Autor Wątek: Co was ostatnio zszokowało?  (Przeczytany 1419272 razy)

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Zawsze znajdą sie te złe strony zawsze znajdzie sie ktoś komu coś nie bedzie pasowało, o tym właśnie pisałem.
Zawsze łatwiej krytykować. Obstawiam ze należy przebaczyć ale pamietać a przede wszystkim iśc do przodu. Nie chce się babrać kolejne 20 lat w tym co było i to roztrząsać. To zupełnie niczego nie daje, a po tylu latach to już nawet satysfakcji nie bedzie. To po co ? Dla sprawiedliwości dziejowej ?
« Ostatnia zmiana: 01 Cze, 2015, 10:45:36 wysłana przez commelina »

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 528
  • Venus as a goodboi
Moja licealna historyczka ujmowała to mniej więcej tak: "Kto miał dostęp do władzy, sprawnie wyczyścił swoje teczki - nie udało się to tylko tym, którym na tym nie zależało albo nigdy nie byli u władzy". Już 20 lat temu, gdy Korwin-Mikke chciał to robić, był to debilny pomysł, a co dopiero teraz...

Offline domas

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 640
  • Dziki osioł numer raz
    • Animus
Zszokowały mnie kursy walut w kantorze na dworcu we Wrocławiu:
https://www.dropbox.com/s/bt6hl1xtojnqr0s/2015-05-31%2015.03.19.jpg?dl=0

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
A ja proponuję chadzać na wybory i patrzeć się co będzie. Lewo-prawo - to nie ma najmniejszego znaczenia. Patrzcie im na ręce, spróbujcie przebić się przez pierwszą warstwę propagandowej papki i wyciągajcie wnioski. Nie lękajcie się, oni żywią się naszym strachem ;)

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 367
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Póki żyją socjaliści (a wraz z nimi idea przymusu zabierania pieniędzy ludziom, żeby napchać sobie kieszenie i dać innym), póty w Polsce nic się nie zmieni. ;)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 528
  • Venus as a goodboi
Póki żyją socjaliści (a wraz z nimi idea przymusu zabierania pieniędzy ludziom, żeby napchać sobie kieszenie i dać innym), póty w Polsce nic się nie zmieni. ;)
Nie wiem, czy śmiać się czy płakać, gdy takie rzeczy czytam... Za to święci są monetaryści w kieszeniach banków/prywatyzujący spółki, sprzedając je swoim kolesiom :D :D :D

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Póki żyją socjaliści (a wraz z nimi idea przymusu zabierania pieniędzy ludziom, żeby napchać sobie kieszenie i dać innym), póty w Polsce nic się nie zmieni. ;)
Zmieni się jeśli pozbędziemy się zawodników którzy szkodzą naszemu interesowi. Wtedy mnie to chuj, czy rządzą socjaliści, monetaryści, wegetarianie, czy inne przyjeby.
« Ostatnia zmiana: 01 Cze, 2015, 22:27:23 wysłana przez wrobelsparrow »

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 834
A ja proponuję chadzać na wybory i patrzeć się co będzie. Lewo-prawo - to nie ma najmniejszego znaczenia. Patrzcie im na ręce, spróbujcie przebić się przez pierwszą warstwę propagandowej papki i wyciągajcie wnioski. Nie lękajcie się, oni żywią się naszym strachem ;)

Chyba Ci żona patrzyła przez ramię. Jakoś tak nie po wróblowemu :D.
Paczki z głów!

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
A skąd, ja jestem niezmiernie umiarkowany w poglądach. Pod warunkiem, że umiarkowania nie mylimy z notoryczną patologią, która jest  nam na każdym kroku wmawiana jako norma ;)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 834
No, dobrze... Po prostu jak czytałem, to mi się nie Twój głos włączył ;).
Paczki z głów!

