Autor Wątek: Ostatnio oglądane filmy  (Przeczytany 553359 razy)

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1875 09 Lis, 2014, 01:31:30 »


Mistrz Nolan nie zawiódł.
Byłem dziś w kinie. Niesamowity!


Chyba się jeszcze raz wybiorę.
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1876 09 Lis, 2014, 02:12:02 »
Ostatnio wybraliśmy się z moją Lubą na "Bogów". Oboje byliśmy pod wrażeniem tego, że jednak da się zrobić dobry film w bardzo trudnej tematyce, z dokumentalnym smaczkiem. Przyznam szczerze, iż nie znałem za dobrze historii prof. Religi i byłem pod wieloma względami zaskoczony w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Film mocno skłaniający do refleksji, w tym w tematach, o których zupełnie się nie spodziewałem przed seansem. Najlepszy polski film, jaki widziałem od dobrych kilku lat.



Mocne 9/10, pozostawiające spory niedosyt i apetyt na więcej :)

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 528
  • Venus as a goodboi
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1877 09 Lis, 2014, 16:54:51 »
Ostatnio wybrałem się z dziewczyną na "Sędziego" z Robertem Downey Jr. i Robertem Duvallem, nie zawiodłem się - może korzystający z nieco oklepanych motywów, holywoodzko sztampowy, ale bardzo solidnie zrobiony, zarówno pierwszo-, jak i drugoplanowe postacie ciekawe, ładnie kontrastujące ze sobą osobowości ojca i syna, niektóre sceny nawet zapadające w pamięć.



Mocne 7.5/10 lub jak kto woli, szkolna czwórka z plusem - polecam.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 828
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1878 09 Lis, 2014, 22:42:35 »
( Obraz usunięty.)

Mistrz Nolan nie zawiódł.
Byłem dziś w kinie. Niesamowity!


Chyba się jeszcze raz wybiorę.
Idę pojutrze! Koniecznie! :)

Posty połączone: 11 Lis, 2014, 10:19:25
Za chwilę zaczyna się Intelstellar! :)

Posty połączone: 11 Lis, 2014, 14:06:12


No i się Intelstellar skończył. Krótka recenzja: eee, aa, yyyyyyyy.... :
11/10:
Spoiler
« Ostatnia zmiana: 11 Lis, 2014, 14:06:54 wysłana przez wuj Bat »
Paczki z głów!

Offline Sebastian

  • Gaduła
  • Wiadomości: 434
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1879 11 Lis, 2014, 20:55:56 »

Get Carter 9/10
Wspaniała rola Michaela Caina. Świetny klimat i bardzo dobra fabuła.

Interstellar - 10/10

Offline ChopZeWsi

  • Pr0
  • Wiadomości: 870
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1880 11 Lis, 2014, 23:30:08 »

10/10

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 672
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1881 13 Lis, 2014, 22:45:29 »
Maps to the Stars   3/5
Niby Cronenberg, niby nasłuchałem się, że taki mocny film o tzw. realiach Hollywood a tu taka zamuła. Tyle dobrze, że nie za długi.

Interstellar  5+/5
Super, co tu więcej pisać. Fajny smaczek/ukłon w stronę filmu Kubricka tzn. formy robotów.

Hercules   2-/5
Liczyłem na porządne i epickie mordobicie ze smokami, lecącymi łbami a tu coś w stylu Herkulesa co kiedyś na Polsacie leciał. Tyle, że z lepszą charakteryzacją i scenografią.

Oh, boy  4/5
Bardzo sympatyczny niemiecki film, takie rozterki młodego człowieka ale bez pretensjonalności. Polecam.

Borgman   5/5
Z 2013 roku. Takie lubię, nie wiadomo o co chodzi, jakie dokładnie motywy kierują postaciami. Jeden z lepszych jakie widziałem w tym roku.

