Autor Wątek: Ostatnio oglądane filmy  (Przeczytany 524643 razy)

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 366
    • CTG TV
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1825 31 Mar, 2014, 23:58:02 »
Cytuj
najlepsza muzyka, najlepsze zdjęcia, najlepszy montaż, najlepszy dźwięk, najlepszy montaż dźwięku, najlepsze efekty specjalne.

Chyba nie ma o czym gadać, hmm?
mniut i piah

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1826 01 Kwi, 2014, 05:13:38 »
Efekty, dźwięk i zdjęcia jak najbardziej.

Ale muzyka? Plz... Ta ścieżka równie dobrze mogłaby się znaleźć w melodramacie z przedmieść, i też by pasowała.

O reżyserii nie mówię, bo to żal.pl. Dobra, "Wilk" nie był filmem rewelacyjnym, ale i tak znacznie lepszym od "Grawitacji".

Cytuj
Nie wiem czego Wy się spodziewacie po Sci-Fi. Chcecie fizyki, to odpalcie Morgana Freemana na Discovery.

No właśnie gdybym chciał zobaczyć ładny kosmos, to włączam sobie TV, gdzie mam takie same ujęcia + fachowy, naukowy komentarz. Tutaj chcę obejrzeć FILM. A mam zamiast niego zlepek dokumentalnych ujęć + przerywniki fabularne na poziomie telenoweli. Gdyby Discovery zamiast Freemana wrzuciło aktorskie scenki, to wyszłoby im to samo co w "Grawitacji". Tylko lepiej :P
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 366
    • CTG TV
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1827 01 Kwi, 2014, 11:35:51 »
Typowy polski malkontent :D
mniut i piah

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1828 01 Kwi, 2014, 13:18:26 »
A to jest doszukiwanie się wad na siłę, czy ich obiektywne wskazywanie? ;)

To jakbyś kupił płytę. Przez 10 pierwszych minut zachwycasz się produkcją, miksem dokładnym do nanosekund, superhipermastering iem, tonami mięcha rzucanymi przez gitarmenów, czytelnym basem, itedeitepe. A potem orientujesz się, że słyszysz nie ludzi, a jakieś sterylne dżdżdż, że teksty są na poziomie Ich Troje, a kompozycja to 3 motywy na krzyż, tylko zasłonięte połamaną perkusją (zresztą striggerowaną do granic, bo to prostsze niż równanie żywego perkmana grającego do mikrofonu). To jest czepiactwo, czy jednak coś innego? I czy wtedy tylko i wyłącznie ze względu na stronę techniczną, ocenisz całe dzieło (film, płytę, łotewer) jako dobrą, skoro reszta leży?

Jak chcecie obejrzeć dobrą historię dziejącą się w kosmosie, to macie do wyboru do koloru, od "Obcego" po nawet "Apollo 13". Takich widoków jak w "Grawitacji" tam co prawda nie będzie, ale przynajmniej po pół godzinie nie zaczniecie się zastanawiać, czy oglądacie film fabularny czy dzieło typu "najładniejsze widoki z kosmosu" :P
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 366
    • CTG TV
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1829 01 Kwi, 2014, 17:53:49 »
Trochę mi to przypomina 6 klasę podstawówki i poszukiwanie podmiotu lirycznego, czyli doszukiwanie się drugiego dna w blockbusterze.

Idąc do kina na Grawitację nie spodziewałem się mega hiper zajebistej fabuły, a właśnie dobrze zrobionego i zrealizowanego filmu w kosmosie.
Niektórzy pewnie mają 80 calowy TV 3D i Discovery w 1080, ja niestety nie mam i wrażenia jakie pozostawił na mnie film były całkiem niezłe (+ fajnie wymyślony film krótkometrażowy syna Cuarona - Aningaaq - polecam).

A co do Wilka, pewnie by dostał Oscara gdyby trwał 1,5h a nie 3 ;)
mniut i piah

Franq

  • Gość
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1830 01 Kwi, 2014, 20:31:59 »
Grand Budapest Hotel

10/10 (Jeśli ktoś lubi filmy Wesa Andersona  :P). Specyficzny klimat i genialny film.



