Autor Wątek: Co was ostatnio zszokowało?  (Przeczytany 1411165 razy)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 828
Odp: Co was ostatnio zszokowało?
« Odpowiedź #125 21 Cze, 2010, 12:00:22 »
To jest jeszcze nic, z tyłu, przy głównej drodze na tle tej budowli są widoczne słowiańskie osady z gówna i patyków ludności endemicznej. To dopiero żałośnie wygląda. Takie coś pośrodku wsi pierdolnęli. Nie rozumiem idei zupełnie, ale co tu rozumieć...

No, a cóż mieli począć z tonami pozostałości po pielgrzymkach? ;) Ciekawe na co poszedł papier toaletowy...
Byłem tam o-o-o, albo i dawniej, w trakcie budowy - zapowiadało się ciekawiej... Mam tylko nadzieję, Vroo, że odnalazłeś tam to, czego szukałeś ;)

Pomieszanie nazistowskiego rozmachu i socrealistycznego monumentalizmu...
A do stolycy mam jakieś 230km, wiec nie będę tego potworka zbyt często ogladać.

A to akurat pasuje do naszej szanownej stolicy, chciał-nie chciał.
Paczki z głów!

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Co was ostatnio zszokowało?
« Odpowiedź #126 21 Cze, 2010, 12:04:26 »
Mając tyle sił i środków zbudować coś, co schlebia gustowi starej Malinoskiej spod Wielborza? Opera w Sidney wszystkim kojarzy się pozytywnie i jednoznacznie z Sidney, chociaż wzbudzała jeszcze 30 lat temu wielkie kontrowersje. A Licheń? No, błagam... Idealnie odzwierciedla te prymitywne wierzenia zwane dla dodania im powagi religią katolicką - wielki, ponury, przaśny, wulgarny, z przerośniętym ego.


Cytuj
Mam tylko nadzieję, Vroo, że odnalazłeś tam to, czego szukałeś

Ależ oczywiście, umocniłem się w przekonaniach ;)

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 500
Odp: Co was ostatnio zszokowało?
« Odpowiedź #127 21 Cze, 2010, 12:26:47 »
( Obraz usunięty.)
wyglada jak jakis w chuj niedorobiony zikkurat, z nadbudowana falliczna kopula, ktora normalnie wyglada tak, jakby miala sie otwierac i wystrzeliwac pociski w ramach tarczy antyrakietowej :p
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 875
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
Odp: Co was ostatnio zszokowało?
« Odpowiedź #128 22 Cze, 2010, 00:31:23 »
I moze o to chodzi - ma odstraszać samym wygladem potencjalnych arabskich terrorystów :D
BRRR BRRR DENG BRRR BRRR DENG!!!

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: Co was ostatnio zszokowało?
« Odpowiedź #129 22 Cze, 2010, 00:43:50 »
Idealnie odzwierciedla te prymitywne wierzenia zwane dla dodania im powagi religią katolicką - wielki, ponury, przaśny, wulgarny, z przerośniętym ego.

Szczególnie jeżeli skonfrontujemy tezę o prymitywności religii Chrześcijańskiej z myślą chociażby Św. Augustyna czy Św. Tomasza z Akwinu ;)

Stereotypy to niebezpieczna sprawa, lepiej się ich wystrzegać kiedy tylko jest to możliwe.

A co do Lichenia..no cóż nie każdemu katolikowi się to podoba(bo katolicy jak sami ludzie, są bardzo różni) ale komiksy na ścianach świątyń są chyba po prostu znakami czasu. Sam widziałem jak w pewnym mało-miasteczkowym kościele przepiękne stuletnie freski zastąpiono komiksem. Czemu? Bo zapłacić nie do końca wykwalifikowanemu "artyście" było taniej, niż odrestaurować zniszczone freski. A że ludzie prości, to i nowe "kolorowe obrazki" im się spodobały.

I teraz coby nie offtopować, rzecz która mnie zszokowała i zachwyciła, wprawiając niejako w osłupienie  - znajdowała się na sklepieniu Rzymskiego "IL Gesu":





Połączenie fresku i płaskorzeźby tworzy iluzje przestrzeni, trójwymiarowości. Abstrahując od tego czy ktos jest wierzący czy nie, to jest niesamowite.
« Ostatnia zmiana: 22 Cze, 2010, 01:03:40 wysłana przez Radek M »
No pain No gain !

