Autor Wątek: Projekt nowego heada gitarowego  (Przeczytany 27702 razy)

Offline pudl

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 47
    • Melancholy band
Projekt nowego heada gitarowego
« 04 Gru, 2009, 14:10:56 »
Hello
Może zacznę od tego że to jest taki wątek typu chwalę się z małą dozą reklamy i nie wiem czy dział to odpowiedni, jeśli nie to sorry, przenieście to tam gdzie powinno być  :P
Chciał Wam pudl pokazać projekt nowego wzmaka nad którym teraz pracuję. Kumple zażyczyli sobie żebym im coś wymyślił po tym jak usłyszeli wcześniejsze moje twory w znajomej kapeli no i powstała pewna idea - żeby zrobić head 3 kanałowy, z midi, 50W, z sporą liczbą opcji brzmieniowych oraz max wygodnym sterowaniem. No i wygląda to tak
(tu kuknijcie na załącznik)
 
Jest to widok przodu, zadu i footswitcha wzmaka. Generalnie na przednim panelu widać 3 kanały zaznaczone w tych ramkach. Po prawej kanał czysty z typowymi gałami plus dwa przełączniki bright i contour (który zmienia troche brzmienie equalizera). Dalej w lewo są dwa identyczne kanały crunchowo - przesterowane (też w ramkach). Gały są takie same jak w czystym tyle że są dwa gainy co daje większe możliwości żeby ukręcić fajny przester.

Teraz te wszystkie guziczki.. działa to ciut inaczej niż w typowych piecach. Jest tu jakby 100 presetów odpalanych za pomocą sygnału MIDI lub footswitcha (tyle że footswitch pozwala wybrać tylko pierwszych 6 presetów). Numer presetu jest wyświetlany z tyłu ampa. Jest to w zasadzie bardzo proste :) np wybieramy na footswitchu preset 1, zapala się na nim lampka i wtedy w piecu do wyboru mamy: jeden z kanałów (przycisk CHAN, poświetlony 3 kolorowo w zależności który kanał działa), włączenie lub wyłączenie pętli efektów (FX), jeden z trybów pracy końcówki mocy - do mocnego lub lekkiego grania (DMP) oraz wybór który master volume jest aktywny (MS2). Te opcje są dostępne dla wszystkich kanałów. Dodatkowo kanały przesterowane mają dostępne opcje vintage/modern (MOD) co daje zmianę charakteru brzmienia i ilości przesteru oraz extra gain (EDGE) dodający po prostu więcej pierdylnięcia ;) Wszystkie przyciski są podświetlone i zawsze widać która funkcja kiedy jest załączona. Jeśli wszystko jest ustawione klikamy zapis (WR) i od tego momentu pod presetem 1 będzie to co właśnie ustawiliśmy. Jak widać można ustawić bardzo wiele różnych kombinacji ustawień.
Np
preset 1 - kanał czysty, petla włączona, końcówka lekko grająca, master1;
preset 2 - kanał przesterowany 1, pętla włączona, końcówka lekko, master1, opcja edge włączona, tryb vintage;
preset 3 - kanał przesterowany 1, pętla wyłączona, końcowka na mocno, master2, opcja edge wyłączona, tryb vintage;
Jak widać jeśli kto chce to może nawet 6 kanałów czystych sobie ustawić jeśli będzie miał chęć :)

Poza tym są tam typowe włączniki power i st-by, a z tyłu gniazda pętli efektów, kolumn głośnikowych oraz przełącznik impedancji.

Brzmieniowo będzie to modyfikowana mesa/soldano z kanałem czystym bognera lub fendera (wyjdzie w pierwszych próbach co lepsze).

No i tak na koniec nieśmiało napomknę że powstają w tej chwili dwa takie wzmaki ale jesli by ktoś był chętny to może ich być więcej :) Jak co piszcie na priv albo gg, chętnie odpowiem na wszelkie pytania

Aha, head nie ma póki co nazwy.. może jakieś propozycje??? :>

Pozdrawiam

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 774
Stary! Na papierze rewelacja! Jak tylko ukończysz go - wysyłaj redakcji na testy. Ty masz ewentualnie ;) dobrą reklamę i rzetelne wskazanie wad, my wiemy, że rodzi się coś nowego. Powodzenia!
Paczki z głów!

