Autor Wątek: Ostatnio oglądane filmy  (Przeczytany 532967 razy)

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1975 28 Sty, 2015, 10:40:56 »
A wczoraj poleciał Sherlock Holmes z Dałnejem Żuniorem. Wiem już czemu taki był shitstorm wokół tej ekranizacji wśród hardkorowych fanów Holmesa, bo tak dalekiej od pierwowzoru to nie widziałem w żadnych innych adaptacjach. Ale jejkujej jakie to było zajebiste! Dobre tempo, fajne motywy, ładnie zrobiony Lądek, nazistowsko wyglądający szwarccharakter (miało się ochotę ryczeć "heil hydra!" ;)) no i wspomniany Dałnej Żunior, który jak zwykle zajebał cały film dla siebie. Bo on kurde jest Holmesem, Starkiem i Jamesem Barrisem.

Also: Guy Ritchie FTW!

9/10

Jest jeszcze druga część, może nie tak epicka, ale też niezła ;)

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1976 28 Sty, 2015, 11:32:05 »
Dziś się zamierzam udać do wypożyczalni po nią ;)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1977 28 Sty, 2015, 11:53:46 »
Pod paroma względami nawet lepsza niż jedynka, zwłaszcza montażowo - np. świetnie kręcona scena ucieczki w ostrzeliwanym lesie. No i ma Noomi Rapace ;)

A że "nie jest tr00"? Sorry, każdy kto czytał oryginały Doyle'a (ja przerobiłem jakiś czas temu to zbiorcze wydanie wszystkich dzieł o Holmesie), albo oglądał klasyczne adaptacje (też zdarza mi się obejrzeć), musi widzieć jak bardzo te opowieści są anachroniczne. Niestety. Jedyna sensowna adaptacja to albo uwspółcześnienie (patrz serial), albo coś w kierunku pastiszu co zrobił Ritchie w w/w dwóch filmach.

BTW czekam, aż ktoś przerobi w ten sposób opowiadania Poego, bo też przydałoby im się świeże spojrzenie.
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 870
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1978 28 Sty, 2015, 23:00:44 »
Pod paroma względami nawet lepsza niż jedynka, zwłaszcza montażowo - np. świetnie kręcona scena ucieczki w ostrzeliwanym lesie. No i ma Noomi Rapace ;)

A że "nie jest tr00"? Sorry, każdy kto czytał oryginały Doyle'a (ja przerobiłem jakiś czas temu to zbiorcze wydanie wszystkich dzieł o Holmesie), albo oglądał klasyczne adaptacje (też zdarza mi się obejrzeć), musi widzieć jak bardzo te opowieści są anachroniczne. Niestety. Jedyna sensowna adaptacja to albo uwspółcześnienie (patrz serial), albo coś w kierunku pastiszu co zrobił Ritchie w w/w dwóch filmach.

BTW czekam, aż ktoś przerobi w ten sposób opowiadania Poego, bo też przydałoby im się świeże spojrzenie.

BRRR BRRR DENG BRRR BRRR DENG!!!

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1979 29 Sty, 2015, 06:05:30 »
No, aż tak to może nie :)

Ale się przyznać - ilu z was 1. czytało ostatnio Doyle'a / Poego, 2. ilu chciałoby obejrzeć ich ekranizacje, 3. i czy na pewno chcielibyście, żeby były one w 100% w stylu oryginału, czyli taki "teatr telewizji z epoki dawno minionej"? Ja po obejrzeniu kilku takich klasycznie nakręconych filmów (np. "Psa Baskerville'ów") stwierdzam, że chyba jednak nie. Bo o ile nie przepadam za usilnymi zmianami w stosunku do oryginału (vide choćby ostatni "Hobbit" :facepalm: ), to nadal podtrzymuję zdanie, że to co zrobił Ritchie wyszło Holmesowi tylko na dobre.

Cytuj
Tragedia na przełęczy Diatłowa

O tym filmie już pisałem, co prawda IMO 7/10 jako całość to za dużo, ale zdania są jak tyłki, wiadomo ;) Zrobiono go chyba w ten sposób że "no dobra, mamy godzinę paradokumentu, więc zostało nam 30 minut na całą resztę". No i wyszło jak wyszło.

Swoją drogą jakby kolega miał jakieś ciekawe linki do tego tematu to niech podrzuci, kiedyś też w niego wchodziłem i jest warty zainteresowania.

