Autor Wątek: Rozważania na temat doboru paki do heada  (Przeczytany 11967 razy)

Offline RadomirRadke

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 86
    • SOMA PROCESS
A no właśnie mialem nadzieje ze skoro mesowato gada to bedzie sie dało z niego wykrecic cos w tym stylu: http://www.netmusicians.org/files/38-Mesa%20Recto%20Test.mp3
Troszke inne granie mnie interesuje po prostu.

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
A no właśnie mialem nadzieje ze skoro mesowato gada to bedzie sie dało z niego wykrecic cos w tym stylu: http://www.netmusicians.org/files/38-Mesa%20Recto%20Test.mp3
Troszke inne granie mnie interesuje po prostu.

To se komputer kup :P
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline RadomirRadke

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 86
    • SOMA PROCESS
yyyyyy... nie załapałem dżołka

Offline Cynic

  • Gaduła
  • Wiadomości: 125
Heheh... no faktycznie kupno Sajda przy Invaderze to pomyłka. Chociaż ja na swoim Najeźdzcy gram od dłuższego czasu, rozstać się z tą bestią nie mam zamiaru, to od jakiegoś czasu ciągnie mnie do zakupu Sajda Triple mk4+. Inne brzmienie imo.

Nie sprzedawaj Sajda, tylko załatw sobie paczkę porządną, bo MG to się absolutnie nie kwalifikuje do czegokolwiek, o graniu nawet nie wspominając. Zaciśnij zęby i nazbieraj na Invadera, wtedy będziesz miał 2 rasowe wzmaki, przy których nikt Cię nie zagnie ;)

A z samego sajda daje się nieco ukręcić ENGLa. Fakt faktem że gruzu sporo w brzmieniu, ale można to nieco wypolerować i zbliżyć się do tego niszczyciela.

Najwazniejsze to paka, bo nawet jak sprzedasz Sajda i dozbierasz do invadera, to i tak czeka Cię wydatek minimum 3 kół na coś, co jakościowo dorówna głowie. Na MG taki Invader nie zabrzmi nigdy w życiu. (Invader + paka Mg. brzmi jak monty python :D ).

Generalnie: Invader 150 + englowa paczka typu e412 pro to jest wydatek na 10-11 tysi przy obecnym kursie ojro.

Pozdr
LTD MHB-401, Ibanez RGA 7, LTD B-206, ENGL Powerball II, Ampeg SVT3 Pro, ENGL 412 SS, Hartke HX 410, TC G-Major, Lexicon MX-200, Behringer FCB 1010

Offline Owczur

  • Gaduła
  • Wiadomości: 142
    • Devilish Impressions
Co do paki MG-absolutnie sie zgadzam-srednio nadaje sie do czegokolwiek.
Jezeli chodzi o wydatek na pake, mysle ze warto porozgladac sie za uzywkami w Polsce i USA, bo z zejsciem ponizej 3k nie powinno byc duzego problemu- kraje w ktorych waluta jest ojro raczej odpadaja- przewaznie biznes wyjdzie z tego zaden ;p A co do nowek w Polsce to wogole chyba odpada, jezeli ktos ma dosc ograniczony budzet.

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
yyyyyy... nie załapałem dżołka

IMO brzmi to jakby całość była robiona na kompie bez udziału żadnego żywego wzmacniacza...
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline RadomirRadke

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 86
    • SOMA PROCESS
Dobra to po kolei.

Cynic & Owczur: MG nie jest moja. Po prostu na razie jedyna okazja żeby pograć na Sajdzie nadażyła się z udziałem MG. Ale powiedzcie mi serio, czy paka az tak odmieni to co uslyszalem? Bo wstrzymac sie moge, ale na dwa wzmaki to mnie nie stac;/ W Vanaxie mam pake ENGL 412 Standard Slant chyba w okolicach 2,5k. Nadawalaby sie?