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Póki żyją socjaliści (a wraz z nimi idea przymusu zabierania pieniędzy ludziom, żeby napchać sobie kieszenie i dać innym), póty w Polsce nic się nie zmieni. ;)
Nie wiem, czy śmiać się czy płakać, gdy takie rzeczy czytam... Za to święci są monetaryści w kieszeniach banków/prywatyzujący spółki, sprzedając je swoim kolesiom :D :D :D

Przeczytałem sobie wczoraj program jednej z takich partii, mocno mi polecanej. Ponownie i chyba mocniej niż dotychczas, poczułem się jak, już nie potencjalny złodziej ale, czyniący ten proceder nagminnie, czyli ukrywający swe dochody na każdym kroku i wykorzystujący pracowników do granic przyzwoitości. Narzucanie mi związków zawodowych i takie tam.  Jakos tak nie po drodze mi z nimi ;) Jęsli jedyną sprawiedliwością jest zawyżanie podatków tym lepiej zarabiającym ( którzy swoją pracą a nie stanowiskiem kolesiowskim do tego doszli ) a liniowy to niesprawiedliwość to ja nie chce takich ludzi w rządzie.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 367
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Póki żyją socjaliści (a wraz z nimi idea przymusu zabierania pieniędzy ludziom, żeby napchać sobie kieszenie i dać innym), póty w Polsce nic się nie zmieni. ;)
Nie wiem, czy śmiać się czy płakać, gdy takie rzeczy czytam... Za to święci są monetaryści w kieszeniach banków/prywatyzujący spółki, sprzedając je swoim kolesiom :D :D :D

Najlepiej śmiej się i płacz jednocześnie :D możesz też pozdrowić swoich monetarystów przy okazji :P

BTW, tak jak napisał Wró - nie ważne, kto rządzi. Ważne, żeby było dobrze. Socjalizm nie sprawdza się jakoś od czasów Bismarcka... :D zatem może by w końcu spróbować czegoś innego.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Gdyby istniała partia, która zamiast wciskanie ideologii, robiła by zwyczajnie to co trzeba,  to by było coś... Utopia, ale pomarzyć można.

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 528
  • Venus as a goodboi
Szczególnie nie sprawdzał się w Stanach Zjednoczonych do czasów Reagana, który wprowadził liberalne reformy, od których zaczął się zastój ;) Tak samo nie sprawdza się w Niemczech czy Korei Południowej... Tylko u nas trzeba bronić interesów ludzi, którzy stali we właściwym miejscu w 1990 roku (czyli głównie dobrze poinformowanych partyjniaków), ewentualnie zachodnich spółek, banków i polskich obywateli rozliczających się na Cyprze.

Póki żyją socjaliści (a wraz z nimi idea przymusu zabierania pieniędzy ludziom, żeby napchać sobie kieszenie i dać innym), póty w Polsce nic się nie zmieni. ;)
Nie wiem, czy śmiać się czy płakać, gdy takie rzeczy czytam... Za to święci są monetaryści w kieszeniach banków/prywatyzujący spółki, sprzedając je swoim kolesiom :D :D :D

