Autor Wątek: 3 opcje na pierwszą 7ke.  (Przeczytany 34769 razy)

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Odp: 3 opcje na pierwszą 7ke.
« Odpowiedź #50 03 Gru, 2009, 13:45:02 »
quilted maple w wypadku tych wioseł to płyta wierzchniowa grubości kartki papieru albo co gorsza foto tapeta :P.
Nie wiem, men, ale jaką to robi różnicę, jeśli wiosło brzmi. Poza tym sporo niedoróbek jesteś w stanie naprawić w zakresie własnym czy u znajomego lutnika za stówkę. Nie mówimy tu oczywiście o jakichś hardkorowych problemach, mam na myśli zły szlif progów czy coś w ten deseń.
Zdjęć można trochę w necie zaleźć, o brzmieniu też dużo pozytywów piszą.

Sam bym kupił, szczególnie za taki hajs, ale mi to w 99% koliduje z lutniczą na którą (się) zbieram.

Poza tym, ludzie, musicie flame war zaczynać na temat konstrukcji? Nie lubi, to nie lubi i już, nie traktujcie go jak emo w wieku 13 lat ("<panda> nie wiem... <panda>").
To tak samo Wuju jak bym Cię zaczął namawiać do zakupu praworęcznego wiosła... ;)
"Porzuć te uprzedzenia... zbrataj się z gitarową bracią... dołącz do źródła..." ;)
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 827
Odp: 3 opcje na pierwszą 7ke.
« Odpowiedź #51 03 Gru, 2009, 14:04:57 »
To tak samo Wuju jak bym Cię zaczął namawiać do zakupu praworęcznego wiosła... ;)

No nie, bo czy set, ntb, bolt czy wireless - to bierzesz la gitarra i tak samo zapierdalasz. Jak dam Ci moją harfę, to najpierw będziesz się patrzył na nią jak niepiśmienny dzikus - potwierdzone doświadczalnie ;)
Paczki z głów!

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Odp: 3 opcje na pierwszą 7ke.
« Odpowiedź #52 03 Gru, 2009, 15:58:20 »
A Tolein to nie jest również lefty? :P

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 827
Odp: 3 opcje na pierwszą 7ke.
« Odpowiedź #53 03 Gru, 2009, 16:09:02 »
A Tolein to nie jest również lefty? :P

O, kurwa :facepalm: poleciałem z automatu ;)
Paczki z głów!

Offline ftideus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 212
Odp: 3 opcje na pierwszą 7ke.
« Odpowiedź #54 05 Gru, 2009, 10:35:17 »

Zgadzam się z tobą Wuju w 100 % Jak to kiedyś Robson napisał - nie potrzeba mi wiosła z takim sustainem, że w przerwie między dzwiękami można postawić klocka.

Tolein - dla mnie wygląd gitary ma duże znaczenie. Fakt gitara musi brzmieć, musi ci dobrze leżeć w łapie ale też musi wyglądać. Wątpię czy czerpał bym satysfakcję z gry grając np na byczym rychu beastcie albo innej pokrace ;).

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Odp: 3 opcje na pierwszą 7ke.
« Odpowiedź #55 05 Gru, 2009, 16:34:49 »
Men, napisałeś że się martwisz, że tam gówno jest, a nie klon na topie.
Potem napisałeś, że wygląd jest ważny.
Dla mnie to brzmi, tak jak byś napisał "lubię masło", a potem, "lubię szynkę".
Czyli na moje oko wszystko gites, jeśli dostajesz kanapkę z masłem i szynką.

Zgodnie z opiniami znalezionymi na neciq - agile brzmią świetnie i są wygodne. A wygląd możesz chyba ocenić po fotkach, men. A fotek jest sporo, opinii zresztą też.
Zresztą opinie zazwyczaj można znaleźć albo bardzo pozytywne, albo bardzo negatywne - albo się ludzie chwalą swoim sprzętem, albo psioczą na producenta. Tych drugich nie widziałem.

A na serio sądzę, że w tej cenie warto.
Zresztą, może dane mi będzie obczaić te kształty w niedalekiej przyszłości.
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline ftideus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 212
Odp: 3 opcje na pierwszą 7ke.
« Odpowiedź #56 06 Gru, 2009, 08:15:59 »
Men, napisałeś że się martwisz, że tam gówno jest, a nie klon na topie.
Potem napisałeś, że wygląd jest ważny.
Dla mnie to brzmi, tak jak byś napisał "lubię masło", a potem, "lubię szynkę".
Czyli na moje oko wszystko gites, jeśli dostajesz kanapkę z masłem i szynką.
Może faktycznie trochę zamotałem.   Chodziło  mi o to że nie jestem do końca przekonany co do jakości wykonania i użytych materiałów w Agilach. Jeśli faktycznie nie ma się co do czego przyczepić, a większość użytkowników jest zadowolona to zwracam honor.