Mery: Very quick recording test of a Mesa Dual Rectifier using Channel 3. Avalon 737 mic preamp.
Amp: Mesa Boogie Dual Rectifier (3 Channels)
Cab: Mesa Recto Cab
Speaker: Celestion Vintage 30
Mic: Neumann TLM193
Boost: TC Electronic Integrated Preamplifier
Guitar: Ibanez 1527
Pickup: stock
http://www.netmusicians.org/?section=id&value=293
A nagrywane pewnie na kompie wiec kompa troche tez jest ;p

Offline Owczur

  • Gaduła
  • Wiadomości: 142
    • Devilish Impressions
Oj Bracie uwierz mi - paczka diametralnie zmienia brzmienie - powiedzialbym, ze jest tak samo wazna jak dobor wzmeka ;] Mysle, ze paka engla 412 standard za 2,5k to jest calkiem przecietna cena, o ile sie nie myle to jest ona na v60, wiec o niebo lepiej niz MG. Uwierz, ze dopiero to co z niej uslyszysz bedziesz mogl nazwac brzmieniem, bo MG jest naprawde do niczego, i nie warto sugerowac sie testatami na niej. Jezeli masz mozliwosc -ograj sobie na tej paczce Engla Twoj wzmachol i bedziesz wiedzial czy takiego brzmienia szukasz ;]

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Coś się temat powalił - proponuję wyodrębnić, albo coś :P

BTW. Nie twierdzę, że to nie na mesie i takiem zestawie. Chodzi o to, że kilka mes różnych serii i różnych okresów mi się przez łapy przewinęło. Były też i takie sprawdzane na paczkach z v30 i podobnymi gitarami i jakoś brzmiało baardzo inaczej. W sensie, że to brzmienie z próbki, którą podesłałeś jest dla mnie dużo inne od tego, co na żywo i imo brzmi plastikowo, komputerowo i reampowato :P
Ale ja się nie znam ;)
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

D_Rivv

  • Gość
Chujowy wzmak lepiej zabrzmi na dobrej paczce, niż dobry wzmak na marnej kolumnie. 100% sprawdzone. Paka odmienia wszystko totalnie.

Offline Cynic

  • Gaduła
  • Wiadomości: 125
Engl 412 Standard to dobre rozwiązanie. Mnie osobiście v60 nie urządzają zbytnio, v30 bardziej vintydż są imo. Ale jako kolumna typu modern kładzie wszystkie dowolne paczki marszałka. Jak dla mnie brzieniowa klasa mesy, tyle że nie muli aż tak jak mesa, bo englowe kolumny z założenia są dosyć środkowe :P

Swoją drogą wystarczy czasem doczytać się trochę: na Bashowej stronie nawet masz Englową pakę na v60 (czyli standard) jako kolumnę polecaną, więc nie ma prawa to zabrzmieć źle.
« Ostatnia zmiana: 19 Lis, 2008, 16:58:36 wysłana przez Cynic »
LTD MHB-401, Ibanez RGA 7, LTD B-206, ENGL Powerball II, Ampeg SVT3 Pro, ENGL 412 SS, Hartke HX 410, TC G-Major, Lexicon MX-200, Behringer FCB 1010

Offline Maro

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 90
Mam taką paczkę i sobie chwalę, jak dla mnie do ciężkiego grania się nadaje bardzo dobrze. Prawda jednak jest taka, że naprawdę bardzo dużo zależy od wzmacniacza, bo z doświadczenia wiem już że nie chciała brzmieć ani z PODem2.0+końcówka z Thundera50 ani z samym Thunderem50, dopiero po podpięciu 5150 zaczęła współpracować jak należy, co aż mnie trochę zdziwiło.

Ciężko jej coś zarzucić, jak dla mnie do nowocześniejszych brzmień w sam raz :)

Offline RadomirRadke

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 86
    • SOMA PROCESS
Może jestem w błędzie, poprawcie mnie jeśli głupoty opowiadam, ale wydaje mi się, że przede wszystkim head, a paczka do podkreślenia i końcowego ukształtowania brzmienia. Bo jeśli byłoby odwrotnie to wszyscy gralibyśmy na LDM-ach wpiętych w Orange ;p

Offline Cynic

  • Gaduła
  • Wiadomości: 125
Nie ma jednej zasady przy doborze paczki do heada. Prawda jest taka, że co paczka to inne brzmienie. Albo idziemy w sprawdzone już rozwiązania, albo eksperymentujemy sami. Najlepszym rozwiązaniem jest wycieczka do sklepu ze wzmakiem pod pachą i męczenie sprzedawcy ciągłymi zmianami paczek.