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Może Lech na cześć obecnie urzENdującego prezydĘta?

Powiedz mi jeszcze jak to będzie programowane i jak fizycznie/mechanicznie wewnątrz wzmacniacza będą odbywały się przełączania parametrów?
« Ostatnia zmiana: 04 Gru, 2009, 14:27:05 wysłana przez Mery »
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Myślę ze nazwa PuDl była by odpowiednia :)

pomysł bardzo fajny :)

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
A nie lepiej byłoby umieścić wyświetlacz na footswitchu zamiast z tyłu?

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Pewnie może być, ale wtedy foot będzie wymagał zewnętrznego zasilania.
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 774
Pewnie może być, ale wtedy foot będzie wymagał zewnętrznego zasilania.
No jak? - jeden kabelek od pieca z zasilaniem w wiązce więcej i po sprawie.
Paczki z głów!

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Pewnie może być, ale wtedy foot będzie wymagał zewnętrznego zasilania.
No jak - jeden kabelek od pieca z zasilaniem w wiązce więcej i po sprawie.

Jeżeli uda się wydzielić z midi, to tak.
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
W zasadzie to nie wiem po co miałby być nr presetu skoro napisane jest ze mozna dzieki fs wybierac PIERWSZE 6 presetow.

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
np FBV nie mają własnego zasilania tylko przez skrętkę. Na pewno wygodniej byłoby mieć wyświetlacz pod nogami niż w miejscu w którym go nie widać.. tak mi się przynajmniej wydaje ;)

Offline pudl

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 47
    • Melancholy band
No właśnie też nie wiem po co ten wyświetlacz na foocie. Jak z tego mojego się korzysta to jest 6 presetów, 6 diód i zawsze widać który preset się wybrało. A jak korzysta ktoś ze sterowania przez midi, chce mieć dostęp do wszystkich 100 presetów to raczej ma kontroler i ten kontroler raczej informuje o numerze presetu ;) Ten wyświetlacz jest tylko żeby było gdzie sprawdzić czy aby na pewno wszystko gra, czy się numer presetu zgadza itp. Dlatego nie jest na podłodze, ani na przodku tylko z tyłu.
wuju bardzo fajna opcja z testem, jak złoże grata to przemyślimy sprawę!
Mery chodzi Ci o język programowania>? Będzie to C. A przełączanie na przekaźnikach - nigdy mnie jeszcze nie zawiodły, zawsze działały należycie :)
« Ostatnia zmiana: 04 Gru, 2009, 16:09:07 wysłana przez pudl »

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
[ciach]
Mery chodzi Ci o język programowania>? Będzie to C. A przełączanie na przekaźnikach - nigdy mnie jeszcze nie zawiodły, zawsze działały należycie :)

Chodzi mi o to, że jakoś będziesz chciał uzyskać możliwość zrobienia 100 presetów. Więc będzie trzeba mieć ile parametrów, którymi się steruje na poziomie midi, żeby to zrobić, czyli przeprogramować wzmacniacz. Jak to się będzie odbywało? No i własnie sobie nie wyobrażam, że za te parametry będą również odpowiedzialne przekaźniki.
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline pudl

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 47
    • Melancholy band
YY no przyznam że średnio kumam.. Wzorowałem się tu trochę na sterowaniu z Marshalla 6100 czyli head reaguje tylko na komunikaty program change z kontrolera. Deptasz na kontrolerze midi któryś numer, wysyłany jest program change i wywoływany jest preset we wzmaku. Każdy taki preset trzeba wcześniej w headzie zaprogramować żeby było wiadome który ma być przy nim kanał włączony i które opcje. Dałoby się zrobić też tak żeby sterować bezpośrednio zmianą kanałów i tymi opcjami jak pętla, solo, tryb końcówki itp za pomocą komunikatów control change - o to Ci chodzi?

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
chodzi mi o sposób programowania presetów. one będą edytowalne? jeżeli tak, to jakimi parametrami będzie można sterować i jak będzie się to odbywało na drodze elektronicznej.
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Dla mnie bomba, tylko pytanie podstawowe: jaka cena?
I jak będą wyglądały z zewnątrz?
B ( o ) ( o ) B S

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 537
    • Toughest Firefighter Alive
Mery, ale on raczej nie będzie pamiętał ustawień EQ dla danego presetu. Po prostu będzie można sobie zapisać w presecie które "bloki" i opcje (charakterystyka końcówki, gain 1/2 itp) są włączone.