Aha panowie - zdecydowałem się jednak na Jacksona Cowa. Jeśli kiedyś będzie mnie stać to uderzę w sygnaturę Carpentera ale wykonaną już przez ESP.

Pozdrawiam.

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Odp: 3 opcje na pierwszą 7ke.
« Odpowiedź #57 06 Gru, 2009, 13:06:44 »
[...] to zwracam honor.

Men, zupełnie nie o to chodzi... ;)
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline Sebastian

  • Gaduła
  • Wiadomości: 434
Odp: 3 opcje na pierwszą 7ke.
« Odpowiedź #58 06 Gru, 2009, 14:22:00 »
Aha panowie - zdecydowałem się jednak na Jacksona Cowa.


Bardzo Dobry wybór  :headbang:

Offline ftideus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 212
Odp: 3 opcje na pierwszą 7ke.
« Odpowiedź #59 06 Gru, 2009, 15:40:43 »
Niestety na wiosło przyjdzie mi jeszcze trochę poczekać. Sebastian ty swojego cowa sprowadziłeś z usa ?

Offline Sebastian

  • Gaduła
  • Wiadomości: 434
Odp: 3 opcje na pierwszą 7ke.
« Odpowiedź #60 07 Gru, 2009, 10:14:21 »
Sebastian ty swojego cowa sprowadziłeś z usa ?

Można tak powiedzieć  :lol:
« Ostatnia zmiana: 07 Gru, 2009, 10:18:41 wysłana przez Sebastian »

Offline ftideus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 212
Odp: 3 opcje na pierwszą 7ke.
« Odpowiedź #61 07 Gru, 2009, 19:01:54 »
Możesz bardziej sprecyzować ;> Zastanawiam się właśnie czy opłaca się targać wiosło z zagranicy. U nas kosztuje ~ 4000 zł. Na ebayu chodzi po 1000 usd a trzeba jeszcze doliczyć pośrednika i cło.

Offline Sebastian

  • Gaduła
  • Wiadomości: 434
Odp: 3 opcje na pierwszą 7ke.
« Odpowiedź #62 07 Gru, 2009, 19:13:12 »
Możesz bardziej sprecyzować ;> Zastanawiam się właśnie czy opłaca się targać wiosło z zagranicy. U nas kosztuje ~ 4000 zł. Na ebayu chodzi po 1000 usd a trzeba jeszcze doliczyć pośrednika i cło.
Pośrednik.... zbędny koszt... chociarz jak kto lubi

tak tak... juz od 4300 mozna u nas dorwać... a na ebayu można znależć czerwonego albo Silverburst za nawet 700-800$ ... a u nas te 2 kolory kosztuja .. jak ostatnio sprawdzalem 6800

używke można dorwać nawet za 400-500$(oczywiscie czarna) w bardzo dobrym stanie...

znalazlem tez Desert Camo za 744$ z Wielkiej Brytanii... to chyba najbardziej oplacalne.. niema cła bo to Unia Europejska...(no chyba ze jest.. ale wydaje mi sie ze nie...)
« Ostatnia zmiana: 07 Gru, 2009, 19:18:22 wysłana przez Sebastian »

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Odp: 3 opcje na pierwszą 7ke.
« Odpowiedź #63 07 Gru, 2009, 19:53:06 »
dobrze Ci się wydaje
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 827
Odp: 3 opcje na pierwszą 7ke.
« Odpowiedź #64 08 Gru, 2009, 10:16:22 »
dobrze Ci się wydaje

+1, ostatnio mój Pan Major przyjechał z Londka, ale była opcja wysyłki, więc się orientowałem, że cła nie ma. Czyli tylko brać to Camo!!!
Paczki z głów!

Offline ftideus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 212
Odp: 3 opcje na pierwszą 7ke.
« Odpowiedź #65 08 Gru, 2009, 14:41:05 »
Dobra panowie przekonaliście mnie ;) Wolał bym ściągnąć wiosło przez pośrednika bo za granicą nie mam nikogo kto mógł by mi pomóc. Na ebayu nigdy nic nie kupowałem więc nie wiem czy sam sobie poradzę.

