Autor Wątek: Nowa i zajebista 8mka Tosina :)  (Przeczytany 20972 razy)

Offline Jakub0765

  • Gaduła
  • Wiadomości: 248
man ale 8 kluczy w jednym rzędzie na takiej główce jak w rg? to nie wyglądałoby dobrze -imho

Offline p0ison

  • Gaduła
  • Wiadomości: 115
Tosin + białe Mayo = Black on Blonde ;)

Offline davqoniu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 164
  • Brotherhood of Lefties ;)
man ale 8 kluczy w jednym rzędzie na takiej główce jak w rg? to nie wyglądałoby dobrze -imho
niekoniecznie. Przykład? Agile:

Offline Jakub0765

  • Gaduła
  • Wiadomości: 248
no dobra, masz rację, wygląda ok. Jednak wolę rozwiązanie z 4 po każdej stronie, może to z przyzwyczajenia bo mam 2228, ale wg. mnie właśnie ładnie to wygląda, w tej tosinowej też, w zasadzie nie widzę niczego do czego mógłbym się przyczepić, jest piękna

Offline Jakub_Z.

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Matowy
Tył gryfu faktycznie strasznie ładnie zrobiony.
W sumie to cała mogła by być w takiej kolorystyce :D
Ano i główka na śmietnik, ni chuja tutaj nie pasuje imo.

Offline .rogaty

  • Gaduła
  • Wiadomości: 287
  • Dolina Magicznego Jednorożca Nińdzia!
Mnie się ta główka z kolei podoba. Całe wiosło bardziej wintadżowo IMO dzięki niej wygląda - w końcu pierwsze Icemany miały podobne główki. W moim odczuciu gitarka wygląda, hmm, wytwornie? Tak, to chyba będzie dobre określenie.
It's always nice to have a penis.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Wygląda na to, że te wszystkie djentowce się zupełnie nie znają na gitarach.

Przynajmniej już wiadomo czemu wszystkie te kapele do wyrzygania podobnie brzmią ;)
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Wygląda na to, że te wszystkie djentowce się zupełnie nie znają na gitarach.

Przynajmniej już wiadomo czemu wszystkie te kapele do wyrzygania podobnie brzmią ;)
Pete z RSF już wyrzucił z Regiusa Aftermathy, ale preset w Axe sobie zostawił pewnie bez zmiany ;). Znaczy - poza tym musi być jeszcze jakiś tajny ftp z presetami dla djentowców...
W temacie - jak będę duży, to moje gity będą właśnie zmierzały w takim kierunku, a nie rogatych i czarnych. Tosin cały jest elegancki i taka w końcu miała być i gitara.
Paczki z głów!

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Wygląda na to, że te wszystkie djentowce się zupełnie nie znają na gitarach.

Przynajmniej już wiadomo czemu wszystkie te kapele do wyrzygania podobnie brzmią ;)
Pete z RSF już wyrzucił z Regiusa Aftermathy, ale preset w Axe sobie zostawił pewnie bez zmiany ;). Znaczy - poza tym musi być jeszcze jakiś tajny ftp z presetami dla djentowców...
W temacie - jak będę duży, to moje gity będą właśnie zmierzały w takim kierunku, a nie rogatych i czarnych. Tosin cały jest elegancki i taka w końcu miała być i gitara.

Na co się przerzuca ? Na Lundgreny ? Właśnie bo ja tego nie rozumiem - jedni z Lundgrenów przerzucają się na BKP a inni na odwrót. ::)

Przecież to bardzo proste do wyjaśnienia. Bo są cipami. ;) A tak na serio - po prostu ludzie albo zmieniają koncepcje brzmienia, albo szukają zwyczajnie czegoś innego, bo nie są w pełni zadowoleni.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Pojedźmy dwutorowo:
- Isu:

Rebel Yell Bridge, VHII Neck

- Az: Petey napisał, że sprzedaje Aftery bo "They are a bit too hot for my tastes but they are fucking awesome pickups", ale zmierzam do tego, że i tak będzie teraz brzmiał identycznie ;).
Paczki z głów!

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Ja z tym już ostatni raz, obiecuję! No, ale trzeba było - czyli porównanie starego z nowym, osobiście chciałem wiedzieć, plus może sam będę miał te dylematy:

Paczki z głów!

Offline kempas

  • Gaduła
  • Wiadomości: 140
Uważam, że różnica na tyle znikoma, że szkoda zachodu na całą operację z wymianą aczkolwiek mnie bardziej podoba się aftermath.
(tak jest! od teraz już mogę zaspamować giełdę :) )

Offline crushingattack

  • Gaduła
  • Wiadomości: 280
Mi się 8ka Tosina nie podoba. Ale dobrze że jest, że coraz więcej tego typu instrumentów powstaje, że jest szansa na promocję ERG i przejście do porządku dziennego nad gitarami z większą ilością strun niż 6. A wtedy za 10 lat będzie można dostać normalnie w sklepach w stolicy struny do 7 inne niż 10-56 i ograć parę wioseł. Uff.

Co do porównania Wuja, imo pickup to tylko kosmetyka, dopieszczenie brzmienia.



Jeden z fajniejszych testów jakie widziałem. Ale to jest magik, u niego zawsze wszystko dobrze brzmi.


