Autor Wątek: Gitara StarSound za 300zł i bat-przemyślenia  (Przeczytany 68336 razy)

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
To na bank był Gamuz :D Tak mi odpowiedzieli na pytanie czemu ten Fender American Strat za 5k którego chcę kupić ma taką łyżwę zamiast gryfu :)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline Wilk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 68
No racja, zapędziłem się trochę, wiadomo że to nie wina sprzedawcy, bo on tylko robi co mu każą. W Krk było kiedyś tak, że niektóre sklepy współpracowały z lutnikami i można było się nawet napatoczyć na takiego na miejscu i coś tam popytać. Teraz nie wiem jak to wygląda. Ale uważam, że dobry sklep to nawet powinien zatrudniać takiego specjalistę.
w sumie pewnie nie znam się na gitarach, a i nigdy nie miałem w łapach wioseł droższych niż 1,5 k :), ale jak na mój gust omen 7 jest bardzo wporzo. zresztą wiemy chyba wszyscy o tym, jak często wychodzą akcje, kiedy jeden egzemplarz jest nierówny drugiemu. ale może po prostu gadam bzdury :D

co do vildhjarty - nie wiem, o co chodzi z tym pierwszym zdjęciem, na drugim zaś, z tego co się orientuję, widnieje ósmeja wokalisty ( swoją drogą śliczniusia :love: ).
na wszystkich chyba widełach z prób i koncertów widać w łapach gitarowych omeny 7, na forach obydwoje pisali o tym, że używają omenów 7 z lundgrenami, bo choć są bardzo budżetowe, to coś-tam-coś-tam Ich do nich przekonuje. z kolei co do nagrań, to swego czasu pisałem z danielem i również potwierdził mi, że nagrywają na omenach 7. chyba, że schecter Im coś za takie gadanie płaci :D
Tak, tak, ja nie mówię, że wszystkie omeny to paździochy, tylko ten co grałem.
A to pierwsze zdjęcie to z ich gejspejsa.

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
A propo jeszcze Omen 7 BLK a Extreme - to naprawdę niebo a ziemia. Siedziałem chyba ze 45 minut z Omen7 BLK na mesie 5:50 i nic nie udało mi się sensownego ukręcić...

Za to Extreme od razu rzuca się w oczy lepszym wykonaniem i brzmi po prostu lepiej, nie muli tak cholernie.

Oczywiście wymiana pickupu, tymbardziej na 707 może i załatwia sprawę ale i tak jak dla mnie to niebo i ziemia :) Przy czym nie zakładam, że tańsza gitara musi być gorsza. Mój flame też wsysa większość znanych mi gitar, nierzadko znacznie droższych :)

Ale wolę być zadłużonym (jestem już i to cholernie) niż nieszczęśliwym ;)

Offline Maciek

  • Pr0
  • Wiadomości: 829
Jak już temat odgrzebany to mogę coś napisać.
Na gitarze zaczynałem grać2 lata temu. Miało być to po prostu hobby. W sklepie w krk znalazłem washburna n1 który mi sie spodobał, a ze mam znajomego gitarzysta grającego w koncertującym zespole poprosiłem o konsultacje. Poszedł on ze mną do sklepu ograł i powiedział ze za taka cenę jest bardzo dobrze. Gitarę kupiłem i jestem z niej zadowolony. Teraz kiedy moje podejście do gry się zmieniło i chce grac zawodowy zbieram kasę na lepsze wiosło jednak do tej pory ten instrument jak najbardziej mi wystarcza ( gram tylko w domu i dopiero rozkręcam zespól) Stroi i trzyma a to nawazniejsze. Raz ułamał się klucz ale 5 min u lutnika i po sprawie. Teraz planuje oddać go do regulacji gdyż do zakupu nowego jeszcze trochę czasu bo muszę kasę zaoszczędzić gdyż to co mam pójdzie na wzmak a gitara jest ładna i gra. Grałem na nim na paru lampach  ( peavey JSX, jakiś marshall i fender) Mam porównanie z oryginalnym amerykańskim fenderem  ( to sprzęt mojego nauczyciela ) i choć różnice są ogromne uważam ze do grania w domu a także to grania coverow z kumpel gitara ta jest wystarczają.


