Autor Wątek: Ostatnio oglądane filmy  (Przeczytany 553248 razy)

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1950 13 Sty, 2015, 13:59:48 »
Aha, co do "AMBASSADY". Właśnie obejrzałem i... i się nie dziwię, dlaczego ten film ma tak podzielone oceny na filmwebie, skoro już zaczęliśmy temat ocen kilka postów temu. Bo jest baaardzo nierówny - np.:

- Więckiewicz - już od pierwszych scen (dialog z Darskim o kiblu, a potem scena na samym kiblu z "rote bruder") bawi do rozpuku :D
- Darski na plus, bo jest wyrazisty ale nie bardzo przerysowany, Grąziowska (nie oglądam polskich seriali więc zetknąłem się z nią pierwszy raz) też zrobiła bardzo miłe wrażenie,
- sam koniec - tak uroczego i jednocześnie bezpretensjonalnego finału w filmie daaawno nie widziałem :tak: Zwłaszcza że to happy end, a one zwykle są niestrawne...
- moment pojawienia się Lipkego - 2 filmy w jednym (maska i wąs, żeby nie zdradzać za wiele) i ból brzucha ze śmiechu :D
...
- a obok "efekty specjalne", które w polskich filmach powinny być kurwa zakazane :facepalm: , dziury w scenariuszu na wylot (winda robi co robi i za chuja nie wiadomo dlaczego, szafa zresztą też, taka przebojowa laska jak Mela jest z takim yuppie-przydupasem jak Przemek i inne takie), pół filmu kręcone jak teatr telewizji w dwóch wnętrzach z dekoracjami chyba z tektury, itedeitepe.

Jakby tego nie zrobił Machulski to git, reżyser się starał, lekko potknął, ale jest okejaśnie. Jakby to zrobił Machulski i się postarał, może wyszedłby polski "Grand Budapest Hotel". Ale że się nie postarał, to niestety został spory niedosyt.

Ogólnie film fajny, pośmiać się można, ale to tak jak z ostatnio przytoczonym porównaniem kawy - rozpuszczalna może być zajebista, ale nadal będzie tylko rozpuszczalną. Szkoda.
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1951 18 Sty, 2015, 17:05:02 »
"Jak się pozbyć cellulitu" (2011) :D. Polskie kino - z którym jako takim mam problem. Filmy dla ludzi, którzy ledwo skończyli zawodówę i gospodyń domowych - mnie odrzucają, a z drugiej perełki typu "Plac Zbawiciela", "Pręgi", "Lęk wysokości", "Różyczka" czy "Obława".
"...cellulit" to coś jak polski Hotel Grand Budapeszt. Nie wiadomo co będzie za chwilę. A może być wszystko. Uśmiałem się setnie, szczególnie z rudej Dominiki Kluźniak - ta zrobi minę i już człek leje ;).

( Obraz usunięty.)

Nie oceniam, ale serdecznie polecam :).

Właśnie skończyłem oglądać :) Dobre, jak krakowska sucha ;)

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 528
  • Venus as a goodboi
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1952 18 Sty, 2015, 18:59:23 »
"Dziewczyna i lilia" - bardzo lubię twórczość Gondry'ego, ostatnio zacząłem czytać powiastki Viana. Tu mamy luźną i mniej gorzką w wydźwięku od oryginału adaptację "Piany złudzeń". Oceny widzów mogą się wahać od 0/10 do 10/10, ja skłaniam się ku temu drugiemu. Lekko baśniowy, pokraczny, surrealistyczny obraz i raczej jak do dzieła sztuki, nie zwyczajnego filmu, radziłbym do "Dziewczyny..." podchodzić. Gorąco polecam spróbować, choć niejedni się pewnie sparzą, ja jestem oczarowany.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 828
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1953 19 Sty, 2015, 01:10:10 »
No więc powstało pytanie: co nowego nakręcił Alejandro González Iñárritu??
I mamy: Birdman, 2014

Michel Keaton, Edward Norton, Zach Galifianakis, oczy Emmy Stone i prawdziwe(?) emocje Naomi Watts.





Pierwszy raz tutaj całkowicie NIE MAM SŁÓW NA GENIUSZ TEGO FILMU i pierwszy raz pozwolę sobie:

12/10

     
Paczki z głów!

