Autor Wątek: Ambientowa czysta gitarka (TesseracT style); jakie kostki?  (Przeczytany 6931 razy)

Offline aruaruaru

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 12
Potrzebuje porady jako osoba niedoświadczona w efektach podłogowych. Tak jak w temacie, interesuje mnie brzmienie czystej gitary "TESSERACT STYLE", w innych dżentach pewnie to samo jest. bardzo przykładowo jak tutaj w intro jakoś do 0:23. Zgłosiłem już też z resztą chęć odkupienia reverbu na giełdzie :P. Spodobał mi sie Supernatural, ale na razie staram sie wstrzymać przed wydaniem prawie 600 zł na jedną kostke :P Oczywiście bez zabawy w melomanów i składania takiego brzmienia z 17 kostek, equalizera i wymiany pickupów :D Czyli w skrócie, czy jest lepsza możliwość żlożenia czegoś niż taki Supernatural, może jakiś inny reverb i do tego delay + coś jeszcze?

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Kompresor, delay, reverb.
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline aruaruaru

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 12
A jakieś budżetowe propozycje konkretnych modeli? Oglądałem pare próbek reverbów (nawet tych polecanych), i były dalekie od tego co mnie interesowało (albo testujący ukręcał je i grał zupełnie inaczej >:().

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Najlepiej kup PODa. Do tej pory nagrywają cleany z XT Pro.
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline kermcio

  • Gaduła
  • Wiadomości: 101
Możesz popatrzeć na efekty od TC Electronics, Hall of fame i flashback. Jest dobry poziom, są wersje mini więc trochę taniej, no i są dość popularne więc o używkę nie jest ciężko.

Wszystkie efekty pogłosowe swoje kosztują. 600 zł, nie jest w cale jakąś wygórowaną ceną. A jeżeli mają to już być bardzo przestrzenne, ambientalne efekty no to łatwo (tanio) nie będzie.

POD nie jest złym pomysłem.
Pewnie zaraz ktoś mnie pociśnie, ale całkiem dobre pogłosy i delaye są w Spiderze.
Ewentualnie jakieś rozkminy z laptopem.

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Reverb Cavernous w PODzie i do tego Digital Delay z PODa i masz Tesseracty.
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline aruaruaru

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 12
Zachęcacie tym POD'em strasznie. Z całego zakresu PODów, w cenach do 1000/1200 to właśnie XT Pro będzie najlepsze?

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
X3 ma więcej rzeczy, ale myślę, że spokojnie XT wystarczy. Pro jest rackowy.
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline aruaruaru

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 12
Z tego co widze, to na allegro X3 Live i XT stoją tak samo + do X3 nie musiałbym dokupywać osobno kontrolera, więc wyszłoby to jeszcze lepiej :P

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
XT live, jest jeszcze tańszy o ile jest na allegro.
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline aruaruaru

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 12
Z gitarowych widze tylko XT pro, XT live basowe. btw dzięki bardzo za pomoc  :P

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 355
    • CTG TV
Mówicie, że POD XT zastąpi piezo...? Gdybym wiedział, to bym w życiu nie sprzedał :D
mniut i piah

Offline bleedinhammer

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 72
Możesz popatrzeć na efekty od TC Electronics, Hall of fame i flashback. Jest dobry poziom, są wersje mini więc trochę taniej, no i są dość popularne więc o używkę nie jest ciężko.

TC Electronics są świetnym pomysłem. Brzmią dobrze, są popularne, a przede wszystkim to naprawdę dobrze napisana cyfra. Sam miałem Flashbacka i całym sercem mogę polecić, bo brzmiał obłędnie. Owszem, używałem głównie klasycznej trójki (cyfrowe 2290, Analog Delay i Tape Echo), ale możliwości było od groma.
Ale przede wszystkim wszystkie efekty z TonePrinta są ze sobą kompatybilne. Podłączasz efekt do komputera i możesz stworzyć własny "preset", doklejając chociażby chorus czy reverb. Ja tak robiłem z delaya chorus właśnie (ustawialem delay na zero i na to efekt). Fajny bajer, jak już wiesz czego chcesz. Dobrym pomysłem jest chyba zakup Hall of Fame (dużego czy małego, zalezy co Ci potrzebne) i właśnie małego Fladhbacka, jak teraz sobie myślę. Do delaya możesz sobie "dokleić" właśnie jakiś flanger i myślę, że to jest opcja na pójście w ambient.

Co do PODa, to jest parę tutoriali dotyczących kręcenia Tesseractowego brzmienia. Reverb, delay, to oczywistość, ale niegłupi jest octaver (przysłuchaj się, często pojawia się u nich widmo wyzszego/niższego dźwięku w tle) i właśnie flanger. No i compressor, ofc, ale compressora używa całe życie do cleanów Pietrucha, tak z nieco innych klimatów.