Przeczytałem sobie wczoraj program jednej z takich partii, mocno mi polecanej. Ponownie i chyba mocniej niż dotychczas, poczułem się jak, już nie potencjalny złodziej ale, czyniący ten proceder nagminnie, czyli ukrywający swe dochody na każdym kroku i wykorzystujący pracowników do granic przyzwoitości. Narzucanie mi związków zawodowych i takie tam.  Jakos tak nie po drodze mi z nimi ;) Jęsli jedyną sprawiedliwością jest zawyżanie podatków tym lepiej zarabiającym ( którzy swoją pracą a nie stanowiskiem kolesiowskim do tego doszli ) a liniowy to niesprawiedliwość to ja nie chce takich ludzi w rządzie.
Ja sądzę, że jeśli ktoś i tak dociągnie do tych 500 tys., 75% podatku z kwoty, która jest ponad tę sumę to nie jest aż takie łupiestwo - tego rzędu sumy zarabiają głównie właściciele/prezesi firm, kancelarii (gdzie taka osoba tylko sygnuje wszystko swoim nazwiskiem) - większość osób z tej grupy korzysta z infrastruktury fundowanej z podatków bardziej niż szary obywatel. Dalej będą żyli w dużym komforcie, najwyżej będą musieli pracować rok na nowego Bentleya, nie trzy miesiące. I nie tyle o to tak bardzo tej partii chodzi (zgaduję, że chodzi o RAZEM), co o to, by zaczęto przestrzegać prawa pracy (np. wielu pracodawców nie wypłaca pensji w terminie). Razem staje po stronie prekariatu, ludzi, którzy pracują za minimalną krajową czy na umowach śmieciowych, mających rodziny do utrzymania. I nie sądzę, że jako przedsiębiorca, powinieneś poczuć się urażony, bo to nie jest otwarcie jakiejś wojny klasowej, tylko okrzyk "halo, w Polsce nie ma klasy średniej i jeśli zostawimy sytuację w miejscu, nic się nie zmieni", a gwałtownie starzejące się społeczeństwo nie pozwala nam na zostanie call center/sweat shopem Europy, bo zdecydowanie lepiej jest inwestować w edukację, własną technologię, innowacje. Tak samo taniej jest inwestować w prewencję chorób niż leczenie, jak to się teraz dzieje w służbie zdrowia. Zastrzyk pieniędzy z progresywnych podatków pozwoli finansować NFZ z budżetu, odejdą składki - więcej kasy w kieszeniach pracowników, zarazem odejdzie cała związana z tym biurokracja, kto będzie chciał prywatnie, to będzie osobno płacił składki prywatnie, czyli zarazem nie będzie robił kosztów w NFZ'cie idąc na leczenie do prywatnej kliniki. To są dobre pomysły wymagające tylko precyzyjnego ustawodawstwa. Teoretycznie to powinno działać tak, że nawet, jeśli będziesz zmuszony płacić większe podatki, to i więcej ludzi będzie stać na to, by sobie odłożyć na Skervesena i będziesz miał więcej klientów. :D Oczywiście w praktyce tak nie będzie, bo to dość mała grupa docelowa i pewnie większość klientów i tak jest spoza Polski, ale rozszerzając ten model na cały kraj, będzie to stymulujące dla gospodarki. Większa klasa średnia będzie więcej wydawała na konsumpcję. Wyższy poziom życia i edukacji - inwestycja w przyszłe pokolenia.



Abstrahując od tego mojego interwencjonistyczn ego minimanifestu i odniesienia do Razem, ekonomia nie jest nauką ścisłą. Może knypek z nowoczesna.pl (jak to ujął bodajże Miller "sweatshop.pl"), właściciel InPostu, który słynie jako jeden z najgorszych pracodawców w Polsce i dzięki temu, że traktuje się tam pracowników jak śmieci, mogli wygrać przetarg z Pocztą Polską i dzięki temu możemy odbierać pisma sądowe w pobliskim lombardzie będzie twierdził inaczej, ale często mam wrażenie, że mało kto wychodzi poza neoliberalne dogmaty, a powinno to się robić, bo to tego typu podejście wpieprzyło świat w ostatni kryzys, Polskę w gigantyczny dług publiczny i rozpieprzyło wiele często sprawnie działających zakładów pracy w niebyt.
« Ostatnia zmiana: 02 Cze, 2015, 10:35:31 wysłana przez gizmi7 »

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Bo na pewno każdy duży przedsiębiorca będzie chciał wtedy rozliczać się w Polsce.   :facepalm:

Offline Przychlast

  • Pr0
  • Wiadomości: 822
Bo na pewno każdy duży przedsiębiorca będzie chciał wtedy rozliczać się w Polsce.   :facepalm:

RAZEM chce ukrócić transfer podatków do tzw Rajów. Pan Brzoska, prezes InPostu rozlicza się na Cyprze, tak jak wszystkie wielkie korpo, które zatrudniają masę ludzi z wyższym wykształceniem. Kto ufundował wyższe wykształcenie tych ludzi? InPost czy tysiące pielęgniarek, górników, kasjerów i nauczycieli?