Kill List  4/5
2011, brytyjski. Poniekąd jak wyżej, trudno niektóre sceny wytłumaczyć, szczególnie w drugiej części filmu.
No i Neil Maskell, którego polubiłem za rolę RB-iego w serialu Utopia.

Sightseers  4-/5
Reżyser ten sam co filmu powyżej. Momentami trochę denerwujący bohaterowie ale tak poza tym całkiem ciekawe.

Locke     4/5
Tom Hardy na okrągło ;) Może trochę przydługi ale podobał mi się.
« Ostatnia zmiana: 13 Lis, 2014, 22:54:13 wysłana przez Pronounce »

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 828
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1882 16 Lis, 2014, 23:47:05 »
"Jak się pozbyć cellulitu" (2011) :D. Polskie kino - z którym jako takim mam problem. Filmy dla ludzi, którzy ledwo skończyli zawodówę i gospodyń domowych - mnie odrzucają, a z drugiej perełki typu "Plac Zbawiciela", "Pręgi", "Lęk wysokości", "Różyczka" czy "Obława".
"...cellulit" to coś jak polski Hotel Grand Budapeszt. Nie wiadomo co będzie za chwilę. A może być wszystko. Uśmiałem się setnie, szczególnie z rudej Dominiki Kluźniak - ta zrobi minę i już człek leje ;).



Nie oceniam, ale serdecznie polecam :).
« Ostatnia zmiana: 16 Lis, 2014, 23:50:37 wysłana przez wuj Bat »
Paczki z głów!

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1883 17 Lis, 2014, 06:28:52 »
Cytuj
Nie oceniam, ale serdecznie polecam

Ja też nie oceniam, i też polecam :tak: Chyba najbliższym określeniem gatunku byłaby "czarna komedia" ze sporą dawką absurdu. Taki nie-polski film, na pewno nie dla typowej naszej krajowej widowni, przyzwyczajonej do łopatologicznych "komedii romantycznych" czy innych owczarków detektywów. Stąd pewnie bardzo niska ocena na filmwebie: 4,9 :facepalm:

Natomiast Kluźniak chyba wolę w dubbingu: "Łowcy smoków" czy "Merida" to świetne role. O, właśnie mi się skojarzyło że podkładała Koralinę, a na ten film się tak od 2 lat zbieram :P Może więc dzisiaj się wreszcie zbiorę :D

PS. Z ostatnio oglądanych to cykl o doktorze Lecterze, wszystkie cztery: "Milczenie owiec", "Hannibal", "Czerwony smok" i "Po drugiej stronie maski".

Pierwszy obraz wgniata w fotel, chociaż to bardziej dramat psychologiczny niż thriller. Przemocy niemal w nim nie ma (poza scenami ucieczki Lectera, bo finału w sumie nie ma co liczyć), ale jeży włosy.

Reszta - do mniejszego lub większego ominięcia, poza paroma perełkami (np. duet Fiennes - Watson w "Czerwonym smoku") w sumie nie ma wiele do oglądania. Już lepiej zaznajomić się z serialem z Mikkelsenem jako Lecterem, ale to już inny temat ;)
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1884 17 Lis, 2014, 08:10:41 »
20.000 days on Earth. Byłem, polecam z czystym sercem. Cyt. kumpelę z którą byłem "życzę każdemu muzykowi żeby taki dobry film zrobił. Nie znudził, w paru miejscach sponiewierał trochę właściwe miejscówki w mózgu. 10/10
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline Sebastian

  • Gaduła
  • Wiadomości: 434
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1885 17 Lis, 2014, 13:57:37 »
Czarownice z Eastwick 7/10

Vermeer według Tima 9,5/10 - Film Dokumentalny: "Tim Jenison, wynalazca z Teksasu, próbuje rozwiązać jedną z największych zagadek współczesnej sztuki: w jaki sposób XVII-wieczny mistrz malarstwa, Johannes Vermeer, tworzył tak niezwykle realistyczne obrazy na 150 lat przed wynalezieniem fotografii?". Świetny film - dla lubiacych malarstwo/sztuke :)

Bullitt 7/10

The Great Hip Hop Hoax 6/10 Film dokumentalny. Dwojka szkockich raperow nie mogac dostac sie do wielkiego swiata muzyki - nie mogac podpisac kontrakt, postanawia udawac ze sa raperami z kalifornii. Nawet ciekawe...

