Autor Wątek: Co was ostatnio zszokowało?  (Przeczytany 1385505 razy)

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
Panie, jednego ledwo udało mi się potem pozbyć... :P

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Zdumiewające jest jak zachód potrafi rozdmuchać sprawę ochronki nad innością i jeszcze wciągać to w codzienne życie, nawet biznesowe. I Nolly i Bulb moim zdaniem niepotrzebnie mieszają.
Chodzi Ci o formę? Bo przecież nie o treść...

W jakie, do cholery, życie mają to wciągać, w niecodzienne?

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
W jakie, do cholery, życie mają to wciągać, w niecodzienne?
Nie mieszać przekonań z wykonywanym zajęciem.
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 203
Chodzi Ci o formę? Bo przecież nie o treść...

O treść i o formę.

Gość napisał 2 zdania na jakimś portalu społecznościowym. Tyle, koniec jego winy.
Teraz przez pół roku będzie bicie piany i rzucanie gównem.
Co Twoim zdaniem jest bardziej agresywne, szowinistyczne i przepełnione nietolerancją?

Wojtas dobrze napisał.
Jeszcze powinno się w checkliście przy produkcji gitar obok każdej pozycji z nazwiskiem wpisywać rasę, orientację i wiarę. Żeby sobie hipokryci przy zakupie instrumentu mogli wybrać dopasowany do własnych przekonań...
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline escape_artist

  • Pr0
  • Wiadomości: 903
  • Drę morde oraz zabijam szałtę. Majkel Patrz Wyżej!
Ja tu się tak tylko raz odezwe i tyle. Nie zebym sie czepial, ale trzeba zwrócić uwagę na to że, "to Vik zaczął" (tak wiem, to brzmi jak z przedszkola  "jesteś u Pani!!!!!!" :D ). Skoro sam lutnik rzucił hasłem odnośnie nielubienia gitar bezgłówkowych jako podtekst w kierunku Masvidala, to tym samym wrzucił dwie kompletnie nie związane ze sobą przestrzenie do jednego worka, co naturalnie pociągnęło za sobą odpowiednie konsekwencje. Ja np. nie uważam, że to co zrobili Nolly, Bulb, Fred, Per Nilsson i inni to założenie lśniącej zbroi rycerza internetu w myśl "ochronki nad innością" i przymusowej zachodniej poprawności politycznej, tylko było to zwyczajnie zejściem do tego samego poziomu i pokazanie mu jak bardzo mocno zaboli go ten strzał w stopę. Kogo to nie obchodzi i tak zamówi u niego gitare, osobisty wybór.
||Po prostu troche sie przyczepiliscie szczegolow zupelnie nie istotnych w tym momencie... || !!!!MAJKEL RÓB CEBULE!!!! ||Początkujący treser Lewiatanów ||

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Chodzi Ci o formę? Bo przecież nie o treść...

O treść i o formę.

Gość napisał 2 zdania na jakimś portalu społecznościowym. Tyle, koniec jego winy.
Teraz przez pół roku będzie bicie piany i rzucanie gównem.
Co Twoim zdaniem jest bardziej agresywne, szowinistyczne i przepełnione nietolerancją?

Wojtas dobrze napisał.
Jeszcze powinno się w checkliście przy produkcji gitar obok każdej pozycji z nazwiskiem wpisywać rasę, orientację i wiarę. Żeby sobie hipokryci przy zakupie instrumentu mogli wybrać dopasowany do własnych przekonań...

No tylko ze: To nie były dwa zdania, tego było w chooi, walnął w tym w muzyków, bo własnie orietnacja nie powinna mieć nic do rzeczy, walnął tym w oczywisty sposób(czytaj zdewaluował obraził ) w Ole Strandberga. Napisał ze juz teraz wie dlaczego bezgłówkowe gitary go odrzucają-obrzydzają, użył słowa które różnie można tłumaczyć.
Tym samym to on robi coś, co teraz sugerujesz odnośnie tabel przy zamówieniu. Dla mnie jest marketingowym samobójcą.
A tak fogle sprawdziła sie stara reguła mowa jest srebrem a milczenie złotem.