Cytuj
Fury

A tego bym nie potępiał po całości. Cóż, wybitne, ani nawet dobre kino to to nie jest (mimo zbiorowego koniobijstwa społeczności WoT :D ), ale naprawdę są znacznie gorsze filmy wojenne. Może i sztampa, może i lasery, może i nieśmiertelne (sic!) wątki "jedyn bohatyr pszecif miljonom" :P , może i żałosny wątek "miłosny". Ale film ma kilka plusów, np. widać na nim że czołgi nie jeżdżą jak Formuła1, nie naprawiają się w 10 sekund :P , że Sherman Easy8 to Sherman Easy8, a Tygrys to Tygrys - oba czołgi to autentyki, a nie T-34 oklejone dyktą.

Cytuj
Hitchhiker's guide to the galaxy

Po polskiemu "Autostopem przez galaktykę" - książki zupełnie nie znam, a na filmie urechotałem się jak dziki, i to nie raz bo nie raz go widziałem. Jak ktoś lubi mocno montypythonowskie klimaty, polecam :tak:
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 586
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1980 30 Sty, 2015, 13:40:33 »

Praca kamery 10/10
Udzwiekowienie 9/10
Ogolna ocena 5/10 bo fabula jakos nie bardzo mi lezy, nie wiem, moze nie zrozumialem filmu ale ogolnie mi totalnie nie lezal. Polecam obejrzec glownie dla pracy kamery i dzwieku (na moje niewprawione oko sporo "master shotow" tam bylo albo przynajmniej dobrze je spreparowali). Dziwny strasznie ten film byl.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1981 30 Sty, 2015, 15:39:13 »
( Obraz usunięty.)
Praca kamery 10/10
Udzwiekowienie 9/10
Ogolna ocena 5/10 bo fabula jakos nie bardzo mi lezy, nie wiem, moze nie zrozumialem filmu ale ogolnie mi totalnie nie lezal. Polecam obejrzec glownie dla pracy kamery i dzwieku (na moje niewprawione oko sporo "master shotow" tam bylo albo przynajmniej dobrze je spreparowali). Dziwny strasznie ten film byl.

Zwłaszcza, jak nie działa obrazek i tytuł niepodany ;)

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 586
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1982 30 Sty, 2015, 17:34:45 »
U mnie dziala. A chodzilo mi o film Birdman.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 777
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1983 30 Sty, 2015, 20:15:52 »
Praca kamery 10/10

Się mówi (pacz mi na usta) Master Shot.

(że sie kameruje bez naciskania guzika start/stop, jak na majówce z rodziną. Jak ktoś umi, efekt piorunuje. Można zabawić się w grę, gdzie w filmie są cięcia ;)).
Paczki z głów!

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 586
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1984 30 Sty, 2015, 23:46:41 »
Praca kamery 10/10

Się mówi (pacz mi na usta) Master Shot.

(że sie kameruje bez naciskania guzika start/stop, jak na majówce z rodziną. Jak ktoś umi, efekt piorunuje. Można zabawić się w grę, gdzie w filmie są cięcia ;)).
Sie Wuju czyta, co napisalem:
Cytuj
(na moje niewprawione oko sporo "master shotow" tam bylo albo przynajmniej dobrze je spreparowali).

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 666
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1985 02 Lut, 2015, 22:01:09 »
Signal 2014
Ostatnio wydawało mi się, że Fury było słabe. Myliłem się. Fury można było obejrzeć przy pizzie i piwie.
A tutaj na całej lini porażka. Fabuła, aktorzy, ehh

Nightcrawler 2014
Z panem od Donnie Darko, którego lubię. Całkiem fajne ujęcia, muzyka, historia również ciekawa. Interesująca rola głównego bohatera. Polecam.

Dallas Buyers Club
Komedio-dramat, albo raczej dramat-obyczajowy z zabawnymi momentami. Przez pierwsze 1/3 filmu myślałem, że będzie to "egzystencjalne kino" a tu taka niespodzianka. Dobra rola pana z True Detective.

Online gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 513
  • Venus as a goodboi
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1986 03 Lut, 2015, 00:17:17 »
Grand Budapest Hotel i Birdman - oba na 10/10, nie wiem, na co ludzie narzekają, kupa zajebistych filmów w tym roku...

