Autor Wątek: VST i inne takie - duzy zbior, wszystko w jednym miejscu  (Przeczytany 147812 razy)


Offline Intruz_PL

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 49
Sprawdzę, ale to jedyne moje 120zł wydane ogólnie na wtyczki, więc luz. Nie wydaje, na ggddrumsy itp milion pesos heeh, ale mi siedzi, bardziej niż emissary a setka zł nie majątek, roots coś słyszałem. Obadam jak bydzie czas :)
Nie liczy się tak naprawdę sprzęt,ale to co się ma głowie i palcach :)

http://4.bp.blogspot.com/-W7a_lCffgGw/URakDxPV-tI/AAAAAAAAJ1o/2x-oes4gdM4/s1600/jessica-alba.gif

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 415
  • It is useless, to resist.
Nowy plugin od ML Soundlab to chyba najlepsze pluginowe 6505/5150 jakie jest. Zachowuje się praktycznie 1:1 jak Piwor.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline rafalek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 283
Cześć. Ma problem z Ampltube 5. Jako VST działa normalnie, ale jako standalone nie ma dźwięku. Wszystko wg mnie ustawione prawidłowo wejście i wyjście działa, paski sygnału migają jak należy, ale sygnał powrotny na interfejs nie idzie. Ta jakby było gdzieś jakieś mute załączone czy coś. Wie ktoś jak to ogarnąć?

Offline snapkejs

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 82
Gdzie dorwę zestaw impulsów hesu?


Offline Filun

  • Gaduła
  • Wiadomości: 336
  • gwiazda mangozjebów


Trudno z tego krótkiego demo orzec czy uciągnie doom i sludge, ale miło widzieć pomarańczkę w formie VST.
gitaro-modyfikator-amator

Post Scriptum: specjalne życzenia dla ✨fOrUm sEveNsTriNg✨ kocham was 🤘😤

Offline maciek1b

  • Gaduła
  • Wiadomości: 246
    • DEADLY NIGHTSHADE

Offline Filun

  • Gaduła
  • Wiadomości: 336
  • gwiazda mangozjebów


Jeszcze nie miałem okazji sprawdzić, ale zapowiada się całkiem całkiem
gitaro-modyfikator-amator

Post Scriptum: specjalne życzenia dla ✨fOrUm sEveNsTriNg✨ kocham was 🤘😤

Offline Rot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 367


Jeszcze nie miałem okazji sprawdzić, ale zapowiada się całkiem całkiem

No to może być odpowiedź na moje bolączki, bo SLO w Helix Native i Amplitube jak dla mnie brzmią totalnie do dupy, jak mi się z tego uda wyciągnąć w końcu brzmienie OS (wątpię) to może to będzie mój kolejny ulubiony ampsim.


EDIT:

Robi OS, a w każdym razie blisko wystarczająco, byleby IR dobrać lepiej i można się bawić:

Wlacz osadzony player soundcloud
« Ostatnia zmiana: 14 Lut, 2023, 21:38:38 wysłana przez Rot »

Offline Filun

  • Gaduła
  • Wiadomości: 336
  • gwiazda mangozjebów


Jeszcze nie miałem okazji sprawdzić, ale zapowiada się całkiem całkiem

No to może być odpowiedź na moje bolączki, bo SLO w Helix Native i Amplitube jak dla mnie brzmią totalnie do dupy, jak mi się z tego uda wyciągnąć w końcu brzmienie OS (wątpię) to może to będzie mój kolejny ulubiony ampsim.


EDIT:

Robi OS, a w każdym razie blisko wystarczająco, byleby IR dobrać lepiej i można się bawić:

Wlacz osadzony player soundcloud


Nawet może niekoniecznie IR co bardziej narzucić jakąś korekcję albo inny exciter. Też jestem pod wrażeniem tego Soldano dla biedaków.
gitaro-modyfikator-amator

Post Scriptum: specjalne życzenia dla ✨fOrUm sEveNsTriNg✨ kocham was 🤘😤

Offline Rot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 367
Jaki exciter, co to w ogóle jest, jak się tego używa?