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 591
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
BTW, tak jak napisał Wró - nie ważne, kto rządzi. Ważne, żeby było dobrze. Socjalizm nie sprawdza się jakoś od czasów Bismarcka... :D zatem może by w końcu spróbować czegoś innego.
Ale tym razem na pewno sie uda, trzeba probowac do skutku! :)

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Bo na pewno każdy duży przedsiębiorca będzie chciał wtedy rozliczać się w Polsce.   :facepalm:

RAZEM chce ukrócić transfer podatków do tzw Rajów. Pan Brzoska, prezes InPostu rozlicza się na Cyprze, tak jak wszystkie wielkie korpo, które zatrudniają masę ludzi z wyższym wykształceniem. Kto ufundował wyższe wykształcenie tych ludzi? InPost czy tysiące pielęgniarek, górników, kasjerów i nauczycieli?

To niech obniżą podatki tutaj zamiast je podwyższać.

Offline Przychlast

  • Pr0
  • Wiadomości: 822
Bo na pewno każdy duży przedsiębiorca będzie chciał wtedy rozliczać się w Polsce.   :facepalm:

RAZEM chce ukrócić transfer podatków do tzw Rajów. Pan Brzoska, prezes InPostu rozlicza się na Cyprze, tak jak wszystkie wielkie korpo, które zatrudniają masę ludzi z wyższym wykształceniem. Kto ufundował wyższe wykształcenie tych ludzi? InPost czy tysiące pielęgniarek, górników, kasjerów i nauczycieli?

To niech obniżą podatki tutaj zamiast je podwyższać.


Kajmany dalej pewnie będą miały niższe. Albo, nie wiem, Monaco. Z resztą, z czego ma się utrzymać Państwo, RZECZPOSPOLITA, jak nie z podatków?

I mój ulubiony argument: jak myślicie, gdzie są niższe podatki; W Szwecji czy Somalii?

Offline bandit112

  • Gaduła
  • Wiadomości: 305
Szczególnie nie sprawdzał się w Stanach Zjednoczonych do czasów Reagana, który wprowadził liberalne reformy, od których zaczął się zastój ;) Tak samo nie sprawdza się w Niemczech czy Korei Południowej... Tylko u nas trzeba bronić interesów ludzi, którzy stali we właściwym miejscu w 1990 roku (czyli głównie dobrze poinformowanych partyjniaków), ewentualnie zachodnich spółek, banków i polskich obywateli rozliczających się na Cyprze.

Póki żyją socjaliści (a wraz z nimi idea przymusu zabierania pieniędzy ludziom, żeby napchać sobie kieszenie i dać innym), póty w Polsce nic się nie zmieni. ;)
Nie wiem, czy śmiać się czy płakać, gdy takie rzeczy czytam... Za to święci są monetaryści w kieszeniach banków/prywatyzujący spółki, sprzedając je swoim kolesiom :D :D :D