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1987 03 Lut, 2015, 06:01:20 »
Chyba w zeszłym ;)

Ja tam nie wiem kto narzeka. Ewentualnie wielbiciele owczarków detektywów, że niewiele było typowej konfekcji dla oszołomów. Przynajmniej ja sobie nie przypominam ;) Ba, przejrzałem sobie kilka list typu "filmy 2014" i już widzę, że muszę uzupełnić braki, bo kilka dobrych obrazów mi umknęło :tak:
« Ostatnia zmiana: 03 Lut, 2015, 08:16:40 wysłana przez MrJ »
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1988 03 Lut, 2015, 08:17:13 »
Taken 3.
Kręcom takie kupska, a ja to oglądam  :facepalm: :facepalm: :facepalm:
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1989 03 Lut, 2015, 09:31:32 »
Only Lovers Left Alive. Machnęliśmy sobie tego Jarmuscha w sobotę u znajomych w Kraku. W ramach wczesnego chodzenia spać odpaliliśmy film o drugiej w nocy i to była bardzo dobra decyzja, bo ten film zyskuje tylko jak na dworze jest ciemno a we łbie zaczyna lekko szumieć zmęczenie. Zajebisty film sponsorowany ewidentnie przez Fendera i Gibsona. Klimat tak gęsty, że można go kroić nożem, Loki :D jako romantyczno-depresyjny emowampir i Tilda Swinton jako jego bardziej ogarnięta wampirza kochanka, dużo fajnych gitar, pojebana i świetna muzyka (nie wiedziałem że Jarmusch gra, a tutaj prosz - jego kapela zrobiła sporą część muzy do filmu), obrazki tak urocze, jak coś bardzo uroczego. 10/10
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1990 05 Lut, 2015, 07:59:03 »
Dzisiaj na komediowo:

MILION SPOSOBÓW JAK ZGINĄĆ NA ZACHODZIE - obejrzałem i to dwa razy dzień po dniu (raz sam, raz z Żoną) i... warto, kurwa! :D Ale IMO film jest nieco słabszy niż "Ted" z jednego podstawowego względu - w Miśku był jakiś-tam sens i logika (hehe) całości zdarzeń. Ten obraz przypomina raczej zbiór skeczy na temat dzikiego zachodu, połączony paroma wątkami, coś na zasadzie tego co ribił kiedyś Kabaret Moralnego Niepokoju z cyklu historii Polski.
Nie żebym się czepiał (trololo), bo są w tym filmie genialne motywy - np. scena łóżkowa Seyfried, w której spodziewamy się zupełnie czegoś innego. Albo Ribisi parodiujący swój własny taniec z "Teda". Plus piosenka o wąsach :D i końcowa scena z... a nie zdradzę kim, ale zaskoczenie jest :)
Niemniej, "Teda" widziałem chyba ze cztery razy i na pewno jeszcze do niego wrócę, a do tego filmu chyba nie. Zresztą, w lecie czeka nas część druga Misiaka:



WYZNANIA ZAKUPOHOLICZKI - pustawa, lekka komedyjka na popołudnie z Żoną / dziewczyną / sąsiadką / homoziomem :P Oczywiście nic nie trzyma się kupy, ale i tak pośmiać się można. Plus nadpobudliwa Isla Fisher ;)

MORTDECAI - celowo nie piszę polskiego tytułu, bo za dopisanie przymiotnika "bezwstydny" :facepalm: ktoś powinien być wyjebany w dupala nieheblowanym drągiem od łopaty. Trzy razy dziennie., bez wazeliny.
Ogólnie miałem się nie wybierać na ten film, ale kino popierdoliło rezerwacje i odwołało seans "Hiszpanki", w zamian dając "Wkręconych 2" (następna decydencka dupa do potraktowania jak wyżej :evil: ) a to było jedyne co leciało. Niemniej - nie żałuję.
Chuja tam że Depp powtarza ciągle te same miny, i robi to jeszcze bardziej nieznośnie niż Jim Carrey i Czarek Pazura razem wzięci :D Że Paltrow nijak nie nadaje się na obiekt pożądania, o który toczy się walka. Że kilka scen mogłoby zostać pominiętych, np. wątek z małżami. Nieważne. Ważne jest bite 1,5 godziny nieskrępowanego niczym rechotania :D

KOCHANIE CHYBA CIĘ ZABIŁEM - sensu w tym filmie nie ma żadnego, logika przyczynowo-skutkowa jest gdzieś na poziomie "sierotki Marysi", wniosek z filmu jest co najmniej dziwny - uwaga, trochę ujawniam treść, więc daję w spoiler:
Spoiler
ale i tak można obejrzeć. Choćby dla duetu Czop-Jakubik ;)
« Ostatnia zmiana: 05 Lut, 2015, 08:00:52 wysłana przez MrJ »
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline escape_artist

  • Pr0
  • Wiadomości: 903
  • Drę morde oraz zabijam szałtę. Majkel Patrz Wyżej!
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1991 05 Lut, 2015, 08:15:04 »
What We Do in The Shadows tlum. Co robimy w ukryciu.

