Autor Wątek: Tania pierwsza 8mka  (Przeczytany 21071 razy)

Offline Stubblefield

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 2
Tania pierwsza 8mka
« 29 Cze, 2015, 00:28:54 »
Przesiadam sie z 6 na 8mke i zastanawiam sie czy sensowny jest Jackson JS32 Q8? Jesli nie to od jakiej ceny zaczynaja sie sensowne 8mki i jakie to modele?

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 418
  • It is useless, to resist.
Odp: Tania pierwsza 8mka
« Odpowiedź #1 29 Cze, 2015, 00:30:11 »
Widać nie dość dobrze Ci wyjaśniłem ;)
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Stubblefield

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 2
Odp: Tania pierwsza 8mka
« Odpowiedź #2 29 Cze, 2015, 00:38:10 »
Jeszcze jest druga czesc pytania. Malo sie znam na modelach 8mek, dlatego pytam sie o takie ogólne rzeczy

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 418
  • It is useless, to resist.
Odp: Tania pierwsza 8mka
« Odpowiedź #3 29 Cze, 2015, 00:41:47 »
Na forum jest mnóstwo informacji na ten temat. Wystarczy poszukać ;)
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline escape_artist

  • Pr0
  • Wiadomości: 903
  • Drę morde oraz zabijam szałtę. Majkel Patrz Wyżej!
Odp: Tania pierwsza 8mka
« Odpowiedź #4 29 Cze, 2015, 07:46:16 »
ze swojej strony polecam Ibka RG8, gralem jeszcze na Omenie 8 i moja konkluzja = RG8 > Omen 8

jacksona nie mialem w lapie wiec sie nie wypowiem na temat tej gitary
||Po prostu troche sie przyczepiliscie szczegolow zupelnie nie istotnych w tym momencie... || !!!!MAJKEL RÓB CEBULE!!!! ||Początkujący treser Lewiatanów ||

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Odp: Tania pierwsza 8mka
« Odpowiedź #5 29 Cze, 2015, 14:15:40 »
Ja macałem wszystkie trzy które wymieniłeś i w temacie Ib vs Szekter mam dokładnie odwrotne odczucia. A Jacksona miałem tylko jednego w ręce i miał zjebany fretwork oraz chujowo brzmiał (bo miał zjebany także setup i udawał banjo) więc nie zgłębiałem tematu.
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline escape_artist

  • Pr0
  • Wiadomości: 903
  • Drę morde oraz zabijam szałtę. Majkel Patrz Wyżej!
Odp: Tania pierwsza 8mka
« Odpowiedź #6 29 Cze, 2015, 14:29:20 »
@Leon

pewnie kwestia rak, przyzwyczajen itp, dla mnie ibanez byl pod wzgledem wygody gry lepszy
||Po prostu troche sie przyczepiliscie szczegolow zupelnie nie istotnych w tym momencie... || !!!!MAJKEL RÓB CEBULE!!!! ||Początkujący treser Lewiatanów ||

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Odp: Tania pierwsza 8mka
« Odpowiedź #7 30 Cze, 2015, 11:58:45 »
No oczywiście że tego właśnie kwestia. Ibki mi nie leżą i tyle :) Ale też co do jakości wykonania i ogólnie brzmienia miałem spore zastrzeżenia w obu RG8 które macałem (że o tej wyższej Sce nie wspomnę, bo wiosło za 3 koła powinno reprezentować "trochę" wyższy poziom). Kwestia ogrania i sprawdzenia 1. co komu leży oraz 2. która sztuka będzie grała fajniej od innych.
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline 69daren

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 46
    • Atrophia - h o m e r e c o r d i n g p r o j e c t
Odp: Tania pierwsza 8mka
« Odpowiedź #8 01 Lip, 2015, 19:30:23 »
Jeśli chodzi o tanie 8 to polecam jednak Schectery są lepiej wykonane niż Ibanezy nie miałem w łapach Jaksona więc się nie wypowiem. Pierwszą moją 8 był RG8 jednak po tygodniu zwróciłem do sklepu nabicie progów pozostawiało wielo do życzenia zaraz potem zamówiełem Omena 8 naprawdę świetne wygodne i dobrze wykonane wiosełko po wymianie pup na EMG 808 rzeź. Potem jeszcze raz kupiłem RG8 z blackoutami, chciałem dać jej szansę bo naprade podobają mi się ibanezy w wersji 8. Wynik był taki że pupy zostawiłem a RG8 opchnołem, teraz mam Damiena 8 i narazie nie myślę o zmianie na inną. Btw we wszystkich schecterach 8 mogłem ustawić niższą akcję strun niż w ibkach, schectery mają węższy gryf co jest moim zdaniem na +, łatwo dosięgnąć nawet najgróbszą strunę w każdej pozycji, ibki to lotniskowiec ale mają cięszy gryf co jest odczuwalne ale mi to róznicy na + nie robiło.Gryf Schectera jest gróbszy w porównaniu do RG8 ale to nie jest żaden bejzbol, gryf jest naprawdę wygodny.
W obu przypadkach pupy do wymiany jak chcesz żeby to jakoś brzmiało.
« Ostatnia zmiana: 01 Lip, 2015, 20:11:05 wysłana przez 69daren »