Mówicie, że POD XT zastąpi piezo...? Gdybym wiedział, to bym w życiu nie sprzedał :D
Dale, często mówisz o piezo w kontekście brzmienia Wielościanów. Ale czy Acle na pewno ma piezo u siebie? Czy James? Wydaje mi się, że ani razu to słowo u nich nie padło przy prezentowaniu rigu; One nagrywali jeszcze na Ibanezach RG2127Z, a tam próżno szukać przetworników piezo w mostku (dlatego Petrucci się między innymi rozstal z Ibkiem, bo nie chcieli mu wsadzać piezo do Floyda). Mi się wydaje, że więcej w ich brzmieniu jest rozlaczanych cewek w pozycji środkowej niźli czegoś innego. To daje ten specyficzny clang na czystej barwie. Czy się mylę? :d

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 355
    • CTG TV
mniut i piah

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
To dopiero teraz. Pierwsza płyta jest nagrana na RG1527 z Lundgrenem. Altered State na Mayo bez piezo. Monuments też ma podobne ambienty bez piezo tzw Milton Clean :P Jak chcesz takie kliny bez piezo to akurat zupełnym przypadkiem mam PODa XT na sprzedaż. Ewentualnie mogę Ci podesłać presety z ładnym cleanem na HD500 skoro to taki problem ;)
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline bleedinhammer

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 72
Milton Clean to pozostałości po Fellsilent jeszcze. Acle wspominał, że kiedyś właśnie tego używali. Artykulik o jego sprzęcie, tak btw, fajnie dopełnia ten film Dale'a:
http://www.metalsucks.net/2013/06/12/rigged-tesseract-guitarist-acle-kahney/

Offline myheaven

  • Gaduła
  • Wiadomości: 470
    • myheaven
Swego czasu jak byłem na etapie szukania POD x3 live którego zakupiłem w końcu od sify11 , to ten filmik  wcześniej wtedy przekonał mnie co można z niego wyciągnąć jeżeli chodzi o ambienty



Posty połączone: 05 Lut, 2016, 01:42:58
Na LINE6  POD HD 500 na pewno wuciungniesz takie brzmienia. Posłużę się tu jako przykład  moim gniotem sprzed roku   :facepalm:, bo akurat się zachłysnąłem właśnie ambientami z pińcetki

 
« Ostatnia zmiana: 05 Lut, 2016, 01:42:58 wysłana przez myheaven »
And there will your heart be also......

https://www.facebook.com/myheaven.myheaven

Offline kermcio

  • Gaduła
  • Wiadomości: 101

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Ten supernatural wydaje się być bardzo ciekawy... ;) bo prawdę mówiąc - rzygam flashbackiem... każdy go poleca, no jest niby fajny, ale jakoś mi jaj nigdy nie urwał...
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
ZOOM MS-50G?  :) Za 4 stówki znajdzie się cały potrzebny FX-chain pod nóżkę ;)

http://www.magazyngitarzysta.pl/sprzet/testy_sprzetu/12984-zoom-ms-50g.html

Offline Ewolter

  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
  • Opanuj swoj GAS!
bardzo przykładowo jak tutaj w intro jakoś do 0:23

Ja poza reverb, delay słyszę octaver jakis np. w stylu POG od EH  ;)

Offline sqby

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 98
    • Spiral
Tutaj majo akustyki/piezo na tym intrze.
Ale standardowo POG lub Whammy z miksem dźwięku oktawę w górę, delay, a czasem dwa jeden po drugim i reverbik jakiś ładny,
PODy HD oraz ta linia M z Line6 ma bardzo sympatyczny reverb - particle verb, fajne ogony robi :)
www.facebook.com/Spiralmusicband/
spiral.pl
www.soundbrilliance studio.com
facebook.com/soundbrilliancestudio

Offline Eregeth

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 91
Neunaber Wet Stereo Reverb - tyle w temacie
"All those moments will be lost in time, like tears in rain."

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Tesseract

Zaczęty przez el-biczel « 1 2 ... 14 15 » Muzyka

368 Odpowiedzi
124883 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Gru, 2015, 23:30:38
wysłana przez Mother Puncher
13 Odpowiedzi
4066 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Lis, 2009, 17:10:51
wysłana przez mondomg
6 Odpowiedzi
4909 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Mar, 2010, 18:00:16
wysłana przez Pneumonia2
12 Odpowiedzi
5348 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Maj, 2014, 17:14:04
wysłana przez Stivo2005
2 Odpowiedzi
1418 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Lip, 2022, 15:25:11
wysłana przez rafalek