Autor Wątek: Kącik fitness  (Przeczytany 372655 razy)

Offline Sikor

  • Gaduła
  • Wiadomości: 443
    • Moje galerie...
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2375 09 Sty, 2017, 14:44:22 »
Guma jest spoko. Sam tak zaczynałem. Robi robotę.

Ja tam nie mam nic przeciwko poprawnemu podciąganiu się z gumą. Koleś miał do tego barki poklejone tym ichnim żarówiastym różowym gównem, więc pewnie weteran crossfitu jakiś  ;)

A jak on to robil niepoprawnie? Usiadl sobie jak na hustawce i sie bujal?  ;D
Practice cures most tone issues - John Suhr
--
Moja galeria z Musikmesse 2014 i nie tylko...

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2376 09 Sty, 2017, 19:55:55 »
Guma jest spoko. Sam tak zaczynałem. Robi robotę.

Ja tam nie mam nic przeciwko poprawnemu podciąganiu się z gumą. Koleś miał do tego barki poklejone tym ichnim żarówiastym różowym gównem, więc pewnie weteran crossfitu jakiś  ;)

A jak on to robil niepoprawnie? Usiadl sobie jak na hustawce i sie bujal?  ;D

Wpisz w youtuba kipping pull ups  wyobraź sobie to w zestawie z gumą oporową. Do tego później koci grzbiet przy martwym na obciążeniu 40-60 kilo, ofc używając talerzy do egoliftingu ;)

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2377 10 Sty, 2017, 09:12:44 »
Zamiast sie chichrać mogłeś powiedzieć co robi nie tak. Zapewne był poczatkujący a jak chyba kazdy w takim stadium, ma wrazenie ze po dwóch treningach może góry przenosić.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2378 10 Sty, 2017, 12:49:53 »
Zamiast sie chichrać mogłeś powiedzieć co robi nie tak. Zapewne był poczatkujący a jak chyba kazdy w takim stadium, ma wrazenie ze po dwóch treningach może góry przenosić.

Jarek, nie będę się wpierdzielał w trening prowadzony przez jednego z klubowych trenerów, niezależnie od tego, co będą na nim robili. Crossfit jest niegłupi w założeniach, ale w założeniach, to nawet komunizm ma podobno sens, gorzej z praktyką. ;)

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2379 10 Sty, 2017, 12:53:57 »
aaa skoro trener to sorry

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 421
  • It is useless, to resist.
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2380 10 Sty, 2017, 13:26:30 »
Panowie uwaga -MOHER IDZIE NA SIŁKĘĘEEEEEEEeeee1!!!!11111jeden

W związku z tym, grzecznie się do was uśmiecham o pomoc

Generalnie nie interesuje mnie zgubienie brzucha, tylko raczej w drugą stronę. Czyli coś tam bym chciał zbudować i być w ogólnie lepszej formie, by nie być ciepłą kluchą

Tam gdzie się wybieram ponoć pomagają, ale wiadomo, że różnie może być. Czy poratowalibyście jakimś poradnikiem w stylu od czego zacząć - w jak największym skrócie. Co żreć (a disclaimer: uwielbiam wpierdalać), jakie ćwiczenia itp. Wszystko co potrzebowałbym na pierwsze dwa miesiące

gys, pls halp
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2381 10 Sty, 2017, 13:37:33 »
Na początek warto uderzyć w FBW (full body orgasm workout). Ćwiczenia wielostawowe, takie, jak martwy, przysiad ze sztangą, wyciskanie żołnierskie, wiosłowanie, wyciskanie na ławeczce. Do tego hantelki i np dipsy na biceps/triceps, wznosy łydek i niczego więcej do szczęścia nie potrzebujesz. ;)

Co do tego ile powtórzeń/serii/jakie obciążenie, wszystko zależy od tego, czy chcesz budować stricte masę, czy raczej siłę, a masę przy okazji, etc.

 Z supli warto od początku witaminy, jak chcesz trenować więcej, niż 2-3 razy w tygodniu, to BCAA, opcjonalnie kreatyna. W przedtreningówki po kilku miesiącach testów, nie polecam się bawić.

