Autor Wątek: Co wg was wybrać? Ibanez RG 2027, RGA 321F czy Carvin 727?  (Przeczytany 32076 razy)

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
O, takie odpowiedzi mi się podobają :D
Tylko poobijana suka jedna... wnerwia mnie to.
Ale za to ma piezo i wygląda całkiem oryginalnie 8).

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Ja bym bez wahania wziął 2027. Ta gita mi się czasem śni. No i ma piezo. Mrrrrrrrrrrrrrr.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 968
trochę się tym ibkiem rg2027 interesowałem i z tego co pamiętam, to:
-trudno ją złapać w Unii, pamiętam jakąś aukcje na ebay.uk cena była spora (800 funtów może więcej, na pewno droższa niż K7), w sumie to typowe Rg jak pasują Ci gryfy ibków to tym bardziej warto się mocno zastanawiać, minus pickupy V7 i V8.

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
No fakt, pickupy byłyby do wymiany. Przekonujecie mnie do niego coraz bardziej ;).

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
To naprawdę zawodowe wiosło. A że było robione krótko (za duża konkurencja dla modeli signature - Nikt o tym kiedyś pisał) to są bardzo poszukiwane. Wymiana pickupów to w sumie nie tak duży koszt. A RG siedmiostrunowe w mahoniu to dość rzadki widok w tej części Syberii ;) W dodatku z piezo. Hmmm. Tak, BIERZ 2027!!!!! :D
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
A weźmiecie potem ode mnie? :D
Szczerze to dowiem się jeszcze z czego Carvin jest. Może być też ciekawy, a pickupy ma pewnie lepsiejsze. A tego 321 olać całkiem? Mógłbym coś zarobić na odsprzedaży, bo u nas drogi sukinsyn jest.

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Ibanez, bo jest ibanezem :) Mowie oczywiscie o 2027. Nie powinien zawieść Cie brzmieniowo. Jak masz mozliwość ogrania k7 to sprobuj, bo to w zasadzie b. podobne gitary.

Ciekawi mnie tylko czemu jeszcze nikt nie napisal ze wyglada jak mebel, skoro ma bardzo podobna fakture sloi jak universe w dziale wyszukane w sieci :P

carvin nieźle wyglada, szkoda tylko ze ma złoty osprzęt, no i nie wiadomo z czego zrobiony nadal, a w przypadku carvina wsio jest mozliwe :)

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Aston, mówię teraz zupełnie poważnie - jeśli się złoży że Ci nie spasuje to wiosło to na wieki do niego przykuty nie będziesz na bank. Jeśli nie ja to ktoś z tego forum się szarpnie na ulżenie koledze. Z tymi Carvinami to ja już nie wiem - moje odczucia są jak najbardziej na tak. Ale mieć odczucie z jednym egzemplarzem to trochę za mało żeby oceniać markę.
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline kur_krank

  • Gaduła
  • Wiadomości: 108
Carvin to klon. A tu potrwierdzenie:
"Carvin DC727 to masywna (ważąca ok. 4kg) gitara siedmiostrunowa. Piękny zaokrąglony korpus został wykonany z klonu. Gryf sklejono z pięciu kawałków klonu i orzecha. Na hebanowej podstrunnicy precyzyjnie nabito 24 progi typu jumbo."
http://www.magazyngitarzysta.pl/sprzet/testy_sprzetu/228-carvin-dc727.html
« Ostatnia zmiana: 20 Gru, 2009, 09:48:20 wysłana przez kur_krank »


Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
A ja wciąż nie mogę uwierzyć że to oni dostali to wiosło na testy :facepalm:

Offline Muchatek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 115
  • Old Smuggler
http://www.carvinworld.com/catalog/guitars/index.php?model=dc727

Hmm, tu jest napisane, że olcha...

Tym by się za bardzo nie sugerował - u Carvina możesz zamówić sobie drewno jakie Ci się podoba. Wiosło ze zdjęcia ma grawerowaną maskownicę pręta oraz złoty osprzęt, a jako,że są to opcje dodatkowe, wydaje mi się, że było raczej robione na zamówienie.

Offline pele

  • Gaduła
  • Wiadomości: 420
Carvina chyba będzie trudniej sprzedać, mi się wydaje się. Pamiętam takiego jednego 727 co wisiał dosyć długo, zresztą carviny u nas w ogóle jakoś mało popularne. Złoty osprzęt w połączeniu z białym lakierem to tak ni w dupe ni w oko moim zdaniem, mógłby być chromowany albo czarny. Co do 2027, no to qrde nie powiem, podoba mi się :). A, i jeszcze jedno; nie nastawiaj się że od razu sprzedasz to wiosło. Jak Ci wpadnie w oko (ucho?), to już koniec, nie będziesz się chcial go pozbyć tak łatwo :).

