Autor Wątek: Tesseract  (Przeczytany 126631 razy)

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 421
  • It is useless, to resist.
Odp: Tesseract
« Odpowiedź #325 03 Wrz, 2015, 20:45:43 »
Generalnie mnie to brzmi jak taki Altered State z bardziej porywającym wokalem. Dan chyba mówił, że nie chcą tu się trzymać sztywno w dżentowych ramach. Mnie jak na razie i Messenger i ten kawałek robią w chuj i czekam na więcej.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Andres

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 20
Odp: Tesseract
« Odpowiedź #326 03 Wrz, 2015, 21:25:17 »
też mi się wydaję, ze jest prostszy, ale moim zdaniem ta prostota przyciąga bardziej, nie mogę sie doczekać premiery, szczególnie utworu z Martinem Grech  :devil:

Offline inches666

  • Gaduła
  • Wiadomości: 366
  • Uczulenie na 4/4
Odp: Tesseract
« Odpowiedź #327 03 Wrz, 2015, 21:41:29 »
Może coś w tym jest @Mother Puncher ... Altered State mi nie leży ale to się wydaje jeszcze prostsze... I przesłuchałem całe Altered State jeszcze raz przedwczoraj. Nie porywa mnie kompletnie, jest... płytkie muzycznie IMHO
www.soundcloud.com/inches666
Ha Ha Ha Ha
Ce dur A mol

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 421
  • It is useless, to resist.
Odp: Tesseract
« Odpowiedź #328 03 Wrz, 2015, 22:22:38 »
Jest wyjątkowe. Z tym się absolutnie zgadzam. Exile jest doskonałe, duet Palingenesis/Calabi Yau catchy i ciekawe. No i Singularity...ale u mnie to jest tak jak z Anneke. Żaden damski wokal nie chwyta mnie za serce i kutasa tak jak tej duńskiej Pani. No po prostu nie. Mogą się te inne silić, starać, ale wystarczy, że Anneke wyśpiewa dwa dźwięki i po zawodach. Z Tompkinsem jest to samo. Jego miejsce jest w Tesseract. A jedynym godnym jego zastępcą mógł być tylko Coleman. Śpiewał inaczej. Ale dobry jest w chuj. Ashe niby też...ale jakoś tak...czegoś brakuje.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline inches666

  • Gaduła
  • Wiadomości: 366
  • Uczulenie na 4/4
Odp: Tesseract
« Odpowiedź #329 03 Wrz, 2015, 22:48:09 »
Jest wyjątkowe. Z tym się absolutnie zgadzam. Exile jest doskonałe, duet Palingenesis/Calabi Yau catchy i ciekawe. No i Singularity...ale u mnie to jest tak jak z Anneke. Żaden damski wokal nie chwyta mnie za serce i kutasa tak jak tej duńskiej Pani. No po prostu nie. Mogą się te inne silić, starać, ale wystarczy, że Anneke wyśpiewa dwa dźwięki i po zawodach. Z Tompkinsem jest to samo. Jego miejsce jest w Tesseract. A jedynym godnym jego zastępcą mógł być tylko Coleman. Śpiewał inaczej. Ale dobry jest w chuj. Ashe niby też...ale jakoś tak...czegoś brakuje.

Ashe śpiewał ciągle tak samo i miał nudne linie. Akeldama zrobiła z nim feat. i powtarzają się linie z Altered State. Jak dla mnie brzmieniowo się poprawili od One ale i tak jakikolwiek kawałek z One przebija każdy z Altered State (no może poza Nocturne które jest tak jakby "na równi" :P) mimo tego że Dan wcale kreatywniejszy nie był i wykorzystywał 100% linii czarnucha
www.soundcloud.com/inches666
Ha Ha Ha Ha
Ce dur A mol

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Odp: Tesseract
« Odpowiedź #330 04 Wrz, 2015, 00:56:39 »
Ashe był spoko, ale Dan zmiata wszystko. Tesseract ewoluuje cały czas i to widać. Ashe miał swój styl i ma go cały czas, a Dan poleciał razem z całym zespołem i widać u niego ten pierwiastek postępu/kreatywności. Jak dla mnie to: Messenger mnie nie powalił, ale coraz bardziej mi wchodzi, a ten kawałek mnie pozamiatał jak Decapy na Materiafeście :D
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 772
Odp: Tesseract
« Odpowiedź #331 04 Wrz, 2015, 08:49:43 »
Spoko, zmiata... Wiem, że piszą tu fani kapeli, ale ilu z Was słyszało ich na żywo? Dla mnie, ech, szkoda słów...

Spoiler
« Ostatnia zmiana: 04 Wrz, 2015, 08:52:24 wysłana przez wuj Bat »
Paczki z głów!

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 421
  • It is useless, to resist.
Odp: Tesseract
« Odpowiedź #332 04 Wrz, 2015, 09:06:35 »
Gdy tylko zobaczyłem, że pod tym tematem posta napisał Baciu, to już wiedziałem, że będzie się dopierdalał do ich brzmienia na żywo.