Przeczytałem sobie wczoraj program jednej z takich partii, mocno mi polecanej. Ponownie i chyba mocniej niż dotychczas, poczułem się jak, już nie potencjalny złodziej ale, czyniący ten proceder nagminnie, czyli ukrywający swe dochody na każdym kroku i wykorzystujący pracowników do granic przyzwoitości. Narzucanie mi związków zawodowych i takie tam.  Jakos tak nie po drodze mi z nimi ;) Jęsli jedyną sprawiedliwością jest zawyżanie podatków tym lepiej zarabiającym ( którzy swoją pracą a nie stanowiskiem kolesiowskim do tego doszli ) a liniowy to niesprawiedliwość to ja nie chce takich ludzi w rządzie.
Ja sądzę, że jeśli ktoś i tak dociągnie do tych 500 tys., 75% podatku z kwoty, która jest ponad tę sumę to nie jest aż takie łupiestwo - tego rzędu sumy zarabiają głównie właściciele/prezesi firm, kancelarii (gdzie taka osoba tylko sygnuje wszystko swoim nazwiskiem) - większość osób z tej grupy korzysta z infrastruktury fundowanej z podatków bardziej niż szary obywatel. Dalej będą żyli w dużym komforcie, najwyżej będą musieli pracować rok na nowego Bentleya, nie trzy miesiące. I nie tyle o to tak bardzo tej partii chodzi (zgaduję, że chodzi o RAZEM), co o to, by zaczęto przestrzegać prawa pracy (np. wielu pracodawców nie wypłaca pensji w terminie). Razem staje po stronie prekariatu, ludzi, którzy pracują za minimalną krajową czy na umowach śmieciowych, mających rodziny do utrzymania. I nie sądzę, że jako przedsiębiorca, powinieneś poczuć się urażony, bo to nie jest otwarcie jakiejś wojny klasowej, tylko okrzyk "halo, w Polsce nie ma klasy średniej i jeśli zostawimy sytuację w miejscu, nic się nie zmieni", a gwałtownie starzejące się społeczeństwo nie pozwala nam na zostanie call center/sweat shopem Europy, bo zdecydowanie lepiej jest inwestować w edukację, własną technologię, innowacje. Tak samo taniej jest inwestować w prewencję chorób niż leczenie, jak to się teraz dzieje w służbie zdrowia. Zastrzyk pieniędzy z progresywnych podatków pozwoli finansować NFZ z budżetu, odejdą składki - więcej kasy w kieszeniach pracowników, zarazem odejdzie cała związana z tym biurokracja, kto będzie chciał prywatnie, to będzie osobno płacił składki prywatnie, czyli zarazem nie będzie robił kosztów w NFZ'cie idąc na leczenie do prywatnej kliniki. To są dobre pomysły wymagające tylko precyzyjnego ustawodawstwa. Teoretycznie to powinno działać tak, że nawet, jeśli będziesz zmuszony płacić większe podatki, to i więcej ludzi będzie stać na to, by sobie odłożyć na Skervesena i będziesz miał więcej klientów. :D Oczywiście w praktyce tak nie będzie, bo to dość mała grupa docelowa i pewnie większość klientów i tak jest spoza Polski, ale rozszerzając ten model na cały kraj, będzie to stymulujące dla gospodarki. Większa klasa średnia będzie więcej wydawała na konsumpcję. Wyższy poziom życia i edukacji - inwestycja w przyszłe pokolenia.



Abstrahując od tego mojego interwencjonistyczn ego minimanifestu i odniesienia do Razem, ekonomia nie jest nauką ścisłą. Może knypek z nowoczesna.pl (jak to ujął bodajże Miller "sweatshop.pl"), właściciel InPostu, który słynie jako jeden z najgorszych pracodawców w Polsce i dzięki temu, że traktuje się tam pracowników jak śmieci, mogli wygrać przetarg z Pocztą Polską i dzięki temu możemy odbierać pisma sądowe w pobliskim lombardzie będzie twierdził inaczej, ale często mam wrażenie, że mało kto wychodzi poza neoliberalne dogmaty, a powinno to się robić, bo to tego typu podejście wpieprzyło świat w ostatni kryzys, Polskę w gigantyczny dług publiczny i rozpieprzyło wiele często sprawnie działających zakładów pracy w niebyt.


Ahh... i jak za starych, dobrych czasów sylkisa :'( ;)

Spoiler

Offline Algiz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 470
Kto ufundował wyższe wykształcenie tych ludzi? InPost czy tysiące pielęgniarek, górników, kasjerów i nauczycieli?

Chyba nikt z tej grupy bo wszyscy żyli z budżetu , a górnictwo było dotowane .