W kwestii diety, żeby budować mięśnie, musisz mieć dodatni bilans kaloryczny. Żeby uniknąć zalania się, polecam nie przesadzać ze słodyczami, makro trzymać w okolicach 25% białka, 45% węgli i 30% tłuszczy. policz sobie zapotrzebowanie na początek na 25 kcal na kilogram obecnej masy ciała i dodaj do tego jakieś 600 w dni treningowe i 200 w nietreningowe. Jeżeli nie będziesz rósł, zwiększ kalorie dobowe o 300. Ale generalnie, jeśli nigdy nie ćwiczyłeś, to powinieneś budować mięśnie nawet od pajacyków ;)

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 421
  • It is useless, to resist.
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2382 10 Sty, 2017, 13:39:17 »
@lwronk aaa i zapomniałem - proszę do mnie po polsku mówić ^^
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2383 10 Sty, 2017, 13:42:40 »
 :google: i do przodu Adaś. Z czym masz problem, to wytłumię (bo blisko)

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2384 10 Sty, 2017, 14:40:16 »
a mogłbyś wyjaśnić co masz na myśli mówiąc trzymać makro w okolicy 25%białko itd ?
Nie chce budowac masy zeby za duzo ze sobą nie wozić, ale trochę siły by sie przydało. Do tej pory znałem twierdzenie o 1,5-2g białka na kg masy ciała.

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2385 10 Sty, 2017, 15:17:56 »
@Mother Puncher nie tak dawno zaczynałem, więc powinienem podołać wyzwaniu stosowania zrozumiałego języka.

Idziesz na siłownie, bo chcesz zwiększyć masę mięśniową. Najważniejsze rzeczy to regeneracja, dieta i trening. Opiszę Ci każdy po kolei.

Dieta:
Potrzebujesz gęstego kalorycznie jedzenia tzn. masło orzechowe, tłuste mleko, tłuste mięsa (karkówka/antrykot wołowy) itd. Nie ważne co to będzie, ważne, żeby Ci smakowało i żeby było tego dużo. Na początek zapomnij o liczeniu kalorii/makra i skoncentruj się na tym, żeby jeść jak najwięcej. Ważne też, żeby to jedzenie było w miarę zdrowe co poprawi twoje samopoczucie, wyniki na siłowni i powstrzyma od zalania (ze zdrowym jedzeniem trudniej przesadzić). Ja stosuję zasadę 80/20 czyli 80% mojego jedzenia to pełnowartościowe potrawy przygotowane w domu, a 20% to jakieś lody, piwo czy na co tam mam ochotę danego dnia. Porzuć w miarę możliwości cukier, a jeśli już to jedz go w okolicach treningu (przed lub po). Osobiście zimą jadłbym bardzo tłusto, a latem bardziej skupił się na węglowodanach (ziemniaki/ryże/kasz/makarony). Białka zawsze dużo, ale jeśli będziesz jadł mięcho to nie musisz się tym przejmować. staraj się jeść kalorie, nie pić (kawa/woda/herbata - tak, napoje, soki - nie, alkohol? lepiej nie, ale jeśli już masz spotkanie towarzyskie i chcesz gulnąć to postaraj się tego dnia zjeść mniej węglowodanów)

No dobra, czyli co mam jeść? Przykładowy dzień treningowy:
śniadanie: 3--5 jajek na boczku i bułka
-trening-
po treningu: banan (ja jadłem nawet po 10 bananów, ale nie polecam :P)/snikers
obiad: 1kg ziemniaków, stek z antrykotu 300g, warzywa
kolacja: kanapka z masłem orzechowym i szklanka tłustego mleka

w nietreningowy omijasz posiłek po treningu i wsio

Trening:
Na początku wszystko będzie działało, ale chcemy stworzyć dobry fundament siłowy. Skup się na ćwiczeniach, które dają największy efekt czyli wielka trójka: przysiad ze sztangą na plecach, martwy ciąg i wyciskanie na ławce płaskiej. Te trzy ćwiczenia spokojnie możesz wykonywać co trening przez pierwsze kilka miesięcy i opanować je technicznie. Później Twój trening będzie wyglądał inaczej i będzie bardziej sprecyzowany, ale przez pierwsze pół roku nie ma takiej potrzeby. Jak często ćwiczyć? 2-4 razy w tyg powinno być ok. ja polecam np. co drugi dzień, generalnie staraj się mieć conajmniej dzień przerwy pomiędzy treningami. Ile trening powinien trwać? ok. godzinę jest dobrze, nie jest to ważne tak na prawdę. Co z bickiem? jeśli chcesz możesz robić poszczególne partie, pompa jest fajna, ale rób to tylko dla frajdy kiedy masz czas, bo to ogólnie strata czasu - lepiej skupić się na tym co ważne. Jaki ciężar założyć? Na początek zanij czymś co wywiera na Tobie stres, ale co pozwala kontrolować ruch sztangi, możesz np. zacząć od ciężaru połowy masy ciała na przysiad i ławkę, a trochę większy na martwy ciąg. Skąd mam wiedzieć jak się je wykonuje? Wpisz w YouTube "how to squat/bench/deadlift", polecam instruktaże Alana Thrall.

