Autor Wątek: Tesseract  (Przeczytany 124931 razy)

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Tesseract
« Odpowiedź #350 28 Wrz, 2015, 14:34:44 »
W czym popieram przedmówce ;)

W sensie że One czy Altered State? Bo dopiero teraz widzę że dwuznacznie napisałem, mi chodzi o One ;)

Jakby nie było 1-wszego kawałka to szybciej bym się przekonał do tej płyty, ale teraz reaguję jak the best of jaka to melodia i po pierwszej nutce wciskam błyskawicznie next i jest ok. Bardzo podoba mi się spójność, światowy poziom produkcji brzmieniowej, a i wiele chwytliwych momentów pomiędzy typowym Tesseractowym transem idzie wyłapać... z drugiej strony mam wrażenie, że w mix zmieścił by się jeszcze jeden bas i trójkąt, a na poprzednich płytach było więcej charakternych riffów. Tak czy inaczej chylę czoła, doceniam kunszt i ocieram wyciśnięte przez nich łzy jak nikt nie patrzy ;)

W sumie podobnie myślę. Tyle że dla mnie nie powinno być Phoenix oraz jest mało basu, często mam wrażenie że więcej dołu idzie z gitar niż z basu. Oraz mi przeszkadza że za mało jest typowych dla poprzednich wydań riffów polegających na kontraście niski-wysoki dźwięk oraz fajnych przesunięć/zmian skali (Acceptance chociażby :) )

Dla mnie ich pierwsza i tak to zrozumiałem.
Z ostatniej tylko pierwszy i czwarty kawałek i poki co tyle.

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 420
  • It is useless, to resist.
Odp: Tesseract
« Odpowiedź #351 28 Wrz, 2015, 15:08:25 »
Zgadzam się - na tej płycie brakuje jakichś charakternych i zapadających w pamięć riffów. Ja jednak jestem dziwką - i kupiłem ją taką, jaka jest. Bo z Danem. Ale też przede wszystkim za spójność kompozycji. Przesłuchałem 3 razy przed wyjazdem i pewnie przesłucham 30 kolejnych razy.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline michu123PL

  • Pr0
  • Wiadomości: 558
  • Rycerz Cebulowego Stołu
Odp: Tesseract
« Odpowiedź #352 28 Wrz, 2015, 15:39:52 »
@michu123PL jest gdzies dostepna do posluchania instrumentalna wersja czy tylko na zamowienie?

Poszukaj sobie dwupłytowej edycji limitowanej (jest dostępna w necie na stówkę). Druga płyta to instrumental.

Spoiler

Offline inches666

  • Gaduła
  • Wiadomości: 366
  • Uczulenie na 4/4
Odp: Tesseract
« Odpowiedź #353 28 Wrz, 2015, 15:45:09 »
Zgadzam się - na tej płycie brakuje jakichś charakternych i zapadających w pamięć riffów. Ja jednak jestem dziwką - i kupiłem ją taką, jaka jest. Bo z Danem. Ale też przede wszystkim za spójność kompozycji. Przesłuchałem 3 razy przed wyjazdem i pewnie przesłucham 30 kolejnych razy.

Och tak, spójna jest i za to propsy (może poza niektórymi fragmentami na 4-ech dźwiękach na 4/4 jak u Krawczyka)

Z ostatniej tylko pierwszy i czwarty kawałek i poki co tyle.

Mi drugi i piąty. Brzmienie mnie jara, niby przester ale jak czysty
www.soundcloud.com/inches666
Ha Ha Ha Ha
Ce dur A mol

Offline escape_artist

  • Pr0
  • Wiadomości: 903
  • Drę morde oraz zabijam szałtę. Majkel Patrz Wyżej!
Odp: Tesseract
« Odpowiedź #354 29 Wrz, 2015, 07:35:42 »
@michu123PL jest gdzies dostepna do posluchania instrumentalna wersja czy tylko na zamowienie?

Poszukaj sobie dwupłytowej edycji limitowanej (jest dostępna w necie na stówkę). Druga płyta to instrumental.

Spoiler

ja myslalem ze Ci chodzi o Polaris, o tym ze Altered State jest instrumentalne to wim, w koncu jest solo Paul'a Waggonera z BTBAM w ktoryms kawalku.
« Ostatnia zmiana: 29 Wrz, 2015, 07:52:41 wysłana przez escape_artist »
||Po prostu troche sie przyczepiliscie szczegolow zupelnie nie istotnych w tym momencie... || !!!!MAJKEL RÓB CEBULE!!!! ||Początkujący treser Lewiatanów ||

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Tesseract
« Odpowiedź #355 29 Wrz, 2015, 08:32:59 »
Szósty kawałek to jakiś smutny żart popkulturowy, w pierwszej chwili myślałem ze to własnie taki żarcik i ze zaraz sie coś zacznie ... :(

Offline inches666

  • Gaduła
  • Wiadomości: 366
  • Uczulenie na 4/4
Odp: Tesseract
« Odpowiedź #356 29 Wrz, 2015, 18:28:37 »
Tam niby potem jakieś groovy są ale cały początek tak ssie pałkię tego szóstego że nawet Meshuggowe ramdamdam by tego nie uratowało
www.soundcloud.com/inches666
Ha Ha Ha Ha
Ce dur A mol

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: Tesseract
« Odpowiedź #357 29 Wrz, 2015, 19:10:24 »
Szósty kawałek to jakiś smutny żart popkulturowy, w pierwszej chwili myślałem ze to własnie taki żarcik i ze zaraz sie coś zacznie ... :(

ano jest trochę Linkin Park, ale mnie wchodzi z każdym kolejnym przesłuchaniem bardziej, szczególnie motyw od 2:45 z tym całym ptasim ćwierkaniem w tle bardzo mi robi.

