Autor Wątek: Pierwsza siódemka dla Bobiego  (Przeczytany 10447 razy)

Offline bobek

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 5
Pierwsza siódemka dla Bobiego
« 20 Wrz, 2015, 15:30:43 »
dzień dobry

szukam siódemki w okolicach 2000 zł, jeśli byłby model jakiś co urywa pupcię, to mogie dać max 3000 zł, ale to ostateczność.
Może być nowa lub używana, obojętnie. Z używaną jest taki problem, że muszę ją ograć, a w okolicy Katowic mało jest ogłoszeń takowych.
Co z osobistych preferencji... Nie będzie grany ino metal, nie chce ruchomego mostka, a przystawki raczej pasywne, ale jestem elastyczny umysłowo.
Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze siódemek?

Z góry dzięki! :*

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Pierwsza siódemka dla Bobiego
« Odpowiedź #1 20 Wrz, 2015, 15:43:40 »
Flame EXG 7 i wymień pickupy na BKP. Będzie wciągać nosem ibanezy i schectery w tych grupach cenowych.

Offline Stachu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 339
  • Trv
Odp: Pierwsza siódemka dla Bobiego
« Odpowiedź #2 20 Wrz, 2015, 15:45:39 »
dzień dobry.

Udane dile: metal, Dale Cooper, Donnie, AngelSTM, MadYarpen, marczaq, Musza, Orange (Polecam!)

Offline bobek

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 5
Odp: Pierwsza siódemka dla Bobiego
« Odpowiedź #3 20 Wrz, 2015, 15:49:19 »
Flame EXG 7 i wymień pickupy na BKP. Będzie wciągać nosem ibanezy i schectery w tych grupach cenowych.

dobra, a jeśli bym kupił w sklepie powiedzmy takie wiosło, to gdzie najlepiej oddać żeby wymienili pikupy? Moje przygody z lutowaniem, cyną i śrubkami przyprawiają mnie o demencję i luźny kał.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Pierwsza siódemka dla Bobiego
« Odpowiedź #4 20 Wrz, 2015, 15:52:38 »
Flame EXG 7 i wymień pickupy na BKP. Będzie wciągać nosem ibanezy i schectery w tych grupach cenowych.

dobra, a jeśli bym kupił w sklepie powiedzmy takie wiosło, to gdzie najlepiej oddać żeby wymienili pikupy? Moje przygody z lutowaniem, cyną i śrubkami przyprawiają mnie o demencję i luźny kał.

A skąd jesteś?

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 420
  • It is useless, to resist.
Odp: Pierwsza siódemka dla Bobiego
« Odpowiedź #5 20 Wrz, 2015, 15:52:47 »
Ja pierdole, litości, gość może wydać 3 kafle a tu lecą propozycje EXG-7.

Idź chłopie do RNR, pomacaj sobie Loomisa, Banshee, jakiego Hellrisera, jak Ci spasi to se kup nówkę. A jak się brzydzisz to się zaczaj na używkę. Finito. Bez lutowania i pierdolenia się, serio za takie hajsy to te wiosła już jako stocki dają radę.

Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline bobek

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 5
Odp: Pierwsza siódemka dla Bobiego
« Odpowiedź #6 20 Wrz, 2015, 15:55:49 »
No obecnie przebywam w okolicach Katowic, czasem też siedzę w Poznaniu.

No mogę wydać 2000 - 3000 ziko, więc chcę kupić coś już w miarę dobrego, żeby potem się nie jebać z gównem przez najbliższe kilka lat :P

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 420
  • It is useless, to resist.
Odp: Pierwsza siódemka dla Bobiego
« Odpowiedź #7 20 Wrz, 2015, 15:58:43 »
I w poznaniu i w kato masz RNR, czyli oficjalnego dystrybutora Schectera, którego spora część użytkowników tutaj będzie polecała. Jeśli wiosła są, to Ci ściągną do salonu i sobie pomacasz. No chyba, że się na używkę uprzesz. Ale w tym przedziale cenowym to są już serio konkret wiosła.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline bobek

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 5
Odp: Pierwsza siódemka dla Bobiego
« Odpowiedź #8 20 Wrz, 2015, 16:15:46 »
Tak też zrobię. Używka byłaby spoko, ale zważywszy na fakt, że jest ich stosunkowo mało, to znalezienie gdzieś w okolicach pasującej jest mało prawdopodobne.

A jakeś konkretne modele poglibyta mi polecić? Tak, żebym stwarzał pozory w sklepie że ogarniam temat?

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Pierwsza siódemka dla Bobiego
« Odpowiedź #9 20 Wrz, 2015, 16:32:13 »
Banshee, Merrow, Garza, Loomis. @Mother Puncher coś jeszcze?

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 420
  • It is useless, to resist.
No a jak. Blackjack. Wszystkie.