Znalazłem też cowa w fabryce Dźwięku ale nie wiem czy ta cena jest wciąż aktualna :

http://sklep.fabrykadzwieku.net.pl/Gitary/Elektryczne/Jackson-Christian-Olde-Wolbers-Signature-7-String-Dinky-Arch-Top.html

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Odp: 3 opcje na pierwszą 7ke.
« Odpowiedź #66 08 Gru, 2009, 14:53:07 »
Masz teraz w ofercie trzy LTD 607b.
Przemyśl jeszcze kilka razy ;)
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline Sebastian

  • Gaduła
  • Wiadomości: 434
Odp: 3 opcje na pierwszą 7ke.
« Odpowiedź #67 08 Gru, 2009, 15:32:37 »
Dobra panowie przekonaliście mnie ;) Wolał bym ściągnąć wiosło przez pośrednika bo za granicą nie mam nikogo kto mógł by mi pomóc. Na ebayu nigdy nic nie kupowałem więc nie wiem czy sam sobie poradzę.

Znalazłem też cowa w fabryce Dźwięku ale nie wiem czy ta cena jest wciąż aktualna :

http://sklep.fabrykadzwieku.net.pl/Gitary/Elektryczne/Jackson-Christian-Olde-Wolbers-Signature-7-String-Dinky-Arch-Top.html

Nie ma nikogo na forum z kontem na ebayu, który by w czynie społecznym pomógł ?  ;D

4300zl za czarnego... a ten Desert Camo kosztuje 2100zł, a przesyłka z WlkBrytanii ile ? maksymalnie 300zł ?
u nas Desert Camo .. no po pierwsze ze juz niema zabardzo gdzie.. a jak ostatnio widzialem to kosztowal chyba 6600....

Offline ftideus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 212
Odp: 3 opcje na pierwszą 7ke.
« Odpowiedź #68 08 Gru, 2009, 16:36:17 »
Mery widziałem oba 607b Metala i oczywiście biorę je pod uwagę ale wiosło będę kupował dopiero na wiosnę, a do czego czasu może się wiele zmienić :D

Sebastian oczywiście masz rację. Jak już będę zdecydowany w 100 % i będę miał fundusze to wiosło ściągnę z zagranicy.
« Ostatnia zmiana: 08 Gru, 2009, 16:38:47 wysłana przez ftideus »

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Odp: 3 opcje na pierwszą 7ke.
« Odpowiedź #69 08 Gru, 2009, 18:39:06 »
przesyłka z WlkBrytanii ile ? maksymalnie 300zł ?
300zł? Nie byłbym taki pewien. Royal Mail to największa banda skurwysynów i złodziei o jakiej słyszałem. Choć z drugiej strony są chyba w miarę rzetelni.

Wolał bym ściągnąć wiosło przez pośrednika bo za granicą nie mam nikogo kto mógł by mi pomóc. Na ebayu nigdy nic nie kupowałem więc nie wiem czy sam sobie poradzę.
Jeśli koleś wyśle Ci sprzęt do polski, no i jeśli jest wart zaufania (5000+ pozytywów i ponad 2 lata z ebayem powinno wystarczyć) to nie ma co nikogo trzeciego angażować. Tylko oczywiście przeczytaj dokładnie opis 20 razy, jeśli czegoś nie rozumiesz - poproś kogoś obcykanego żeby przetłumaczył, poproś o duużo tłustych real foto, no i wypytaj sprzedawcę o każdą najmniejszą ryskę i ogólnie o "historię" gitary i jej kolizji.
O kosztach shippingu już nie wspominam, bo raz że to oczywiste, dwa że chyba ebay i paypal dbają o to, żebyś poznał dokładną cenę wraz z wysyłką, którą musisz zapłacić (a nie tak jak nasze rodzime alledroggo).
Jakiś tydzień temu zrobiłem na ebayu pierwsze zakupy, za jakieś 1000 zł. A jeśli ja sobie poradziłem z ebayem, to Ty też sobie poradzisz. ;)
Warto się tylko zainteresować opcją zapłaty przez paypal i ewentualnym zwrotem pieniędzy.

Znalazłem też cowa w fabryce Dźwięku ale nie wiem czy ta cena jest wciąż aktualna :
Nie raz się już przekonaliśmy o tym jak często aktualizuje się ceny w sklepach internetowych.
Ale jeśli oferta jest interesująca - zapytaj. Na pewno Ci to nie zaszkodzi.

Edit: Z ciekawości sprawdziłem cenę shippingu Royal Mailem.
Waga jak rozumiem koło 5 kg - gitara w pudle, ale to nie ważne - najważniejsze są wymiary.
110x40x15cm (przynajmniej takie mniej więcej wymiary ma moje pudło) - volumetric weight: 11kg.
Zaznaczyłem opcję ubezpieczenia na 1000 funtów.