Swoją drogą to zanim przesłuchałem stwierdziłem, że okładka jakaś za kolorowa, ale teraz uważam, że jest idealnie dobrana ;D
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline majkelk

  • Pr0
  • Wiadomości: 807
  • Teksty są osobiste
Odp: Tesseract
« Odpowiedź #358 30 Wrz, 2015, 09:59:54 »
Przesłuchałem sobie teraz drugą płytkę z wersją albumu w systemie 5.1 - MIAZGOTRON!
"Raz na wozie, raz chuj ci w dupę..."

https://www.facebook.com/elinband/

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Tesseract
« Odpowiedź #359 30 Wrz, 2015, 10:42:56 »
Szósty kawałek to jakiś smutny żart popkulturowy, w pierwszej chwili myślałem ze to własnie taki żarcik i ze zaraz sie coś zacznie ... :(

ano jest trochę Linkin Park, ......
Swoją drogą to zanim przesłuchałem stwierdziłem, że okładka jakaś za kolorowa, ale teraz uważam, że jest idealnie dobrana ;D

Kipisz łaskawością  :D

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Odp: Tesseract
« Odpowiedź #360 30 Wrz, 2015, 10:49:49 »
Nie wiem jak wy, ale ja jak słucham ostatniego kawałka to mam ciary. W sumie mam otwarte okno i jest zimno, ale i tak jest dobrze :D
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
Odp: Tesseract
« Odpowiedź #361 02 Paź, 2015, 23:01:55 »
Ja tak mam też z ostatnim z pierwszej płyty. Co za klimat tam jest! :)

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Odp: Tesseract
« Odpowiedź #362 03 Paź, 2015, 00:34:28 »
Jak dla mnie plyta rzadzi. Jutro w koncu przeslucham calosc w drodze na pelnej glosnoscj, do tej pory tylko sluchawki.
Dlaczego kwadraciaki rzondzom? Bo slychac ze nie stoja w miejscu jak 90 procent bandow metalowycb, z plyty na plyte muza sie zmienia, tutaj zahaczaja o pop, jeszcze wiecej czystycb brzmien, goscie itepe.  Oczywiscie nie kazdemu fanowi darcia mordy sie to spodoba,  ale na przyklad mojej zonie ktora nie slucha w ogole takiej muzyki moge puscic ta plyte i ja przeslucha w calosci. I pewnie znajdzie sie wiecej takich osob ktore poszerza grono fanow.
mniut i piah

Offline Sikor

  • Gaduła
  • Wiadomości: 443
    • Moje galerie...
Odp: Tesseract
« Odpowiedź #363 18 Gru, 2015, 15:09:23 »
Przesluchalem na razie 2 razy Polaris i jest ok. Taka bardziej wypolerowana i latwiej przyswajalna.
Ale musze min. 5 razy cos przesluchac, zeby wyrobic sobie koncowy zdanie  :angel:

Mam tylko pytanie poboczne, techniko-grajkowe do (chyba) djentelmenow:
jak sie uzyskuje taki efekt "tii-dą, tii-dą" jak na poczatkowym riffie w utworze Dystopia?
Ten drugi dzwiek to jest jakby takie "tąpniecie"(?)
Strasznie mnie sie to podobuje, ale jestem prostym chamem, a nie djentelmenem i sie na tym nie wyznaje :-[
Practice cures most tone issues - John Suhr
--
Moja galeria z Musikmesse 2014 i nie tylko...

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Odp: Tesseract
« Odpowiedź #364 18 Gru, 2015, 15:24:59 »
Piezo.
mniut i piah

Offline Dun

  • TW
  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
Odp: Tesseract
« Odpowiedź #365 18 Gru, 2015, 20:02:05 »
Raczej pop + slap z bendem na basie

Offline inches666

  • Gaduła
  • Wiadomości: 366
  • Uczulenie na 4/4
Odp: Tesseract
« Odpowiedź #366 19 Gru, 2015, 13:03:59 »
Bas sporo roboty robi w ich brzmieniu
www.soundcloud.com/inches666
Ha Ha Ha Ha
Ce dur A mol

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Odp: Tesseract
« Odpowiedź #367 19 Gru, 2015, 14:06:08 »
mniut i piah

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 420
  • It is useless, to resist.
Odp: Tesseract
« Odpowiedź #368 19 Gru, 2015, 23:30:38 »
Przesłuchałem wzdłuż i wszerz. Kilka razy. Albo i kilkanaście już...

Jest doskonała. Kompletna. Totalna. Wszystko się zgadza. Minimalnie może Dystopia odstaje trochę chyba innym podejściem i klimatem. Ale reszta - wszystko jest na miejscu. Wszystko. Czy jest tak dobra jak One? Jest. Czy jest lepsza? Nie wiem, zależy kto, czego oczekuje. Chyba jednak nie, ale i tak jest słucham jej co i rusz i za każdym razem mam ciary.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
32 Odpowiedzi
11061 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Sty, 2012, 18:35:13
wysłana przez commelina
9 Odpowiedzi
2973 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Wrz, 2012, 11:36:00
wysłana przez OfensywnyRondel
22 Odpowiedzi
6939 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Lut, 2016, 23:43:14
wysłana przez Eregeth