Czyli jak wygląda ten trening?
3 serie po 5 powtórzeń przysiadu (ciężar na wszystkie serie ten sam)
3 serie po 5 powtórzeń ławka płaska (j.w.)
2 serie po 5 powtórzeń martwy ciąg (j.w)

Przed każdym ćwiczeniem robisz serie, dwie rozgrzewkowe. Na następnym treningu robisz to samo, ale dokładasz 2.5kg do każdego ćwiczenia i tak lecisz przez pierwsze pół roku. Prawdopodobnie jak już nie będziesz w stanie dokładać to będziesz wiedzieć więcej i zainteresujesz się periodyzacją, póki co ćwiczysz progresją liniową.

Regeneracja:
To najprostsze do wytłumaczenia - minimalizujesz stres, starasz się dobrze spać, robisz jakieś spacery, oddychasz świeżym powietrzem, dbasz, żeby nie zalewać pały w weekend itd.

Suplementy:

Zapomnij o nich nic Ci nie jest potrzebne, a jeśli ktoś Ci mówi inaczej to dał się wyprać marketingowi firm z suplementami. Jeśli zadbasz o dietę i regeneracje to nie odczujesz potrzeby suplementacji niczego. Jeśli masz za mało światła słonecznego? może witamina D, jeśli masz problemy z jedzeniem i apetytem? białkiem w proszku łatwo uzupełnić kalorie, jeśli masz problemy z koncentracją i energią? kawa przed treningiem i to wszystko co może Ci być potrzebne przez kilka lat, a może i dłużej. Kreatyna? minimalnie poprawia wyniki siłowe, ale na początku nawet nie wykorzystujesz połowy swojego potencjału, bo dopiero uczysz swój układ nerwowy motoryki tych ruchów i wydobywania siły. Reasumując olej ten punkt i może zainteresuj się jak Ci będzie czegoś brakowało. Pamiętaj, że używanie np. kawy może wpłynąć na sen, za dużo tabletek może wpłynąć na pracę wątroby, a białko w proszku może okazać się tą niepotrzebną nadwyżką kalorii, która zalewa, a nie buduje.

Mam nadzieję, że pomogę i wszystko jest w miarę jasne :)
« Ostatnia zmiana: 10 Sty, 2017, 15:23:05 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Lubder

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 79
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2386 10 Sty, 2017, 16:01:54 »
@Musza ładnie opisał to wszystko z grubsza. Dieta jedz co chcesz jest spoko jeśli nie mamy problemów zdrowotnych. Przyczepie się tylko co do treningu - jeśli ma jakieś problemy strukturalne to nie będzie w stanie poprawnie wykonać np. przysiadu i trzeba poszerzyć plan o ćwiczenia pomocnicze. Lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego mimo wszystko zalecałbym 1-2 treningi podstaw z kimś ogarniętym. Zamiast 3 trójbojowych ćwiczeń weź sobie Boring But Big lub Stronglifts 5x5.

Skąd mam wiedzieć jak się je wykonuje? Wpisz w YouTube "how to squat/bench/deadlift", polecam instruktaże Alana Thrall.

A później są takie kwiatki jak Twój sumo martwy ciąg  ;)

Suplementacja taka jak u przeciętnego Kowalskiego być powinna - wit. D3+K2, Omega 3, białko jeśli chcesz urozmaicić dietę.

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 421
  • It is useless, to resist.
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2387 10 Sty, 2017, 16:12:07 »
@Musza no i to mi dokładnie chodziło :) rozumiem, że ewentualne kwestie techniczne (czyt. poprawne wykonywanie ćwiczeń) to mam już męczyć kogoś z obsługi?

