Autor Wątek: delay do około 700/800zł  (Przeczytany 39326 razy)

Offline Bloo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 219
delay do około 700/800zł
« 10 Lis, 2009, 22:19:18 »
Jako, że nabrała mnie ogromna ochota na zabawy ze brzmieniem, a sprzęt od niedawna trzymam w domu na czas nieokreślony, szukam dobrej jakości delaya o dużych możliwościach, który w przyszłości będzie można zabrać bez wstydu do studia. Planowałem na początku multiefekt, ale chyba w tej cenie nie znajdę nic oferującego bardzo dobre modulacje (chyba, że g-major, ale te z allegro z odpadającymi przyciskami nie do końca mnie przekonują... chyba, że to nie jest duży problem?). W oko wpadło mi kilka pozycji w tej cenie:

TC nova repeater
TC nova delay
L6 DL4 lub echo park
G lab smooth delay
vox time machine
mxr carbon copy (ale tutaj chyba nie będzie za dużego pola do manewru).

wszelkie bossy z góry wykluczam, bo mam do tej firmy uraz.

Doświadczenia z delayami czy też innymi multiefektami za dużego nie mam bo używalem jdynie jakiegoś digitecha, exara, bossa któregoś, poda XT i g-majora, 2 ostatnich bardzo krótko i nawet nie poznałem ich zbyt dogłębnie, a na pewno nie pod względem delayów. Który z wymienionych przeze mnie zaoferowałby duże możliwości kreowania brzmienia, a także jego dobrą jakość? Po próbkach z jutuba (ta... ;D) najbardziej spodobał mi się pierwszy i drugi z wymienionych.

znalazłem jeszcze na allegro TC 1280 do racka. Wie ktoś cokolwiek o tym urządzeniu?

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Odp: delay do około 700/800zł
« Odpowiedź #1 10 Lis, 2009, 22:40:37 »
W studiu nie będziesz używał własnych delayów bo co by to nie było zawsze pro wtyczkami ustawią ci lepszy z kompa.

A jak nie moge polecić boss'a DD-20 to pozostaje mi tylko Nova Delay z tych co wymieniłeś.

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Odp: delay do około 700/800zł
« Odpowiedź #2 10 Lis, 2009, 22:57:56 »
Ja miałem styczność z VOX'em, znajomy go nagminnie używa i bardzo sobie chwali, w sumie fajny delay, aczkolwiek mnie samemu nie podchodzi ( bo za mało do kręcenia w sumie :D) a nie zastanawiałeś się może nad EHX memory man with hazarai, w cholerę fajny, w cholerę dużo możliwości, w cholerę mi mokro przy nim i trochę przekracza budżet, bo chodzi gdzieś w okolicach 969,- ;)
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Odp: delay do około 700/800zł
« Odpowiedź #3 10 Lis, 2009, 23:55:15 »
nova jest chujowa szczerze mowiac. do bossow tez mam uraz, ale dd20 jest naprawde godny polecenia. jednak jesli ciagle sie upierasz przy wszystkim tylko nie boss to dl4 miazdzy tez. takie sa moje spostrzezenia z tej polki cenowej...

niemniej jednak, w studiu np my kozystalismy tylko z delaya we wtyczkach i bylo zajebiscie, przedewszystkim mozesz ustawic dokladny czas (na dl4 to odpada, na dd20, nova ustawisz spoko)

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Odp: delay do około 700/800zł
« Odpowiedź #4 11 Lis, 2009, 00:44:04 »
w studiu np my kozystalismy tylko z delaya we wtyczkach i bylo zajebiscie, przedewszystkim mozesz ustawic dokladny czas (na dl4 to odpada, na dd20, nova ustawisz spoko)
true.
Co do bossow to na prawde polecam serię x-20 teraz myślę nad zakupem CE-20. To są po prostu zajebiste kombajny posiadające duże ilości rożnych wariacji na temat jednego efektu. Pamiętaj o tym że boss ma 5 presetów a na koncercie nie bedziesz przecież krecił gałami miezy numerami ? Nova też ma presety stąd moja rekomendacja.