Depresja gangstera 7/10 Robert De Niro i Billy Crystal. Calkiem fajna historia, kilka smiesznych scen/tekstow...
« Ostatnia zmiana: 17 Lis, 2014, 13:59:20 wysłana przez Sebastian »

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1886 18 Lis, 2014, 17:17:20 »
Cytuj
O, właśnie mi się skojarzyło że podkładała Koralinę, a na ten film się tak od 2 lat zbieram  Może więc dzisiaj się wreszcie zbiorę

Obejrzałem. I powiem jedno - łożeszkurwa! Niesamowita mieszanka klimatu "Parnassusa", i gęstego, lepkiego halucyno-makabreskowego sosu jak w "Triu z Belleville". Wszystko utopione w rewelacyjnej kolorystyce (raz ascetyczne biele i szarości, raz neonowa jaskrawość) i w formie animacji kukiełkowej. Cudne. Hipnotyzujące. Zjawiskowe. I zdecydowanie nie dla dzieci.



Polecam. Marutaro the Hedgehog*

*
Spoiler
« Ostatnia zmiana: 19 Lis, 2014, 05:58:17 wysłana przez MrJ »
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Franq

  • Gość
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1887 20 Lis, 2014, 22:19:06 »
( Obraz usunięty.)

W końcu się wybrałem.

8/10

Fajne ekfety, ciekawe pomysły, wciąga no i działa na emocje.

Spoiler

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1888 24 Lis, 2014, 07:40:37 »
Trzy filmy w podobnej tematyce ale jednak różne:

1. TO TYLKO SEKS (Friends with benefits)



Chyba najbardziej obyczajowy z całej trójki. Owszem, jest śmiech, ale sporo też spraw poważnych, związanych np. ze starzeniem, opieką nad innymi itepe. I najmniej dosłowny z całej trójki. Fajny film na popołudnie, nie tylko do śmiechu, w sumie dla każdego. Można siąść ze znajomymi (w niemal dowolnym wieku) przy kawce czy piwie i mieć relaks. Plus Justin ;)

2. SĄSIEDZI (Neighbors)



Jeśli chodzi o dosłowność, to jest tak pośrodku ;) Ogólnie cały film opiera się o motyw "najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to, że już więcej do niej nie należę". Plus problemy rodzicielsko-sąsiedzkie. Już jednak nie dla każdego ;)

3. SEKS TAŚMA (Sextape)



Najbardziej dosłowny z trójki, ale i dla mnie najśmieszniejszy :D Zaskakująco dużo golizny i jeszcze więcej wulgaryzmów (chociaż to pewnie będzie zależało od tłumaczenia, jak wejdzie do polskiej TV to pewnie wszystko wytną albo zastąpią w porywach "cholerami" :facepalm: ) ale z zaskakująco mądrym przesłaniem. Zwłaszcza sceny z Blackiem - i tu wielkie zaskoczenie, bo ani sytuacja, ani miejsce, ani aktor tego nie zapowiadają.

Co ciekawe, najniższa ocena z całej trójki na filmwebie, ale może to ze względu na nieco mylny trailer i zapowiedzi, no i jeszcze jedno "ale". To "ale" to kwestia czy samemu jesteś w dłuższym związku, czy masz na głowie problemy typu znudzenie, codzienna orka, małe dzieci itepe. Jak tak, to na pewno więcej aluzji do ciebie trafi. Ja się w każdym razie udławiłem ze śmiechu ;D
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Franq

  • Gość
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1889 24 Lis, 2014, 08:22:14 »

1. TO TYLKO SEKS (Friends with benefits)

Szczerze odradzam :)
3/10 film żenująco słaby

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1890 24 Lis, 2014, 09:13:46 »
Cóż, nie jest to może wybitne kino, ale jako taki "popołudniowiec" jak najbardziej się sprawdzi ;) Ja tam nie widzę jakiejś wielkiej żenady, w przeciwieństwie do np. filmu, na który się dłuuugo czaiłem i ostrzyłem sobie ząbki* I w końcu wygospodarowałem chwilę, siadłem i...

