Autor Wątek: Ostatnio oglądane filmy  (Przeczytany 529327 razy)

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #2075 13 Mar, 2015, 14:25:23 »
Hej, @Dale Cooper ale weź nie przynoś nam tu flejmów ze swojego forum. Mamy ścisłą rejonizację. W obrębie sevenstringa MrJ ma prawo mieć pretensje do mnie, moich faszystowskich metod działania i mojego kółka wzajemnej adoracji :D

Also: pewna specjalistka od literaturoznawstwa podpowiada mi, że w książce ta laska była niespecjalnie ładna ;)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #2076 13 Mar, 2015, 15:06:01 »
Aj miałem walnąć textwalla, ale jakoś się wyjątkowo zgadzam z Leonem :* Idź @Dale Cooper  na swoje forum, tłumacząc gimbazie dlaczego KrkHamster najleprzym gitażystom jest / nie jest :D

A chciałem nie sprzedać a kupić i nie garniaka a gitarę, co ci zresztą spokojnie wypisałem. Ale w sumie co mnie to obchodzi, kilkanaście stózłotówek zostało na sevenstringu i wszyscy zainteresowani się cieszą :tak:

PS. A to że absolwentki szkół filmowych udające dziennikarki nie wiedzą kim był Grotowski (btw po tej akcji lubię Sigourney jeszcze bardziej ;) ) to nie znaczy, że wszystkich trzeba mierzyć ich miarą. Poza tym co ma do chuja Grotowski do dyskusji o "Idzie"? Może wrzućmy od razu Jodorovskiego? Albo Kantora, żeby nadać sobie większego "znawstwa". Dl,plz...
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 372
    • CTG TV
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #2077 13 Mar, 2015, 15:16:21 »
@Leon - z tym że to nie jest z mojego forum właśnie, a stąd, jak z resztą widzisz :)
mniut i piah

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #2078 13 Mar, 2015, 15:16:34 »
Ogladal ktos Polskie Gowno?  :D
Nie, ale z kręgów zbliżonych do wtajemniczonych wiadomo, że tytuł zawiera jednocześnie recenzję.

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #2079 13 Mar, 2015, 16:34:57 »
Kurwa byłem w niedzielę z dziewoją na "Kingsman" i O KURWA JAKIE TO MNIAM
Ogólnie może nie jest to sztuka najwyższych lotów ale na tak przyjemnym seansie nie byłem baaaardzo długo :) No i w końcu jakiś taki naprawdę fajny, niekonwencjonalny film o szpiegusach :)

Polecam 10/10 :)

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 868
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #2080 13 Mar, 2015, 22:11:55 »
Ogladal ktos Polskie Gowno?  :D
Nie, ale z kręgów zbliżonych do wtajemniczonych wiadomo, że tytuł zawiera jednocześnie recenzję.

 Kręgi zbliżone wolą gówno arabskie? :D
BRRR BRRR DENG BRRR BRRR DENG!!!

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #2081 14 Mar, 2015, 00:36:44 »
Właśnie skończyłem Big Hero 6. Nie wiem, jak wersja dubbingowana, ale oryginalna jest najlepszym, co wypuścił Disney od lat :)

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #2082 14 Mar, 2015, 17:44:02 »
Tyle szitu, ile się przelało po oskarze dla filmu "Ida", nie przelało się chyba jeszcze nawet na żadną modelkę na pokładzie jachtu szejka Abdulabhaahabuhah.
I o ile fakt, że komuś może się nie podobać jestem w stanie bardzo łatwo zrozumieć, o tyle oskarżenia, że film jest antypolski i ktoś powinien przepraszać za niego jest zwyczajnie godny nagrody virtuti-cebulari. Jak dla mnie świetne ujęcia, świetna scenografia, świetna rola Kuleszy. Czy to film idealny? Nie, ale na pewno bardzo dobry.
I tak- bardzo mi się podoba to, że stalinowski kat troszczy się o swoich bliskich, staje po właściwej stronie. Świat nie jest czarno-biały, deal with it.