Cena przesyłki:
Guaranted 1 day - 150 funtów
Guaranted 4 days - 110 funtów.
Czyli, jeśli się nie mylę, jakieś 500 zł za dostawę w 4 dni.

Nie piszę tego żeby zniechęcić, tylko dla informacji każdego, kto byłby kiedyś zainteresowany.
I UPS ceny ma podobne - najtańsza usługa około 100 funtów.

I tak mi się wydaje lepiej wiesło za 2100 + 500zł przesyłki, niż za 4600 albo i więcej.
« Ostatnia zmiana: 08 Gru, 2009, 18:55:13 wysłana przez Tolein »
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline Muchatek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 115
  • Old Smuggler
Odp: 3 opcje na pierwszą 7ke.
« Odpowiedź #70 08 Gru, 2009, 19:35:51 »


300zł? Nie byłbym taki pewien. Royal Mail to największa banda skurwysynów i złodziei o jakiej słyszałem. Choć z drugiej strony są chyba w miarę rzetelni.
No ziom - albo jedno, albo drugie... No chyba, że rzeczywiście rzetelne z nich skurwysyny :D

Co do wysyłek z UK, spokojnie można się wyrobić w 300 PLNach, mało tego - jak dobrze poszukasz nawet w 200...

Offline Sebastian

  • Gaduła
  • Wiadomości: 434
Odp: 3 opcje na pierwszą 7ke.
« Odpowiedź #71 08 Gru, 2009, 19:38:25 »
przesyłka z WlkBrytanii ile ? maksymalnie 300zł ?
300zł? Nie byłbym taki pewien. Royal Mail to największa banda skurwysynów i złodziei o jakiej słyszałem. Choć z drugiej strony są chyba w miarę rzetelni.

Dobrze wiedziec. Nie miałem nigdy doczynienia z Royal mail.. ale USPS... ze Stanów za około 100$.. juz nie pamietam czy 80 czy 110$ jakos w tych granicach, to przeyslka szla 4 dni ale siedziala w urzedzie celnym 2 tygodnie heh

Offline Muchatek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 115
  • Old Smuggler
Odp: 3 opcje na pierwszą 7ke.
« Odpowiedź #72 08 Gru, 2009, 19:49:51 »
Jak wysyłasz USPSem, to pilnuj, żeby przesyłka nie przekroczyła 42 cali (taka mała rada). Poza tym, po tym jak kilkukrotnie adresowane do mnie paczki wróciły do nadawców, a kumplowi zginął stomp box,  za wszelką cenę ich unikam.

Offline Sebastian

  • Gaduła
  • Wiadomości: 434
Odp: 3 opcje na pierwszą 7ke.
« Odpowiedź #73 08 Gru, 2009, 19:52:13 »
Jak wysyłasz USPSem, to pilnuj, żeby przesyłka nie przekroczyła 42 cali (taka mała rada). Poza tym, po tym jak kilkukrotnie adresowane do mnie paczki wróciły do nadawców, a kumplowi zginął stomp box,  za wszelką cenę ich unikam.
aha... ja w dwa razy dostałem gitary z USA... i kilka mniejszych paczek i żadnych problemów nigdy nie miałem...

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Odp: 3 opcje na pierwszą 7ke.
« Odpowiedź #74 08 Gru, 2009, 23:58:01 »
No ziom - albo jedno, albo drugie... No chyba, że rzeczywiście rzetelne z nich skurwysyny :D
największa banda skurwysynów i złodziei o jakiej słyszałem.

To takie określenie - idiom - rhetorical figure.
Chodzi generalnie o kogoś kto zdziera. Nie mam większego pojęcia o ich usługach (poza kilkoma opiniami).
A oni zdzierają nieźle, bo się kiedyś interesowałem ile kosztują przesyłki drobnych rzeczy. I trochę większych też. I byłem w szoku ogólnie.
Ale i tak nic nie przebije motywu - jak sprawdzałem ile ups by chciał za wysyłkę pamięci RAM do NY. Jak mnie wtedy te $450 powaliło, jeszcze nie wstałem. ;)

P.S.:
Spoiler
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
12 Odpowiedzi
5803 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Maj, 2014, 17:14:04
wysłana przez Stivo2005
44 Odpowiedzi
15685 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Lip, 2014, 23:19:10
wysłana przez zyzio
26 Odpowiedzi
21521 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Lip, 2015, 18:43:23
wysłana przez sevenstringdjentlemen
28 Odpowiedzi
11178 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Gru, 2015, 20:56:26
wysłana przez GhostAT69
1 Odpowiedzi
5429 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Maj, 2016, 12:34:52
wysłana przez Nightmarishreaper