Autor Wątek: Zakup futerału do Gitary elektrycznej  (Przeczytany 11349 razy)

Offline Draiman69

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
    • .Comin
Zakup futerału do Gitary elektrycznej
« 01 Sie, 2009, 23:25:30 »
Wątek dość dziwny ale może się przydać, mianowicie czym się kierować kupując twardy futeral do wiosła, czy ma byc ze sklejki bądz jakiegos tworzywa abs, które "kejsy" najlepiej chronia gitarę.
Czekam na wasze odpowiedzi pozdro ;)
« Ostatnia zmiana: 01 Sie, 2009, 23:38:28 wysłana przez Draiman69 »
Jak się nie ma co się lubi ,to się lubi co się ma !

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Wątek dość dziwny ale może się przydać, mianowicie czym się kierować kupując twardy futeral do wiosła, czy ma byc ze sklejki bądz jakiegos tworzywa abs, które "kejsy" najlepiej chronia gitarę.
Czekam na wasze odpowiedzi pozdro ;)

ja miałem wcześniej sklejkowy, obecnie mam ebs i jeśli miałbym wybierać, to wybrałbym zdecydowanie ABS
Właściwie to nie widzę winusów tegoz ABSu, za to w sklejkowym było ich dużo, najważniejsze z nich to:

1. Waga - są bardzo ciężkie, mój był 2 razy cięższy niż obecny, z gitarą z mahoniu ważył prawie 12 kg. był oto nieporęczne do noszenia
2. Trwałość - tutaj bardzeij o estetyke chodzi. Ktoś mi kiedyś na koncercie zadarł okleinę, taki znaczny płat sie oderwał tu i ówdzie. Brzydko to wyglądało. . W abs nie a tego problemu
3. zszywki którymi były przyczepiane przegródki po pewnym czasie zaczęły chychodzić. W efekcie jak coś dałem do przegrófki, np kostki etc, to po przyjściu na miejsce musiałem szukać tego po kejsie, bo szpara była znaczna i wszysto sie wysuwało jak kejs był w pionie.
A z zewnętrznej strony te zszywki wyłaziły i dziurawily obicie.

Podsumowując, jakbym miał teraz kupować kejsa to zdecydowanie bym brał ABS - lepsza ochrona przed złymi warunkami atmosferycznymi i lżejszy. Jednak jesli nie musisz brać futerału to polecam jakiś gruby pokrowiec. Komfort noszenia instrumentu o wiele wyższy
B ( o ) ( o ) B S

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
kejs ma byc dopasowany i sru. jesli jezdzisz w trasy i prowadzisz generalna aktywnosc koncertowa - to flight case. nie jakis tam, tylko robiony na wymiar i w dobrej firmie. masz wtedy 100% pewnosci ze nic sie nigdy nie stanie. do tego prostokatne flight case latwiej zapakowac do przyczepy z uwagi na jego ksztalt, mozna potem na to tez cos zapakowac (tylko nie kolumne 4x12 ;)).

jesli nie grasz duzo, to ABS jest faktycznie lzejszy, troche mniej wytrzymaly, ale generalnie wygodny. nie kupuj tego w ciemno, a jesli juz musisz to dowiedz sie czy twoja konkretna gitara do niego pasuje. i nie tak, ze wchodzi, tylko tak, ze pasuje. moj dedykowany case do LP polskiej firmy na K jest na przyklad niedopasowany, i mnie to troche martwi ;) moze trafilem na jakis dziwny egzemplarz, nie wiem... warto sprawdzic. gitara ktora bedzie latac w case to nie jest to, co tygryski lubia najbardziej.

do Gibola mam sklejkowy case, i faktycznie nie jest to najprzyjemniejsza sprawa, z drugiej strony jest pieknie pasujacy, dobrze wykonany i nie ma mowy o tym co pisal G-zs. to jest robione bodajze przez TKL. jest ciezki, ale solidny i nie martwie sie o wioslo w czyms takim.

jesli jestes purysta i nie lubisz miec porysowanego kejsa, to lepiej kup sobie drugi nieoryginalny, a oryginalny trzymaj w chacie. wiem ze wiara czasem lubi miec idealnie zachowane wioslo w idealnie zachowanym futerale, a jezdzenie i koncertowanie moze troche... zle wplynac ;) IMO kejsy sa od tego, zeby chronily, a nie dobrze wygladaly, ale jest wiara co inaczej do tego podchodzi.
Łe tej.