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Odp: delay do około 700/800zł
« Odpowiedź #5 11 Lis, 2009, 00:49:22 »
nova ma presety, ale ciezko sie je zmienia.. dd20 ma pod tym wzgledem troche lepiej, ale najlepiej pod wzgledem zmieniania presetów ma jednak dl4.

coz, podsumowujac, zalezy czego cozekujesz od delaya, czy dokladnego czasu opoznienia, czy wygodnej zmiany presetow.. do tego jeszcze dochodzi brzmienie, ale jestem sklonny powiedziec ze w tym przedziale cenowym wszystko gada podobnie, kwestia doboru odpowiednich dla Ciebie parametrów.
dd20 ma tez taka zalete ze smiga na normalnym zasilaczu od efektów, a np dl4 juz wymaga specjalnego zasilacza. nie wiem jak jest z nova

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Odp: delay do około 700/800zł
« Odpowiedź #6 11 Lis, 2009, 12:36:09 »
jesli chcesz kombajn, to DL4 zamiata. brzmieniowo, funkcjonalnie, tylko rozmiarowo jest troche nieteges. podobno w niektorych padaja switche, ale ja sie z tym nie spotkalem, a moze mi sie pochrzanilo z innym.

jesli nie chcesz kombajnu to sprawdz nowego XO Memory Mana od EHX, mam mokro w majtkach odkad zagralem na tym starszym wiekszym i nadal bardzo bardzo chcialbym miec ta przyjemnosc u siebie.

Łe tej.

locco

  • Gość
Odp: delay do około 700/800zł
« Odpowiedź #7 11 Lis, 2009, 13:18:19 »
jesli chcesz kombajn, to DL4 zamiata. brzmieniowo, funkcjonalnie, tylko rozmiarowo jest troche nieteges. podobno w niektorych padaja switche, ale ja sie z tym nie spotkalem, a moze mi sie pochrzanilo z innym.

jesli nie chcesz kombajnu to sprawdz nowego XO Memory Mana od EHX, mam mokro w majtkach odkad zagralem na tym starszym wiekszym i nadal bardzo bardzo chcialbym miec ta przyjemnosc u siebie.



dl4 ma jeszcze takie cos jak looper, dla ktorego kupil bym ten "kombajn" nawet, gdyby nie mial 15 innych, zajebistych trybow, czru bypassu, zapisywalnych presetow, taptempa itd

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
Odp: delay do około 700/800zł
« Odpowiedź #8 11 Lis, 2009, 14:29:29 »
też jestem na etapie zakupu delaya i po wielu miesiącach rozkminy miałem do wyboru bossa, line6 i TC. Padło na dl4 z powodu ponieważ że brzmi!!! jest ciężki, wielki jednak brzmieniowo rozkłada, no dobra wybrałem go ponieważ Amenra też go używa  :D czekam na kase za gite i Ibay
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

locco

  • Gość
Odp: delay do około 700/800zł
« Odpowiedź #9 11 Lis, 2009, 15:01:33 »
też jestem na etapie zakupu delaya i po wielu miesiącach rozkminy miałem do wyboru bossa, line6 i TC. Padło na dl4 z powodu ponieważ że brzmi!!! jest ciężki, wielki jednak brzmieniowo rozkłada, no dobra wybrałem go ponieważ Amenra też go używa  :D czekam na kase za gite i Ibay

i Isis, i Neurosis, i w zasadzie kazdy band z tej beczki, razem z Rv-3 sa w kazdym pedalboardzie post rockera, sludgowca, doomiarza czy tam innego ambienta

Offline Bloo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 219
Odp: delay do około 700/800zł
« Odpowiedź #10 11 Lis, 2009, 16:07:20 »
no te 800zł to już jest naprawdę górny pułap cenowy. I teraz pytanie, czy warto dopłacać około 150zł do używanego DL-4 w stosunku do np. reapetera? DL-4 ma presety i looper, więc pozornie wydaje się, że warto, ale za 800zł można już kupić w sumie używanego g-majora, a tu dochodzą reverby i modulacje, compresor...). Jakiej maksymalnej długości frazy można zapętlić na DL-4? A tak poza tym, to jak zachowuje się na przesterach? dodaje od siebie jakąś siare, czy wszystko brzmi tak jak powinno?

locco

  • Gość
Odp: delay do około 700/800zł
« Odpowiedź #11 11 Lis, 2009, 16:22:47 »
28 sekund, przy czym mozesz to paroma zajebiscie dostepnymi kopnieciami odwrocic, 2 razy przyspieszyc, puscic raz, puscic w kolko, zatrzymac, dodac overdub albo wszystko na raz. a wszystko brzmi dosyc podobnie do erfałki, czyli dosyc analogowo, miekko, naturalnie, czy cos  :headbang:

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Odp: delay do około 700/800zł
« Odpowiedź #12 11 Lis, 2009, 16:28:58 »
no te 800zł to już jest naprawdę górny pułap cenowy. I teraz pytanie, czy warto dopłacać około 150zł do używanego DL-4 w stosunku do np. reapetera? DL-4 ma presety i looper, więc pozornie wydaje się, że warto, ale za 800zł można już kupić w sumie używanego g-majora, a tu dochodzą reverby i modulacje, compresor...). Jakiej maksymalnej długości frazy można zapętlić na DL-4? A tak poza tym, to jak zachowuje się na przesterach? dodaje od siebie jakąś siare, czy wszystko brzmi tak jak powinno?

ale nie jest tak, ze zeby wykorzystac G-Majora to jeszcze trzeba szarpnac sie na sterownik? :)
Łe tej.

Offline Bloo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 219
Odp: delay do około 700/800zł
« Odpowiedź #13 11 Lis, 2009, 17:00:47 »
no te 800zł to już jest naprawdę górny pułap cenowy. I teraz pytanie, czy warto dopłacać około 150zł do używanego DL-4 w stosunku do np. reapetera? DL-4 ma presety i looper, więc pozornie wydaje się, że warto, ale za 800zł można już kupić w sumie używanego g-majora, a tu dochodzą reverby i modulacje, compresor...). Jakiej maksymalnej długości frazy można zapętlić na DL-4? A tak poza tym, to jak zachowuje się na przesterach? dodaje od siebie jakąś siare, czy wszystko brzmi tak jak powinno?

ale nie jest tak, ze zeby wykorzystac G-Majora to jeszcze trzeba szarpnac sie na sterownik? :)
od kiedy zmieniłem preamp na piranhe to chodzi za mną kupno sterownika, więc to juz tylko kwestia czasu. Na razie radzę sobie ręcznie ze zmianą presetów, ale do wygodnych to nie należy. Przez najbliższe pare tygodni będę się bawił tym w domu więc sterownik to jeszcze nie konieczność.
« Ostatnia zmiana: 11 Lis, 2009, 17:02:30 wysłana przez Bloo »

Offline t0ma

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 70
  • Agent Tomasz
    • http://myspace.com/philosophyPL
This far away night life keeps it in it's vault. You'll never come back from that place in pieces. Boring, Drilling, dictator

Offline Bloo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 219
Odp: delay do około 700/800zł
« Odpowiedź #15 11 Lis, 2009, 17:24:02 »
mam na sprzedaz TC nova delay jakby co:

http://forum.sevenstring.pl/sprzedam/tc-electronic-nova-delay-nd-1/
to chyba ułatwiasz mi wybór i zostaje mi tylko kwestia tego, czy potrzebny bedzie mi looper.

locco

  • Gość
Odp: delay do około 700/800zł
« Odpowiedź #16 11 Lis, 2009, 17:30:57 »
w domu ? no raczej !

Offline Bloo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 219
Odp: delay do około 700/800zł
« Odpowiedź #17 11 Lis, 2009, 17:36:57 »
w domu ? no raczej !
no ogólnie rzecz biorąc mam w mieszkaniu taki "looper", całkiem żywy swoją drogą, więc tutaj jest ta kwestia ;)

Offline skarhead

  • Gaduła
  • Wiadomości: 377
Odp: delay do około 700/800zł
« Odpowiedź #18 11 Lis, 2009, 17:55:50 »
tc 1280 reguluje czas w mikrosekundach, a nie w milisekundach. ZTCW służy on do korekcji fazy w PA :)

Za ta kase to rackowo to polecalbym korg dl-8000r (jezeli znajdziesz), ponoc dobry jest symetrix 606, a jak dolozysz troche wiecej to d-two - wszystkie zbieraja b. pochlebne opinie.

Offline Ovenius

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 9
  • Ciągle się uczę jak się uczyć...
Odp: delay do około 700/800zł
« Odpowiedź #19 11 Lis, 2009, 22:28:43 »
Polecam MXRa bardzo ciekawy i mimo prostej obsługi i konstrukcji trzeba się cholernie nagimnastykować by ukręcić niezły delay. Nove TC też polecam

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Odp: delay do około 700/800zł
« Odpowiedź #20 11 Lis, 2009, 23:34:25 »
poprawka na looper jest taka, ze jak wlaczysz looper, to masz tylko 1 delay i nie działają wtedy presety pozostałe, pozatym looper trzeba wlaczac recznie. dlatego masa tych bandow ma po 2-3 dl4, bo looper ciagna w jednym a w drugim delaye