Offline kempas

  • Gaduła
  • Wiadomości: 140
Dla mnie te testy są kupa warte. Koleś tyle robi z tym brzmieniem przy nagrywaniu, że w życiu nie usłyszysz takiego brzmienia montując te przystawki. Moim zdaniem porządny test powinien być maksymalnie surowy żeby w ogóle cokolwiek oceniać. Ale btw Ola Englund i jego testy potwierdzają moją tezę, że  zupełnie nie ważne jest to na czym grasz bo ze wszystkiego da się ukręcić sensowne brzmienie tylko jak grasz :)


Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Dla mnie te testy są kupa warte. Koleś tyle robi z tym brzmieniem przy nagrywaniu, że w życiu nie usłyszysz takiego brzmienia montując te przystawki.

Co takiego robi? Podstawia SM'a 57 pod wzmacniacz, daje HP, LP, czasem wycina okolice 120hz i tyle jeśli chodzi o gitary. Myślę jednak, że w tych testach jest mało ważne co robi z brzmieniem, bo punktem odniesienia są inne pickupy z filmiku, które na pewno są wstawione w ten sam "preset" (ustawienia mikrofonu, wzmacniacza i fx). Nie nazwałbym też tego kosmetyką - element rigu jak każdy inny z tym, że ma mniejszy wpływ niż np. głośnik (ale hej, niektórzy się potrafią strunami pałować). Pomiędzy Alternative8, a Sh-8 jest przecież duża różnica, chyba, że słuchacie na głośnikach z laptopa (?)
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline crushingattack

  • Gaduła
  • Wiadomości: 280
Dla mnie te testy są kupa warte. Koleś tyle robi z tym brzmieniem przy nagrywaniu, że w życiu nie usłyszysz takiego brzmienia montując te przystawki.

Co takiego robi? Podstawia SM'a 57 pod wzmacniacz, daje HP, LP, czasem wycina okolice 120hz i tyle jeśli chodzi o gitary. Myślę jednak, że w tych testach jest mało ważne co robi z brzmieniem, bo punktem odniesienia są inne pickupy z filmiku, które na pewno są wstawione w ten sam "preset" (ustawienia mikrofonu, wzmacniacza i fx). Nie nazwałbym też tego kosmetyką - element rigu jak każdy inny z tym, że ma mniejszy wpływ niż np. głośnik (ale hej, niektórzy się potrafią strunami pałować). Pomiędzy Alternative8, a Sh-8 jest przecież duża różnica

Dokładnie. Pisząc 'kosmetyka' miałem na myśli że jeśli amp+paka daje brzmienie które się podoba, tweakujesz pickupem. Jeśli amp z paczką gada nie takim charakterem.. no, pickup wtedy tego drastycznie nie zmieni. Nie mówię o singlu/humbie tylko o dwóch hioutputowych humbuckerach.
Swoją drogą Alternative8 gada tak specyficznie, że zaczyna mi się mocno podobać.
Między Aftermathem i Rebel Yellem różnica jest mała moim zdaniem.

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Między Aftermathem i Rebel Yellem różnica jest mała moim zdaniem.

Aftermath jest dużo agresywniejszy i bardziej tight, a Rebel Yell grzeczniejszy, pełniejszy i ciemniejszy. Ja bym żałował gdybym wymienił Aftermatha na Rebel Yell, ale to nie moje wiosło.
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Amanita ma tera 8 Aftera, może by tak przyszedł?
U mnie, Muszka, chyba też aż tak tight bym nie chciał, tylko lekko luźniej - ale za to cieplej. ;)
Paczki z głów!

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Na scenie i tak by zabrzmiały tak samo :D
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Amanita ma tera 8 Aftera, może by tak przyszedł?
U mnie, Muszka, chyba też aż tak tight bym nie chciał, tylko lekko luźniej - ale za to cieplej. ;)

http://www.nokaut.pl/bokserki-meskie/cieple-meskie-bokserki-jaxa-boxer-rhovyl.html koniecznie XXL, żeby tight nie było :)
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
ed. Baciu - spróbuj namówić Muszę, żeby nagrał coś w F# na Kiwi z Painkillerami. mnie tam one nie jarają, ale Musza zdaje się wstawił je dlatego, że robią bardziej dż niż dź ;)

Bardziej GŻŻŻ niż GŹŹŹ! ;)

Właśnie szykuję demko Painkillera w Kiwi. Nailbomb ma dużo góry a mało górnego środka, a Painkiller odwrotnie. Painkiller też jest znacznie mniej tight (a piszą, że jest ultra tight instant djent) i ma więcej dołu (robi bardziej DUMmmm). Powiedziałbym, że to idealny pickup do stonera i około Mastodonowych brzmień.
« Ostatnia zmiana: 24 Paź, 2011, 16:09:55 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
20 Odpowiedzi
8147 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Wrz, 2008, 08:42:26
wysłana przez wuj Bat
Nowa Rosetta

Zaczęty przez Budzan Muzyka

0 Odpowiedzi
1225 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Maj, 2010, 20:05:16
wysłana przez Budzan
2 Odpowiedzi
5808 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Sty, 2013, 22:56:43
wysłana przez pivo
26 Odpowiedzi
21070 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Lip, 2015, 18:43:23
wysłana przez sevenstringdjentlemen
98 Odpowiedzi
64662 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Paź, 2016, 16:47:02
wysłana przez theremin