Offline Muchatek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 115
  • Old Smuggler
Carvina chyba będzie trudniej sprzedać, mi się wydaje się. Pamiętam takiego jednego 727 co wisiał dosyć długo, zresztą carviny u nas w ogóle jakoś mało popularne.

Jak długo wisiał, to może chodzi Ci o mojego 727 :)  No faktycznie - te wiosła nie są zbyt popularne i ewentualna odsprzedaż może zająć trochę czasu. Z Ibanezem będzie łatwiej.

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
A ja wciąż nie mogę uwierzyć że to oni dostali to wiosło na testy :facepalm:

Wcale Ci sie nie dziwie:

Cytuj
Elektryczne gitary siedmiostrunowe, ze względu na możliwość grania w niższych rejestrach niż standardowa "szóstka", wykorzystywane są głównie przez gitarzystów preferujących cięższe odmiany rocka. Dlatego też "siódemki" mają na ogół nieco ograniczone możliwości brzmieniowe.

:o

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Kur - jest tak jak mówi Muchatek - te wiosła się zamawia indywidualnie najczęściej i możesz mieć z dowolnego drewna z oferty - koa, olcha, jesion, mahoń, whateva :) Dlatego jak właściciel nie wie co ma to trochę ruletka ;)
Harv, ja też nie mogę tego znieść. Trza chyba zrobić najazd na Audiostację ;)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
No dobra ludzie, jestem zdecydowany albo na 2027, albo ewentualnie na kasę, bo pewien pan mi zaproponował pieniążki.
Ktoś wie jak to z tym cłem i vatem? Czy da się to ominąć? A jak nie - drogi to interes?
Jak mi nie będzie odpowiadało, to wezmę kasę i kupię coś u nas.

Offline DeathMaster

  • Pr0
  • Wiadomości: 712
  • Holy Target \,,/
    • MySpace
rg 2027 i jezeli chcesz sie wymienic to nie ma sie nad czym zastanawiac
rzadka gitara do kupienia a i model podobno bardzo dobry,solidnie wykonany i brzmiacy
Fajne były tez inne wersje kolorystyczne,pamietam jak dostałem katalog Jebaneza z intertonu kiedy ten model wchodził do sprzedazy,strasznie zasrany byłem za tym wiosłem  :P
http://www.sevenstring.org/forum/sevenstring-guitars/34834-the-ibanez-j-custom-lacs-and-prestige-thread-15.html
Sie.. sie.. sie..

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
No ja już się zdecydowałem ;).
Teraz, moi drodzy geje, potrzebuję pomocy w sprawie tej przesyłki.

Czytam sobie te faqi itd itp i doszedłem do wniosku, że jeśli facet prześle mi wiosło zwykłą pocztą UPS to paczka nie podlega ocleniu. W końcu idzie od osoby prywatnej do osoby prywatnej.
Em aj rajt?

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
UPS to zaplacisz prawie 500$ za przesylke

nie masz rajt. poczytaj jeszcze o cle
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Kurwa, a już się cieszyłem, że to takie proste :(
Ej meny, pomożecie mi tu wykombinować tak, żeby było dobrze? Bo wyście już takie akcje przeprowadzali, a ja nie, zatem sądzę, że wiecie, a także że pomożecie ;)

No to doszedłem do takiego wniosku: on wysyła mi pakę przez Polamer, bo podobno w ten sposób można uniknąć cła. W ten sposób będzie w porządku? Ciekawe jeszcze ile może mnie wynieść przesyłka stamtąd.
Ewentualnie jak będą wielkie problemy to sprzedam Niemiaszkowi i u nas coś kupię.

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Ja pierdolę, kurwa jego mać. Pocztą przesyłka nie przejdzie, bo gitara jest za długa. Kto wie jak można jeszcze przesłać paczkę nie płacąc >1500zł za to?

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
odkręcić gryf do transportu? ;)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.


Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
nie płacąc >1500zł za to
polecieć samemu tam i z powrotem :). I nawet bez odkręcania wklejanego gryfu się obejdzie i pograsz se jeszcze po drodze

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
19 Odpowiedzi
16502 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Mar, 2010, 18:30:56
wysłana przez Jamnik
8 Odpowiedzi
3447 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Lis, 2011, 13:08:37
wysłana przez indabrain
21 Odpowiedzi
16025 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Paź, 2020, 07:43:05
wysłana przez macko9393
10 Odpowiedzi
5137 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Maj, 2013, 14:34:26
wysłana przez oz
25 Odpowiedzi
7311 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Lis, 2014, 09:10:06
wysłana przez aciek_l