Ogółem w efekty i korekcję to ja jestem największa c*pa wśród niedźwiedzi akurat, robię wszystko na pałę czuja, wiem tylko pi razy drzwi jakiego rigu używali bo mi Yony powiedział, a tak to czarna magia i żelki Haribo.
« Ostatnia zmiana: 15 Lut, 2023, 00:50:47 wysłana przez Rot »

Offline Filun

  • Gaduła
  • Wiadomości: 336
  • gwiazda mangozjebów
W telegraficznym skrócie to exciter dodaje wysokich częstotliwości w (z reguły) miły sposób. Reaper ma w swoim pakiecie JS pluginów bardzo prosty i skuteczny JS:Exciter, musisz tylko w samym Reaperze dodać ReaPack żeby sobie dodać nowych wtyczek. Jak już to ogarniesz to samo wrzucenie excitera powinno zdjąć trochę buły z końcowego brzmienia.

Spoiler
gitaro-modyfikator-amator

Post Scriptum: specjalne życzenia dla ✨fOrUm sEveNsTriNg✨ kocham was 🤘😤

Offline Rot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 367
W telegraficznym skrócie to exciter dodaje wysokich częstotliwości w (z reguły) miły sposób. Reaper ma w swoim pakiecie JS pluginów bardzo prosty i skuteczny JS:Exciter, musisz tylko w samym Reaperze dodać ReaPack żeby sobie dodać nowych wtyczek. Jak już to ogarniesz to samo wrzucenie excitera powinno zdjąć trochę buły z końcowego brzmienia.

Spoiler

To nie jest to samo co Sonic Maximizer?

Bas uciąć na etapie boosta, heada czy na koniec hi-passem? I jak dużo?
Pewnie gainu też muszę zdjąć sporo - prawdę mówiąc po prostu załadowałem to w sesję zamiast Amplitube i nie kręciłem zbyt dużo.

Offline Filun

  • Gaduła
  • Wiadomości: 336
  • gwiazda mangozjebów
W telegraficznym skrócie to exciter dodaje wysokich częstotliwości w (z reguły) miły sposób. Reaper ma w swoim pakiecie JS pluginów bardzo prosty i skuteczny JS:Exciter, musisz tylko w samym Reaperze dodać ReaPack żeby sobie dodać nowych wtyczek. Jak już to ogarniesz to samo wrzucenie excitera powinno zdjąć trochę buły z końcowego brzmienia.

Spoiler

To nie jest to samo co Sonic Maximizer?

Bas uciąć na etapie boosta, heada czy na koniec hi-passem? I jak dużo?
Pewnie gainu też muszę zdjąć sporo - prawdę mówiąc po prostu załadowałem to w sesję zamiast Amplitube i nie kręciłem zbyt dużo.

Być może, ja daję exciter po wszystkim na etapie obróbki, też z ósemki możesz ściąć bas do okolic 150Hz jeszcze przed samym wzmakiem. Generalnie to bas powinien Ci robić bas.

Żeby nie syfić w wątku to możemy to przenieść na priv.

I żeby jeszcze pozostać w temacie


Nie wszystkie patenty stąd wykorzystuję, jak już to część rzeczy z master busa zapożyczyłem do swojej templatki. Może komuś się przyda.
gitaro-modyfikator-amator

Post Scriptum: specjalne życzenia dla ✨fOrUm sEveNsTriNg✨ kocham was 🤘😤

Offline maciek1b

  • Gaduła
  • Wiadomości: 246
    • DEADLY NIGHTSHADE

Offline maciek1b

  • Gaduła
  • Wiadomości: 246
    • DEADLY NIGHTSHADE
Wczoraj spróbowałem Triala Bogrena BDHIII i szczerze to lepiej mi się gra i brzmi 5034 Roots od ML, w Ampknob Borgena fajny jest pomysł z dodaniem metronomu, możliwością szybkiego nagrywania bez uruchamiania DAW ale brzmieniowo jest dość ograniczony, zabrzmiał mi dopiero jak dałem swoje IR, załączyłem "pedal" i gain na 15. Do ćwiczenia - tak, do nagrania na szybko jakiegoś pomysłu/riffu - tak, ale jako docelowy plugin do nagrywania to mnie nie przekonuje.

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 580
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Taki darmowy amp modeller znalazlem. Jeszcze nie zaglebialem sie ale wrzucam, moze komus siadzie


Offline Rot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 367
W czym to jest lepsze od wtyk takich jak NDSP?

Offline Filun

  • Gaduła
  • Wiadomości: 336
  • gwiazda mangozjebów
W czym to jest lepsze od wtyk takich jak NDSP?

