Autor Wątek: Digidesign Eleven Rack Guitar Multi Effects Processor  (Przeczytany 122600 razy)

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
To wszyscy macie taki sam problem z softem dołączonym do 11R?
Może wystarczy przed instalacją otworzyć zawartość płyty kliknąć plik exe, właściwości, i ustawić tryb zgodności z Windows XP S.P.3 albo Vista??
Próbował ktoś?
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 772
Sprawdzę, jednakże Lordzik zagadał z supportem, to nie wspomnieli o takiej opcji. Podobno te 2-warstwowe DVD są wadliwie wyprodukowane.
Paczki z głów!

Offline SakulK

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 51
u mnie nie było problemów z instalacją ani działaniem PT, sterowników do ER czy ERXP :) Windows 7 x64 user

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
No i dupa zbita, przyszedł dziś 11R.
Podłączyłem sprzęt, wszystko elegancko hula, brzmienia dupę urywają, wszystko ładnie pięknie, trololo.
Więc myślę sobie, zostaje u mnie... no to wziąłem Pro Tools, podłączyłem 11R do USB i... umarł.
Jeden wielki pisk, syk, i regularnie powtarzające się trzaski.
Spanikowałem trochę, bo urządzenie wypożyczone ( w panice nawet napisałem do Zorro) ale wziąłem 3 głębokie wdechy i po 2 próbach przywrócenia ustawień fabrycznych, wszystko zaczęło śmigać jak złoto.
Ok.
Ponownie podpinam 11R do kompa przez USB i... dupa blada, znów zdechł. Piski, syki i trzaski.
Nie pomogło wypięcie kabla USB, trzeba było znów przywracać ustawienia fabryczne.

W zasadzie to miałem napisać w temacie: "Co was najbardziej wkurwia." Ale tu jest chyba bardziej na miejscu.
Ktoś miał podobne doświadczenia? Znalazł rozwiązanie? Chce się nim ze mną podzielić?

Moje marzenia o nowym sprzęcie poszły się paść. :(

Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline walus349

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 10
U mnie po podłączeniu do usb wszystko hula, nie sprawdzałem jeszcze z Pro Tools-em, używam na razie Reaper.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Dziwne. Próbowałeś zmieniać Digital Clock (44,1khz, 48khz, etc.)? Możesz to zrobić w PT albo w Panelu Sterowania.

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Podłączasz i robisz restart. Przynajmniej tak jest na Macu. Po uśpieniu,/shut downie kompa 11R (i wszystkie inne interfejsy Avida) znika bezpowrotnie z sytemu.

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
@Mondomg, @Yony, próbowałem wszystkiego, przewaliłem już tych cyfr tyle, że dosyć swobodnie się po nich poruszam.
Ale... przeinstalowałem Windows z XP na 7, i Pro Tools już zaskoczył bez problemu, ale 11R dalej ma takie same objawy gdy tylko podepnie się go pod USB.
Wszystko jest normalnie kiedy urządzenie działa jako standalone, ale już wszystko jest załatwione i dostanę jeszcze jeden egzemplarz na wymianę.
Jeśli zagra, to zostaje ze mną, bo jest wart każdej wydanej złotówki.
Pierwsza, bardzo ważna moim zdaniem rzecz, to uczucie, że nie gra się na urządzeniu cyfrowym, tylko na najprawdziwszym lampowym wzmacniaczu, po chwili z powrotem przepiąłem Line 6 i różnica jest bardzo odczuwalna.

To tyle z pierwszych wrażeń. Jestem jak najbardziej na tak, mam nadzieję, że te dziwne akcje z USB, to wina wadliwego egzemplarza i z drugim urządzeniem takie same historie się nie powtórzą.

Swoją drogą 11R to takie hula-hop na ten rok jeśli chodzi o sprzęt gitarowy, nie?
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 772
Pierwsza, bardzo ważna moim zdaniem rzecz, to uczucie, że nie gra się na urządzeniu cyfrowym, tylko na najprawdziwszym lampowym wzmacniaczu

Potwierdzam! Producent się tym właśnie chwali już od kartonu ;).
Paczki z głów!

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Mondo i jak tam te obiecane dumsladżowe próbki?
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Mondo i jak tam te obiecane dumsladżowe próbki?