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Oczywiście aluminiowy flight case :) Wczoraj gadałem z kumplem w sklepie i opowiadał o gościu który zamówił w Paco flight case'a (2,5k) po czym w ramach testów spuścił go z zawartością z drugiego piętra. Testy pozytywne :)

Co do wyglądo to niestety mylisz się Dominku - Domaś ma case SKB i jak razem jechaliśmy autobusem to wszystkie jego ;)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline Draiman69

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
    • .Comin
Nie szukam ładnie wyglądającego "kejsu" tylko takiego który bedzie dobrze zabezpieczał moje wiosło, no i zeby byl dobrze dopasowany ;) co możecie powiedzieć o tym futerale ??http://www.allegro.pl/item679533331_futeral_na_gitare_elektryczna_rockcase_nowy.html   dodam ,że mam Epiphona prophecy SG EX i jeszcze jest możliwość kupienia futerału epiphona dedykowanemu g400 i g310, ale może się zdażyć tak ,że nie bedzie pasował, w jednym z testów tej gitary koles napisal  "UWAGA! Tu słówko o epiphone’owskiej główce – problem może stanowić nieco większa długość gitary – np. miękki pokrowiec (także Epiphone!) który jest czasem sprzedawany razem z tymi gitarami, jest dla nich po prostu za ciasny, grożąc uszkodzeniem zamka, lub co gorsza instrumentu. Do twardych case’ów dedykowanych SG trzeba gitarę przymierzać – mnie się to nie udało, więc zakupiłem „skrzynię” Peaveya w której teoretycznie mieści się wszystko co nie jest Explorerem lub Rich’em, a i tak gitara mieści się w nim „na styk”."  czekam na wasze posty ;)
Jak się nie ma co się lubi ,to się lubi co się ma !

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
ja mam flight case, zajebistym plusem jest to że w zimie może cały dzień leżeć w zimnym aucie albo nie wiem gdzie jeszcze a gitara i tak się nie rozstroi. Poza tym jest w nim wystarczająco miejsca na wszystko (pokrowiec jest duży ze względu na kształt gitary- exploreropodobny, był robiony na zamówienie). Generalnie jak ktoś na nim usiądzie czy stanie czy położy coś to jestem spokojny o zawartość. Ale 1 ogromny minus- waga. Zastanawiałem się nawet czy nie kupić sobie jakiegoś roboczego futerału materiałowego do noszenia gitary.. To co pisał Domin- jak dużo koncertujesz- bierz flight case i zatrudnij murzyna do noszenia, jak nie to kup coś lekkiego




« Ostatnia zmiana: 02 Sie, 2009, 14:18:19 wysłana przez terrormuzik »

Offline Draiman69

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
    • .Comin
Case full wypas :D
Jak się nie ma co się lubi ,to się lubi co się ma !

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Nie szukam ładnie wyglądającego "kejsu" tylko takiego który bedzie dobrze zabezpieczał moje wiosło, no i zeby byl dobrze dopasowany ;) co możecie powiedzieć o tym futerale???
http://www.allegro.pl/item679533331_futeral_na_gitare_elektryczna_rockcase_nowy.html

Ja powie tyle że jest to właśnie tej firmy który opisywałem, więc osobiście ze względu na złe wspomnienia odradzam
B ( o ) ( o ) B S

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Owczur ma rockcase i on jest taki sobie, ze skłonnością to "lichy".
Ja mam oryginalny Schectera z ABS i jest bardzo super oprócz zamków i zawiasów, które w szkatułce na karty powinny mieć zastosowanie.
Z moich odczuć to ja bym właśnie na ABS stawiał.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Draiman69

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
    • .Comin
Oglądająć to co jest na allegro jeżeli chodzi o ABS to tylko rockcase, jeszcze jest kisielewski http://www.kisielewski.com.pl/index.php/dj-catalog.html?view=showItem&id=366&cid=68&producer_id=11 co powiedzie o tym ? Ma ktoś to ??
Jak się nie ma co się lubi ,to się lubi co się ma !

Offline domas

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 640
  • Dziki osioł numer raz
    • Animus
Miałem ten futerał do LTD MH400. Jest taki trochę DIY-dużo miejsca, przez go gitara lata, bez podłożenia czegoś pod gryf główka jest oparta, środkowa klamra jest niby zamykana na klucz, ale jak gitara była wsadzona, to można było ją po prostu odciągnąć. Ogólnie case zły nie jest, ale musisz go dostosować pod gitarę.

