 
Także uważam sie za wierzącego ale czasami mam wątpliwości, a w zasadzie to stale czy to aby wiara przyzwyczajenie czy ki czort nomen omen :P i nie wię. Wię jedno Charlie nie jestem, Ich "walkę" a w zasadzie ich styl walki o wolność słowa uważam za brak kultury i poszanowania godności drugiego człowieka. Naigrywanie się z wiary z tego co sie kocha, to dla mnie szczyt braku dobrego smaku i empatii razem wziętych. 
Pominę juz to ze w jednym z bardziej laickich krajów musieli walczyć o wolność słowa mocno mnie szokuje, to tak by być we właściwym wątku :P  Tak bynajmniej stwierdziła wdowa ( hm właściwie to nie wiem jak się mówi na panią której partner zmarł) po redaktorze naczelnym  Charlie Hebdo. No nie podoba mi sie to co oni robią i nic na to nie poradze.

Nie bardzo tez rozumiem w czym jest problem religii i ewolucji ?  Ewolucja i tak jak obserwujemy zmiany w naszym swiecie wydaje sie być dla mnie  naturalną koleją rzeczy.
« Ostatnia zmiana: 18 Sty, 2015, 18:02:17 wysłana przez commelina »

Offline Algiz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 470
 Wiara i ewolucja mają ze sobą dużo wspólnego , bo ile trzeba mieć wiary , żeby wierzyć , że człowiek pozbył się sierści po to żeby założyć futro :)

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Wiara i ewolucja mają ze sobą dużo wspólnego , bo ile trzeba mieć wiary , żeby wierzyć , że człowiek pozbył się sierści po to żeby założyć futro :)

A wolisz ogoloną laskę w założonym futrze, czy włochatą od stóp do głów? :P

Offline Algiz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 470
jeśli szukasz dowodów potwierdzających ewolucję, ale nie chcesz przyjmować niczego na wiarę;
- na przykładzie ostatnich trzech pokoleń, czyli, coś, co jesteśmy w stanie obserwować w ciągu naszego życia; mój ojciec jest wyższy od dziadka, ja jestem wyższy od ojca


To wnuk pewnie 3m przekroczy ;)

Wiara i ewolucja mają ze sobą dużo wspólnego , bo ile trzeba mieć wiary , żeby wierzyć , że człowiek pozbył się sierści po to żeby założyć futro :)

A wolisz ogoloną laskę w założonym futrze, czy włochatą od stóp do głów? :P
\

Wolałbym łaskę z wygolonym futrem :)

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
:headache: 
Także uważam sie za wierzącego ale czasami mam wątpliwości, a w zasadzie to stale czy to aby wiara przyzwyczajenie czy ki czort nomen omen :P i nie wię. Wię jedno Charlie nie jestem, Ich "walkę" a w zasadzie ich styl walki o wolność słowa uważam za brak kultury i poszanowania godności drugiego człowieka. Naigrywanie się z wiary z tego co sie kocha, to dla mnie szczyt braku dobrego smaku i empatii razem wziętych. 
Pominę juz to ze w jednym z bardziej laickich krajów musieli walczyć o wolność słowa mocno mnie szokuje, to tak by być we właściwym wątku :P  Tak bynajmniej stwierdziła wdowa ( hm właściwie to nie wiem jak się mówi na panią której partner zmarł) po redaktorze naczelnym  Charlie Hebdo. No nie podoba mi sie to co oni robią i nic na to nie poradze.

Nie bardzo tez rozumiem w czym jest problem religii i ewolucji ?  Ewolucja i tak jak obserwujemy zmiany w naszym swiecie wydaje sie być dla mnie  naturalną koleją rzeczy.

Oczywiście, że poziom tego magazynu jest poniżej wszelkiej krytyki, ale ludzie wielbiący obiekt poddany żartom powinni w najbardziej pesymistycznym przypadku puknąć się w czoło a nie bawić się w GTA. Uważam, że takie inicjatywy trzeba popierać mimo wszystko, bo i tak jesteśmy znacznie bardziej tolerancyjni w stosunku do tej kultury niż ona do naszej. Jeśli nie postawimy sprawy jasno, że jeśli im się tutaj coś nie podoba, to powinni wypierdalać, to nasze dzieci i wnuki mogą mieć trochę przechlapane i to dopiero będzie powód do ucieczki do innego kraju.
« Ostatnia zmiana: 18 Sty, 2015, 21:31:00 wysłana przez pivovarit »