Trochę różne światy tutaj porównujemy, NAMem sobie możesz sprofilować wzmaka/preamp/ampsim jak Kemperem/QuadCortexem/Tonexem tyle że za free. Nadal musisz mieć IRki i wszelkie inne bonusy jakie chciałbyś użyć. W NDSP masz sobie po prostu sim wzmaka + IRy + efekty + presety i możesz tym kręcić do woli.
gitaro-modyfikator-amator

Post Scriptum: specjalne życzenia dla ✨fOrUm sEveNsTriNg✨ kocham was 🤘😤

Offline sibi00

  • Gaduła
  • Wiadomości: 117
  • Nie umiem grać, ale się staram.

Offline Algiz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 461
Nie wiem czy to już ktoś wrzucał, jakby co to usunę   ;)   https://www.bluecataudio.com/Products/Bundle_FreewarePack/


Offline Rot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 367
Zna ktoś jakąś fajną symulację RATa?
Próbuję sobie pokręcić brzmienie Amenra.

ED:
A nie, jednak nie, nie używają tego w ogóle a jak spróbowałem to wcisnąć to zaczęło brzmieć jak... jak...


No pierdzi po prostu.
« Ostatnia zmiana: 30 Maj, 2023, 01:15:21 wysłana przez Rot »

Offline Filun

  • Gaduła
  • Wiadomości: 336
  • gwiazda mangozjebów
Zna ktoś jakąś fajną symulację RATa?
Próbuję sobie pokręcić brzmienie Amenra.

ED:
A nie, jednak nie, nie używają tego w ogóle a jak spróbowałem to wcisnąć to zaczęło brzmieć jak... jak...


No pierdzi po prostu.

TSE R47 -> https://www.tseaudio.com/software/tseR47

Szczura trzeba inaczej kręcić niż choćby 'tradycyjnego' TSa. Poszukaj jak działają gały, bo imo warto.
gitaro-modyfikator-amator

Post Scriptum: specjalne życzenia dla ✨fOrUm sEveNsTriNg✨ kocham was 🤘😤

Offline Rot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 367
Zna ktoś jakąś fajną symulację RATa?
Próbuję sobie pokręcić brzmienie Amenra.

ED:
A nie, jednak nie, nie używają tego w ogóle a jak spróbowałem to wcisnąć to zaczęło brzmieć jak... jak...


No pierdzi po prostu.

TSE R47 -> https://www.tseaudio.com/software/tseR47

Szczura trzeba inaczej kręcić niż choćby 'tradycyjnego' TSa. Poszukaj jak działają gały, bo imo warto.

Akurat tego próbowałem.

Ogółem mój tok myślenia był taki, że on się wpina w Ampega V4 (basowy) i jakiegoś Marshalla JMP, oba na clean, i drive uzyskuje z kostek.
Z tym, że to kompletnie inne kostki niż RAT - piszą, że to Fulltone OCD lub coś jeszcze innego, zależnie od stanu powietrza w Krakowie i przepowiedni wróżbitów.
A to z kolei w Mesę 4x12 z Greenbackiem / Creambackiem (nie wiem, nie dosłyszałem jak opowiadali, ale to się da gdzieś sprawdzić).

W związku z tym zapiąłem RATa TSE R47 przed NDSP Darkglass i poszukałem IRów Mesy jakie mam po folderach. Samo w sobie grało nieźle.
Sparowałem to z NDSP Gojira, ten pierwszy amp, gain niemal 0, i też TSE R47.
4 ścieżki nagle brzmią jak kupa.

Pokręcę jeszcze, bo coś mi świta, że może za dużo gainu na RAT było, albo jeszcze jaka inna magia.
Jak się w końcu poddam, to zrobię temat może z samplami i będę błagał o pomoc, jak zwykle to bywa XD.


ED:
Dziwne, bo na Premier Guitar piszą że jednak V30, nie żadne CreamGreenBacki.
Przestery zaś Providence Stampede STD-1 Distortion LUB Fulltone OCD.
« Ostatnia zmiana: 30 Maj, 2023, 23:19:09 wysłana przez Rot »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
4 Odpowiedzi
12376 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Kwi, 2008, 21:25:55
wysłana przez nikt
17 Odpowiedzi
15442 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Lut, 2012, 11:24:18
wysłana przez Mordimer
12 Odpowiedzi
13130 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Maj, 2012, 14:04:47
wysłana przez Orange
18 Odpowiedzi
21859 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Sie, 2013, 17:23:31
wysłana przez sinquestsound
3 Odpowiedzi
14445 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Wrz, 2018, 23:48:59
wysłana przez Rot