Autor Wątek: Co was ostatnio zszokowało?  (Przeczytany 1419209 razy)

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Ty zdaje się lubisz czytać. To ja od siebie polecam; "Niebezpieczne Związki Bronisława Komorowskiego".
Autorem jest dziennikarz śledczy Wojciech Sumliński.
Jeśli po przeczytaniu tej książki,  dalej będziesz twierdził, że PO to lepsza opcja, to ok.
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 834
Nie wiem, czy chcę wiedzieć, co Bronek robi w sypialni ;). Po prostu mam porównanie z punktu widzenia zwykłego  czarno-żółtego zjadacza mielonych... Ale dziękuję, może się przydać w chwilach zwątpienia w nową władzę ;).
Paczki z głów!

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 430
  • It is useless, to resist.
A mnie zszokował sam...ja. Mam myśli, żeby zapolować na SGJ2013, bo jest jeszcze parę sztuk, podczas kolejnej letniej wyprzedaży w RNR i zrobić z niego maszynę w drop A...przecież ja nie cierpię SG...oby szybko pojawil się jakiś fajny barytong, żeby mi szybko ta myśl wyszła z głowy
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 457
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Brudne Brzmienie
Zszokowały mnie bity @bandit112 :o

"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Profile na Tonexa, Kempera i inne -> https://brudnebrzmienie.pl/

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 875
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
Autorem jest dziennikarz śledczy Wojciech Sumliński.

Ten czubek co się pochlastał w jednym z warszawskich kościołów, ale nie został męczennikiem walki o IVRP, bo jakaś zakonnica wezwała karetkę?
Niezły autorytet.

Zagadnienie, która opcja lepsza zostawiam partyjnym dupowłazom i ślepowiarkom. Dla mnie obie są tak samo chuja warte.
« Ostatnia zmiana: 31 Maj, 2015, 12:42:15 wysłana przez theremin »
BRRR BRRR DENG BRRR BRRR DENG!!!

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 981
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Autorem jest dziennikarz śledczy Wojciech Sumliński.

Ten czubek co się pochlastał w jednym z warszawskich kościołów, ale nie został męczennikiem walki o IVRP, bo jakaś zakonnica wezwała karetkę?
Niezły autorytet.

XDDDD
P.S. tak było
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 367
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Nie rozmawiajmy o polityce, serio nie mam ochoty czytać ilu nieuświadomionych jeszcze na tym forum stoi za ideami katomarksizmu. ;)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Ale ja o książce chciałem, nie o polityce ;)
@theremin slow down, każdego można opluć, nie interesuje mnie gdzie się chlastał, i czy jest dla ciebie autorytetem.
Ja nie pytam o twoje autorytety, a jeśli już wyciągasz ten fakt, to na pewno znasz okoliczności, i wpływ spec służb jego targnięcia się na życie, on nie robi z tego tajemnicy.
Poza tym mnie interesuje, czy kłamie w książce, czy mówi prawdę, i to czy był szambonurkiem, czy kosmonautą, niedoszłym samobójcą, jest bez znaczenia, dla mnie liczą się fakty.
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 367
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Ale ja o książce chciałem, nie o polityce ;)

Ja wiem, wiem. Wspomnianą przez Ciebie książkę również polecam wszystkim. ;)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 430
  • It is useless, to resist.
Możecie się w końcu zająć moimi gitarowymi zachciewajkami, a nie jakimiś syfami? :<
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 457
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Brudne Brzmienie
Możecie się w końcu zająć moimi gitarowymi zachciewajkami, a nie jakimiś syfami? :<

Nie
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Profile na Tonexa, Kempera i inne -> https://brudnebrzmienie.pl/

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 430
  • It is useless, to resist.
Możecie się w końcu zająć moimi gitarowymi zachciewajkami, a nie jakimiś syfami? :<