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1954 19 Sty, 2015, 09:27:37 »
The Judge

http://www.filmweb.pl/film/S%C4%99dzia-2014-630714

Bardzo ale to bardzo dobre kino. Polecam.
Nie dla tych co lubią karabiny.
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1955 19 Sty, 2015, 11:39:26 »
Die Welle. Wczoraj moje dziewczę zarzuciło w ramach walki z Ciężką Niedzielą. Fajny film oparty na autentycznych wydarzeniach (o których można sobie na wiki poczytać). Dobre niemieckie kino. Yup. 8/10
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1956 19 Sty, 2015, 11:55:38 »
Wczoraj w nocy też obejrzałem, wypas na prawdę, taki must-see :)

No więc powstało pytanie: co nowego nakręcił Alejandro González Iñárritu??
I mamy: Birdman, 2014

Michel Keaton, Edward Norton, Zach Galifianakis, oczy Emmy Stone i prawdziwe(?) emocje Naomi Watts.

( Obraz usunięty.)

( Obraz usunięty.)

Pierwszy raz tutaj całkowicie NIE MAM SŁÓW NA GENIUSZ TEGO FILMU i pierwszy raz pozwolę sobie:

12/10

( Obraz usunięty.)( Obraz usunięty.)( Obraz usunięty.)( Obraz usunięty.)( Obraz usunięty.)( Obraz usunięty.)( Obraz usunięty.)( Obraz usunięty.)( Obraz usunięty.)( Obraz usunięty.)     ( Obraz usunięty.)( Obraz usunięty.)
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1957 21 Sty, 2015, 22:14:32 »
Miasto 44 daje rade.
Miki to dziadek mojej żony.  Jego żona  czyli babcia mojej żony żyje w Francji i miewa się dobrze. Przed nakręceniem tego filmu pytali się teścia i ciotki czy mogą użyć postaci Mikiego czyli Jana Stanisława Kulągowskiego.
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 528
  • Venus as a goodboi
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1958 22 Sty, 2015, 00:33:49 »
Filmowy "Max Payne". Jak na egranizację, całkiem całkiem, choć nic nie urywa. Klimatu gry nie oddaje, ale gdyby wszystkie filmowe adaptacje tak się prezentowały, świat byłby kapkę bardziej znośny - Uwe Boll, patrz i ucz się.
7/10 ze względu na sentyment do gry

Posty połączone: 22 Sty, 2015, 01:05:36
Olaboga, zapomniałbym - "Whiplash" DŻIZASKURWAJAPIERDO LĘ biegiem do kin, 10/10
Spoiler
« Ostatnia zmiana: 22 Sty, 2015, 01:05:36 wysłana przez gizmi7 »

Offline Jesus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
  • Djesus Chytrus
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1959 22 Sty, 2015, 04:36:39 »
Whiplash +1
return to monke

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 397
  • HUE
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1960 22 Sty, 2015, 10:50:22 »

Whipslash tutaj tyż - kurwa 11/10 byłem tak zajebiście pozytywnie nakręcony że o chujchujchujchujchu j

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1961 22 Sty, 2015, 12:23:16 »
hmm.. dość skrajne opinie zbiera ten film :)
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1962 23 Sty, 2015, 15:47:00 »
Interstellar
http://www.filmweb.pl/film/Interstellar-2014-375629#

No obejrzałem to coś i stwierdzam ze kupa no beznadzieja jakaś w tym filmie jest wszystko do dupy, jest zupełnie o niczym, dialogi złe, bardzo złe. A ta łajza Minnelli 21 wieku, z pyskiem bez wyrazu co on nic nie wyraża no pustka zupełna pustka. A najgorsze w tym filmie to jest, fabula jest najgorsza, której nie ma. Wypuszczają w kosmos dla ratowania ludzkości 3 facetów w tym jednego murzyna i jedna babę no mogli jeszcze dołożyć ze dwóch arabów w tym jednego z Azji żeby się chińczykom przykro nie zrobiło. No bez sensu i jeszcze 5 tysięcy plemników w puszcze.
A na końcu się okazuje ze oni nie maja wo-gole zamiaru ratować ludzkości tylko amerykanów bo to przecież sami amerykanie i jeszcze ten murzyn co to najpewniej jest Muzułmaninem zostaje wysadzony przez złego irlandzkiego katolika który otrzymuje odpowiednią zapłatę za swój zły czyn. I tak Ameryka (wybawiciele) ratuje się, udając ze ratuje wszystkich i zostają tylko biali amerykańscy ludzie pochodzenia żydowskiego, a on leci do niej bo ona czeka na niego.
I w końcu koniec.