Polecam.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 366
    • CTG TV
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1831 03 Kwi, 2014, 12:49:29 »
Tu jeszcze coś do Grawitacji:



:D
mniut i piah

Offline 2BeFree

  • Gaduła
  • Wiadomości: 454
  • me, me and me
    • Distand Dream
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1832 03 Kwi, 2014, 13:29:34 »
W kinie:

Captain America The Winter Soldier - rozczarowany, jakiś mam niedosyt, 1 część była bardzo spoko (wciągam te wszystkie adaptacje jak makaron ale to jakoś czegoś mi brak)

W domu:

Dallas Buyers Club - dobry film
Frozen - ciągle bo małym się podoba "tatuśśś make mak, make mak" (mam tę moc)
Delivery Man - :)
I, Frankenstein - dno i 5m ... kupy
Hobbit 2 - QWA chcę już 3 część :), a potem poszerzone każda po 4h jak LOTR :)

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1833 17 Kwi, 2014, 16:49:10 »
John dies at the end
10/10.

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1834 20 Kwi, 2014, 17:49:38 »
Frozen

No dobra, bajka ale muzycznie jest zrobiona tak, że szczena opada; w sumie też fajna historia, no i Disney odrobił lekcje (czyt. popracowali nad fizyką i jeszcze bardziej dynamicznymi ujęciami)

Mocne 8/10
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline Jesus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
  • Djesus Chytrus
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1835 30 Kwi, 2014, 14:42:31 »
John dies at the end
10/10.

Potwornie niedoceniany film :(
return to monke

Online wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 770
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1836 01 Maj, 2014, 21:50:03 »
Frozen

No dobra, bajka ale muzycznie jest zrobiona tak, że szczena opada; w sumie też fajna historia, no i Disney odrobił lekcje (czyt. popracowali nad fizyką i jeszcze bardziej dynamicznymi ujęciami)

Mocne 8/10
Właśnie skończyliśmy rodzinnie oglądać jakieś 20 minut temu! Baaardzo dobre! Oglądać tylko w HD!
Paczki z głów!

Online wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 770
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1837 16 Maj, 2014, 23:28:54 »
Własnie obejrzałem film z nieznanego wcześniej gatunku : Doskonały Film Polski"! "Obława", 2012
A ponieważ przez Mondzia ostatnio na wszystkie sposoby staram się być "legalny" - chciałbym serdecznie podziękować Ośrodkowi Kulturalnemu "Biedronka" za umożliwienie zakupu Dzieła za (wstyd!) 9,90!!! Kożden powinien zobaczyć tak dobre kino. Plus Maciek Stuhr po raz pierwszy jako schwartz-charakter. Im dłużej o tym filmie myślę, tym widzę jak wiele pracy zostało weń włożone...



11/10
« Ostatnia zmiana: 28 Maj, 2014, 22:05:39 wysłana przez wuj Bat »
Paczki z głów!

Online wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 770
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1838 28 Maj, 2014, 22:10:54 »
Toy Story, ale 3 (2010)! Zarówno w kategorii "dla dzieci" jak i całkowicie otwartej absolutne 10. Film o przyjaźni, wartościach, stawianiu czoła przekonaniom tłumu, o krzywdzie w sercu, o zawiedzeniu się na pozorach. Całkowicie serio polecam. A ludzie pamiętający jeszcze jak to się bawiło zabawkami i/lub posiadający dzieci docenią w dwójnasób.



10/10
Paczki z głów!

Online niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 034
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1839 28 Maj, 2014, 22:20:37 »
Ja ostatnio widziałem najnowszych 'Iksmenów'. Film bardzo fajny, mimo całej moje sympatii do Logana nie grał pierwszych skrzypiec. Szkoda tylko, że temat wojny w przyszłości, sentinelów i obozów zagłady został pokazany bardzo skromnie.

Polecam, 9/10.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1840 11 Cze, 2014, 22:05:18 »
Grand Budapest Hotel

Wybitnie absurdalny, wspaniale wysublimowany, no fenomenalny! :D

10/10
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline mati304

  • Gaduła
  • Wiadomości: 255
  • These go up to eleven.
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1841 11 Cze, 2014, 22:12:45 »
Grand Budapest Hotel

Wybitnie absurdalny, wspaniale wysublimowany, no fenomenalny! :D

10/10
Jw. długo się zabierałem, ale zdecydowanie było warto. Jedna przeciągnięta scena, ale poza tym mistrzostwo.
There's no use being precise about something when you don't even know what you're talking about.

Online wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 770
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1842 21 Cze, 2014, 22:36:48 »
Grand Budapest Hotel

Wybitnie absurdalny, wspaniale wysublimowany, no fenomenalny! :D

10/10

Jestem w połowie - wszystko się zgadza! :)



A dziś widzielim z Szymonkiem "Jak wytresować smoka 2". 10/10 bez zbędnego gadania!
Paczki z głów!

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1843 23 Cze, 2014, 09:13:40 »
oooooooooooo to już jest w kinach? Zapierdalam w podskokach!