Przeraża mnie tylko dieta - chuj z kartoflami, ale takie frykasy jak antrykot to nie mój zasięg. :D Generalnie nie mam problemów z jedzeniem, bo jem jak świnia. Nie chodzi mi też o jakieś szalone zwiększanie masy, a po prostu zbudowanie "czegoś", trochę się poruszać i generalnie poczuć lepiej. Poza tym - w przypadku mojej cukrzycy sport jest wskazany. Ale sam schemat widzę nie jest specjalnie skomplikowany. ;)

Powiedz mi jeszcze - czy istotna jest kolejność wykonywania tych ćwiczeń? Wiadomo, że rozgrzewka to rowerek, ale potem - bez różnicy od jakiego ćwiczenia zacznę, czy jest jakiś nacisk na konkretne ćwiczenie?
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2388 10 Sty, 2017, 16:16:14 »
A później są takie kwiatki jak Twój sumo martwy ciąg  ;)

:facepalm: wrzuć swój sumo 1RM test, chętnie zobaczę jak wygląda poprawna forma profesjonalistów :D

@Musza no i to mi dokładnie chodziło :) rozumiem, że ewentualne kwestie techniczne (czyt. poprawne wykonywanie ćwiczeń) to mam już męczyć kogoś z obsługi?

Przeraża mnie tylko dieta - chuj z kartoflami, ale takie frykasy jak antrykot to nie mój zasięg. :D Generalnie nie mam problemów z jedzeniem, bo jem jak świnia. Nie chodzi mi też o jakieś szalone zwiększanie masy, a po prostu zbudowanie "czegoś", trochę się poruszać i generalnie poczuć lepiej. Poza tym - w przypadku mojej cukrzycy sport jest wskazany. Ale sam schemat widzę nie jest specjalnie skomplikowany. ;)

Powiedz mi jeszcze - czy istotna jest kolejność wykonywania tych ćwiczeń? Wiadomo, że rozgrzewka to rowerek, ale potem - bez różnicy od jakiego ćwiczenia zacznę, czy jest jakiś nacisk na konkretne ćwiczenie?

Kwestie techniczne - zapłacić komuś ogarniętemu za trening, albo nagrywaj się i weryfikuj, jeśli przywileje treningu pod okiem kogoś nie są w zasięgu.

Co do ziemniaków to możesz jeść też ryż/kasze/makarony a zamiast antrykotu możesz kupować karkówkę (chodzi po prostu o przykład tłustego mięsa).

Myślę, że najlepiej zacząć od przysiadów, a martwy i ławka to już bez różnicy większej.
« Ostatnia zmiana: 10 Sty, 2017, 16:22:36 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 421
  • It is useless, to resist.
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2389 10 Sty, 2017, 16:35:12 »
@Musza - dziękuję. Jeszcze jedno - jak dopasować ciężar sztangi? Wg jakiego kryterium?
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2390 10 Sty, 2017, 16:35:43 »
@Lubder, był tu powyżej post, że się pochwalisz jak będziesz maxować, ale zniknął ::)

wrzucę Ci jeszcze artykuł od Barbell Brothers, bo w sumie porusza tę tematykę, a ja widocznie nie jestem autorytetem bo mam lekko złamaną formę przy maxach :D
Spoiler

@Musza - dziękuję. Jeszcze jedno - jak dopasować ciężar sztangi? Wg jakiego kryterium?

Chwytaj sztangę 20kg to taki standard i warto od początku przyzwyczajać się do docelowej. Do martwego ciągu staraj się zakładać te same talerze (a przynajmniej jeden taki miękki duży), żebyś startował z tej samej pozycji.
« Ostatnia zmiana: 10 Sty, 2017, 16:39:02 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Lubder

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 79
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2391 10 Sty, 2017, 16:50:05 »
@Musza  skasowałem swój post, bo uważam dyskusje z Tobą za jałowe jeśli tylko ktoś ma inne zdanie niż Ty. Nie czepiam się pozycji łopatek, garb w odcinku piersiowym jest ok przy maxowaniu, chociaż nie polecam w sporcie rekreacyjnym. Przytaczasz tu Barbellsów, być może jesteś ich fanem, nie wiem czy byłeś na szkoleniach od nich, ale weź pod uwagę, że w ich wiedzy można znaleźć spore luki oraz nieścisłości. Podsumowując cieszę się, że zadowala Cię technika Twojego martwego ciągu sumo, ale jeszcze bardziej się ciesze, że @Mother Puncher otrzymał odpowiedź na swoje pytania.