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 875
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
Odp: Co was ostatnio zszokowało?
« Odpowiedź #131 24 Cze, 2010, 00:47:55 »


Cud architektury... Ze śmieci z kubła obok hamburgerowni można złożyć cos podobnego...
« Ostatnia zmiana: 24 Cze, 2010, 00:50:16 wysłana przez theremin »
BRRR BRRR DENG BRRR BRRR DENG!!!

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 502
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Odp: Co was ostatnio zszokowało?
« Odpowiedź #132 24 Cze, 2010, 10:50:37 »
Dosłownie przed chwilą.
I nie, nie śmierdzi :D
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 875
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
Odp: Co was ostatnio zszokowało?
« Odpowiedź #133 24 Cze, 2010, 11:18:32 »
Ale że niby co? Bo mam rozdziałkę 1024x768 i w zaden sposób nie mogę podejrzeć powiekszenia, za każdym razem mam uciętą oznaczoną część.
BRRR BRRR DENG BRRR BRRR DENG!!!

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 502
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Odp: Co was ostatnio zszokowało?
« Odpowiedź #134 24 Cze, 2010, 11:38:39 »
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 875
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
Odp: Co was ostatnio zszokowało?
« Odpowiedź #135 25 Cze, 2010, 09:56:00 »
Najs. :D
BRRR BRRR DENG BRRR BRRR DENG!!!

Offline Guziel

  • Gaduła
  • Wiadomości: 138
  • Du Doppelgänger, du bleicher Geselle!
Odp: Co was ostatnio zszokowało?
« Odpowiedź #136 29 Cze, 2010, 10:01:33 »
Mnie szokuje polska scena polityczna. Backup prezydenta, no tego jeszcze nigdzie nie bylo...
"Szczęk broni w imię boże. Jeszcze jedno słowo. Zapamiętaj na zawsze..."

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 875
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
« Ostatnia zmiana: 01 Lip, 2010, 14:10:35 wysłana przez theremin »
BRRR BRRR DENG BRRR BRRR DENG!!!

Offline sobek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 497
  • Cornford Fanboy
Odp: Co was ostatnio zszokowało?
« Odpowiedź #138 01 Lip, 2010, 13:20:57 »

 :facepalm: :facepalm: :facepalm:

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
Odp: Co was ostatnio zszokowało?
« Odpowiedź #139 05 Lip, 2010, 19:04:23 »
One Time jest zajebiste :D
do widzenia.

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
Odp: Co was ostatnio zszokowało?
« Odpowiedź #140 09 Lip, 2010, 00:55:29 »
Znajomy, praktykant w szpitalu ostatnio brał udział w operacji usunięcia butelki do karmienia dzieci z odbytnicy. :o

Jego komentarz na temat:
"I w ogóle to koleś jeszcze połknął smoczek od tego. Nie wiem, może myślał że sie spotkają." :D


Offline tomus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 291
Odp: Co was ostatnio zszokowało?
« Odpowiedź #142 14 Lip, 2010, 13:24:10 »
       :devil:

Offline Wesoły Szatan

  • Gaduła
  • Wiadomości: 107
Odp: Co was ostatnio zszokowało?
« Odpowiedź #143 14 Lip, 2010, 14:30:50 »
Polski duch idzie z postępem, nie ma co.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 828
Odp: Co was ostatnio zszokowało?
« Odpowiedź #144 21 Lip, 2010, 13:59:25 »
http://technowinki.onet.pl/wiadomosci/zobacz-marsa-w-takiej-rozdzielczosci-ze-widac-slad,1,3321980,artykul.html

Nie takie w kij dmuchał...



Edyta: Przy okazji przesłuchiwania ścieżki do Listy Schindlera,
Spoiler

znalazłem taki filmik, który mię faktycznie zszokował. Na tyle, że fotka z 1:10 mnie prześladuje (więc może nie oglądajcie?)...
Paczki z głów!

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Co was ostatnio zszokowało?
« Odpowiedź #145 21 Lip, 2010, 14:48:47 »
Oryginał tego zdjęcia znajduje się w warszawskim archiwum historycznym. Zostało przechwycone przez polski ruch oporu w 1942r. Wysłał je najwyraźniej zadowolony z dobrze wykonanej roboty żołnierz Einsatzgruppen dokonującej czystek etnicznych pod Kijowem. Podpis na rewersie zdjęcia: "Ukraine 1942 - Judenaktion in Iwangorod".