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1844 23 Cze, 2014, 09:40:35 »
Od paru dni. Sam się ustawiam na środę jak dobrze pójdzie ;)

A w temacie:



JACK STRONG -  jak zrobić film szpiegowski, którego dobra połowa nie trzyma w żadnym napięciu? Nie wiem, spytajcie twórców w/w obrazu, którzy cały środek filmu wypełnili czymś na podobieństwo teatru telewizji. Ale mimo tego każdy powinien go obejrzeć, ze względu na to o czym, i o kim przede wszystkim, opowiada.
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline vlamnick

  • Gaduła
  • Wiadomości: 126
  • i am unable to can
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1845 28 Cze, 2014, 12:19:49 »
Byłem wczoraj na nowych transformersach w CzyDe z moją lubą, całkiem przyjemny film, bardzo polecam.

Online wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 770
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1846 15 Lip, 2014, 00:22:51 »
Koneser (La Migliore offerta), 2013



Gdybym dał 9/10, byłoby wyrazem asekuranctwa. 8/10 zdecydowanie krzywdzące. Panie i panowie: chcecie zaskoczenia, wejścia w nieznany świat, pogwałcenia wypielęgnowanych  zasad, zmiany gatunku filmu dzięki ostatnim minutom? Nie pozostaje:

10/10
Paczki z głów!

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1847 15 Lip, 2014, 08:07:20 »
JAK WYTRESOWAĆ SMOKA 2

Mojej :love: baaardzo się podobało, mnie już nieco mniej. Film jest bardzo nierówny niestety, mamy w nim kilka naprawdę świetnych rzeczy - choćby zdecydowanie lepsza animacja smoków niż w części pierwszej, są teraz uczestnikami akcji a nie tylko dodatkiem,  czy motywy z dorastaniem bohaterów - np. jedna z najlepszych scen filmu, jak Sączysmark i Śledzik łapią spadającą ze smoka Szpadkę :D
Ale są też straszne kiszki - np. Drago jest postacią wyciętą z filmów sprzed xx-lat. Dzisiaj taki jednowymiarowy czarny charakter to się nadaje do bajek, ale na poziomie przedszkola. Albo coś, co zniszczyło całą końcówkę "Meridy Walecznej" - patos, patos, patos, i jeszcze patos na dokładkę, tak pretensjonalny że aż się nie chce oglądać.

Ogólnie bardzo przyjemny film, o kilka klas lepszy od animacji jakie wychodziły ostatnimi czasy w kinach (wtórny do bólu "Madagaskar 3", głupawe "Auta 2" czy inne "Samoloty") ale niestety niewiele ponadto. Szkoda, bardzo szkoda. Powiedzmy 8/10, ale to głownie za pojedyncze sceny.

NIETYKALNI



Film re-we-la-cyj-ny! Amerykanie zrobiliby z tej historii głupią komedyjkę, jak to gość na wózku spada ze schodów. W Polsce mielibyśmy absolutnie niestrawny dramat społeczny o "walce człowieka z przeciwnościami losu" :facepalm: Francuzi nakręcili perełkę.
Co ciekawe, konstrukcja filmu kojarzy mi się z... Tarantino :P U niego jest spokojna rozmowa, nagła sieka, a potem znów spokój. Tutaj mamy nieskrępowany śmiech, który w ledwie kilku słowach przechodzi w sprawy naprawdę poważne, lub/i autentycznie wzruszające, i tak przez (prawie, bo są momenty spokojniejsze) cały film.

Oczywiście można się czepiać paru niedoróbek - np. dlaczego Driss kradnie żeby pomóc rodzinie, a potem jak zarabia legalnie kupę szmalcu, to jakoś nie ma o tym słowa - ale i tak polecam każdemu, bo warto.

10/10.
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Online wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 770
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1848 14 Sie, 2014, 00:04:55 »
"Klopsiki kontratakują", 2014. Przecudny film - szczególnie wizualnie. Humor, akcja, jeszcze lepszy od jedynki, wbrew klasycznemu "sequel not equal". Warto zobaczyć :).
Paczki z głów!

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1849 14 Sie, 2014, 09:00:15 »
Oczywiście można się czepiać paru niedoróbek - np. dlaczego Driss kradnie żeby pomóc rodzinie, a potem jak zarabia legalnie kupę szmalcu, to jakoś nie ma o tym słowa - ale i tak polecam każdemu, bo warto.

10/10.
Nie wiem czy zauważyłeś, ale matka nie wierzy w jego szczere intencje, ani możliwość uczciwego zarobienia pieniędzy, uważa że jest zagrożeniem i bardzo złym przykładem dla młodszego rodzeństwa, i za chwilę i tak pewnie wróci do pudła... jak ty ten film oglądałeś? ;)
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.