Ja słyszałem i byłem na ich koncercie przed AAL. I było git. Brzmieli moim zdaniem lepiej od AAL, gdzie grupa mudżyna to był jeden wielki jazgot. Poza tym ewidentnie było widać, że Tesseract to był ich stricte support i nie dostali 100% tego co mogła dać wtedy scena. Koncert Tesseract to była przyjemność wtedy, AAL nie.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Odp: Tesseract
« Odpowiedź #333 04 Wrz, 2015, 09:17:48 »
Spoko, zmiata... Wiem, że piszą tu fani kapeli, ale ilu z Was słyszało ich na żywo? Dla mnie, ech, szkoda słów...

Spoiler

Anup to samo, do tego świetna osoba ;)

Offline inches666

  • Gaduła
  • Wiadomości: 366
  • Uczulenie na 4/4
Odp: Tesseract
« Odpowiedź #334 04 Wrz, 2015, 12:39:59 »
TesseracT miał jak zawsze problemy z odsłuchem a AAL co chwilę się jebało
www.soundcloud.com/inches666
Ha Ha Ha Ha
Ce dur A mol

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 772
Odp: Tesseract
« Odpowiedź #335 04 Wrz, 2015, 16:37:11 »
Gdy tylko zobaczyłem, że pod tym tematem posta napisał Baciu, to już wiedziałem, że będzie się dopierdalał do ich brzmienia na żywo.

Widocznie było do czego... ;) Wiem, co to granie na żywo i że różnie się wypada na przodach, no ale kurwa.... Na koncercie było nastu moich znajomych i wszyscy mieli to samo zdanie, "dosyć" skrajne. Mają w czym, to niech kręcą!
Paczki z głów!

Offline michu123PL

  • Pr0
  • Wiadomości: 558
  • Rycerz Cebulowego Stołu
Odp: Tesseract
« Odpowiedź #336 04 Wrz, 2015, 17:04:01 »
A ja (razem z moim ojcem który swoje w życiu słyszał) dalej będę się upierał, że na tym samym koncercie (Wawa, rajt?) Tesseract brzmiał zajebiście. Co do AAL zgadzam się z Mother Puncher'em. Nie żałowałem, że musiałem wcześniej wyjść.

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Odp: Tesseract
« Odpowiedź #337 04 Wrz, 2015, 17:36:22 »
Ja i ekipa z którą jechałem wtedy też twierdzimy, że Tesseract wypadł najlepiej. Zresztą... Jedni lubią jak basem huczy i nic nie słychać, a inni wolą bleeda z uszu ;)
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline inches666

  • Gaduła
  • Wiadomości: 366
  • Uczulenie na 4/4
Odp: Tesseract
« Odpowiedź #338 04 Wrz, 2015, 20:16:46 »
Ja z koncertu z Wawy pamiętam trzy rzeczy - TesseracT dwa najlepsze numery zostawił na koniec, AAL się jebało oraz szkoda mi było że za późno przyszedłem bo Navene jest zajebisty. A, i czwarte - zapomniałem sobie zrobić zdjęcia z Navene bo w koszulkach siedział :<
www.soundcloud.com/inches666
Ha Ha Ha Ha
Ce dur A mol

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Tesseract
« Odpowiedź #339 05 Wrz, 2015, 18:11:52 »
Lubie Tesseract , ich pierwszą płyte wciągam jednym tchem, co prawda swojego syna nie wziąłem i swoje lata mam i swoje słyszałem to nie podzielam zachwytu nad brzmieniem ich na koncercie w Wawie, byłem zasmucony i niepocieszony tym co usłyszałem. Może nie do końca zgodzę się z Baciem ze są do dupy koncertowo bo po materia fest to samo musiałbym mówić o Kubie Zyteckim. Po prostu dla mnie nie zabrzmieli tak jakby mogli i ewidentnie ktoś coś zjebał. Drugą płyte kupiłem i niestety nie jestem w stanie jej słuchać, mimo tego ze do przysłowiowego werbla nie lubie się przypierdalać. Niestety ten wokal zabija mi radośc słuchania muzy. Teraz posłuchałem zapowiedzi kolejnej płyty i wreszcie to co lubie, jest ten Tesseract który polubiłem płyte zamówiłem i cierpliwie czekam.

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 421
  • It is useless, to resist.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Tesseract
« Odpowiedź #341 27 Wrz, 2015, 15:37:25 »
Zakupiłem płytę, przesłuchałem raz drugi trzeci i wróciłem do dwójki, nauczyłem sie nie przejmować wokalem, bo muzycznie bije na głowę tą najnowszą. Poczekam, może jak wydadzą czwartą to docenię trzecią :P

Offline inches666

  • Gaduła
  • Wiadomości: 366
  • Uczulenie na 4/4
Odp: Tesseract
« Odpowiedź #342 27 Wrz, 2015, 16:03:11 »
Zakupiłem płytę, przesłuchałem raz drugi trzeci i wróciłem do dwójki, nauczyłem sie nie przejmować wokalem, bo muzycznie bije na głowę tą najnowszą. Poczekam, może jak wydadzą czwartą to docenię trzecią :P

Ja po przesłuchaniu 2-ki 4 razy całej, 3-ki 3 razy całej dalej nie mogę wyjść z przekonania że pierwsza jest najlepsza...
www.soundcloud.com/inches666
Ha Ha Ha Ha
Ce dur A mol

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Tesseract
« Odpowiedź #343 27 Wrz, 2015, 19:33:54 »
W czym popieram przedmówce ;)

Offline michu123PL

  • Pr0
  • Wiadomości: 558
  • Rycerz Cebulowego Stołu
Odp: Tesseract
« Odpowiedź #344 27 Wrz, 2015, 19:54:51 »
wróciłem do dwójki, nauczyłem sie nie przejmować wokalem

Wiesz, że cała płyta dostępna jest bez wokalu, prawda?