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 828
Odp: Co was ostatnio zszokowało?
« Odpowiedź #146 21 Lip, 2010, 14:52:20 »
Zadumał się ja. Dzięks, Wróó, za pakiet informacji.

W sumie, to robili sobie zdjęcia też np. z wisielcami. Uśmiechnięci. Podobno człowiek odruchowo uśmiecha się do zdjęcia...
Paczki z głów!

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Co was ostatnio zszokowało?
« Odpowiedź #147 28 Lip, 2010, 05:11:57 »
@ MrJ - artykuł napisany skrajnie tendencyjnie. To, co autor tekstu opisuje w niniejszym, to GŁUPOTA, a nie jakieś "nowinkowe" przymioty, o których istnieniu nie jest świadom "zszokowany" czytelnik. Źle pojęte drobnomieszczaństwo było, jest i będzie;)

A co do filmu - to wiesz - jest to tylko dziecko, czyli nie w pełni ukształtowana istota ludzka. Jeśli zagryzie jego/ją bullterrier, albo wpadnie pod tramwaj - naprawdę nie będę rozpaczał. Ewolucja znów odniesie tryumf eliminując z puli debilne geny. Gorzej, jeśli z takiego czegoś wyrośnie duży debil. I naprawdę na istotę postrzegania tej drażliwej kwestii nie mają tu wpływu moje sportowe sympatie.

@ Wuj Batman

Oto niewykadrowane zdjęcie wspomniane powyżej.  Kobieta z dzieckiem, powodowana instynktem samozachowawczym, ucieka z grobu - przynajmniej na taką interpretację zdjęcia natrafiłem kiedyś. Jestem ciekaw, czy taki obrazek w ogóle teraz kogoś szokuje?



 
« Ostatnia zmiana: 28 Lip, 2010, 05:35:06 wysłana przez wrobelsparrow »

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 828
Odp: Co was ostatnio zszokowało?
« Odpowiedź #148 28 Lip, 2010, 09:15:35 »
@ Wuj Batman

Oto niewykadrowane zdjęcie wspomniane powyżej.  Kobieta z dzieckiem, powodowana instynktem samozachowawczym, ucieka z grobu - przynajmniej na taką interpretację zdjęcia natrafiłem kiedyś. Jestem ciekaw, czy taki obrazek w ogóle teraz kogoś szokuje?

Od czasu powicia dziecięcia (w mojej aktywnej obecności zresztą)  - zupełnie inaczej patrzę na kwestie związane z tzw. życiem i jego ochroną. Dopiero teraz wiem ile to trzeba, żeby z jednej komórki wyhodować samodzielną istotę, która w wieku ca. 25lat pójdzie w świat. Na zasadzie: atakujesz moje dziecko - będę bronił, łącznie z zabiciem. Jesteś pedofilem - uważam za usprawiedliwione zajebać cię na miejscu.

Śmiało wysuwam wręcz tezę: dopiero mając własne dzieci wiesz, co to życie. Czyli odpowiedzialność za kogoś, nie tylko siebie. Wszystkie wcześniejsze problemy, trudności - to naprawdę pikuś.

Czy obrazek teraz szokuje? Czarno-biały, nie ma krwi, flaków, mózgu na obiektywie. Statyczny. A, że tylko: co człowiek może człowiekowi zgotować?...
Nie, raczej nie...

Jestem pesymistą w kwestii kierunku rozwoju mentalnego naszej rasy.

Mały edek:
http://wiadomosci.onet.pl/1620437,1292,1,dobry_g_ring,kioskart.html
« Ostatnia zmiana: 28 Lip, 2010, 09:52:32 wysłana przez wuj Batman »
Paczki z głów!

Offline m4ody

  • Pr0
  • Wiadomości: 516
    • http://www.rotengeist.pl
Odp: Co was ostatnio zszokowało?
« Odpowiedź #149 28 Lip, 2010, 11:04:31 »
Aż ciężko uwierzyć, że człowiek (jesli tych gnojów można tak nazwać) jest zdolny do takiego okrucieństwa! Kurwa jestem zdruzgotany  :(
Leweoczkomisiarysia