Autor Wątek: Nagrywanie w domu przez USB - POD XT LIVE  (Przeczytany 18484 razy)

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
Nagrywanie w domu przez USB - POD XT LIVE
« 25 Lis, 2009, 01:55:54 »
Witam

Chcialem sie od was czegos dowiedziec, szczegolnie od uzytkownikow POD XT LIVE !
Odkad mam swoja 7 jakosc dzwieku jest fatalna na nagraniu (szczegolnie distortion), przelaczalem Output mode na kazdy mozliwy kanal, wylaczalem symylacje kolumn. Przeskakiwalem na rozne kombinacje jakie mam badz jakie sam zrobilem efektow zwiazane z overdrive, distortion i nadal dzwiek jest zamulony  :( Na piecu wszyslko ladnie brzmi , a na nagraniu dupa...
Na swojej starej gitarce (CORT X6) nie mialem zadnych problemow, gitara brzmiala dobrze (nie umiem masteringu) i zawsze mialem ustatione na Studio Direct z symulacja kolumn...

Wydaje mi sie jeszcze ze teraz mam pickupy Merlina - Hellfire i dlatego tak sie dzieje, moge sie mylic. Jesli ktos ma jakies pomysly prosze pisac, przetestuje wszystko bo mi na tym bardzo zalezy.
Nagrywam programem COOL EDIT 2.1, karta dzwiekowa zintegrowana niestety.

Pozdro

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Jak nagrywasz to symulacje kolumn powinieneś mieć włączoną, ewentualnie używać zewnętrznych wtyczek z symulacją kolumn (ale to chyba jeszcze nie Twoj etap :) )

Siódemki na ogól ciężej ustawić zeby dobrze brzmiały i kupe mam presetów gdzie standardowe 6strun brzmi fajnie, ale na siódmej juz nie.

Jak masz muła, to spróbuj doplić wzmacaniacz kostką, czesto w ten sposób sobie radziłem. Dopal Marshalla Plexi kostka classic distortion, pobaw sie gałami zeby za duzo gainu nie było.

A jk w siódemce brzmi pozostałe 6 strun? Tez gorzej od Corta?

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Cytuj
Nagrywam programem COOL EDIT 2.1, karta dzwiekowa zintegrowana niestety.

Nagrywając przez PODa, to on jest Twoją kartą dźwiękową, a raczej interfejsem audio :P
POD to nie urządzenie plug&play, żeby coś ukręcić trzeba trochę posiedzieć, szczególnie przy niższych strojach.
mniut i piah

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
Wszystkie struny brzmia fatalnie... Jesli chodzi o to ze podzik to moja karta to akurat wiem, pisalem tak tylko dla ogoly gdyby sie ktos pytal :P

Jesli jest ktos z wawy i bylby w stanie mi pomoc chetnie sie spotkam :)
« Ostatnia zmiana: 26 Lis, 2009, 00:29:17 wysłana przez mlodysatan »

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Różnica pikapów i tyle. Siedzisz, dłubiesz w gain input, output, zmieniasz symulacje pak - aż uzyskasz to co Ci pasi. Innej rady nie ma.

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Wszystkie struny brzmia fatalnie...

Moze jednak ten Cort ma takie brzmienie jakie chcesz, a którego szukasz w swoim customie niepotrzebnie?
Maja przeciez diametralnie inna specyfikację.

A moze mondo ma racje i kręć gałami.

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
Czy ma takie brzmienie jakie chce... Nie powiedzial bym, moze podczas nagran przez USB oczywiscie ladnie brzmi, ale podpiety do pieca nie jest to czego szukam :) Moj custow wlasnie ma prawie to brzmienie. Szukam poprostu cieplego i mocnego brzmienia jak gram na cleanie, jak wlacze dista ma byc mieso i tyle :)
Mondo zapraszam do wawy :P moze cos wtedy sie uda, moze ja za glupi jestem na to :D

Offline maarioo

  • Pr0
  • Wiadomości: 659
rzeczywiście przy PODzie trzeba się trochę nakręcić.
jeśli jeszcze nie jesteś za bardzo w temacie, to polecam pościągać jakieś custom tone'y i zobaczyć jak to tam jest zrobione i samemu próbować na swój sposób, biorąc pod uwagę sposób w jaki inni robią swoje presety.
do fajnego, metalowego, nieco przegainowanego mięska polecam ten preset ( chyba, tak mi się wydaje, że to ten hehe )
http://www.sevenstring.org/forum/downloads.php?do=file&id=59

na rytmicznym presecie nagrałem kiedyś próbkę kumplowi - http://www.myspace.com/rebelandyellband
w sumie miksu prawie żadnego nie robiłem, więc brzmi to samo z sie prawie że.
strojenie było bodajże w standardzie do G albo G#, więc jak najbardziej niski strój i siódma struna :D

w sumie nie wiem do czego chciałem dojść, ale mam nadzieję, że pomoże ;)
« Ostatnia zmiana: 27 Lis, 2009, 01:24:30 wysłana przez maarioo »

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
Mi sie wydaje ze pickupy maja zbyt wielkiego powera na nagrywanie bez zabawy z kreceniem. Gdybym mial moze EMG badz Duncuny to moze by bylo inaczej, ALE NIE ZALUJE MERLINOW :D

Offline maarioo

  • Pr0
  • Wiadomości: 659
men, jak nie pokręcisz to ani na iemdżi, dankanach, dimarsioł itd itp. sobie fajnie nie pofurkasz :)

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
Troche chcialbym odswiezyc Topic.
Panowie sprawa malutka i pytanko tych ktorzy maja badz mieli XTL.
Jak zrobic pewien taki manerw pikny jak uzyskanie dry signal na XTL ! O co dokladnie chodzi ? Juz pisze chce uzyskac cos takiego, ze jak sobie nagrywam przez USB, to chcem aby dzwiek ktory jest nagrywany w programie bym clean'em a z pieca szedl i dist !
Czy da rade cos takiego zrobic ?