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2392 10 Sty, 2017, 17:41:25 »
@Musza  skasowałem swój post, bo uważam dyskusje z Tobą za jałowe jeśli tylko ktoś ma inne zdanie niż Ty. Nie czepiam się pozycji łopatek, garb w odcinku piersiowym jest ok przy maxowaniu, chociaż nie polecam w sporcie rekreacyjnym. Przytaczasz tu Barbellsów, być może jesteś ich fanem, nie wiem czy byłeś na szkoleniach od nich, ale weź pod uwagę, że w ich wiedzy można znaleźć spore luki oraz nieścisłości. Podsumowując cieszę się, że zadowala Cię technika Twojego martwego ciągu sumo, ale jeszcze bardziej się ciesze, że @Mother Puncher otrzymał odpowiedź na swoje pytania.

@Lubder dyskusji to tu wcale nie ma, więc nie mów mi że jest jałowa, albo że nie przyjmuję do siebie argumentów. Skrytykowałeś już wcześniej moją technikę, kiedy wrzuciłem filmik i przyjąłem to, teraz niepotrzebnie się powtarzasz i jątrzysz.

Jeśli goście, którzy aktywnie biorą udział w trójboju z realnymi sukcesami, żyją tym i prowadzą szkolenia mają dla Ciebie "spore luki" to jestem pod wrażeniem. Wierzę oczywiście, że mogą je mieć, ale skoro tak piszesz i krytykujesz, to rozumiem, że masz jeszcze większą wiedzę i doświadczenie od nich, a wszystkie te luki jesteś w stanie wyłapać. Jeśli tak jest, to ja z pokorą się wycofuję i czekam na obiecane filmiki z maksowania, żeby się czegoś nauczyć.

Również się cieszę, że @Mother Puncher uzyskał odpowiedzi, bo chciałem mu pomóc, a nie się przepychać o nieaktualny PR ;)

Pozdr!
« Ostatnia zmiana: 10 Sty, 2017, 20:34:04 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Lubder

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 79
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2393 10 Sty, 2017, 18:00:03 »
Tyle krytykuje i hejtuje, że nie pamiętałem Twojego wideo :D sorry.
Osiągnięcia nie są równe wiedzy. Poza tym jakie sukcesy ma Pawlak aktualnie? Poza byciem połamanym po każdym cięższym treningu? Doświadczenia aż takiego w nauczaniu innych nie mam, wiedzę cały czas poszerzam, a ich braki i niedopowiedzenia na szkoleniach miałem okazje im wytknąć.

Powtórzę w takim razie moją usuniętą wiadomość - maksował będę za kilkanaście tygodni, w marcu. Ale jeśli chcesz się czegoś ode mnie nauczyć to zapraszam do mnie na trening.

Offline domas

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 640
  • Dziki osioł numer raz
    • Animus
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2394 10 Sty, 2017, 21:05:10 »
Lubder, chill, wg https://www.facebook.com/MTSPfanpage/
-muszka miał pas, więc nie mógł sobie zrobić krzywdy
-popuścił trochę plecy, nie tylko w górze ale też trochę w dole(ale miał pas!), żeby skrócić ruch, żeby podnieść więcej, bo..
-... ciężar musi być ciężki!

A tak serio, ustanawianie maxów, czy też nawet przekraczanie jakiegoś tam krytycznego obciążenia, wiążę się z jakimiś tam zachwianiami formy. Wspomniany przez Barbeli Konstantin
Albo idąc dalej, Lu! Jak on sobie nie uszkodził jeszcze więzadła krzyżowego?!


Ale wracając, Muszka nie dźwiga przecież co trening 170 kg, tylko trzyma się rozsądnego obciążenia, gdzie forma jest zachowana. Prawda, Muszka?

Spoiler

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2395 11 Sty, 2017, 11:52:31 »
Zamiast 3 trójbojowych ćwiczeń weź sobie Boring But Big lub Stronglifts 5x5.

Doświadczenia aż takiego w nauczaniu innych nie mam, wiedzę cały czas poszerzam, a ich braki i niedopowiedzenia na szkoleniach miałem okazje im wytknąć.

Powtórzę w takim razie moją usuniętą wiadomość - maksował będę za kilkanaście tygodni, w marcu. Ale jeśli chcesz się czegoś ode mnie nauczyć to zapraszam do mnie na trening.