Z tańszych Damieny: Elite i Platinum. Przy czym Elite to jeszcze Indo, Platinum już Korea.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline James

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 64

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Nie ma BKP, a wiadomo, że jak nie ma BKP to nie można grać
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline James

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 64
Nie ma BKP, a wiadomo, że jak nie ma BKP to nie można grać
Wymieni i jeszcze na waciki zostanie z zakładanego budżetu ;)

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
A ja bym odradzał tego Jacka - skala 25,5" to w siódemce IMO strzał w stopę, od 26,5 wzyż, można obniżyć a różnica dla łapy nie jest aż tak kolosalna jakby się mogło wydawać

Offline ma95

  • Gaduła
  • Wiadomości: 149
Ludzie 20 lat grali na 25.5 i było wszystko dobrze, nie przesadzaj Andrzej :D

Cow to czysty nakurw, mialem 6/7 i jakos nie wyobrazam sobie odrzucenia cowa tylko dla tego ze nie jest pseudo-barytonem :P
Czerwona dziewczynka przekrojona na krzyż
Czemu ty jabłuszko krzywo na mnie patrzysz ?

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 420
  • It is useless, to resist.
A ja bym odradzał tego Jacka - skala 25,5" to w siódemce IMO strzał w stopę, od 26,5 wzyż, można obniżyć a różnica dla łapy nie jest aż tak kolosalna jakby się mogło wydawać

No co Ty nie powiesz? :D
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
bobek,
ja bym się zainteresował tym Jackiem:
http://allegro.pl/jackson-christian-olde-wolbers-7-dinky-schecter-i5656399610.html#thumb/5


Pisał, że "przystawki" oraz, że "pasywne". Does not compute :)

Offline Stachu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 339
  • Trv
Ludzie 20 lat grali na 25.5 i było wszystko dobrze, nie przesadzaj Andrzej :D

Cow to czysty nakurw, mialem 6/7 i jakos nie wyobrazam sobie odrzucenia cowa tylko dla tego ze nie jest pseudo-barytonem :P

COW jest wiosłem bardzo dobrym. Ale tak z ciekawości, jaką strune założysz przy skali 25,5 do stroju F#?
Tu chyba nie ma co dyskutować o długości skali póki nie wiadomo w jakim stroju autor chce grać. Ale warto mu uświadomić zależność skala-strój-rozmiar strun, niech wybierze sam. 
Udane dile: metal, Dale Cooper, Donnie, AngelSTM, MadYarpen, marczaq, Musza, Orange (Polecam!)

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Ludzie 20 lat grali na 25.5 i było wszystko dobrze, nie przesadzaj Andrzej :D

Cow to czysty nakurw, mialem 6/7 i jakos nie wyobrazam sobie odrzucenia cowa tylko dla tego ze nie jest pseudo-barytonem :P

COW jest wiosłem bardzo dobrym. Ale tak z ciekawości, jaką strune założysz przy skali 25,5 do stroju F#?
Tu chyba nie ma co dyskutować o długości skali póki nie wiadomo w jakim stroju autor chce grać. Ale warto mu uświadomić zależność skala-strój-rozmiar strun, niech wybierze sam.

Mimo wszystko da się. Jakiś czas temu @Franq nagrał jakieś riffy w F# i nie było wstydu, mimo 25,5".

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 420
  • It is useless, to resist.
Ludzie 20 lat grali na 25.5 i było wszystko dobrze, nie przesadzaj Andrzej :D

Cow to czysty nakurw, mialem 6/7 i jakos nie wyobrazam sobie odrzucenia cowa tylko dla tego ze nie jest pseudo-barytonem :P

COW jest wiosłem bardzo dobrym. Ale tak z ciekawości, jaką strune założysz przy skali 25,5 do stroju F#?
Tu chyba nie ma co dyskutować o długości skali póki nie wiadomo w jakim stroju autor chce grać. Ale warto mu uświadomić zależność skala-strój-rozmiar strun, niech wybierze sam.

Mimo wszystko da się. Jakiś czas temu @Franq nagrał jakieś riffy w F# i nie było wstydu, mimo 25,5".

No ja przy 24,75" zszedłem sobie na 74 do F. Fajnie było, sludżowato.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Stachu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 339
  • Trv
Panowie, wszystko się da! tylko odchodzimy troche od komfortu. Autor prawi, że nie tylko metal, więc pewnie jakieś standardy, a więc 25,5 będzie najlepsze. Moja rada - używany japoniec.
Udane dile: metal, Dale Cooper, Donnie, AngelSTM, MadYarpen, marczaq, Musza, Orange (Polecam!)

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Cow poszedł za fajna kasę, wiec kolega musi szukać dalej. Ale fakt, ze bida na rynku wtórnym jest obecnie straszna
B ( o ) ( o ) B S

Offline Stachu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 339
  • Trv
I dopóki złotówka jest słaba tak raczej będzie. Kisimy się we własnym, rzadkim sosie.
Udane dile: metal, Dale Cooper, Donnie, AngelSTM, MadYarpen, marczaq, Musza, Orange (Polecam!)

Offline bobek

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 5
A co myślicie o ibanezie rga7? Bo zakup wiosła coraz bliżej a ja trzęse gaciami.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
71 Odpowiedzi
33941 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Paź, 2008, 22:28:40
wysłana przez offtrip
15 Odpowiedzi
7135 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Lis, 2010, 11:11:16
wysłana przez Tolein
44 Odpowiedzi
14831 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Lip, 2014, 23:19:10
wysłana przez zyzio
28 Odpowiedzi
27026 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Sty, 2016, 10:36:15
wysłana przez kermcio
5 Odpowiedzi
8532 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Lip, 2019, 08:42:11
wysłana przez Omlet