Offline ma95

  • Gaduła
  • Wiadomości: 149
Odp: Tania pierwsza 8mka
« Odpowiedź #9 01 Lip, 2015, 19:38:09 »
RG ma bardzo szeroki gryf, w porównaniu z hellraiserem jak dla mnie była tragedia. RG nie brzmi ani na sucho ani podpięte pod obojętnie co, w pełni budżetowy model z najniższej budżetowej półki. Zdecydowanie wziąłbym damiena Elite jakbym mial jakieś tanie 8 brać jeszcze raz.
Czerwona dziewczynka przekrojona na krzyż
Czemu ty jabłuszko krzywo na mnie patrzysz ?

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 418
  • It is useless, to resist.
Odp: Tania pierwsza 8mka
« Odpowiedź #10 01 Lip, 2015, 19:41:00 »
I pewnie na opchnięciu RG8 z 808 i zostawieniu AHB-1 8 znając życie zrobiłeś deal życia. A mnie cisnąłeś z ceną ostro pamiętam ;) Poza tym "gróbszy" - serio?

Co do reszty się zgadzam - problemem RG8 jest IMO szerokość gryfu. W porównaniu z Omenami/Hellriserami to jest szeroki w chuj, pomimo jego fajnego profilu. U mnie również Schectery > Ibanez pod tym kątem. Odnośnie Jacksona wypowiadać się nie będę - miałem w łapie i straszną taniochą wiało.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline 69daren

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 46
    • Atrophia - h o m e r e c o r d i n g p r o j e c t
Odp: Tania pierwsza 8mka
« Odpowiedź #11 01 Lip, 2015, 19:58:52 »
Jaki tam deal życia pewnie gdybym nie natrafił w sklepie na Damiena za 1700zł to dalej bym miał to RG. Co do ciśnięcia z ceną to takie zboczenie zawodowe, nieważne jak niska jest cena musi być ta satysfakcia z utargowania swojej ceny. BTW Rg8 lepiej mi brzmiał z emg a damien z blackoutami.

Offline sevenstringdjentlemen

  • Gaduła
  • Wiadomości: 219
  • Peri Peri ;p
Odp: Tania pierwsza 8mka
« Odpowiedź #12 01 Lip, 2015, 20:46:32 »
Więc tak- moim zdaniem weź sobie lepiej Schectera Demona/Damiena. Mają wygar. Wymienisz sobie przetworniki kiedyś i całkiem sensownie pograsz. Możesz też szukać Agile, ale jakoś ciężko je złapać. Fakt, że w Hameryce te gitki za grosze są  mnie denerwuje :D
Poza tym, tak ja napisał ma95- gryf w rg jest cholernie szeroki. Lotniskowiec pieprzony. Nawet listewka Ibka przy tym nie pomaga.... Jacka odpuść, dla mnie plastikowa strasznie ta gitka. Tematów o tym pełno, przeglądnij forum ;) w każdym razie- fajnie by było wiedzieć co chcesz grać.
Spoiler
dżęt dżęt dżętu dżętu. Dajta mi tu więcej dżentu.

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 418
  • It is useless, to resist.
Odp: Tania pierwsza 8mka
« Odpowiedź #13 01 Lip, 2015, 20:48:03 »
Więc tak- moim zdaniem weź sobie lepiej Schectera Demona/Damiena.

Demon 8? O kurfa, a gdzie go dajo w Polszy? Biegnę z geldem!
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline 69daren

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 46
    • Atrophia - h o m e r e c o r d i n g p r o j e c t
Odp: Tania pierwsza 8mka
« Odpowiedź #14 01 Lip, 2015, 22:39:05 »
opcje warte uwagi,

Omen active 8 1808,- wysyłka gratis (skala 28cali) 28 day money back guarantee
http://www.gear4music.pl/pl/Gitara-i-instrumenty-basowe/Schecter-Omen-Active-8-8-struny-gitara-elektryczna-poyskujca-czer/WT6

Schecter Demon-8 2457zł wysyłka gratis (skala 28cali) 28 day money back guarantee
http://www.gear4music.pl/pl/Gitara-i-instrumenty-basowe/Schecter-Demon-8-8-struny-gitara-elektryczna-satyna-czarny/WTD

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 418
  • It is useless, to resist.
Odp: Tania pierwsza 8mka
« Odpowiedź #15 01 Lip, 2015, 22:51:15 »
DAT Polisz języka.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline ma95

  • Gaduła
  • Wiadomości: 149
Odp: Tania pierwsza 8mka
« Odpowiedź #16 02 Lip, 2015, 00:57:46 »
omen jest juz w cenie uzywanego hellraisera, za cene demona idzie łatwo sls'a wyciagnac. Troche lipa
Czerwona dziewczynka przekrojona na krzyż
Czemu ty jabłuszko krzywo na mnie patrzysz ?