Nie

Ok spoko, zapamiętam sobie.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 528
  • Venus as a goodboi
Wracając do gadki o Sumlińskim i ostatnich wyborach, to IMO powinno się częściej zwracać uwagę na całość poglądów różnych jednostek pchających się do wielkiego showbiznesu zwanego polityką, bo gdybym dostawał za każde "może oszołom, ale czasem dobrze gada" zobaczone/usłyszane w internecie złotówkę, miałbym na ścianie rząd Skervesenów... Jak można promować chorych ludzi, w niektórych przypadkach (chcieć) obierać ich na stanowiska państwowe, przyzwalać na szerzenie okropnie krzywdzących opinii i stereotypów. Jak ktoś jest złym, nienawistnym, ociemniałym człowiekiem o wąskich horyzontach, może on być jedynie reprezentantem podobnych sobie. Nie mówię już o samej tej książce, która dla mnie nie różni się wiele od całej reszty teorii spiskowych (od sprawdzenia takich rzeczy są służby policyjne i sądy, nie pełen nadziei i stereotypów rozumek przeciętnego Kowalskiego). Zwyczajnie nudno mi się to czytało, może dlatego, że nie przepadam za tego typu literaturą, a może dlatego, że niezależnie od tego, co w niej wyczytałem, chu*a to zmieniło w moim życiu.

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Ja tam lubię wiedzieć z kim mam do czynienia, a jeśli chodzi o policję i sądy, to zgadzam się z tobą, tylko musi być spełniony jeden warunek, że te służby mundurowe, sądy, prokuratorzy i inne organy ścigania, nie reprezentują wyłącznie własnych grup interesów, czyli partykularyzmu interesów.
Więc to właśnie mały, pełen nadziei i stereotypów rozumek Kowalskiego, powinien w pierwszej kolejności wiedzieć, czyje interesy kto reprezentował, reprezentuje, będzie reprezentował.
Jak Tusk wystąpił z tą swoją lukrowaną gadką w europarlamencie, jak świetnie ma się UE, to Nigel Farage nie zostawił na nim suchej nitki. Takie numery mogły przejść w Polsce, ale tam nie ma "zmiłuj się".
To dopiero jest szok.  :o
Książkę tak czy inaczej polecam, zwłaszcza Kowalskim, Malinowskim i Piotrowskim.
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
A na kim Farage nie zostawia suchej nitki. Chyba nie było takie w parlamencie UE. I co z tego wynika, nic . U siebie przegrał wybory mimo ze taki sceptyk i umiejętnie potrafi "dowalić" swoim adwersarzom.

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 528
  • Venus as a goodboi
Najśmieszniejsze jest to, że przegrał dzięki sławetnym JOWom :D

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Bo wszystkie dzieci w Polsce wiedzą, że kotek mówi miau, piesek mówi hau, a Kukiz mówi jow.

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 875
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
Cytat: Tomasz Lipiński
Żaden wynik wyborów w Polsce nie jest i nie będzie dobry. Dlaczego? Ponieważ nie jesteśmy narodem, nie jesteśmy społeczeństwem, jesteśmy zbieraniną wrogich, nienawidzących się wzajemnie plemion. Każde z plemion kieruje się wyłącznie dobrem swojego plemienia; innym na pohybel! Ci, których taka sytuacja boli, są zbyt nieliczni. Znakomicie mobilizujemy się, gdy trzeba komuś zrobić na złość, dlatego do wyborów też idziemy na złość innym plemionom. Nie ma dialogu, nie ma poszukiwania wspólnego dobra, nie ma świadomości wspólnego interesu - dobre dla Polski jest tylko to, co dobre dla mnie i moich współplemieńców. Nienawiść zalewa nam mózgi, zaślepia, pozbawia rozsądku nawet tych, co zdawali się nie być tego rozsądku pozbawieni. Jesteśmy jak flotylla »Titaniców « na morzu nienawiści
BRRR BRRR DENG BRRR BRRR DENG!!!