Offline Algiz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 470
Prawdę mówiąc to nie wiem czy mnie to cieszy , czy szokuje , ale zobaczcie dyskusje pod filmem , Polacy dziękują Azjacie za wrzucenie filmu pt"Polskie Drogi"

Chociaż jeszcze dziwniejsze by było , jakby Niemiec wrzucił czterech pancernych  ;)

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 874
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
Co to za, kurwa, bełkot??

http://porozmawiajmy.tv/symbole-i-manipulacje-koszczajow-madlen-namro/


Podstawą duchowego nauczania, jest zasada rezonansu, prawda jest w Tobie, za każdym razem kiedy masz z czymś problem, kiedy obawiasz się czegoś, odrzuć to i pomyśl że wszechświat Ci sprzyja, usiądź na chwilę i zapytaj, co na to moja świadomość?? Zawsze w takiej sytuacji powodujesz, że wpadasz w wibrację i rezonans ze świadomością. Wiemy wszystko, po prostu musimy sobie o tym przypomnieć, wszystkie informacje są zapisane w naszej pamięci komórkowej. Czujesz czasem że w Szymonie musi mieszkać bardzo stara dusza? Masz czasem takie uczucie? Szymon jeszcze nie zapomniał kim jest.
Opowiem pewną historię, pewnej parze urodziło się kolejne dziecko mieli już 3-letnią córeczkę i urodziła im się jeszcze jedna, postanowili zaraz po przyjeździe ze szpitala że pozostawią noworodka ze starszą córeczką, włączyli Baby Phone, i zostawili dzieci same w pokoju. Usłyszeli przedziwny monolog, starsza córka poprosiła noworodka żeby opowiedział jej o Bogu bo ona zaczyna zapominać... Teraz rodzą się dzieci, które mają 3, 4, i więcej Helis DNA, oznacza to w praktyce że mają Anielskie umiejętności, tak naprawdę mówię o telekinezie i telepatii, i tego typu zjawiskach. Istnieje teza że ludzie pierwotnie mieli 12 helis DNA i te Anielskie umiejętności, były normą wśród ludzi, "ktoś majstrował" przy naszym DNA, pozostawiając nam jedynie 2 helisy, oraz pozakładał nam blokady kwantowe, to że człowiek używa 3%-4% mózgu, musi zastanawiać każdego oprócz zombi, (teraz mogę podać nicki użytkowników, którzy będą twierdzić że w takim razie są zombi) Więc kiedy pojawia się ktoś taki jak Einstein, gdzie ta blokada w jakiś niekontrolowany sposób, wyraźnie zostaje przesunięta (wszyscy wiemy że Einstein wykorzystywał większy % swojego mózgu) mamy do czynienia z geniuszem. Moim zdaniem jednak, mamy do czynienia z kimś, kim i my jesteśmy w swej prawdziwej naturze. Jest wiele ośrodków gdzie jest udokumentowana praca z dziećmi, które obecnie rodzą się z większą ilością Helis DNA, dzieci te wykazują właśnie te niezwykłe umiejętności, które wymieniłam wyżej. Więc za każdym razem kiedy patrzysz na swoje dziecko, i wydaje Ci się że jakiś niewytłumaczalny sposób, jest mądrzejsze od Ciebie, zaczynasz sobie stawiać pytania, kiedy stawiasz pytania tworzysz nową "Dziedzinę Poznania", kiedy to robisz znów zaczyna się rezonans z Duszą, Świadomością, (mniejsza o nazwy) która dokładnie pokaże Ci co się dzieje, Odpowie na każde pytanie, bo tak na prawdę to wiesz, kiedy już znajdujesz odpowiedź, wtedy zapala się żarówka, qrwa, przecież gdzieś podświadomie zawsze to wiedziałam, gdzieś w "głębi duszy" czułam że tak właśnie jest. To nie jest metafizyczny bełkot, to intuicja, nie wszyscy jednak chcą zawierzyć intuicji, w gruncie rzeczy uważam że intuicja to Świadomość i tu znów zaczyna się rezonans...

Spoiler
BRRR BRRR DENG BRRR BRRR DENG!!!

