Autor Wątek: Siodełko kompensowane - rozważania  (Przeczytany 4785 razy)

Offline felix0

  • Gaduła
  • Wiadomości: 192
    • Struganki w drewienku
Siodełko kompensowane - rozważania
« 26 Wrz, 2007, 10:07:22 »
Witam
Po konsultacji z Sinnerem wrzuciłem na forum
siodełko kompensowane
Pytania pomocnicze
-CZy sam je ktoś montował (jeśli tak to gdzie jest punkt odniesienia)
-CZy jest jakaś różnica w stroju na akordach
- czy w ogóle jest jakaś różnica
-Jak by ktoś coś skrobnął o swoich odczuciach na ten temat, bo coś mi wewnętrznie mówi żeby  takie rowki sobie wyfrezować w grafitówce (nie wiem jak to w 7 zadziała myślę, że podobnie).
Proszę o odczucia praktyczne, a nie o teoretyczne.
Będę musiał potestować na zwykłym siodełku żeby docelowego nie spieprzyć
 dla niewtajemniczonych podaję zdjęcie


albo set.... Sinner'a

pozdrawiam
Jaca
Tak, tak - powiedział szpak.
https://itsoftcare.pl

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Ja bym podal jeszcze adres producenta ;)

https://www.earvana.com/

Odpowiadajac na Twoje pytania...

Cytat: "felix0"
-CZy sam je ktoś montował( jeśli tak to gdzie jest punkt odniesienia)


...nie sam. I szczerze mowiac żałuje, bo instalacje spierdolilo mi dwóch fachowcow... Po instalacji w autoryzowanym serwisie Earvany w UK siodelko gostalo malo kleju i odpadlo, wiec dalem do lokalnego tech'a, ktory chuj wie skad wymyslil, zeby poprawiac po firmie, rozpilowal mi same siodelko, zrobil chamskie zaokraglenia, przykleil krzywo i skasowal 5 funtow. Gitara idzie za 2 tyg na badania do Goralskiego z wro, mam nadzieje, ze mi to poprawi...

Cytat: "felix0"
CZy jest jakaś różnica w stroju na akordach


Nie wiem, czy to wrazenie realne, czy efekt placebo, ale jest... Gram duzo akordow z uzyciem pustych strun w okolicach VII progu i miesci sie w granicach przyzwoitosci... Nie mialem mozliwosci sprawdzenia stroju porzadnym tunerem stroboskopowym jednak, wiec nie posiadam dowodow rzeczowych. Mozesz sie natomiast posilkowac danymi ze strony producenta, oto one..



Cytat: "felix0"
- czy w ogule jest jakaś różnica


Poza tym, co napisalem powyzej?

Hmmm... jest. Generalnie ustawianie wlasciwej menzury wizualnie wyglada inaczej na moscie, z uwagi na przesuniecia na siodelku szyjki, co raczej wydaje mi sie logiczne. A wyglada to tak (wybacz kiepska jakosc foty);



Cytat: "felix0"
-Jak by ktoś coś skrobnoł o swoich odczuciach na ten temat, bo coś mi wewnętrznie mówi żeby takie rowki sobie wyfrezować w grafitówce (nie wiem jak to w 7 zadziała myślę, że podobnie).
Proszę o odczucia praktyczne, a nie o teoretyczne.
Będę musiał potestować na zwykłym siodełku żeby docelowego nie spiepszyć
dla niewtajemniczonych podaję zdięcie



Nie wiem co Ci skrobnac... Rewolucji nie ma, kiedys na jakims forum byla rozlegla dyskusja na temat Earvana CTS w porownaniu do BFTS i nie mam zdania, bo gitary z BFTS nie mialem, nikt mial, ale z kolei nie mial z Earvana :p Napewno z plusow, to tansza instalacja, wymieniasz siodlo, robisz korekty menzury, stroisz tak jak stroiles i gotowe, BFTS jest nieco bardziej kosztowny w instalacji (jedynie licencjonowane zaklady) i w strojeniu musisz zawrzec odchylki o ktorych ja nie mam pojecia.

Co do frezowania DIY, to bym odradzal, no chyba, ze masz szczegolowe dane na temat glebokosci rowkow (zwlaszcza do 7ki, bo takich w sprzedazy nie ma) i precyzyjne CNC. Nie wiem, czy koszt w polaczeniu z efektami pracy bedzie tego warty... Chcesz to ciac w graficie? Policz cene siodelka, ewentualne straty po zlym poprowadzeniu maszyny i porownaj z cena Earvany..

Na stronie producenta masz taka notke COMING SOON - 7 String ESP Nut, co prawda juz od przynajmniej 1,5 roku, ale moze sie w koncu doczekamy... Pisalem z pytaniem o to kiedy w koncu, twierdza, ze lada chwila, ale to tez bylo ze 4 miesiace temu ;)

Offline felix0

  • Gaduła
  • Wiadomości: 192
    • Struganki w drewienku
Dzięki za odpowiedź
Tak, tak - powiedział szpak.
https://itsoftcare.pl

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Cytat: "felix0"
Dzięki za odpowiedź


Spoko.. jak masz jeszcze jakies pytanka, to wal

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
2 Odpowiedzi
3847 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Wrz, 2009, 12:33:44
wysłana przez Zomballo
3 Odpowiedzi
3404 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lis, 2010, 09:36:40
wysłana przez Żebrak
76 Odpowiedzi
26414 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Lut, 2015, 19:37:20
wysłana przez Ewolter
7 Odpowiedzi
2401 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Cze, 2015, 23:07:35
wysłana przez James
3 Odpowiedzi
1443 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Mar, 2020, 14:58:57
wysłana przez spacelord7