Z kinem jest trochę jak z żarciem - jak tydzień żresz palące morde pochodzenia chuj-wie zupki chińskie, to nie dziw się, że w niedziele naturalny rosołek mamusi smakuje jak kranówa.

Zomballo

  • Gość
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #2083 14 Mar, 2015, 20:44:16 »
Birdman 2014 http://www.filmweb.pl/film/Birdman-2014-680709#
Ożeszkurwajapierdol e... Zasnąłem trzy razy na tym dnie (spałbym ciągiem ale mnie żona budziła bo chrapałem i zagłuszałem napisy). Co to miało być? Znów jakieś nowoczesne kino? Szkoda ze nie kręcony jeszcze VHSem. Nie dotrwałem do końca sorrrrrrrrry. Więcej napięcia robił nagi gościu wpieprzający rodzyny na torowisku w Katowicach. :/
moja ocena -9874526341231*12+43/10

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 204
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #2084 14 Mar, 2015, 21:12:44 »
Nie zrozumiałeś chyba głębi tego filmu.


Ja też.
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 774
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #2085 15 Mar, 2015, 07:34:15 »
A ja nie :).

Kurde, bojs, Wy naprawdę przegapiliście, że ten film aż skrzy się od nawiązań, skojarzeń i tego wszystkiego, za co dają nagrody? ;)
Paczki z głów!

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 204
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #2086 15 Mar, 2015, 10:42:22 »
Kurde, bojs, Wy naprawdę przegapiliście, że ten film aż skrzy się od nawiązań, skojarzeń i tego wszystkiego, za co dają nagrody? ;)

Nie ale to chyba przez to że oglądam film dla fabuły lub rozrywki a nie nagród.
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Franq

  • Gość
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #2087 15 Mar, 2015, 11:32:14 »
Nie strzelali, nie było wybuchów to brak rozrywki, no tak ;)
Film jest świetny imo. To tylko pokazuje jak ludzie maja różne gusta.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #2088 15 Mar, 2015, 11:44:59 »
Ja także na birdmanie uśmiałem się setnie. Forma momentami przyciężka, ale są sceny i dialogi, które to wszystko rekompensują z nawiązką :)

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 204
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #2089 15 Mar, 2015, 13:37:15 »
Nie strzelali, nie było wybuchów to brak rozrywki, no tak ;)

Gdzie coś takiego napisałem?
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Franq

  • Gość
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #2090 15 Mar, 2015, 17:34:11 »
Nie strzelali, nie było wybuchów to brak rozrywki, no tak ;)

Gdzie coś takiego napisałem?

A gdzie napisałem, że napisałeś?

W Birdmanie była scena, gdzie mówili, że tego właśnie chcą ludzie. Liczy się akcja, wybuchy, superbohaterowie... kogo obchodzi sztuka ;)

Zomballo

  • Gość
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #2091 15 Mar, 2015, 22:24:38 »
Szukacie gówna w szambie a dla zabicia aromatu używacie perfum z uryny. Tylko nie zrozumienie drugiego zmusza Was do licytacji nad długością znalezionego stolca. Sorry za obstrukcyjne porównanie. Zatrzymajcie to albo nie. ;)
Spoiler


Chwila zadumy (czyt. poszedł się odlać)



Spoiler
« Ostatnia zmiana: 15 Mar, 2015, 22:27:36 wysłana przez Zomballo »

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #2092 16 Mar, 2015, 02:05:19 »
Sorry Zomball, ale zwyczajnie nie ihooy. Zwłaszcza że specjalnie trudny nie jest.

Zomballo

  • Gość
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #2093 16 Mar, 2015, 08:05:30 »
Zwłaszcza że specjalnie trudny nie jest.
No właśnie dlatego. Gdyby był trudny to nie zasnąłbym albo przynajmniej chwilkę się zastanowił po.
Ale nie roztrząsajmy dalej tego nawozu. Wracam do tematu.