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Tesseract
« Odpowiedź #345 27 Wrz, 2015, 20:14:20 »
Nie wiem i na dzień dzisiejszy jest to już bez znaczenia.

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: Tesseract
« Odpowiedź #346 28 Wrz, 2015, 00:21:39 »
Jakby nie było 1-wszego kawałka to bym się szybciej przekonał do tej płyty, ale teraz reaguję jak the bests of jaka to melodia i po pierwszej nutce wciskam błyskawicznie next. Bardzo podoba mi się spójność, światowy poziom produkcji brzmieniowej, a i wiele chwytliwych momentów pomiędzy typowym Tesseractowym transem idzie wyłapać... z drugiej strony mam wrażenie, że w mix zmieścił by się jeszcze jeden bas i trójkąt, a na poprzednich płytach było więcej charakternych riffów. Tak czy inaczej chylę czoła, doceniam kunszt i ocieram wyciśnięte przez nich łzy jak nikt nie patrzy ;)
« Ostatnia zmiana: 28 Wrz, 2015, 10:32:09 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline inches666

  • Gaduła
  • Wiadomości: 366
  • Uczulenie na 4/4
Odp: Tesseract
« Odpowiedź #347 28 Wrz, 2015, 01:48:50 »
W czym popieram przedmówce ;)

W sensie że One czy Altered State? Bo dopiero teraz widzę że dwuznacznie napisałem, mi chodzi o One ;)

Jakby nie było 1-wszego kawałka to szybciej bym się przekonał do tej płyty, ale teraz reaguję jak the best of jaka to melodia i po pierwszej nutce wciskam błyskawicznie next i jest ok. Bardzo podoba mi się spójność, światowy poziom produkcji brzmieniowej, a i wiele chwytliwych momentów pomiędzy typowym Tesseractowym transem idzie wyłapać... z drugiej strony mam wrażenie, że w mix zmieścił by się jeszcze jeden bas i trójkąt, a na poprzednich płytach było więcej charakternych riffów. Tak czy inaczej chylę czoła, doceniam kunszt i ocieram wyciśnięte przez nich łzy jak nikt nie patrzy ;)

W sumie podobnie myślę. Tyle że dla mnie nie powinno być Phoenix oraz jest mało basu, często mam wrażenie że więcej dołu idzie z gitar niż z basu. Oraz mi przeszkadza że za mało jest typowych dla poprzednich wydań riffów polegających na kontraście niski-wysoki dźwięk oraz fajnych przesunięć/zmian skali (Acceptance chociażby :) )
www.soundcloud.com/inches666
Ha Ha Ha Ha
Ce dur A mol

Offline escape_artist

  • Pr0
  • Wiadomości: 903
  • Drę morde oraz zabijam szałtę. Majkel Patrz Wyżej!
Odp: Tesseract
« Odpowiedź #348 28 Wrz, 2015, 09:51:36 »
no wlasnie czekalem az cos ktos wiecej napisze, po pierwszym przesluchaniu calej plyty dupy nie urwalo, z kolejnymi dwoma razami utrwalil sie Survival, Messenger i Hexes a tak nic wiecej. W altered state kazdy kawalek mial na mnie haka i cos mi tam w tyle glowy zostawalo. Wokalnie mam wrazenie ze Dan jest wstrzemiezliwy, bardzo kontrolowane, na One bylo bardziej ekstremalnie.

@michu123PL jest gdzies dostepna do posluchania instrumentalna wersja czy tylko na zamowienie?
||Po prostu troche sie przyczepiliscie szczegolow zupelnie nie istotnych w tym momencie... || !!!!MAJKEL RÓB CEBULE!!!! ||Początkujący treser Lewiatanów ||

Offline majkelk

  • Pr0
  • Wiadomości: 807
  • Teksty są osobiste
Odp: Tesseract
« Odpowiedź #349 28 Wrz, 2015, 11:56:13 »
Dokładnie, Survival, Hexes i Messenger. Reszta mnie nie porwała, ale doceniam smaczki kompozycyjne całości. Niemniej jednak czuje niedosyt...
"Raz na wozie, raz chuj ci w dupę..."

https://www.facebook.com/elinband/

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
32 Odpowiedzi
11389 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Sty, 2012, 18:35:13
wysłana przez commelina
9 Odpowiedzi
3026 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Wrz, 2012, 11:36:00
wysłana przez OfensywnyRondel
22 Odpowiedzi
7232 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Lut, 2016, 23:43:14
wysłana przez Eregeth