Autor Wątek: [NGD] Ibanez Prestige RGA 321F SPB  (Przeczytany 7311 razy)

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
[NGD] Ibanez Prestige RGA 321F SPB
« 15 Paź, 2014, 18:04:16 »
Jedna fotka już się pojawiła, chyba jestem winien jakieś szczegóły. :)

Jak przyleciała do mnie z Japonii "Wiśniówka", czyli  RGA121H, z czasem totalnie zakochałem się w tej serii. I teraz dołączył starszy brat. :)
Tak naprawdę rozglądałem się za jakimś Les Paulem dla urozmaicenia i pewnego wieczoru dostałem wiadomość, czy aby nie jestem zainteresowany kupnem RGA321. Nie było łatwo zasnąć tej nocy. :D
Long story short, nieco ponad tydzień później przywiozłem to domu tę piękność. :)
Coś o samej gitarze? Manualnie, co nie powinno dziwić ;), jest praktycznie identycznie jak w przypadku 121H. Czyli dla mnie po prostu fantastycznie wygodnie. :) Wizualnie? Bajka. :) Widać na fotach, nie będę się rozpisywał. ;) Gitara jest z 2005 r. i stan jes świetny. Jakieś drobne ślady użytkowania są, ale absolutnie no big deal. ;) Brzmieniowo jest wyraźnie jaśniejsza od 121H, ale zarazem jakby bardziej zbalansowana. Wiśnówka daje więcej środka, a z dechy brzmi dość "metalicznie". Jakość wykonania jest fantastyczna. Z resztą już w 121H nie miałem do czego się przyczepić. Pełne zaufanie dla Japończyów. ;)
Jestem ogromnie zadowolony i prędzej dokupię w końcu Les Paula, niż pozbędę się którejś z RGA. :) Przez chwilę nawet 121H była na giełdzie, potem miała być wymieniona za 321, ale naprawdę nie miałem serca się jej pozbyć. :)
No to fotki. ;)



























Aha, wczoraj poszalałem z lutownicą. :)






Jak jest dużo światła to jest bardzo niebieska, jak mało to wpada w taki morski. ;)
« Ostatnia zmiana: 15 Paź, 2014, 18:09:17 wysłana przez aciek_l »

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Tylko nie mow, ze przehandlowales kota za ibaneza? :)

Offline mastEr_eXplorer

  • Pr0
  • Wiadomości: 774
Meh, kolejny ibanez... i z czego się ty cieszyć? :-\
Spoiler

Offline krzy1125

  • Gaduła
  • Wiadomości: 368
 :o

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 032
Ibanezy z serii RGA zawsze bardzo mi się podobały, a posiadanie gitar 'parami' zawsze mnie niezdrowo jarało :D
Gratuluję, niech Ci służą :tak:
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline The Moonshiner

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 86
Gratuluję. Sam taką szczęśliwie posiadam i uważam to za najlepszy wyrób ze stajni Ibaneza. Obecnie trochę rozglądam się za drugim RGA 321, tyle że wersją na rynek USA - Black Onyx. Jeszcze raz gratulacje. "Upolowana" za granicą czy u nas?

Offline 2BeFree

  • Gaduła
  • Wiadomości: 454
  • me, me and me
    • Distand Dream
wszystko pięknie ... tylko ten "segment z PRL-u" na główce  :facepalm:

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 418
  • It is useless, to resist.
wszystko pięknie ... tylko ten "segment z PRL-u" na główce  :facepalm:

Aj tam pierdolisz Pan, właśnie zajebisty detal. Dodaje charakteru  ;D
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline ghostek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
  • Jest lampa, jest zabawa :>
    • Homerecording
Gratuluję. Sam taką szczęśliwie posiadam i uważam to za najlepszy wyrób ze stajni Ibaneza. Obecnie trochę rozglądam się za drugim RGA 321, tyle że wersją na rynek USA - Black Onyx. Jeszcze raz gratulacje. "Upolowana" za granicą czy u nas?

U nas, u nas... ;) ;)

Gratulacje - kiedyś ją chyba odkupię ;) Piękne wiosło, a dodatkowo po wymianie przystawek już absolutnie klasa wyższa.
Aczkolwiek muszę pochwalić wiśniową 121H kolegi - baaardzo fajna gitara. Mało brakowało, a została by u mnie. Również świetny kawałek drewna :)
[Error: 1337] Guitars limit in user signature exceeded.

Offline ma95

  • Gaduła
  • Wiadomości: 149
Korpus w tym wykończeniu wygląda jak jacki żarówy. Jakby jeszcze inny most tu siedział to byłby bajer.
Taki łebstok miałem u siebie w 3120F i na żywo to bajerancko wyglada
Czerwona dziewczynka przekrojona na krzyż
Czemu ty jabłuszko krzywo na mnie patrzysz ?

Offline ghostek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
  • Jest lampa, jest zabawa :>
    • Homerecording
Akurat, ten mostek to chyba najlepszy jaki im się udało wyprodukować ;) Przynajmniej trzyma stój :D
[Error: 1337] Guitars limit in user signature exceeded.