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
gdybys decydowal sie na Flight Case, to pomysl nad inna raczka niz ma Terror, ta wystaje poza obrys i mozna jej zrobic kuku. starczy ze zle zapakuje sie przyczepe, cos bedzie jezdzic i przy hamowaniu zajebie w raczke pod zlym katem.



to samo z plastikowa:



takie sa najbezpieczniejsze, bo chowaja sie do srodka i nie wystaja znacznie. minus - mozna sobie intensywnym uzytkowaniem przetrzec ta gume, ktora jest powleczona sama raczka - potem trzeba dorobic, bo w srodku jest blaszka ktora do noszenia sie nie nadaje.



podobnie z zamkami motylkowymi. walizkowe daja rade, ale motylkowe (takie jak u Terrora) bezpieczniejsze.

PS. mowie caly czas o skrajnych przypadkach, zeby se ktos nie pomyslal ze jak sie ma zla raczke to juz nie wolno na koncerty jezdzic ;D ;)

Oglądająć to co jest na allegro jeżeli chodzi o ABS to tylko rockcase, jeszcze jest kisielewski http://www.kisielewski.com.pl/index.php/dj-catalog.html?view=showItem&id=366&cid=68&producer_id=11 co powiedzie o tym ? Ma ktoś to ??

o, to wlasnie od nich mam ten gorszy futeral do LP ;)
Łe tej.

Offline spooky_head

  • Gaduła
  • Wiadomości: 285
tja... case do wiosła to ciężka sprawa. Gdy sprawiłem sobie 7 to 2 dni jeździłem po Warszawie i szukałem takiego, co by pasował. W końcu znalazłem taki na styk w Riffie na MDMie. Mój jest sklejkowy i ma wszystkie zalety wyżej wymienione: jak się obdrapie to fajnie wygląda (tzw. wintydż luk) i ma odpowiednią masę, więc dociska mi tylną oś w samochodzie jak jadę na koncert.
minimum respect!

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Domin, co do prawdopodobieństwa wyrwania/ uszkodzenia uchwytu- może i tak, ale jak mam w bagażniku wiosło, kanisterek oleju i gaśnicę to raczej mi to nie grozi ;). A ten ostatni jest mniej wygodny do noszenia. Miałem taki w starym kombo i ten pierwszy jest dużo wygodniejszy. Ale to już detale o których można myśleć jak się zamawia case :). Jak uda Ci się kupić fabryczny kejs pasujący do Twojej gitary to jakiego by nie miał uchwytu- i tak bardziej się opłaca go kupić i nawet zmienić rączkę niż zamawiać nowy ;)

swoją drogą, lubię takie futerały, jak kiedyś będę zamawiał to odżałuję te kilka stówek na jakiś fajny rysunek :)


Offline DeathMaster

  • Pr0
  • Wiadomości: 712
  • Holy Target \,,/
    • MySpace
ja gdybym nie kupił gitki z oryginalnym casem to juz sie przymierzałem do któregoś z tej pojechanej firmy  :devil:
http://www.postalmonkey.com/
a w miedzyczasie znalazłem jeszcze takich oto rzemieślników :P
http://www.kaces.com/
« Ostatnia zmiana: 21 Sie, 2009, 18:58:37 wysłana przez DeathMaster »
Sie.. sie.. sie..

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Cytuj
w jednym z testów tej gitary koles napisal  "UWAGA! Tu słówko o epiphone’owskiej główce (...)"

TO JA PISAŁEM, KURNA. I na six'sie jest ten test :P

To tak jak rzekłem wtedy: nabyłem case Peaveya bo do oryginalnego dedykowaneo dla SG nie miałem jak przymierzyć gitary. Po prostu nigdzie go nie było na stanie. Za to "skrzynie" mieli i to akurat to promocji, a że sięmieściło to... zmieściłem ;)

Ale jeśli chcesz wozić gitarę po połowie Bolandii, to odradzam takie rozwiązanie, lepiej pójdź za radą przedmówców i nabądź flight case z aluminium lub naprawdę grubego ABS, i to najlepiej pod wymiar.