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 367
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Cytat: Tomasz Lipiński
Żaden wynik wyborów w Polsce nie jest i nie będzie dobry. Dlaczego? Ponieważ nie jesteśmy narodem, nie jesteśmy społeczeństwem, jesteśmy zbieraniną wrogich, nienawidzących się wzajemnie plemion. Każde z plemion kieruje się wyłącznie dobrem swojego plemienia; innym na pohybel! Ci, których taka sytuacja boli, są zbyt nieliczni. Znakomicie mobilizujemy się, gdy trzeba komuś zrobić na złość, dlatego do wyborów też idziemy na złość innym plemionom. Nie ma dialogu, nie ma poszukiwania wspólnego dobra, nie ma świadomości wspólnego interesu - dobre dla Polski jest tylko to, co dobre dla mnie i moich współplemieńców. Nienawiść zalewa nam mózgi, zaślepia, pozbawia rozsądku nawet tych, co zdawali się nie być tego rozsądku pozbawieni. Jesteśmy jak flotylla »Titaniców « na morzu nienawiści

A, to ma nawet swoją nazwę.

Ecce homo sovieticus!
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
To już niestety od dawien dawna tak z nami jest. Wspaniale się jednoczymy gdy mamy wspólnego wroga, zbudowac razem niestety nie potrafimy nic fajnego. Zawsze pojawi sie jakiś "Macierewicz" który dostrzeże "w tym" drugie dno, spisek itp.  krótko mówiąc rozpocznie się ból dupy.
Mieliśmy powstania, mieliśmy i liberum veto. Mieliśmy Okrągły stół mamy i do dzisiaj próby "rozliczenia" tegoż. Wspaniale rozmontowaliśmy komunizm ale są przecież tacy którzy za wszelką cene muszą udowodnić ze zrobiliby to lepiej , tyle ze zazwyczaj nic nie robili. Zawsze kurwa komuś jest na tyle źle, ze komuś jest dobrze, ze nie potrafi przejść nad tym do porządku dziennego.

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Wspaniale rozmontowaliśmy komunizm

Nie dokładajmy sobie. Komunizm był niewydolny. A sami komuniści (w tym np mój były szef w PL) mieli kapitał by gładko wejść sobie w gospodarkę wolnorynkową. Ci z "Solidarności" to dziś klepią biedę. Dziękuję.
007

Offline Algiz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 470
Cytat: Tomasz Lipiński
Żaden wynik wyborów w Polsce nie jest i nie będzie dobry. Dlaczego? Ponieważ nie jesteśmy narodem, nie jesteśmy społeczeństwem, jesteśmy zbieraniną wrogich, nienawidzących się wzajemnie plemion. Każde z plemion kieruje się wyłącznie dobrem swojego plemienia; innym na pohybel! Ci, których taka sytuacja boli, są zbyt nieliczni. Znakomicie mobilizujemy się, gdy trzeba komuś zrobić na złość, dlatego do wyborów też idziemy na złość innym plemionom. Nie ma dialogu, nie ma poszukiwania wspólnego dobra, nie ma świadomości wspólnego interesu - dobre dla Polski jest tylko to, co dobre dla mnie i moich współplemieńców. Nienawiść zalewa nam mózgi, zaślepia, pozbawia rozsądku nawet tych, co zdawali się nie być tego rozsądku pozbawieni. Jesteśmy jak flotylla »Titaniców « na morzu nienawiści

A to ten sam Tomasz Lipiński, który śpiewał ...nie wierze politykom...? a później jak był w komitecie wyborczym PO sprzedał im piosenkę....jeszcze będzie przepięknie  i firmował kampanie własną twarzą  ?
« Ostatnia zmiana: 01 Cze, 2015, 09:51:28 wysłana przez Algiz »