...i wyłączyłem po 40 minutach. Co jak na mnie jest w zasadzie niespotykane, bo nawet totalne gnioty oglądam zwykle do końca. Ostatni taki przypadek to był chyba "Ultraviolet" który mnie po prostu zanudził. Ale w tym przypadku poziom żenuła osiągnął stan jakiego nie zdzierżyłem. O czym mowa?

O "Dystrykcie 9". Chwalony, podziwiany, z naprawdę wysoką oceną na portalach. Początek jest niezły, nawet lepszy niż większość podobnych obrazów w stylu pseudo-dokumento-reportażu - np. nie ma chaosu jaki pojawia się w filmach Smarzowskiego. Sam pomysł też jest ciekawy, chociaż niespecjalnie nowy. Ale w momencie jak dochodzi do tego nachalne politykowanio-umoralnianie (tłamszona mniejszość kosmitów, wstrętni wojskowi, złe koncerny, poświęcenie jednostki dla dobra ogółu to niedopuszczalne zło i inne takie pierdolety), film w ciągu kilkunastu minut staje się absolutnie nieoglądalny. Dla mnie to chyba zawód roku. Szkoda :(

*
Spoiler
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Franq

  • Gość
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1891 24 Lis, 2014, 09:39:24 »
Tego rodzaju filmów nawet nie włączam ;)

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1892 25 Lis, 2014, 08:43:57 »
Trochę z rodzimej kinematografii. Nie wklejam już plakatów, bo z tego co zauważyłem, potrafią szybko zniknąć i są potem "dziury" w postach.

"POKŁOSIE" - film kontrowersyjny ze względu na temat, ale niezależnie od tego warty obejrzenia. Nie będę recenzował, opowiadał, streszczał. Jeśli ktoś widział "Glinę" to wie, do czego jest zdolny duet Pasikowski + Stuhr. Nawet pomimo kilku niedoróbek (np. zdjęcia w ciemności są strasznie chaotyczne) to naprawdę solidne kino.

"REWERS" - polski film noir - da się tak? A da. Bogartowski Dorociński, nieco histeryczna ale idealnie pasująca do roli Buzek, w tle świetni Janda, Polony, demoniczny Bończak czy nawet epizodyczny Wrocławski (patrz scena kiedy Buzek wchodzi nieproszona do jego gabinetu :D ) - wystarczyło nawet, gdyby czytali książkę telefoniczną. A mają naprawdę zgrabny scenariusz i dobrą technicznie ekipę. Polecam, chociaż nie każdemu się spodoba.

"OD PEŁNI DO PEŁNI" - mało znany film, nisko oceniany w filmwebie. I w sumie się nie dziwię, bo to dość pokraczna mieszanka komedii romantycznej z momentami grozy i "efektami specjalnymi" - i groza i efekty są tak żałosne, że nawet nie śmieszne. Jakby wywalić zakończenie i wstawki z "FX made in Poland" to zostałby film mało ambitny i wtórny, ale znośny. Bo pozytywnie zaskakuje rzadko widywany Nejman, a Glinka mogłaby dla mnie tylko być i i tak dałbym +1 do oceny. Niestety, jest jak jest. Żal.pl

"WAŁĘSA - CZŁOWIEK Z NADZIEI" - film kontrastów. To co robi Więckiewicz to już nie jest rola a kreacja, on jest Wałęsą a nie go gra. Zresztą Grochowska jako jego żona też "robi dobrą robotę". Ale reszta? Posiekany scenariusz z którego w zasadzie nic nie wynika. Chociaż nie, przepraszam, wynika. Coś niezbyt przyjemnego. Mianowicie człowiek, który jest symbolem rozmontowania PRLu, laureat Nobla i były prezydent naszego kraju to... debil. Debil, oszołom, prostak, pieniacz, który miał absurdalne pokłady szczęścia i zero rozumu. Niestety, taki obraz Wałęsy wylania się z filmu. Nie wiem na ile to prawda, i może wolę nie wiedzieć... Obejrzeć film się powinno, ale żeby to było chociaż dobre kino (nie mówiąc o wielkim) to nie.