Może się okazać że paczka Randalla za 1000 zł zabrzmi dobrze z głową wysokiej klasy, a może się okazac że paczka Mesy za 4 koła zacznie zabijać najfajniejsze brzmienia danego wzmaka. Jedynym pewnym rozwiązaniem są dedykowane sety.
LTD MHB-401, Ibanez RGA 7, LTD B-206, ENGL Powerball II, Ampeg SVT3 Pro, ENGL 412 SS, Hartke HX 410, TC G-Major, Lexicon MX-200, Behringer FCB 1010

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
W sprawie paczek:
wczoraj mialem okazji przetestowac swojego racka na trzech paczkach:
marshall 2x12 na gt-75
randall 4x12 na seventy80
engl 4x12 na v30

Randall zabrzmial najlepiej w zestawie, marshall najgorzej

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Może jestem w błędzie, poprawcie mnie jeśli głupoty opowiadam, ale wydaje mi się, że przede wszystkim head, a paczka do podkreślenia i końcowego ukształtowania brzmienia. Bo jeśli byłoby odwrotnie to wszyscy gralibyśmy na LDM-ach wpiętych w Orange ;p
Często jest tak, że tania paczka na tyle przekłamuje pasmo, że potem słyszysz w brzmieniu heada czy to za dużo siarki, której nie idzie skręcić, albo jakieś paskudne wycie górki. Kręcisz gałami ile wlezie, zmieniasz lampy i ciągle jakiś syf się wydobywa z paczki, a to wcale nie musi być kwestia heada.
Jak sobie jakiś czas w domu grałem w domu na kombie Kustoma 16W z wpiętą paką orange 4x12 to zaczaiłem to dokładnie. Brzmienie się stało nagle przyjemne dla ucha i ogólnie nie było jakieś najgorsze(a to że brakowało mięsa, selektywności  polotu to już kwestia "heada").
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Cynic

  • Gaduła
  • Wiadomości: 125
No i konkluzja jest jedna w takim przypadku: ile gustów, tyle odpowiedzi na pytania o kolumny. Najlepiej byłoby złożyc jakiś projekt, który miałby na celu umieszczanie próbek dźwiękowych konkretnych wzmacniaczy na różnych kolumnach. Moznaby założyć stały układ nagrań typu: Shure SM58 na centralnej pozycji -> recorder twardodyskowy i wsio. ^^
LTD MHB-401, Ibanez RGA 7, LTD B-206, ENGL Powerball II, Ampeg SVT3 Pro, ENGL 412 SS, Hartke HX 410, TC G-Major, Lexicon MX-200, Behringer FCB 1010

Offline Owczur

  • Gaduła
  • Wiadomości: 142
    • Devilish Impressions
Najlepiej byłoby złożyc jakiś projekt, który miałby na celu umieszczanie próbek dźwiękowych konkretnych wzmacniaczy na różnych kolumnach. Moznaby założyć stały układ nagrań typu: Shure SM58 na centralnej pozycji -> recorder twardodyskowy i wsio. ^^

Dexter i moja skromna osoba, juz cos takiego zrobilismy z naszymi wzmekami - czyli Laney ghl 50 i 6505ka ;] Efektow mozna posluchac w dziale o testach.
A co do paczek i headow- jak najbardziej paczka ma kolosalne znaczenie - kiepska paczka rozwali brzmienie najlepszego nawet wzmacniacza - to raczej nie podlega dyskusji ;p

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
89 Odpowiedzi
27407 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Maj, 2010, 20:41:41
wysłana przez Turgon
17 Odpowiedzi
4509 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Gru, 2011, 15:02:16
wysłana przez primer
7 Odpowiedzi
2703 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Cze, 2013, 05:55:37
wysłana przez pivo
14 Odpowiedzi
3407 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Gru, 2014, 16:02:08
wysłana przez GhostAT69
35 Odpowiedzi
8132 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Paź, 2016, 23:26:49
wysłana przez theremin