Bo z SG jest jeszcze jedna sprawa - korpus jest cienki, a gryf i główka długie i odchylone - u mnie cała gitara bez ugniatania styropianu wewnątrz skrzyni opierała się praktycznie na końcu korpusu i końcu gryfu. Fakt, że pusta przestrzeń była niewielka ale jednak była. Teraz jest lepiej, ale i tak np. busem bałbym się ją zabrać gdzieś dalej. Własnym autem w bagażniku tak, ale "bez kontroli" - już nie. Nie mówiąc o dość mizernych hardwarze tego Peaveya - zawiasach, zamkach itp.

PS. Sorka że tak teraz wyleciałem, ale nie miałem neta długi czas i mam zamieszanie z przeczytanymi/nieprzeczytanymi postami.
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline domas

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 640
  • Dziki osioł numer raz
    • Animus
Misie pysie, kumpel kupuje niedługo ESP LTD EC-1000VB i od razu chciałby zamówić do niej case - problem jest taki, że nie podobają mu się futerały w kształcie gitary, wolałby taki prostokątny. Ma może ktoś jakieś doświadczenie z prostokątnymi futerałami do EC-1000? Pisałem do GC czy oni coś wiedzą, to napisali, że nie da rady, musi być w kształcie gitary.

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Misie pysie, kumpel kupuje niedługo ESP LTD EC-1000VB

wiem ze to wstyd miec takie pseudo-LP, ale mogles sie po prostu przyznac a nie nas oklamujesz... :( :( :(

;)

http://www.allegro.pl/item911667477_case_na_gitare_typu_les_paul_rockcase_nowy.html ale to drogo jak na Warwicka chyba... znaczy sie - moze jakby wywalac od razu tyle, to dolozyc troszke i lyknac kejs z prawdziwego niechinskiego zdarzenia. Daroocases wystawia oferte kejsa na dowolne wioslo za 469, a jestem prawie pewien ze jego robota bedzie wyzszej jakosci niz Rockcase.

sa tez ABSy: http://www.allegro.pl/item933892958_super_lekki_i_trwaly_rockcase_abs_do_elektryka.html i tu nie wiem czy da sie taniej, bo nie wiem czy Kisielewski ma taki kejs taniej. i czy w ogole ma.
Łe tej.

locco

  • Gość
Misie pysie, kumpel kupuje niedługo ESP LTD EC-1000VB i od razu chciałby zamówić do niej case - problem jest taki, że nie podobają mu się futerały w kształcie gitary, wolałby taki prostokątny. Ma może ktoś jakieś doświadczenie z prostokątnymi futerałami do EC-1000? Pisałem do GC czy oni coś wiedzą, to napisali, że nie da rady, musi być w kształcie gitary.

kolega znajomy z miesciny ma czarna ec-1000 deluxe a do niej case prostokatny od ESP, zajebiscie to razem wyglada i jest wykonane na najwyzszym poziomie, az strach brac do lapy. szkoda, ze sen konczy sie, gdy chcesz na tym pazdzierzu pograc :*

sory za male foty, ale nie szukalem jakos daleko:

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
ja Wam powiem, że pierdole twarde kejsy. Ciężkie to, niewygodne i tłucze się w bagażniku jak wchodzę w zakręt.
mam ochotę kupić sobie taki futerał na gitarę, wygląda zajebiście solidnie... ale i tani nie jest.
No i mając takie cacko, biorę wszystkie swoje graty na raz i mam jeszcze jedną rękę wolną :D
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
Po co oni tam wsadzili tego fretlessa :/ ocieram ślinę... ale zajo wiosło :/

Chyba ze zawartość gratis, to łykam dziś dwa ;)

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
to nie jest fretless, tylko ma osłonę na progi ;)
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
O, rzeczywście :) A to w transporcie progi się psują ? ;)

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
nie wiem, może kiepskie progi mają. Zawsze takie osłonki mają :)
"grałeś kiedyś w samoloty?"

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
69 Odpowiedzi
31826 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Gru, 2010, 13:48:53
wysłana przez piotrek929
2 Odpowiedzi
2259 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Maj, 2011, 14:49:56
wysłana przez Michau
0 Odpowiedzi
1685 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Sie, 2011, 10:45:47
wysłana przez nikt
17 Odpowiedzi
5008 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Lis, 2013, 15:41:38
wysłana przez Sali
8 Odpowiedzi
2432 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Maj, 2021, 21:19:00
wysłana przez mwczesniak