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
@pivo zebysmy sie dobrze zrozumieli. Wątek strzelanek itp celowo pominąłem uznając za oczywisty. Wystarczyłaby odrobina tolerancji, ale my np jako turyści w niektórych tylko arabskich krajach mozemy na nią liczyć. Jeśli "idę w gości" staram sie szanowac prawa domowników jeśli nie czynią krzywdy ale także licze na wyrozumiałośc jeśli palne gafe.  To samo tyczy sie tych co przyjdą do mnie. Nie ma we mnie zgody na to, by przybysz, gość, dyktował mi co mam robić we własnym domu.

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 874
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
 Szkoda, że eurolewactwo z Hollandem na czele zachowuje się jakby ktoś palnął gafę, a nie wypalił kilkanaście magazynków w dziennikarzy.
BRRR BRRR DENG BRRR BRRR DENG!!!

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 528
  • Venus as a goodboi
Szkoda, że eurolewactwo z Hollandem na czele zachowuje się jakby ktoś palnął gafę, a nie wypalił kilkanaście magazynków w dziennikarzy.
Mają dolewać oliwę do ognia?

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 874
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
 Mogliby czasem taktownie zamilknąć zamiast pierdolić dyrdymały. Bo jak czytam ichnie wypowiedzi, że ci pojebańcy nie byli muzułmanami, to się zastanawiam kim kurwa w takim razie byli - przybyszami z Marsa?
BRRR BRRR DENG BRRR BRRR DENG!!!

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 528
  • Venus as a goodboi
Byli ekstremistami islamskimi. Mogli zabić za znieważenie Jezusa, wtedy też nie nazwałbym ich Chrześcijanami.

Offline bandit112

  • Gaduła
  • Wiadomości: 305
Zszokowało mnie to, jaką to oazą spokoju ostatnio się stałem. W końcu potrafię zachowywać zimną krew, a stres jest mi obcy. Kwas do innych ludzi też. Ciekawe tylko na ile :P

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 591
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
No przeciez krzyczeli Allah Akbar (w tlumaczeniu: nie jestem muzulmaninem).

Offline bandit112

  • Gaduła
  • Wiadomości: 305
Dobra, sorry, zamykam japę. :D

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
@pivo zebysmy sie dobrze zrozumieli. Wątek strzelanek itp celowo pominąłem uznając za oczywisty. Wystarczyłaby odrobina tolerancji, ale my np jako turyści w niektórych tylko arabskich krajach mozemy na nią liczyć. Jeśli "idę w gości" staram sie szanowac prawa domowników jeśli nie czynią krzywdy ale także licze na wyrozumiałośc jeśli palne gafe.  To samo tyczy sie tych co przyjdą do mnie. Nie ma we mnie zgody na to, by przybysz, gość, dyktował mi co mam robić we własnym domu.

Nie mógłbym się bardziej zgodzić. Niestety obecnie wygląda to tak, że niestety jednostronna tolerancja odnosi się do wszystkich mniejszości, które potrafią krzyczeć, no, może poza rudymi ;) Nie oznacza to oczywiście, że wszyscy przedstawiciele mniejszości są be, wzorem do naśladowania jest moim zdaniem w tej kwestii Robert Biedroń, który nie dość, że potrafi funkcjonować w społeczeństwie, to jeszcze robi coś pozytywnego dla miasta, z którym było już bardzo źle.

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Byli ekstremistami islamskimi. Mogli zabić za znieważenie Jezusa, wtedy też nie nazwałbym ich Chrześcijanami.
gizmi7 znajdź sobie film na YT: Co zachód powinien wiedzieć o islamie.
Bardzo wartościowy i pouczający dokument. Można się z niego dowiedzieć np. że każdy muzułmanin jest ekstremistą islamskim, obojętnie co nam wciskają kiedy są mniejszością, kiedy staną się większością będą ucinać głowy niewiernym.
Gwarantuję ci, że możesz obrażać Jezusa do woli i nikt nie utnie ci za to głowy.
Nie ma ekstremistów chrześcijańskich, przynajmniej ja o takich nie słyszałem.
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
@ gizmi7 oglądnij sobie;

Taka refleksja mnie naszła, po 23 minutach tego pierdolenia (wiem, twardy byłem).

Zegarmistrzu, przyjmij moje serdeczne wyrazy współczucia. Coś się w tym zegarku popsuło. W swej wielkości nie mogłeś zaprojektować i wykonać tych debili, kreacjonistów.