A tak na poważnie - dopiero jutro będę miał czas siąść coś pograć po ludzku, może coś wrzucę.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 772
I ma jelly! Who the fakk iz Lucek?! ;)
Paczki z głów!

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Lucek to mój basista, razem z Robem kręcimy kapelę.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 772
Aaa, to wybaczam, a raczej: poświęcam naszą wierność na ołtarzu sztuki!

Spoiler
Paczki z głów!

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Ależ wy macie perypetie z tym elevenem.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Ale PT powinien też działczyć bez problemu. :D
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
U mnie po podłączeniu do usb wszystko hula, nie sprawdzałem jeszcze z Pro Tools-em, używam na razie Reaper.

No Ok, ale w Pro Tools, 11R będzie działał również jako interfejs, i w dużej mierze na tym mi zależy, łatwo steruje się urządzeniem z poziomu interfejsu.
Kręcenie gałami w urządzeniu, jest już mniej przyjemne. Oczywiście to kwestia czasu żeby się przestawić, ale ja tam wygodnicki jestem.
Po co mam marnować miesiąc na coś, co mogę zrobić w tydzień?

Poza tym, to usterka, którą firma bezwzględnie powinna się zająć.
To nie jest urządzenie za 500 zeta, gdzie można przymknąć oko na ewentualne niedoróbki.
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline walus349

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 10
Jasne, że tak, właśnie wczoraj zainstalowałem Pro tool-sa, wszystko jest w pożądku. Mam nadzieje, że Ci się wyjaśni ta sprawa, bo 11r, to świetne urządzenie. 

Pozdrówki

Offline crushingattack

  • Gaduła
  • Wiadomości: 280

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Kryho chyba i Gałek majom jeszcze.

Offline Bielack

  • Gaduła
  • Wiadomości: 177
    • Blog pozycjonera
Mnie strasznie korci PT i jego podobno świetna współpraca z 11R. Ale co któryś z kolegów ma problem z PT, to może najpierw trzeba w iMaca zainwestować?
Moje muzowanie.

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Niekoniecznie w Maca (choć to zawsze wydaje się być dobrym wyborem :P) ale na bank stawiając komputer pod PT ogarnąć jakąś listę zgodności sprzętowej. Wiem, że dla userów Apple'a takie coś istnieje, nie wiem czy dla PC-tów.

Offline walus349

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 10
Dokładnie, plus może się okazać że imac na c2d będzie miał dużo gorszą wydajność niż lapek na i3 z chipsetem który nie powoduje konfliktów przy urządzeniach audio. I tak uważam że Pt to mało wydajny system, no może w najnowszej wersji jest jakaś poprawa. W każdym razie u mnie 11R działa super z laptopem i Pt.

Offline Bielack

  • Gaduła
  • Wiadomości: 177
    • Blog pozycjonera
Zakupiłem dwa lata temu Dell XPS M1330 i lubimy się na tyle, że żal było by mi się z nim rozstawać. Być może to szansa dla mnie?
PT chodzi sprawniej pod Windows7 niż WinXP, prawda? Z POD Studio mam kompletnie odwrotnie.
PS.
Myślałem o takim iMacu na procku i5.
« Ostatnia zmiana: 21 Lip, 2011, 01:28:57 wysłana przez Bielack »
Moje muzowanie.

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Zajebisty sprzęt. Mój friend ma takiego i5 tylko 27". Potrafi mieć otwartego iTunesa, z którego leci muza, obrabiać rastra w Photoshopie, w tle uruchomionego Illustratora, w Final Cut właśnie renderuje się mov do avi, ściąga pocztę i pobiera foty z aparatu a skurwiel nawet nie zwalnia. Tylko procek ma 97 stopni :)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
2 Odpowiedzi
3118 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Mar, 2010, 23:47:59
wysłana przez Pneumonia2
2 Odpowiedzi
6728 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Lut, 2015, 11:03:10
wysłana przez Radek M
25 Odpowiedzi
27750 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Cze, 2011, 13:03:07
wysłana przez mondomg
5 Odpowiedzi
5702 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Lip, 2011, 10:24:03
wysłana przez dan777
10 Odpowiedzi
5122 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Paź, 2013, 18:44:52
wysłana przez mariaczi