American Hustle (2013) http://www.filmweb.pl/film/American+Hustle-2013-611322
Lekko nudnawa historyjka osadzona w latach 70-tych. Trochę za bardzo wyprasowany, nabłyszczony styl i wszechobecny blichtr (po kostiumach widać jakby dopiero były zdjęte z wystawy). No chyba był taki zamiar, żeby to wszystko przerysować? Ale, ale, ale... Aktorzy, ujęcia kamer i fabuła sprawiają że przyjemnie się to ogląda. Nie czuję zmarnowanego czasu. 68357633/9863753915


Offline Semedi

  • Pr0
  • Wiadomości: 556
  • Klucze krzywo!
    • Karcer
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #2094 16 Mar, 2015, 09:07:08 »
Wczoraj.
Into the wood

Uroczy musical. Wydawał się trochę przydługi, ale oglądało się miło.
Yes! I'm inspired by the Devil!
http://semdedi.soup.io/

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #2095 18 Mar, 2015, 06:47:51 »
Cytuj
I o ile fakt, że komuś może się nie podobać jestem w stanie bardzo łatwo zrozumieć, o tyle oskarżenia, że film jest antypolski i ktoś powinien przepraszać za niego jest zwyczajnie godny nagrody virtuti-cebulari. Jak dla mnie świetne ujęcia, świetna scenografia,

To w tym filmie jest scenografia? Gdzie? :D Bo ujęcia typu "a'la zatęchły peerel" to ja ci znajdę w 5 minut drogi od mojego bloku. Tylko auta na parkingu trzeba by wymienić na "epokowe".
Natomiast co do antypolskości - ja jestem baaardzo daleki od takich określeń, i np. nie akceptuję w żaden sposób shistormu na temat "Pokłosia". ALE w przypadku "Idy" jest o tyle inaczej, że nikt nic nie tłumaczy. My wiemy jak było, wiemy że to "wizja reżysera", wiele rzeczy jesteśmy sobie w stanie sami dopowiedzieć. No, przynajmniej ci którzy czytają w życiu cokolwiek poza programem telewizyjnym ;)

Ale zagraniczny widz (a przecież mówimy o Oscarze i masie innych międzynarodowych nagród) nie zrobi sobie takiego "dopowiedzenia", bo po prostu chuja wie. Dla niego historia w "Idzie" jest taka, że krewni biednej Żydówki zostali zajebani siekierą w czasie wojny. Nie wiadomo jakiej wojny, ale zrobiły to te wstrętne polaczki. A, to pewnie tej wojny gdzie były "polskie obozy"...

***

A w nieco lżejszych klimatach - jeśli ktoś chce być w pełni usatysfakcjonowany w/w "Tajemnicami lasu" to niech wyłączy na 10 minut przed końcem :P Bo finał może by przeszedł w czymś pokroju "Barbie i tajemnice lasu" ale tu pasuje jak świni siodło. Aha, i szkoda że Deppa jest tak mało, bo akurat jego przerysowanie bardzo dobrze tu pasuje. A w podobnym tonie:

"PIĘKNA I BESTIA" w wersji francuskiej z 2014:



Nie kojarzę żeby w ogóle ten film był u nas w kinach, a szkoda. Historia "trochę" się różni od tej z animacji dizneja, postaci są też zrobione w inny sposób (np. Bella w bajce to w zasadzie łatwowierna i naiwna oszołomka, w filmie prawie feministka ;) ), no i do tego kręcony "po francusku". Nie wiem jak oni to robią, że w sumie dość infantylną i przyciężkawą historyjkę podają z takim wdziękiem, ale robią dobrze :tak: Plus Lea Seydoux, aż wreszcie muszę przysiąść nad "Życiem Adeli".

