Autor Wątek: Projekt nowego heada gitarowego  (Przeczytany 28301 razy)

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
I do tego obrazek niedźwiedzia. Może wyglądać fajnie.

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 542
    • Toughest Firefighter Alive
I do tego obrazek niedźwiedzia. Może wyglądać fajnie.
Albo jakąś 60-tkę* można dać to wtedy będzie mega przeczad...

*Dla niewtajemniczonych 60-tka to taki ciągnik... Ursus C 360...

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
O ile się nie mylę, Ursa, Ursus i tym podobne wzięte są z łaciny i oznaczają niedźwiedza. Tak myślę, ale nie jestem pewien ;)

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Ano.
Ursus to niedźwiedź, a Ursa to niedźwiedzica.
W niektórych językach współcześnie właśnie tak się nazywa. Np. w rumuńskim :P
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 542
    • Toughest Firefighter Alive
O ile się nie mylę, Ursa, Ursus i tym podobne wzięte są z łaciny i oznaczają niedźwiedza. Tak myślę, ale nie jestem pewien ;)
Też o tym wiem, ale ursus też mi się z ciągnikami kojarzy więc stąd moja "propozycja" z 60-tką... ale przecież 30-tka też może być ;)

Zomballo

  • Gość
Takie cuś może? ;D


Offline Muchatek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 115
  • Old Smuggler
Ja bym poszedł w jakieś polskie nazwy np. Mosznowyrw, Worotarg czy coś...

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Idźmy na całość - Jajourywacz. Już widzę tą kapelę która dostanie endorsement - The Eunuchs :D
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline Zbir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 320
Rozpierdalator amps
Made by twoja stara

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 542
    • Toughest Firefighter Alive
W takim razie może: GLEBOJEB :D

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
co do nazwy to polskie społeczeństwo chyba nigdy nie wyzbędzie sie maniery nazywania produktów z angielska.

Offline domas

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 640
  • Dziki osioł numer raz
    • Animus
Zdarzają się wyjątki, np Czarcie Kopyto ;)

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Choćbym nie wiem jak chciał polskich nazw to czarcie kopyto jest obciachowa nazwą :P (swoja drogą zajebiscie ta stopa wygląda) koniec ot z mojej strony :)

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
czarcie kopyto pasuje nawet do Twojego avatara ;)

Zomballo

  • Gość
co do nazwy to polskie społeczeństwo chyba nigdy nie wyzbędzie sie maniery nazywania produktów z angielska.
Polskie nazwy są z deka obciachowe. Czeskie jeszcze bardziej. Co do dziwacznych nazw to pamiętam jak Graviora Manent przechciła się na Undish, bo nikt tej nazwy w sklepie nie mógł wymówić. :D
« Ostatnia zmiana: 12 Gru, 2009, 11:47:10 wysłana przez Zomballo »

Offline Zbir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 320
KIedyś nazywano rzeczy po rosyskowemu, teraz po anglowemu :P patrzeć tylko jak zrobi się moda na chiny i wszystko będzie nosić dźwięcznego pin ponga w sobie

Offline Matt-Carnage

  • Pr0
  • Wiadomości: 960
  • Peace. Love. Death Metal
    • Peace. Love. Death Metal
może "Ursus" tak blekowo brzmi

hahaha o tym samym pomyslalem jak przegladalem poprzednia strone :)

powodzenia z budowaniem, chetnie uslysze probki jak juz powstanie

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Mi sie podoba nazwa Ursa
Ladnie brzmi, nie mam jakis niesympatycznych skojarzeń z tym, a wręcz przeciwnie, brzmi milo dla ucha
B ( o ) ( o ) B S

Zomballo

  • Gość
KIedyś nazywano rzeczy po rosyskowemu, teraz po anglowemu :P patrzeć tylko jak zrobi się moda na chiny i wszystko będzie nosić dźwięcznego pin ponga w sobie
Eee no Sovtek jest OK ;) A co do azjatycjich, to może: "Sepukunapake" albo "Kosichujasam" :D

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
A powiedz mi Panie Pudl, nie lepiej zrobić sterowanie za pomocą LDRów ? Brak cyknięć i szybsze. Po za tym LDRy z czech wcale nie są takie drogie ;) A u mnie też jeszcze nie zawiodły.