Wydaje mi sie ze trzeba miec naprawde specyficzne poczucie humoru zeby ten film podszedl. Duzo absurdalnego humoru w stylu Monty Pythona. Jedna z głownych ról gra Jemaine Clement (polowa duetu Flight of the Conchords). Pierwsza polowa filmu naprawde dobra, pozniej juz troche słabiej, mozliwe ze ze wzgledu na niepotrzebnie wydluzone ujecia, ktore powodowaly ze opadalo napiecie i jakos akcja sie wlekla. Ja bym dal temu takie mocne 7.
||Po prostu troche sie przyczepiliscie szczegolow zupelnie nie istotnych w tym momencie... || !!!!MAJKEL RÓB CEBULE!!!! ||Początkujący treser Lewiatanów ||

Zomballo

  • Gość
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1992 06 Lut, 2015, 12:47:39 »
Only Lovers Left Alive Przez Leona straciłem 2 godziny życia. Tak się napaliłem, nawet na początku klimat iście Krukowy a tu nagle czar prysł. Film totalnie o niczym, nuda, nic się nie dzieje. Nie rozumiem Jarmusha. To jest sztuka dla sztuki. W sumie przy "Truposzu" też mnie nudą wywiało a uważam, że to jednak lepszy film. -5/10

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1993 06 Lut, 2015, 13:41:41 »
Przepraszam, zwrotów nie będzie ;) Ja tam Truposza łyknąłem jak młody pelikan świeżą rybę, więc zapewne rozbieżność w guście się kłania ;)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline mati304

  • Gaduła
  • Wiadomości: 255
  • These go up to eleven.
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1994 06 Lut, 2015, 14:22:12 »
Only Lovers Left Alive Przez Leona straciłem 2 godziny życia. Tak się napaliłem, nawet na początku klimat iście Krukowy a tu nagle czar prysł. Film totalnie o niczym, nuda, nic się nie dzieje. Nie rozumiem Jarmusha. To jest sztuka dla sztuki.
+1 nie skończyłem nawet, bo ciężko było przy tym usnąć (bałem się, że się już nie obudzę): -9000/10
There's no use being precise about something when you don't even know what you're talking about.

Offline selfslave

  • Gaduła
  • Wiadomości: 245
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1995 06 Lut, 2015, 14:31:29 »
Przepraszam, zwrotów nie będzie ;) Ja tam Truposza łyknąłem jak młody pelikan świeżą rybę, więc zapewne rozbieżność w guście się kłania ;)
Ja znowu zawsze lubiłem Jarmusha, a ten film totalnie mi nie podszedł, ale głównie ze względu na wyczuwalny brak chemii między głównymi aktorami i cedzone dialogi. Bo klimat rzeczywiście piękny i historia fajna.

Franq

  • Gość
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1996 06 Lut, 2015, 14:35:35 »
Co za bezguścia. Ktoś disco polo też słucha w końcu ;)

Mi się podobał. Klimat + muza. Większość filmów z największych bilbordów ma znacznie głupszą fabułę. No ale co zrobić.

Zomballo

  • Gość
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1997 06 Lut, 2015, 21:04:33 »
Gdzie tu fabuła, heee?
Spoiler
Sam klimat to wg. mnie deko za mało. Podam tylko kilka przykładów filmów z zakurwistym mrocznym klimatem a z jeszcze bardziej zajebistą opowieścią, które wg. mnie rozpierdalają całą twórczość Jarmusha w niebyt (żeby nie powiedzieć brzydziej ;) ):
Bale Runner, Kruk, Coś, Egzorcysta, Dziecko Rosemary, Inwazja łowców ciał (1978), Zza światów
(1986), Screamers, Obcy I, Zabójstwo Jesseego Jamesa, Das Boot, wszystkie Lynche z pojechaną Diuną na czele itp. itd. To tak na szybkiego.

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 666
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1998 06 Lut, 2015, 21:59:15 »
W zasadzie to fabułę każdego filmu można tak ztrywializować.
np.: Coś - kosmita zabija ekipę badawczą udając jej członków czym wzbudza nieufność wśród załogi
Kruk zawsze wydawał mi się bają dla gotek nastolatek.

Diuna Lyncha to chała, znacznie ciekawszy jest dokumentalny o Diunie Jodorowskiego, której nie nakręcił.

Wcześniej wspomnianą zajebistość Birdman potwierdzam. Zaskoczył mnie Inarritu, zupełnie inny niż jego poprzednie filmy. No i muzyka :)


Franq

  • Gość
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1999 06 Lut, 2015, 23:14:08 »
Birdman był super, też polecam! :)

Spoiler