Po za tym koleżka słynie z takich akcji, co jakiś czas musi dać upust swym przemyśleniom. A to nas oskarżył o kradzież jego pomysłów , a to pochwalił sie wycieczką nowym bmw po europie , a to na NAMM pojechał z gitara klienta na która ten czekał w chooi czasu. Kolo bryluje. Sam sie prosił o lincz.

http://loudwire.com/periphery-cut-ties-vik-guitars-homophobic-remarks-against-cynic/
« Ostatnia zmiana: 15 Maj, 2014, 15:36:21 wysłana przez commelina »

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
No ale Mondo też napisał, że boi się moich wyrobów ze względu na moją wiarę... bał się zdaje się instrukcji składającej się z cytatów z Biblii... :P
Nie wiem, czy grillowanej kiełbasie czy karkówce, by to przeszkadzało, ale właścicielowi i owszem... no trochę jednak brakuje konsekwencji :)
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.


Rozjebawszy :D
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Dla mnie także zaczyna być to trochę pomieszane, bo z jednej strony deklaracje gejowskie są ok, z drugiej deklaracje na "nie" są be. Z tą jedną różnicą ze faktycznie Vik nie złozył samej deklaracji.
"Popieprzone to wszystko, swiatło w podłodze, baba mnie bije .... czy można stąd zadzwonić na miasto"
Ot tak mi sie skojarzyło ;)

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
( Obraz usunięty.)

Rozjebawszy :D

Ja tu widzę tylko typa z poczuciem humoru, którego tolerancyjny zachód nie czai.

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
a łapiesz te czarnymi/żydami/rudymi/whatever w kąciku humoru u nas?

EDIT_ po prostu odniósł się tym żartem do 2jki świetnych muzyków, będących dla wielu z tych co zareagowali inspiracją, którzy odważnie wznieśli wcześniej publiczną deklarację dotyczącą swojej orientacji. Tu był jego błąd.
« Ostatnia zmiana: 15 Maj, 2014, 18:43:29 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Ale z baby z brodą to macie już pompę, co nie? ;D

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Osobiście mam pompę z niego i z baby, moja żona na znak protestu ogoliła brodę, a Vik zwyczajnie głupio odpowiedział na głupie pytanie. I tu sie zgadzam w 100% z Muszką.
Ogólnie wkurwia mnie ze jak cokolwiesz powiesz na zyda murzyna czy geja jesteś odpowiednio antysemitą, rasistą i homofobem. To sie robi popaprane.
Mam znajomych i kumpli zydów murzyna geja i właściwie mholera wie kogo, w pracy agnostyka diabolika heteryka pijaka :P katolika i nigdy z tego powodu nie było problemów. Ale tak jak tym grupom, nie podoba mi sie, jak niemal cool i trendy staje sie głośne mówienie o tym jaki tp ja jestem tolerancyjny. Ki chooi mnie obchodzi, ze ten czy tamten jest gejem, ( fogle na chooi mi te ich deklaracje ) czy kimkolwiek jest, dopóki na siłę, czy to zbyt nachalnie, nie chce wkraczać w moje zycie, i oczekuje mojego poparcia, w sprawach, które nie są zgodne z moimi przekonaniami, tu moja tolerancja jakby zaczyna się kurczyć.
« Ostatnia zmiana: 15 Maj, 2014, 19:02:16 wysłana przez commelina »

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Żyd, murzyn, gej... brakuje tylko, żeby rudy był :P
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
O, to to! Dobrze gadasz.
Jeśli "mniejszość" jaką są pedofile, zaczynają zakładać "związki zawodowe" każą nazywać się "loverboy", żądają żeby państwo wprowadziło ustawę pozwalającą na współżycie z chłopcami powyżej 11 roku życia (prawdziwa historia, Holandia), to ja stanowczo i kategorycznie protestuję.
Ale jeśli ktoś jest homosiem i gra na hedlesie, to nic mnie to nie interesuje, mogę kupić nawet od niego to wiosło jak będzie fajne i w odpowiedniej cenie.
A wypowiedzi Vika, nie są dla mnie ani trochę szokujące, natomiast szokuje mnie, że teraz chłopina będzie prześladowany przez następny rok.
Nie żeby go bronić, każdy gada co chce, wystarczy trochę poczytać 7string.pl :P
Teraz tradycyjnie powinien być cytat z Biblii, ale boję się, że Modno porzuci forum :P
Uwaga w spoilerze jest cytat z Biblii, mówiący o homosiach, ostrzegam, żeby mnie nie oskarżono o agitację :P
Kto nie chce nie otwiera ;)
Spoiler

Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 203
Roznica pomiedzy wschodem a zachodem jest tylko taka ze na wschodzie sie homoseksualistów przesladuje/linczuje/zabija a na zachodzie akceptuje. Bo to tylko o akceptacje chodzi.
Przede wszystkim myślę że mylisz tolerancję z akceptacją. Zachód toleruje a niekoniecznie akceptuje. Zauważ jak na zachodzie odbierany jest brak akceptacji, nawet jeśli jest on w pokojowej formie.
Inna sprawa to fakt że jeśli jakiś rząd np. wprowadza ustawowo możliwość zawierania małżeństw homo nie oznacza wcale z automatu że większość obywateli to akceptuje. Zastanów się do czego dąży państwo jako władza w kraju i jaki interes ma w takich działaniach.
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Orange

  • Gość
Żyd, murzyn, gej... brakuje tylko, żeby rudy był :P
Ja dodatkowo do rudego jestem jeszcze łysy. Spełniam zatem wymagania wpasowania się w zespół.

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Tyle żeście tego napisali ze nie chce mi się czytać, może ktoś streścić o co chodzi?
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 513
  • Venus as a goodboi
ViK nie lubi homosiów i gitar bez główek, chodzi z dziećmi do kościoła (i uważa, że to wystarczy, by je wychować moralnie), ale zamiast zachować te fakty dla siebie - z charakterystycznym dla siebie talentem do podkopywania swojej reputacji palnął to wszystko w kolejnych postach/dyskusjach na facebooku, przez co wyszedł na gburowatego homofoba. Wokół tego zrobiła się straaaszna gównoburza (zdaniem większości użytkowników, w tym mnie, trochę przesadzona), w której wzięło udział wiele "znanych w branży" postaci - od ludków z Periphery po Merrowa. Generalnie, koleś strzelił sobie marketingowego samobója.

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
ViK nie lubi homosiów i gitar bez główek, chodzi z dziećmi do kościoła (i uważa, że to wystarczy, by je wychować moralnie), ale zamiast zachować te fakty dla siebie - z charakterystycznym dla siebie talentem do podkopywania swojej reputacji palnął to wszystko w kolejnych postach/dyskusjach na facebooku, przez co wyszedł na gburowatego homofoba. Wokół tego zrobiła się straaaszna gównoburza (zdaniem większości użytkowników, w tym mnie, trochę przesadzona), w której wzięło udział wiele "znanych w branży" postaci - od ludków z Periphery po Merrowa. Generalnie, koleś strzelił sobie marketingowego samobója.

AHA
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
No ale Mondo też napisał, że boi się moich wyrobów ze względu na moją wiarę... bał się zdaje się instrukcji składającej się z cytatów z Biblii... :P
Nie wiem, czy grillowanej kiełbasie czy karkówce, by to przeszkadzało, ale właścicielowi i owszem... no trochę jednak brakuje konsekwencji :)

Ja i tak ten grill kiedyś kupię i w niczym mi biblijna instrukcja przeszkadzać nie będzie, tylko zwyczajnie nie wiem, czy ją zrozumiem ;)

A Vika bigotyzm to nie zbrodnia. Tragedią jest natomiast, jak on prowadzi, przepraszam, rujnuje swój własny biznes. Polecam wątek na orgu, pojawia się na pierwszej stronie Google po wyszukaniu Vik Guitars. Naprawdę przykro się robi.

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 513
  • Venus as a goodboi
Mnie dziś zszokowało, że nie wszystkie "Iemdżi jedzom gunwo", te sygnaturowe Hetfielda są wręcz zajebiaszcze! Robią "grrrr", a nie "bzzzt" i w ogóle fajnie gadają.

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Mnie dziś zszokowało, że nie wszystkie "Iemdżi jedzom gunwo", te sygnaturowe Hetfielda są wręcz zajebiaszcze! Robią "grrrr", a nie "bzzzt" i w ogóle fajnie gadają.

masz na myśli takie "bzzzt"?
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 513
  • Venus as a goodboi
Mnie dziś zszokowało, że nie wszystkie "Iemdżi jedzom gunwo", te sygnaturowe Hetfielda są wręcz zajebiaszcze! Robią "grrrr", a nie "bzzzt" i w ogóle fajnie gadają.

masz na myśli takie "bzzzt"?

Tu jest bardziej "kszt" :D :D :D
Oczywiście pół żartem, pół serio - na nagraniach nie mam nic przeciwko, ale pod łapą jakoś nigdy mi specjalnie nie leżały, szczególnie 60'ki, za to te Hetfieldy naprawdę przypadły mi do gustu.

Orange

  • Gość
dimarzjo jedzom guwno. Zapomniałeś?