 
« Ostatnia zmiana: 23 Sty, 2015, 22:39:27 wysłana przez Dmaligator »
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 613
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1963 23 Sty, 2015, 16:02:42 »
łajza Minnelli 21 wieku
i lol'd :D
i always go full retard

Zomballo

  • Gość
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1964 26 Sty, 2015, 13:03:16 »
Babadook 2014
http://www.filmweb.pl/film/Babadook-2014-676364
Ciekawa rozprawka na temat choroby psychicznej ale to nie żaden horror. Jako film obyczajowy 8/10 jako horror 2/10

Jako w piekle tak i na ziemi 2014
http://www.filmweb.pl/film/Jako+w+piekle%2C+tak+i+na+Ziemi-2014-608456
No cóż. Nawet niezły ale przekombinowany deko. Nie mniej jednak 6/10 Można spokojnie oblookać w nudny zimowy wieczór do piwka.

Tragedia na przełęczy Diatłowa 2013
http://www.filmweb.pl/film/Tragedia+na+prze%C5%82%C4%99czy+Diat%C5%82owa-2013-656893
Luźno nawiązujący do prawdziwych wydarzeń horror. Całkiem wciągający i budujący napięcie do pierwszej grafiki komputerowej. Potem to już równia pochyła (jakieś ostatnie 20min opada) ale dam też 7/10 gdyż kiedyś interesowałem się i mocno zgłębiałem lekturę przypadku Diatłowa (na samą myśl mam ciary brr).

Dracula historia nieznana 2014
http://www.filmweb.pl/film/Dracula+Historia+Nieznana-2014-684356#
Bardzo dobry film o superbohaterach. Nie nie nie to nie horror. :P Przypomina mi produkcję typu 300. Nawet dam 8/10

Milion sposobów jak zginąć na Zachodzie 2014
http://www.filmweb.pl/film/Milion+sposob%C3%B3w%2C+jak+zgin%C4%85%C4%87+na+Zachodzie-2014-680870#
Fokje! Na taką komedyjkę czekałem dosyć długo. Teksty rozwalają od pierwszych minut a zakwasy i zajady od śmiechu nie dają sie wyleczyć jeszcze długo długo po seansie. Zdecydowanie mocne 14/10

Jeszcze oglądałem jakiś zajebisty horror w starym stylu ale zapomniałem tytułu. Jak se przypomne to oczywiście wkleje.

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1965 26 Sty, 2015, 13:30:42 »
Wreszcie obejrzałem ekranizację Hitchhikers Guide To The Galaxy. W pytkę jest. Całkiem zgrabnie powiązali parę wątków żeby upakować taką cegłę w dwugodzinnym filmie. Jeśli czegoś brakowało, to tylko i wyłącznie wątku Krikkit :D Mocne 8/10

Oraz "Only Lovers Left Alive". Czyli film sponsorowany przez Apple, Gibsona i Fendera. Hagstrom też coś zapłacił, ale niewiele i tylko raz jest wspominany :D Świetna muzyka, gotyk mieszający się z industrialem opuszczonego Detroit w obłędnych obrazkach, wzorowo dobrana obsada. No kurwa pocisk straszny. 10/10
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Zomballo

  • Gość
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1966 26 Sty, 2015, 14:21:52 »
Jeszcze oglądałem jakiś zajebisty horror w starym stylu ale zapomniałem tytułu. Jak se przypomne to oczywiście wkleje.

O już se przypomniałem.
The Town That Dreaded Sundown 2014
http://www.filmweb.pl/film/The+Town+That+Dreaded+Sundown-2014-592702
Zajebisty! 10/10
« Ostatnia zmiana: 26 Sty, 2015, 14:46:24 wysłana przez Zomballo »

Offline oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 969
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1967 26 Sty, 2015, 17:01:36 »
Wreszcie obejrzałem ekranizację Hitchhikers Guide To The Galaxy. W pytkę jest. Całkiem zgrabnie powiązali parę wątków żeby upakować taką cegłę w dwugodzinnym filmie. Jeśli czegoś brakowało, to tylko i wyłącznie wątku Krikkit :D Mocne 8/10
widziałem dwa tygodnie temu, dawno żaden film tak pozytywnie mnie nie bawił u mnie 9/10

Offline blendamed

  • Gaduła
  • Wiadomości: 399
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1968 27 Sty, 2015, 03:44:10 »
Niedawno obejrzałem sobie "Osiem milimetrów". Film należy do tych, które zajebiście trzymają w napięciu ale jak już przychodzi moment na sowite "upuść niskie częstotliwości synu" to wyłazi na wierzch sztampa z Cage'm w roli głównej. Generalnie to lubię grę aktorską tego typa ale jakoś zauważyłem pewien stały punkt w produkcjach z jego nazwiskiem na liście płac. Każdy film z Cage'm w roli gównej (rzecz jasna nie tak do końca każdy, tylko każdy który obejrzałem ;D) musi kończyć się okrutną sztampą.
Znajomym się podobało ale jak dla mnie to zakończenie wynikło jakby z braku pomysłu scenarzysty na finał historii.
6/10
Dobre do kotleta tylko bez rodziny ;D