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Odp: Tania pierwsza 8mka
« Odpowiedź #17 02 Lip, 2015, 09:21:23 »
A ja będę starym dziadem jak to powiem ale po prostu najlepiej iść i ogrywać, może akurat coś trafisz (jeżeli nie masz możliwości u siebie - jedź do stolnicy i masz kurwa tego tyle że nie ogarniesz tej kuwety)

Offline 69daren

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 46
    • Atrophia - h o m e r e c o r d i n g p r o j e c t
Odp: Tania pierwsza 8mka
« Odpowiedź #18 02 Lip, 2015, 15:27:58 »
omen jest juz w cenie uzywanego hellraisera, za cene demona idzie łatwo sls'a wyciagnac. Troche lipa
optymista z ciebie  :)

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 418
  • It is useless, to resist.
Odp: Tania pierwsza 8mka
« Odpowiedź #19 02 Lip, 2015, 16:29:14 »
Sorka, jeśli miałbym do wyboru: Demona za 2,5k i SLS-a za ~3k to odpowiedź nasuwa się sama. Ile tutaj wisiał na giełdzie SLS 8 na secie Nazgul/Sentient i zejść nie chciał, a cena była IMO mocno korzystna. Obecnie nówkę Hellrisera C-8 można wciągnąć za 3k. W Polszy. Ten Demon to zgadzam się, fajna opcja, Omen również. Ale niekorzystna jest ich cena. Omen nomen omen (hehe) jeszcze ujdzie, ale tutaj jest trochę większy random niż u Demonów (na moje oko i łapska) no i przynajmniej mnie, Omen cuchnie większą taniochą od Demonów.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline 69daren

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 46
    • Atrophia - h o m e r e c o r d i n g p r o j e c t
Odp: Tania pierwsza 8mka
« Odpowiedź #20 02 Lip, 2015, 17:02:53 »
Zgadzam się porównując ceny demona 8 i używanego SLS którego można za ok 3koła wyrwać to niema nad czym się zastanawiać. Ale 8 Hellrisera do 2000,- jak napisał ma95 mało prawdopodobne. Omen czy Demon w obu przypadkch ceny są trochę zawyżone moim zdaniem ale to pewnie dlatego że mało tego w sklepach. Co do loterii w ich wykonaniu omen vs demon to musiał by się ktoś wypowiedzieć kto trchę tych gitar omacał. Miałem Demona 7, Omena 8 i jakiś kolosolnach różnic w wykonaniu i baboli nie zauważyłem.

Offline ma95

  • Gaduła
  • Wiadomości: 149
Odp: Tania pierwsza 8mka
« Odpowiedź #21 02 Lip, 2015, 17:07:10 »
Gadanie, akurat u nas w polandii z naszymi cudnymi "promocjami" z rnr mozna wylowic nowego loomisa za 2.5. Nawet teraz jeden za dwójke na allegro wisi. Swojego hellraisera z kejsem kupilem za 1800zł u nas, a z UK smialo bym sciagnal mieszczac sie w 1500zł  :devil:
Czerwona dziewczynka przekrojona na krzyż
Czemu ty jabłuszko krzywo na mnie patrzysz ?

Offline sevenstringdjentlemen

  • Gaduła
  • Wiadomości: 219
  • Peri Peri ;p
Odp: Tania pierwsza 8mka
« Odpowiedź #22 02 Lip, 2015, 21:53:44 »
Więc tak- moim zdaniem weź sobie lepiej Schectera Demona/Damiena.

Demon 8? O kurfa, a gdzie go dajo w Polszy? Biegnę z geldem!

http://skladmuzyczny.pl/gitara-elektryczna-8-strunowa-schecter-demon-8-satin-black-sbk.html

wisi na stronie. Co prawda w PL wisi nie oznacza dostępny w ciągu najbliższych 5 lat, ale może spytać ;p
dżęt dżęt dżętu dżętu. Dajta mi tu więcej dżentu.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Odp: Tania pierwsza 8mka
« Odpowiedź #23 03 Lip, 2015, 10:24:29 »
Co do loterii w ich wykonaniu omen vs demon to musiał by się ktoś wypowiedzieć kto trchę tych gitar omacał...

Nie wiem jak teraz, ale kiedy mnie te gitary interesowały (chodzi mi o 6stki) to zdecydowanie Demon > Omen.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline sevenstringdjentlemen

  • Gaduła
  • Wiadomości: 219
  • Peri Peri ;p
Odp: Tania pierwsza 8mka
« Odpowiedź #24 15 Lip, 2015, 21:09:08 »
Tak samo jest w 8kach. Demon zjada Omena moim skromnym zdaniem.
dżęt dżęt dżętu dżętu. Dajta mi tu więcej dżentu.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
85 Odpowiedzi
33390 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Gru, 2009, 13:31:19
wysłana przez Muchatek
19 Odpowiedzi
11912 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Sie, 2011, 20:26:48
wysłana przez obzen
45 Odpowiedzi
20972 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Paź, 2011, 16:05:25
wysłana przez Musza
15 Odpowiedzi
7312 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Sty, 2012, 10:42:14
wysłana przez Rachet
15 Odpowiedzi
6206 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Lis, 2012, 21:00:54
wysłana przez Olcha