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Z tego co ja zrozumiałem, to wszystkie "przełączniki" można kontrolować poprzez midi. Wybór kanału, przełącznik contuor, pętla, etc
A wszelkie gały - EQ, gain, etc - ustawiasz sobie w piecu. Dlatego masz dla każdego kanału oddzielnie, żebyś mógł dla każdego kanału wybrać inne ustawienia, tak jak w każdym innym piecu.

Poprawcie mnie, jeśli coś pieprzę.
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
Cena...
Cena...
Cena!!!
Pomysł zawodowy a nazwać to można np: "P.U.D. "AMOK" ":D
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Cena...
Cena...
Cena!!!
Pomysł zawodowy a nazwać to można np: "P.U.D. "AMOK" ":D
lepiej P.U.K.E. :headbang:

Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
To może od razu F.U.K. ? :>
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

Offline pudl

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 47
    • Melancholy band
Cena to 2500zł, to chyba nie dużo za taki wzmak..?  ;)

Z tym sterowaniem jest tak jak pisze fireboy. Nie będzie można sobie zmieniać wszystkich parametrów za pomocą midi :) Jedynie te które opisałem - midi może przełączyć kanał, zmienić tryb vintage/modern, edge, włączyć pętle efektów, przełączyć master 1/2 i zmienić tryb końcówki. Opcje bright i contour nie są sterowane przez midi, są to zwykłe przełączniki przyporządkowane na stałe konkretnemu kanałowi. Tolein tez dobrze to rozkminił :)

Z 6100 pochodzi tylko sam pomysł na zapamiętywanie ustawień - piec dostaje komunikat midi z numerem presetu, ustawiamy sobie na piecu kanał, te dostępne opcje, klikamy write i wzmacniacz wie już co ma włączyć jak dostanie ten numer. Elektronika jednak nie ma z 6100 nic wspólnego  8)
Tryby damping i edge nie pochodzą też z tego Marshalla, jedynie jak się okazuje nazwy :)

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
to ja sie bede pisał, ale chciałbym toto uslyszeć na jakis nagraniach :)

A czy jest możliwość żewby wzmak miał np 100W z możliwościa redukcji na 50 i 10?

I 2 sprawa ktora by sprawiła że bym był juz wniebowziety to 2 pętle efektów, osobna do cleanu, osobna do przesteru z możliwością korzystania z jednej dla wszystkich lub osobno :D
« Ostatnia zmiana: 07 Gru, 2009, 23:32:07 wysłana przez g-zs »
B ( o ) ( o ) B S

Offline pudl

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 47
    • Melancholy band
Nagranka dopiero jak head powstanie rzecz jasna ;) Możesz zerknąć np tu http://pudlll.wrzuta.pl/katalog/wszystkie/3dUgymUNLDS/el_burro - wcześniejszy head który zrobiłem aczkolwiek nagrany tak sobie.. też tu są jakieś rzeczy nagrywane aparatem http://www.youtube.com/user/pudlll

100W da się zrobić ale z redukcją do 50W i 25W. Drugą pętla efektów też jest do zrobienia - będą dwie połączone szeregowo i będzie można je włączać w dowolnej konfiguracji do dowolnego presetu, czyli działa jedna, druga, dwie naraz lub żadna, no problemo :)

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
No i bomba.
Kocham Cię :-*
a design już jakis jest oficjalny? Zamysł na nazwę?
B ( o ) ( o ) B S

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
może "Ursus" tak blekowo brzmi
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
42 Odpowiedzi
12016 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lis, 2008, 14:55:17
wysłana przez Owczur
9 Odpowiedzi
6419 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Sty, 2010, 16:21:44
wysłana przez TripleXXX
17 Odpowiedzi
4553 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Gru, 2011, 15:02:16
wysłana przez primer
20 Odpowiedzi
6178 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Kwi, 2013, 15:54:03
wysłana przez Michal
7 Odpowiedzi
2712 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Cze, 2013, 05:55:37
wysłana przez pivo