Podsumowując uważam ze jest to sprawa konkretnej gitary. z takimi tanimi nigdy nic nie wiadomo. Mój nauczyciel opowiadał ze jeden jego uczęń kupił jakiegoś washa i tragedia nie stroi źle nabite progi itp.
Ale można tez trafić dobrze tak jak mi się udało, a później wraz ze wzrostem umiejętności i planów zmieniać sprzęt na lepszy
« Ostatnia zmiana: 03 Kwi, 2010, 16:01:27 wysłana przez Maciek »

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Jak już temat odgrzebany to moge cos napisac

facebook.com/Musza.MorningWood

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Wiem! Nabiję se posta!

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Cytuj
Sam kiedyś pytałem sprzedawców w katowicach (chyba w rifie), czemu nie wyregulują tych "bananów", może by się lepiej sprzedały, on mi na to, że oni nie są od tego i nie będą ryzykować.

Nie będą ryzykować, czy nie potrafią? Stawiam na to drugie :P
mniut i piah

Offline el-biczel

  • Pr0
  • Wiadomości: 825
  • Zawsze chciałem neutrinem być...
Hmmm napiszę coś krótkiego.
Porównanie dotyczy 6, więc może gitar 7 strunowych nie dotyczy. ;)
W chwili obecnej posiadam dwie gitary. Starego Ibaneza GRX70 i Fendera Strata USA - rok 2004 jesion + klon na podstrunnicy i HotRails przy mostku. Ibanez kosztował nowy 900zł, Strat 4000. No i może Fender nie brzmi, a nie nie jest 4 razy wygodniejszy, ale ze 3 razy to już tak. :) Więc nie ma co pierdolić i się męczyć na złomie, tylko jak ktoś może sobie kupić gitarę z wyższej półki, to radzę nie oszczędzać.

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
tylko odwieczne pytanie, czy na przykład za 2k nie da się wyrwać wiosła, które będzie równie wygodne co ów Fender i brzmieniowo będzie nam się podobać ;)
do widzenia.

Offline el-biczel

  • Pr0
  • Wiadomości: 825
  • Zawsze chciałem neutrinem być...
W temacie było pytanie o gitarę za 300zł. A jeśli chodzi o gitarę za 2000, to pewnie i się da, tylko jak ja miałem w ręku z 10 stratów zanim wybrałem tego jednego, to przy gitarze za 2k, pewnie trzeba by przerzucić gitar ze 100 ;)

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
Ostatnio mam Charvera u siebie używanego za 1500zł (na sell jak ktoś chce) - wygodne jak fender a nieźle to gada nawet :) Ładnie wykonane, Hot Rails pod gryfem, wymienić mostkową na coś mocniejszego i gitara byłaby miazga :)

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
a ja wam powiem, ze gitary kręcą nas jak kobiety i czasami zrobimy wszystko by je zdobyc i nie wazne za jaką cene ;) na ich nieszczescie jestesmy bigamistami ;P
i always go full retard

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
chyba na nasze ;)
do widzenia.

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Nasze i naszych finansów :)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
mniut i piah

Online niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 032
Ale przynajmniej ma korpus z jednego kawałka litego drewna. Ilu z Was cwaniaki może się takim wypasem pochwalić, co? :D
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
8 Odpowiedzi
8124 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Mar, 2009, 12:03:02
wysłana przez wuj Bat
95 Odpowiedzi
49912 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Maj, 2011, 08:25:18
wysłana przez wuj Bat
39 Odpowiedzi
15049 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Lis, 2010, 21:17:38
wysłana przez youshy
12 Odpowiedzi
11190 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Maj, 2011, 09:25:34
wysłana przez wuj Bat
Słuchawki do 300zł

Zaczęty przez wiertara Hardware

4 Odpowiedzi
4358 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Sie, 2011, 13:33:08
wysłana przez kermcio