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
Tylko nie mow, ze przehandlowales kota za ibaneza? :)
Nie bezpośrednio... ;)

Gratuluję. Sam taką szczęśliwie posiadam i uważam to za najlepszy wyrób ze stajni Ibaneza. Obecnie trochę rozglądam się za drugim RGA 321, tyle że wersją na rynek USA - Black Onyx. Jeszcze raz gratulacje. "Upolowana" za granicą czy u nas?
Upolowana, jak już Ghostek wspomniał, u nas, a nawet na tym właśnie forum. ;) I 321 BO też jest na forum, ale nie do wzięcia. ;) W każdym razie, poluj, bo widziałem, macałem i świetne wiosło! :)

U nas, u nas... ;) ;)
Gratulacje - kiedyś ją chyba odkupię ;) Piękne wiosło, a dodatkowo po wymianie przystawek już absolutnie klasa wyższa.
Aczkolwiek muszę pochwalić wiśniową 121H kolegi - baaardzo fajna gitara. Mało brakowało, a została by u mnie. Również świetny kawałek drewna :)

Nie wiem, czy będziesz miał szybko okazję do odkupienia... ;) A ta 121H to chyba mój najlepszy gitarowy deal w życiu póki co. :)

Korpus w tym wykończeniu wygląda jak jacki żarówy. Jakby jeszcze inny most tu siedział to byłby bajer.
Taki łebstok miałem u siebie w 3120F i na żywo to bajerancko wyglada

Bulbowa kolekcja mi się mega podoba, dlatego podobieństwo Ibka też dodatkowo cieszy. :) A na żywo główka faktycznie nie przypomina meblościanki, za to widok dodatkowego drewna, zmaiast plastiku, dodaju trochę luksusu. ;)
A mostek? Może mógłby być string-sru-body, może jakiś bardziej 'standardowy'. Ale na pewno działa dobrze i jest bardzo wygodny!

Offline ghostek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
  • Jest lampa, jest zabawa :>
    • Homerecording

( Obraz usunięty.)

( Obraz usunięty.)

( Obraz usunięty.)
Jak jest dużo światła to jest bardzo niebieska, jak mało to wpada w taki morski. ;)



Piękna :) Dzięki raz jeszcze za udany deal. Trochę mi smutno (no bo teraz trzeba będzie coś znowu kupić, a to coraz trudniejsze, coraz większe wymagania ;)) ale wiem z drugiej strony że trafiła w dobre ręce :) Niech służy. Chętnie w przyszłości którąś odkupię ;)
[Error: 1337] Guitars limit in user signature exceeded.

Orange

  • Gość
Prestige to jest taka budżetowa linia ibaneza?

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Tylko nie mow, ze przehandlowales kota za ibaneza? :)
Nie bezpośrednio... ;)
Deal zycia normalnie...

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
Prestige to jest taka budżetowa linia ibaneza?
Tak. Przedrostek "Pre" wskazuje na to, że gitary powstają z materiałów odrzuconych jeszcze przed rozpoczęciem produkcji normalnych gitar. ;)

Deal zycia normalnie...
Dealem życia nazwałem kupno 121H. :)
A tutaj? Łatwo nie było, ale z całą sympatią dla BK, bo to fajne, ciekawe i super brzmiące wiosło, po prostu MI przyjemniej gra się na RGA.

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Kurde... Ładny Ibanez. Normalnie szaleństwo ;) Szkoda że pewnie i tak nie gra ;)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Zajebisty zestaw. ;) Ibanezy FTW. ;)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Nightmarishreaper

  • Pr0
  • Wiadomości: 832
  • ÞUNGR HNÍFR. Þessi hnífur á að vera þungur.
    • Dimension Eleven
Gratulacje i niech służy dobrze :)
Wygląda świetnie i pewnie równie świetnie brzmi po wymianie elektroniki - co tam teraz dokładnie wpakowane jest?

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
Został doprawiony Pietruszką, czyli CrunchLab i Liquifire. ;)

Offline ghostek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
  • Jest lampa, jest zabawa :>
    • Homerecording
KroczLab + LikwidFaja ;) pięknie się prezentuje. Aż szkoda, że nie mogłem spróbować w niej LF'a. Może kiedyś ją jeszcze ogram... ;) ?
[Error: 1337] Guitars limit in user signature exceeded.

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Ja to nie gratuluję gitary, ja to gratuluję zajebistego gustu :D
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
Jak od początku gitarowej przygody nigdy nie wynmieniałem pickupów, tak teraz chyba nadrabiam... Otóż z ciekawości wrzuciłem do Ibka SH5 i Sh1. Jest trochę więcej fajnego powietrza w brzmieniu, ale zrobiło się zdecydowanie zbyt jasno. CL/LF w sumie były całkiem ok, ale chciałem spróbować czegoś innego. Jakieś ciekawe sugestie, co jeszcze mogę wypróbować? :) Szukam czegoś ciemnego, mocnego i 'tight'. ;) Ten Ibek jest dość jasny, więc aż tak nie muszę się chyba bać zamulenia. Jakieś propozycje? SD, DiMarzio, lub może któryś z BKP, jeśli będą szanse upolować używkę z znośnej cenie? ;>

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
moje typy to byłby Warpig (bardziej gardłowy) albo Miracle Man (będzie więcej góry, ale nie tej rzyletowatej, jazgoczącej) 
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Myxu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 267
Aciek, na fb 'gitarowe graty' przewija sieuzywany nailbomb, ponegocjuj, jak nie siadzie to bedziesz mial dobry punkt odniesienia dla reszty bkp, a sprzedac go to nie vedzie problem :)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
6 Odpowiedzi
4729 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Lip, 2008, 00:03:36
wysłana przez Andy
5 Odpowiedzi
4576 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Lip, 2009, 08:36:50
wysłana przez hoganmw
56 Odpowiedzi
32075 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Sty, 2010, 02:13:32
wysłana przez terrormuzik
2 Odpowiedzi
2054 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Sty, 2013, 19:41:42
wysłana przez ghostek
17 Odpowiedzi
7041 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Sty, 2013, 07:54:25
wysłana przez Szorstki_EVL