Dzięki za propozycję, ale zaczekam, aż nabierzesz tego doświadczenia w nauczaniu innych. Póki co proponujesz średnio zaawansowany program oparty na %1RM początkującemu, który jeszcze nie zna swojego 1RM i nie pozna dopóki nie przejdzie etapu "newbie gains". Dodam, że prawdopodobnie z 5/3/1 mało by zrozumiał, skoro nie rozumiał wiadomości lwronka...
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Lubder

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 79
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2396 11 Sty, 2017, 13:03:29 »
Zamiast 3 trójbojowych ćwiczeń weź sobie Boring But Big lub Stronglifts 5x5.

Doświadczenia aż takiego w nauczaniu innych nie mam, wiedzę cały czas poszerzam, a ich braki i niedopowiedzenia na szkoleniach miałem okazje im wytknąć.

Powtórzę w takim razie moją usuniętą wiadomość - maksował będę za kilkanaście tygodni, w marcu. Ale jeśli chcesz się czegoś ode mnie nauczyć to zapraszam do mnie na trening.

Dzięki za propozycję, ale zaczekam, aż nabierzesz tego doświadczenia w nauczaniu innych. Póki co proponujesz średnio zaawansowany program oparty na %1RM początkującemu, który jeszcze nie zna swojego 1RM i nie pozna dopóki nie przejdzie etapu "newbie gains". Dodam, że prawdopodobnie z 5/3/1 mało by zrozumiał, skoro nie rozumiał wiadomości lwronka...

Masz racje, nauka podstawowych ćwiczeń nie ma sensu na początku, wystarczy przez kilka pierwszych miesięcy robić "wielką trójkę", sorry nie nauczyli mnie tego na kursie personalnego.  :-X
« Ostatnia zmiana: 11 Sty, 2017, 13:05:58 wysłana przez Lubder »

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2397 11 Sty, 2017, 13:23:42 »
nauka podstawowych ćwiczeń? albo odwracasz kota ogonem, albo potrzebujesz kursu personalnego czytania ze zrozumieniem ;)
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline domas

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 640
  • Dziki osioł numer raz
    • Animus
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2398 11 Sty, 2017, 14:01:31 »
Hmm, jak ostatnim razem sprawdzałem, to 5x5 Stronglifts to była wielka trójka + OHP i wiosło, a BBB bez indywidualnie dobranych ćwiczeń dodatkowych to... sama wielka trójka?

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2399 11 Sty, 2017, 16:18:03 »
@Lubder no offence, ale dzisiaj papier instruktora personalnego znaczy tyle, że wydałeś kasę na kurs i niewiele poza tym.

Moim zdaniem, jeśli dopiero zaczyna, to zamiast lecieć na dużych obciążeniach, powinien skupić się na technice, choćby klatkę miał na początku robić samym gryfem. 10-12 powtórzeń, 4 serie na ćwiczenie, ciężar taki, żeby ostatnie powtórzenie było jeszcze kontrolowane. Bez rwania, odbijania ciężaru, najlepiej 3-4 sekundy na powtórzenie. W przypadku martwego ciągu 8 powtórzeń i 3 serie, dajmy na początek 40 kg.

@Mother Puncher przykładowa rozpiska:
1. Rozgrzewka na bieżni/orbiteku/rowerku 15 minut bez zażynania się.
2. Przysiad 4 serie po 10-12 powtórzeń z samym gryfem od sztangi.
3. Martwy ciąg 4x8 na 40 kg.
4. Wiosłowanie gryfem  4x 10-12 bez dodatkowego obciążenia  (20kg)
5. Wyciskanie na ławeczce płaskiej 4x 10-12 x 30 kg
6. Wyciskanie żołnierskie 4x 10-12x 20 kg
7. Podciąganie podchwytem (na biceps) 3 serie po tyle powtórzeń, żebyś kończył kiedy masz siłę na jeszcze jedno.
8. Pompki szwedzkie, 3 serie tak, jak podciąganie.

Kilka treningów z kimś, kto już ogarnia technikę wskazane mocno. Na takiej rozpisce postaraj się wytrzymać przynajmniej miesiąc-dwa, przy czym, po miesiącu możesz zacząć stopniowo zwiększać ciężar, jesli czujesz, że jest zbyt lekko, ale nie bardziejniż o 5 kg/ćwiczenie/tydzień. Trenować z tą rozpiską możesz spokojnie 2-3 razy w tygodniu, pamiętaj tylko, żeby odpocząć minimum 48 h pomiędzy treningami. Prościej się nie da :)