Offline maarioo

  • Pr0
  • Wiadomości: 659
tak, da radę :)

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
To zdradz mi ten patent :P W razie co pisz jak dla instrukcje jak dla poczatkujacych moze jeszcze ktos z tego skorzysta :)

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
W sterowniku do XTL w panelu sterowania masz routing cały, co ma iść na output, co ma iść przez USB, ustaw sobie unprocessed na USB i processed na monitoring i po sprawie ;)

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
Ok teraz nastepne pytanko jak zrobic aby nagrac przez poda tracki DI w reaperze ? Jesli ktos wie czekam na odpowiedz :) Bo ostatnio jak ngrywalem to cos mi sie jeblo i kupa wyszla :D

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
To jest to samo pytanie, które zadałeś wcześniej....
mniut i piah

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
Mhm to zastanawiam sie jak uniknac szumow... Bo przy wrzuceniu VST jakiegos wzmaka to szum sie tak wybija ze to poezja...

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
niestety nie. jak na razie calc zas odkrywam rozne rzeczy, a ostatnio nie mialem czasu zeby w ogole cos sobie pocwiczyc badz pouczyc.

Offline p.

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 10
Witam, poniewaz otrzymałem pomoc od uzytkowników tego forum przez GG wklejam instrukcje jak nagrac czysty sygnal z PODa X3 Live za pomocą Cubase.

Wklejam screeny po kolei:

Wciskamy klawisz F4 i wybieramu zakładke IMPUTS.


Uploaded with ImageShack.us

Pozniej tylko zmieniamy w ten sposób:



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

Jesli chcemy słyszec odrazu to co mamy na VST to w PODzie w ustawieniach OUTPUTS ustawiamy Tone 1 i Tone 2 na MUTE.

W razie pytan moje GG:6994672

Pozdrawiam!

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
Warto myślę dodać, że w PODzie X3 inaczej rozwiązano wybór sygnału który leci do nagrywania. Nie ma już panelu konfiguracyjnego w którym wybieramy tylko jeden sygnał do nagrania i jeden do monitoringu. Mamy 8 'wirtualnych' torów i nagrywamy/ monitorujemy jak nam się podoba nawet wszystkie na raz ;)

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
Warto myślę dodać, że w PODzie X3 inaczej rozwiązano wybór sygnału który leci do nagrywania. Nie ma już panelu konfiguracyjnego w którym wybieramy tylko jeden sygnał do nagrania i jeden do monitoringu. Mamy 8 'wirtualnych' torów i nagrywamy/ monitorujemy jak nam się podoba nawet wszystkie na raz ;)
Dlatego czasem mi dupe sciska ze nie mam X3 :P

Ale widze ze pomoc sie przydala :)

Offline p.

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 10
Teraz mam jeszcze jeden problem, mianowicie podczas uzywania PODa przez USB, co jakis czas musze wyciagnąc wtyczke i po chwili włozyć spowrotem i zrestartowac Cubase bo poprostu zanika dzwięk, słychać dzwięki systemowe ale nie słychac dzwięków odtwarzanych w jakimkolwiek programie np Cubase, dzwięku z gitary również.
Co to moze byc ? Ja nie mam pojęcia, a strasznie mnie to irytuje i utrudnia pracę :/

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
ustawienia sterownikow, innymi slowy sprawdz czy twoja karta muzyczna i ustawienia w windzie w odtwarzaniu nei przestawily sie np na POD'a. posprawdzaj. ustaw tak aby w programie pod byl jako nagrywanie, a odtwarzanei to juz przez karte :)
Posprawdzaj dokladnie co i jak :)

Offline p.

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 10
Hmm, no tej opcji nie wziałem pod uwage, gdy podłączałem PODa to wyłączałem karte w menagerze całkowicie.
Sprawdze to.

Ale najbardziej chodzi mi o to zebym miał wszystko tak jak z moim poprzednim PODem UX2, poprostu zeby to była moja jedyna karta na wyjscie i wejsciei nic wiecej. Niby tak działa, ale po pewnym czasie cisza i strasznie to wq!! Tymbardziej ze wiem ze tak byc nie powinno..

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
To sa objawy ustawien kart, sterownikow, programow muzycznych.
Ja nagrywam w sposob taki ze gitara (brzmienie) leci mi przez piec, a podklad (czyt. perka bas wokle bla bla bla) ida przez glosniki z kompa. Oczywiscie POD podlaczony jest przez USB.

Pozdro

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
7 Odpowiedzi
3686 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Lut, 2012, 21:12:04
wysłana przez lord_awesomeguy
7 Odpowiedzi
8029 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Paź, 2012, 11:24:35
wysłana przez Vicol
32 Odpowiedzi
8249 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Sty, 2014, 10:02:43
wysłana przez BetoNova
1 Odpowiedzi
1562 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Sie, 2013, 18:42:04
wysłana przez Sali
2 Odpowiedzi
1965 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Lut, 2014, 20:39:16
wysłana przez allc1422