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Odp: delay do około 700/800zł
« Odpowiedź #21 12 Lis, 2009, 00:44:37 »
http://www.allegro.pl/item813483958_boss_digital_sampler_delay.html

jakbys chcial byc wintadż ;) BTW niezla okazja, to jest DD-2 z dolozonym samplerem, brzmi najcieplej z wszystkich digitalnych dilejow Bossa, zreszta Tomek Morella nie moze sie mylic. maksymalna dluglosc sampla - 800 milisekund ;D czyli raczej jajo niz przydatne. i wejscie na trigger, coby sobie pattern powtorzenia ustawic (jesli dobrze kumam temat). sam bym lyknal, ale... Musza ma lepszy pomysl :D
Łe tej.

Offline t0ma

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 70
  • Agent Tomasz
    • http://myspace.com/philosophyPL
Odp: delay do około 700/800zł
« Odpowiedź #22 12 Lis, 2009, 01:32:31 »
co do looperow:
to co jest dodatkiem do efektow typu delay to jest pic na wode a nie looper

przy czyms takim nie da sie uzywac wtedy efektu delay-a (poprostu jedna sciezka loopa to jakby maksymalny czas odbicia jednej "nagranej" partii na delay-u" = czyli w warunkach domowych, najlepiej poprostu nagrac sie na kompie, a potem sie do tego dograc,
w warunkach na zywo jest to poprostu nie funkcjonalne.
efekt delay z zalozenia nie moze byc looper-em (stacja do nagrywania) nie ma tu "start" "stop", nagrywania paru osobnych sciezek niezalenie itp. (jest to moja subiektywna opinia w oparciu o boss-a dd-20 i tc nova delay ktory i tak "na szczescie" nie ma opcji loopowania)

do tego poprosu sluza inne urzadzenia
This far away night life keeps it in it's vault. You'll never come back from that place in pieces. Boring, Drilling, dictator

locco

  • Gość
Odp: delay do około 700/800zł
« Odpowiedź #23 12 Lis, 2009, 07:23:14 »
co do looperow:
to co jest dodatkiem do efektow typu delay to jest pic na wode a nie looper

przy czyms takim nie da sie uzywac wtedy efektu delay-a (poprostu jedna sciezka loopa to jakby maksymalny czas odbicia jednej "nagranej" partii na delay-u" = czyli w warunkach domowych, najlepiej poprostu nagrac sie na kompie, a potem sie do tego dograc,
w warunkach na zywo jest to poprostu nie funkcjonalne.
efekt delay z zalozenia nie moze byc looper-em (stacja do nagrywania) nie ma tu "start" "stop", nagrywania paru osobnych sciezek niezalenie itp. (jest to moja subiektywna opinia w oparciu o boss-a dd-20 i tc nova delay ktory i tak "na szczescie" nie ma opcji loopowania)

do tego poprosu sluza inne urzadzenia

nie

i nie chodzi tylko o dl-4 które bije mocno loopstation bossa i w brzmieniu, i w funkcjonalnosci- widzialem juz bandy, ktore na 3 czlonkow zespolu mialy ich po 6. kolega ma dd-20 i loopowac sie da i na zywo i na niezywo, slyszalem wiele razy.

no i Budzian slusznie zauwazyl, looper to oddzielna funkcja urzadzenia

:*

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Odp: delay do około 700/800zł
« Odpowiedź #24 12 Lis, 2009, 09:52:20 »
Wtrącę swoje 15gr. Pozbyłem się Echo Parka, ale jak dla mnie to mega wypas. Zrobiony na bazie DL4, kompaktowy, w chooj kombinacji, normalne zasilanie. Ograj se, polecam. Nie ma presetów, loopera, ale carbon copy też nie ma, a żondzi ;)

I masz jeszcze kasę w kieszeni na waciki.
Paczki z głów!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
46 Odpowiedzi
15955 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Sie, 2010, 02:13:15
wysłana przez purpleman
35 Odpowiedzi
13484 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Gru, 2015, 14:55:11
wysłana przez Stivo2005
12 Odpowiedzi
5956 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Gru, 2012, 18:38:20
wysłana przez xenom
0 Odpowiedzi
1421 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Gru, 2014, 16:25:00
wysłana przez KENt
1 Odpowiedzi
1215 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Lut, 2015, 22:00:51
wysłana przez krechaSP