Jakie zasilanie lamp przedwzmacniacza? Z czego przester ?

Pozdro !

Offline pudl

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 47
    • Melancholy band
Łooo panowie, sporo tych pomysłów, dzięki dzięki. Szczególnie Worotarg Amplification mnie się podoba :D
W tej chwili skończyłem projekt elektroniki, zamawiam płytki drukowane na które sobie poczekam ze 3 tygodnie także teraz mam czas na skupienie się na designie pieca ;)
Panie Vertigo :) Może i lepiej ale odkąd robię piece to były problemy żeby zdobyć ldry, także przywykłem do przekaźników po prostu. I w sumie to nie miałem z nimi nigdy problemów o których piszesz, nic mi nie cykało, na szybkość też narzekać nie mogę ;) Ale bardzo chętnie od kolegi dowiem się gdzie można kupić owe ldry :)
Zasilanie w sensie żarzenia? A jest jakaś różnica? :) Bo z doświadczenia powiem Ci że nie ma :) Robiłem prądem stałym, zmiennym i zawsze wzmaki zachowywały się jak należy. Tu będzie prąd stały. Przester z kolei jest bazowany na mesie/soldano

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
Podam Ci link na PW jak tylko znajdę te ldry, ostatnio kupowaliśmy to z 2 lata temu jak składał mi koleś głowę. W mojej głowie było żarzenie stałym i układ się grzeje, są z tym problemy na dłuższą metę. A różnicy się dowiem za parę dni pewnie bo robimy przeróbkę z 5 na stałym na 2 na stałym i 3 na zmiennym. Przester u mnie jest z SLO z dużą modyfikacją i dodanymi paroma opcjami typu crisp. Czysty na Voxie. Jak mam Ci podrzucić jeszcze jeden pomysł to jak będziesz zamawiał trafa to kup nadwymiarowe :>

Chętnie posłucham co Ci wyjdzie z tego :) Szczególnie, że katowice to niedaleko :D Mam nadzieję, że dasz pomacać gałek :D

Offline pudl

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 47
    • Melancholy band
Żarzenie stałym wystarczy dać na pierwszą lampe, w pozostałych jest naprawdę zbędne. U mnie akurat stałe jest w całym preampie ale to dlatego że jest poprowadzone na płytce pcb i tu zmienne mogłoby trochę syfu narobić..
Swoją droga co Ci się tam grzeje? Jedynie mostek prostowniczy może grzać, ale to jak jest problem to kupuje się na 2x większy prąd i po sprawie.. 4 amperowe mostki są przecież wielkości 2cm x 1.5cm ;)
Patent z nadmiarowymi trafami jest mi znany :) W wersji 100W jak powstanie o tym pomyślę, w 50 będą zwykłe - mam je ograne i sprawdzone :)
To czekam na jakieś info o ldrach
No i jak co to na testy zapraszam serdecznie!

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
Mostek u mnie już ma 1,5x2cm ;) A grzeje jak szalony XD U mnie układ to PCB + P-T-P.

W 50W też warto dać trochę nad wymiar. Robisz osobną regulację dla każdego kanału ? 2 kanały ? Osobne lampy na każdy kanał czy patent mesy na wspólne ? Sorki za tyle technicznych pytań :D Prawie jak OT :D

Offline pudl

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 47
    • Melancholy band
A walnij jakieś foty bebechów jak możesz, ciekawy jestem jak to wygląda :)
Można dać nadwymiar do 50W ale wtedy ciężej o dobre brzmienie przy małej głośności, zawsze jest coś za coś..
Przeczytaj 1szy post, tam wszystko przeca jest opisane ;) 3 kanały, każdy z osobną regulacją. A tory są dwa, osobny do cleanu, i drugi wspólny dla dwóch kanałów crunchowo-przesterowanych

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
42 Odpowiedzi
12395 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lis, 2008, 14:55:17
wysłana przez Owczur
9 Odpowiedzi
6554 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Sty, 2010, 16:21:44
wysłana przez TripleXXX
17 Odpowiedzi
4868 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Gru, 2011, 15:02:16
wysłana przez primer
20 Odpowiedzi
6312 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Kwi, 2013, 15:54:03
wysłana przez Michal
7 Odpowiedzi
2800 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Cze, 2013, 05:55:37
wysłana przez pivo