"KOCHANIE, CHYBA CIĘ ZABIŁEM" - w tym temacie nie da się powiedzieć nic nowego, a już na pewno nie z krajowym budżetem i scenariuszami, ale i tak można obejrzeć jako popołudniową podśmiechujkę ;)


"DROGÓWKA" - niestety, zawiódł mnie. Smarzowski nakręcił kolejny taki sam film, z tymi samymi aktorami i w ten sam sposób. "Wesele" to było novum i uważam go za świetny obraz, którego nie raz oglądałem i nie raz obejrzę. "Dom zły" miał swoją duszną, odpychającą, lepką od brudu atmosferę. Film kurewsko ciężki do oglądania, do którego nieprędko wrócę, ale który pozostaje na długo w głowie i nie daje się stamtąd wyrzucić.
W "Drogówce" nie ma nic czego byśmy już nie widzieli, i warsztatowo (niby-amatorskie kamerowanie, posiekany montaż), i aktorsko (wspominana niemal ta sama ekipa) i scenariuszowo - te "pseudorewelacje" na temat policji są na poziomie gimnazjum, bo już wtedy (o ile nie wcześniej) dzieci wiedzą, że gliny to kurwy i złodzieje :P Zresztą skoro trzymać się niby-realności, to niektóre wątki są bez sensu - np. jeden z policjantów popełnia samobójstwo. Że co? W naszej krajowej rzeczywistości sprawa zostałaby zamieciona pod dywan i skończyłaby się naganą, no może zwolnieniem ze służby gdyby ją dziennikarstwo rozdmuchało. I tyle.
Chociaż nie - jest jedna rzecz która autentycznie mnie zaskoczyła - fragmenty dialogu "Andrzeju, nie denerwuj się" :D Kto zna, ten wie ;)
W skrócie - obejrzeć można, ale to już nie to samo...
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline Jesus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
  • Djesus Chytrus
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1893 07 Gru, 2014, 11:07:16 »
Obejrzałbym coś o rakietach i laserach. Macie jakieś pomysły?
return to monke

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1894 07 Gru, 2014, 14:24:41 »
Obejrzałbym coś o rakietach i laserach. Macie jakieś pomysły?

Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline Jesus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
  • Djesus Chytrus
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1895 07 Gru, 2014, 18:19:07 »
A długometrażowe? (fajnie, jakby występowali też ludzie)
return to monke

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 828
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1896 12 Gru, 2014, 09:55:30 »
Właśnie skończyłem książkę, a tu za parę dni film! W dodatku C. Eastwooda! Trzeba będzie pójść - wygląda na to, że trzymają się książki:



Spoiler
« Ostatnia zmiana: 12 Gru, 2014, 10:04:07 wysłana przez wuj Bat »
Paczki z głów!

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1897 12 Gru, 2014, 10:31:43 »
Wuju pójść to chyba dopiero w lutym? ;)
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 828
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1898 13 Gru, 2014, 21:38:19 »
"In theaters December 25th". Będzie trzeba to ściągnę z torrenta, pójdę do kina i obejrzę w kiblu :D. Do Stanów na razie się specjalnie nie będę wybierać.
Paczki z głów!

Offline Jesus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
  • Djesus Chytrus
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1899 15 Gru, 2014, 14:14:04 »
Obejrzałbym coś o rakietach i laserach. Macie jakieś pomysły?
return to monke