"MAGIA W BLASKU KSIĘŻYCA" - kolejny film po którym zachodzę w głowę, czym ludzie się (nomen omen) podniecają przy Woodym Allenie. Niby jest masa podstekstów, niby jest sporo fajnych żarcików, jest trzymający jak zwykle poziom Firth, ale całość nijak się nie klei jako film. Gdyby zrobić z tego kabaretowy program tematyczny - okej. Ale film, jak to sama powiedziała Żona Moja (a jest amatorką tego typu obrazów i w sumie sama mnie namówiła do seansu ;) ) "się skwasił" :P I to zostawiam za komentarz.
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #2096 18 Mar, 2015, 14:44:22 »
ALE w przypadku "Idy" jest o tyle inaczej, że nikt nic nie tłumaczy. My wiemy jak było, wiemy że to "wizja reżysera", wiele rzeczy jesteśmy sobie w stanie sami dopowiedzieć. No, przynajmniej ci którzy czytają w życiu cokolwiek poza programem telewizyjnym ;)

Ale zagraniczny widz (a przecież mówimy o Oscarze i masie innych międzynarodowych nagród) nie zrobi sobie takiego "dopowiedzenia", bo po prostu chuja wie. Dla niego historia w "Idzie" jest taka, że krewni biednej Żydówki zostali zajebani siekierą w czasie wojny. Nie wiadomo jakiej wojny, ale zrobiły to te wstrętne polaczki. A, to pewnie tej wojny gdzie były "polskie obozy"...
Nawet jeśli zostali zajebani siekierą przez Polaków, co z tego? Czy zawsze musimy być nieskalanym narodem, któremu nikt, nawet w filmowej fikcji nic zarzucić nie może? Co jak co - ale w rozdmuchanym ego żaden naród nas chyba nie dogoni.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #2097 18 Mar, 2015, 15:51:42 »
Gdyby to się nie kończyło tak, to jeszcze ok:

http://wgospodarce.pl/informacje/13851-polska-wyplaci-zasilki-za-holocaust-polska-a-nie-niemcy

I od razu wiadomo, czemu więzienia CIA są akurat u nas...

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #2098 19 Mar, 2015, 08:44:58 »
Cytuj
Nawet jeśli zostali zajebani siekierą przez Polaków, co z tego? Czy zawsze musimy być nieskalanym narodem, któremu nikt, nawet w filmowej fikcji nic zarzucić nie może? Co jak co - ale w rozdmuchanym ego żaden naród nas chyba nie dogoni.

Ale ja nie piszę że się z tym zgadzam / nie zgadzam / że mi się to podoba / nie podoba / a już na pewno nie tykam naszego narodowego ego, bo to jest baaardzo śliski temat :P Natomiast wniosek płyńący z filmu jako taki jest jasny. Niestety.

Zresztą w podobnym tonie:

"GRA TAJEMNIC" - jako film biograficzny o Alanie Turingu jest całkiem niezły. Może nieco sztampowy, ale ratuje go gra aktorska, zarówno pierwszego (Cumberbatch!) jak i drugiego planu (Dance coraz częściej pojawiający się na dużm ekranie po sukcesie "Gry o Tron", mocno postarzony i odchudzony ;) Strong, nawet Knightley jest znośna). Tylko jest jedno ale - to nie jest biografia genialnego matematyka, konstruktora i wizjonera, dzięki któremu zresztą (pośrednio, ale jednak) używam tu i teraz komputera.

To jest film o tym, jak homosiom było źle, jest źle i w ogóle źle. I o tym, że dzielni , wspaniali i jacy to oni kurwa nie są mądrzy Anglicy, złamali szyfr Enigmy i skrócili wojnę o 2 lata. Co jest napisane wołami na końcu filmu, gdyby ktoś się nie domyślił. Jeszcze tylko brakuje kurwa tekstu, że to Wielka Brytania sama tę wojnę wygrała... :facepalm:
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 774
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #2099 22 Mar, 2015, 15:31:03 »
Była powtórka Book of Eli / Księgi Ocalenia (2010). Nadal polecam. Za to filmu Droga / The Road (2009) się boję - choć książka dostała Pulitzera, to okazuje się, że własna wyobraźnia działa jakby przyjaźniej niż wyobraźnia reżysera i ekipy...
Paczki z głów!