Do Whiplash już od jakiegoś tygodnia się zbieram, skończę sesję to się za to bez wątpienia złapię.
« Ostatnia zmiana: 27 Sty, 2015, 06:20:05 wysłana przez blendamed »

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1969 27 Sty, 2015, 11:04:11 »
Aaaa. Widziałem też Fury. Kurwa co za sterta parującego łajna. Ziomale od WoT jebali film z pozycji analnych banitów opancerzonych, co byłem w stanie przełknąć. Ale nic nie zapowiadało takiej katastrofy w każdym jebanym aspekcie. Bardziej wyraziście widać byłoby, że lecą wg scenariusza tylko, gdyby co jakiś czas bohaterowie sięgaliby po książkę z napisem "script" na okładce. Postaci chujowe. Fabuła chujowa. Dialogi... No bardzo japierdolę złe. To było tak irytujące, że nawet nie przejąłem się specjalnie smugowymi wyglądającymi jak promienie lasera ani durnotą Ostatecznej Potyczki. Also - Szija Bajbel Labuf jest wciąż irytujący. Nawet z wąsem. 1/10.
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 672
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1970 27 Sty, 2015, 18:55:04 »
Hehe, dokładnie. Fury omijać.
Swoją drogą te laserowe strzały były zaskakujące.

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 875
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1971 27 Sty, 2015, 20:09:42 »
Aaaa. Widziałem też Fury. Kurwa co za sterta parującego łajna. Ziomale od WoT jebali film z pozycji analnych banitów opancerzonych, co byłem w stanie przełknąć. Ale nic nie zapowiadało takiej katastrofy w każdym jebanym aspekcie. Bardziej wyraziście widać byłoby, że lecą wg scenariusza tylko, gdyby co jakiś czas bohaterowie sięgaliby po książkę z napisem "script" na okładce. Postaci chujowe. Fabuła chujowa. Dialogi... No bardzo japierdolę złe. To było tak irytujące, że nawet nie przejąłem się specjalnie smugowymi wyglądającymi jak promienie lasera ani durnotą Ostatecznej Potyczki. Also - Szija Bajbel Labuf jest wciąż irytujący. Nawet z wąsem. 1/10.

;)
BRRR BRRR DENG BRRR BRRR DENG!!!

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1972 28 Sty, 2015, 01:06:06 »
Milion sposobów jak zginąć na zachodzie - zgadzam się w pełni z @Zomballo. Zajebista komedia, osobiście największe propsy za Indian i blok lodu :D

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1973 28 Sty, 2015, 08:25:56 »
A wczoraj poleciał Sherlock Holmes z Dałnejem Żuniorem. Wiem już czemu taki był shitstorm wokół tej ekranizacji wśród hardkorowych fanów Holmesa, bo tak dalekiej od pierwowzoru to nie widziałem w żadnych innych adaptacjach. Ale jejkujej jakie to było zajebiste! Dobre tempo, fajne motywy, ładnie zrobiony Lądek, nazistowsko wyglądający szwarccharakter (miało się ochotę ryczeć "heil hydra!" ;)) no i wspomniany Dałnej Żunior, który jak zwykle zajebał cały film dla siebie. Bo on kurde jest Holmesem, Starkiem i Jamesem Barrisem.

Also: Guy Ritchie FTW!

9/10
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline escape_artist

  • Pr0
  • Wiadomości: 903
  • Drę morde oraz zabijam szałtę. Majkel Patrz Wyżej!
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1974 28 Sty, 2015, 08:52:07 »
Milion sposobów jak zginąć na zachodzie - zgadzam się w pełni z @Zomballo. Zajebista komedia, osobiście największe propsy za Indian i blok lodu :D

piosenka o wąsie :D

koncowy pojedynek, "brudny" kapelusz i sieganie po kolejny :D genialny Neil Patrick Harris

generalnie mialem odczucie jakbym ogladal Family Guy'a z żywymi aktorami:D (TED był blisko, ale to jeszcze nie było to, może dlatego że nie było numeru musicalowego)
||Po prostu troche sie przyczepiliscie szczegolow zupelnie nie istotnych w tym momencie... || !!!!MAJKEL RÓB CEBULE!!!! ||Początkujący treser Lewiatanów ||