A wysokość podatków w Szwecji i Somali to nie to samo . Ważne ile państwo oferuje w zamian za podatki.
« Ostatnia zmiana: 02 Cze, 2015, 11:45:01 wysłana przez Algiz »

Offline Przychlast

  • Pr0
  • Wiadomości: 822
Kto ufundował wyższe wykształcenie tych ludzi? InPost czy tysiące pielęgniarek, górników, kasjerów i nauczycieli?

Chyba nikt z tej grupy bo wszyscy żyli z budżetu , a górnictwo było dotowane .

A wysokość podatków w Szwecji i Somali to nie to samo . Wazne ile państwo oferuje w zamian za podatki.

 No dobrze, ile oferuje Somalia, a ile Szwecja? :D

Nikt z tej grupy.. Czyli praca nauczycieli, górników, etc jest nic nie warta, te grupy zawodowe nie płacą podatków itd?

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
I były 13 i czternastki i nie myślę tu o małoletnich prostytutkach z Tajlandii. Dla mnie totalny absurd ekonomiczny.
Ja nie przeczę ze część z postulatów jest jak najbardziej słuszna. Samego mnie wkurwiają absurdalne płace w bankach i innych molochach Chodzi mi oczywiście o karde mocno kierowniczą ) . Nie wiem kto to ustala i skąd to sie bierze ale IMO są nieadekwatne jak i zarobki piłkarzy i aktorów w reklamach, za co później i tak zapłaci gawiedź w produkcie. Tak samo absurdalne są dla mnie koszty pracy.
Tutaj wraca mój nieśmiertelny przyjaciel ZUS i pytanie dlaczego muszę na to płacić. Gdybym te same pieniądze wpłacał na prywatne instytucje ubezpieczeniowe stałbym jak przysłowiowy górnik za Gierka.
Idee fixe jest to ze te podatki pójdą na zwiększenie funduszu zdrowia czy czegokolwiek z tym związanego. Zwyczajnie już w to nie uwierzę. Rozdawnictwo nigdy się nie sprawdziło. Owszem państwo powinno zadbać o najbiedniejszych i tych zwyczajnie nie przystposowanych ale też bez przesady. Uważam ze trzeba podać wędkę a nie rybę.
Co do Inpostu,wszedzie panowie w każdej partii w każdym otoczeniu znajdzie się jakaś menda.
« Ostatnia zmiana: 02 Cze, 2015, 11:59:53 wysłana przez commelina »

Offline Algiz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 470
Kto ufundował wyższe wykształcenie tych ludzi? InPost czy tysiące pielęgniarek, górników, kasjerów i nauczycieli?

Chyba nikt z tej grupy bo wszyscy żyli z budżetu , a górnictwo było dotowane .

A wysokość podatków w Szwecji i Somali to nie to samo . Wazne ile państwo oferuje w zamian za podatki.

 No dobrze, ile oferuje Somalia, a ile Szwecja? :D

Nikt z tej grupy.. Czyli praca nauczycieli, górników, etc jest nic nie warta, te grupy zawodowe nie płacą podatków itd?
Płacą podatki mimo że ich pensje pochodzą z podatków i to jest chore , w normalnym świecie takie rzeczy nazywa się podwójnym księgowaniem i to jest zwykły wałek . Z  każdego podatku państwo zabiera lwią część na obsługę własną , zasiłki dla bezrobotnych pochodzą z podatków , więc na huj bezrobotni płacą podatki ? Pewnie po to żeby mogła się z nich utrzymać przerośnięta banda darmozjadów .

Tylko jak jest długi majowy weekend to oni mogą świętować bo mają pensje z budżetu, ja mam wtedy tydzień w plecy i pensję o 25% mniejszą .
« Ostatnia zmiana: 02 Cze, 2015, 12:06:13 wysłana przez Algiz »

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Śp teściowa płaciła podatek tzn nie płaciła bo kwota wolna od podatku ale rozliczyć sie musiała co samo przez sie jest idiotyzmem a dostawała 450 zł renty. I to nie Tusk ani Kaczyński ustalali. Zodyn za to sie niechciał brać, a teraz stają w imieniu rencistów i emerytów , zenada i kpina.