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Dlaczego dajecie sobie wmówić, że jesteśmy podzieleni? Przecież to jest pierwsza zasada partii rządzących: Dziel i rządź.
Mamy żyć w przeświadczeniu, że my jesteśmy za tamtymi i Macierewicz to wcielone zło, a wy jesteście za tymi drugimi, i to Tusk i Komorowski zdradzili Polskę...
Tak na prawdę, oni pilnują własnych interesów, a my mamy być podzieleni, żeby oni sprawnie mogli realizować swoje interesy, wrzucając co jakiś czas tematy zastępcze, żeby forsować szkodliwe dla nas ustawy i doić nas, jak to miało miejsce do tej pory.
Nie jesteśmy żadnym wyjątkiem, tak samo działa to w każdym innym kraju na świecie, z tym, że standard życia jest inny.
W Polsce nie mam mowy o standardzie życia, bo podręcznik do ekonomii w tym miejscu podaje, że to dobra luksusowe.
Więc proponuję, się jednoczyć, a nie dzielić, wyłączyć TV i włączyć myślenie, i wierzyć, że są w Polsce prawdziwi patrioci, i że na jesieni będzie to miało odzwierciedlenie w wyborach do parlamentu.

Dużo pokoju życzę wszystkim.
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Wspaniale rozmontowaliśmy komunizm

Nie dokładajmy sobie. Komunizm był niewydolny. A sami komuniści (w tym np mój były szef w PL) mieli kapitał by gładko wejść sobie w gospodarkę wolnorynkową. Ci z "Solidarności" to dziś klepią biedę. Dziękuję.

To ze komunizm był niewydolny wiadomo od dawna ale aparat ucisku działał sprawnie niemal do końca. To ze u nas rozeszło sie to niemal bezkrwawo mozna uznac za mały cud. Nie sądzę więc ze było to takie proste i oczywiste, rozmontowanie i zmiana ustrojowa. Byc może z dzisiejszej perspektywy to tak wyglądało, trudno więc niektórym docenić to co się dokonało. W jakim kierunku to później poszło to już inna sprawa.

Posty połączone: 01 Cze, 2015, 10:13:13
Dlaczego dajecie sobie wmówić, że jesteśmy podzieleni? Przecież to jest pierwsza zasada partii rządzących: Dziel i rządź.
Mamy żyć w przeświadczeniu, że my jesteśmy za tamtymi i Macierewicz to wcielone zło, a wy jesteście za tymi drugimi, i to Tusk i Komorowski zdradzili Polskę...
Tak na prawdę, oni pilnują własnych interesów, a my mamy być podzieleni, żeby oni sprawnie mogli realizować swoje interesy, wrzucając co jakiś czas tematy zastępcze, żeby forsować szkodliwe dla nas ustawy i doić nas, jak to miało miejsce do tej pory.
Nie jesteśmy żadnym wyjątkiem, tak samo działa to w każdym innym kraju na świecie, z tym, że standard życia jest inny.
W Polsce nie mam mowy o standardzie życia, bo podręcznik do ekonomii w tym miejscu podaje, że to dobra luksusowe.
Więc proponuję, się jednoczyć, a nie dzielić, wyłączyć TV i włączyć myślenie, i wierzyć, że są w Polsce prawdziwi patrioci, i że na jesieni będzie to miało odzwierciedlenie w wyborach do parlamentu.

Dużo pokoju życzę wszystkim.

CZy się to Tobie podoba czy nie jesteśmy podzieleni. Problem IMO polega jednak na tym ze nie potrafimy różnić sie w zgodzie. Nie ma akceptacji dla inności innego sposobu postrzegania swiata. Czy tutaj czy w innych zakątkach, szczegolnie internetu. Gdy myślisz inaczej jesteś zaslepiony albo ułomny i to pada z ust takich ludzi jak chociażby Kukiz, Kaczyński i mogę wymieniać jeszcze długo. Wypowiedzi tego pierwszego czytałem wczoraj i mam dość. Odechciewa się rozmawiać .
« Ostatnia zmiana: 01 Cze, 2015, 10:13:14 wysłana przez commelina »

Offline Algiz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 470
Wspaniale rozmontowaliśmy komunizm


Nie no, my zrobiliśmy z komunistów prezydentów , ministrów , celebrytów i bogaczy, do dziś chowamy  ich z honorami ,chociaż do dziś nie wiemy gdzie są pochowane ich ofiary . Znacznie lepiej z komunistami poradziła sobie np; Rumunia , choć nic im to nie dało to przynajmniej gawiedź miała satysfakcję .